Manžel má milenku, protože odmítám sex

Napsat příspěvek
Velikost písma:
928
29.6.20 16:21
@Černá vdova píše:
Tohle je úplně proti mému naturelu. Já věřím každému bez rozdílu, dokud mě nepodrazí nebo neošidí. Já bych zase nebyla s nikým, komu bych bezmezně nevěřila. Pro mě je zas naopak nedůvěra vůči lidem nenormální.
Je zajímavé, jak to každý vnímáme jinak. :palec:

Tak můj naturel to taky úplně není, raději bych žila ve sluníčkovém světě, kde si lidi nikdy neubližují a nelžou a tudíž můžu apriori každému věřit… No, zkušenosti mě ale naučily něčemu jinému. A netvrdím, že každého je potřeba hned odsoudit za lež/podvod, ale jen se nespoléhat na to, že nelže a mít vždy nějakou únikovou cestu, kdyby náhodou. A ve vztahu to nemám tak, že bych se nemohla na partnera v ničem spolehnout, ale co se týká věrnosti, tak na ní se teda neupínám vůbec, což se mi potvrdilo v minulém i současném vztahu. Nechce se mi investovat stoprocentní důvěru v něco, co já sama skoro vůbec nemůžu ovlivnit a co je plně v rukou toho druhého.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2814
29.6.20 16:36
@akavi píše:
No tak hůř může být vždycky. Navíc já jiného chlapa nehledám a nehledala bych ani v případě, že bych zůstala sama. Jsem vyléčená. :jazyk:

Jeptišky, které oblékají takového toho „tučňáka“ jsou myslím Karmelitánky :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13768
29.6.20 18:13
@Theli píše:
Tak můj naturel to taky úplně není, raději bych žila ve sluníčkovém světě, kde si lidi nikdy neubližují a nelžou a tudíž můžu apriori každému věřit… No, zkušenosti mě ale naučily něčemu jinému. A netvrdím, že každého je potřeba hned odsoudit za lež/podvod, ale jen se nespoléhat na to, že nelže a mít vždy nějakou únikovou cestu, kdyby náhodou. A ve vztahu to nemám tak, že bych se nemohla na partnera v ničem spolehnout, ale co se týká věrnosti, tak na ní se teda neupínám vůbec, což se mi potvrdilo v minulém i současném vztahu. Nechce se mi investovat stoprocentní důvěru v něco, co já sama skoro vůbec nemůžu ovlivnit a co je plně v rukou toho druhého.

Můj svět taky není úplně sluníčkový, ale nejsem schopná přistupovat k nikomu podezíravě. Já mám ale asi celkem kliku na lidi kolem sebe. Kdo mě podrazí, toho eliminuju, ale zpravidla to není někdo, kdo by byl pro můj život zásadní.

Pokud jde o věrnost, ta je pro mě důležitá. Asi bych nenašla moc věcí, které by pro mě byly horší než nevěra (určitě teda vražda a týrání kohokoliv), ale jinak nevím. :nevim:
Proto nemám pochopení pro lidi, kteří mají doma nevěrníka nebo nevěrnici, protože já bych to fakt neustála. Osobní zkušenost s nevěrou nemám.

Z toho, co píšu je asi jasné, proč mám tak militantní postoj k některým věcem, zase mě ale nechávají chladnou jiné věci, které neakceptují jiní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1819
29.6.20 18:50
@Theli píše:
@akavi
Myslím, že tvůj největší problém je ten, že jsi předtím k němu měla až nezdravou důvěru, proto ten pád na dno, když jsi zjistila, co dělal za tvými zády. Teď ti ta stoprocentní důvěra chybí. Pokud s ním chceš, aspoň zatím, zůstat, tak bych nezkoušela pracně budovat znovu tu stoprocentní důvěru (v tom by ses plácala ještě bůhví jak dlouho a hlavně bys musela potlačit v sobě zdravý rozum), ale naopak naučit se začít žít ve vztahu, kde ta absolutní důvěra není. Nechápu lidi, kteří svému protějšku takto bezmezně důvěřují. Nikdy jsem to tak neměla a nepotřebuji to. Naučí tě to spoléhat se hlavně sama na sebe. Docela mi vadí takové ty výkřiky, že bez absolutní důvěry ten vztah nemůže být kvalitní.
K tomu, jak se zachoval tvůj muž po tvém odhalení. Byl to z jeho strany velký přešlap, ale podle mě to řekl ze zoufalství. Nebylo to dle mě nějaké plánovité vydírání. Můj známý také v první chvíli, co ho opustila jeho ex, vymýšlel, jak se odstěhuje hodně daleko a své dítě odstřihne…ale byl to jen důsledek návalu prvotního šoku, teď se stará o dítě moc hezky a i ke své exce má perfektní vztah. Podívej se, jak vyvádí některé exky, když si chlap najde novu partnerku…to se ale tady na převážně ženském foru tak nějak toleruje více.

Právě pro mě ta důvěra byla zásadní. Strašně se mi příčí zase ze sebe nechat dělat blbce. Ale máš pravdu, že to asi bylo nezdravý. Možná to je lekce, kterou jsem potřebovala, vždycky jsem byla až nezdravě naivní, viděla ve všech ty lepší stránky a pak jsem byla šokovaná, že mají i ty špatný. Prostě pako.

@bigl píše:
@akavi
Zkus mu věřit.,zkus to. A co bylo hoď za hlavu. Jestli s tebou byl i v poradně tak má na tom vztahu zájem a stojí i o tebe. Už se na to vykašli a žij.

Zkouším to už delší dobu. Je pravda, že se v tom až moc babrám. Už jsem i přemýšlela o ukončení terapie, nebo spíš zaměření na sebe a ne na tuhle blbost. Stejně to nemůzu nijak ovlivnit, když bude chtít, udělá to znova a když bude opatrnej, tak to ani nezjistím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5405
30.6.20 11:06
@Černá vdova píše:
Na to existuje kniha:

https://www.databazeknih.cz/…zivota-42274

:mrgreen:
Ale zrovna tuhle jsem tedy nečetla.

dik :kytka:, ale ja ji cist nebudu, ja chci verit na skritky…a na vily a dobre carodejky… :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5405
30.6.20 11:11
@Černá vdova píše:
Doufám, že se výuky kritického myšlení a schopnosti argumentace dožijí aspoň moje vnoučata. :jazyk:
`To by se asi museli do politiky dostat osviceni lide, kteri by zacali menit nas zastaralej, skolni system… obavam se, ze se nic moc zatim nezmeni, protoze na skolstvi stejne lide jenom nadavaji, ale v podstate to maji u perdele. A pritom prave skolstvi by mela byt jedna z priorit statu.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13255
30.6.20 13:39
@Černá vdova píše:
Jó, myslím toho Itala :pankac:. Nebo to byl Francouz? :think: :think: :think: :mrgreen:Osobně se mi líbí myšlenka, že není nutné mít za všech okolností na všechno názor a rozhodně není povinnost ho někde veřejně prezentovat, jako by to byl jediná pravda pravdoucí. :mrgreen:

Ne, povinnost to rozhodně není a tedy taky není ostuda napsat, že prostě nevím, nejsem rozhodnutý. :mavam:
Nemusím psát vůbec, ale musím mít právo to napsat. A naopak nikdo nemá právo mi strkat bambitku pod nos, aby mě ho donutil změnit, ale má právo mi strčit mi co odpověď pod nos argumenty, abych je zvážil.
:srdce:… „Nesouhlasím s Vámi. Ale až do konce života se budu snažit, abyste svůj názor mohl prezentovat!“… :srdce:
:mavam:
A nyní malá slofnik k jmeno Allesgeheimer :
alles (ales) - všechno
geheim (gehajm) - tajný
:P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3868
15.7.20 10:17

Doraz: odepsala někde zakladatelka, jak tohle dopadlo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
932
15.7.20 10:51
@Mallorka píše:

Já to přestal sledovat na straně 60…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13255
15.7.20 12:20

Je tu teď ticho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3868
15.7.20 12:31

@gabrriel @M_Vladim e zakladatelka se celkově ani jednou nevyjádřila, že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23633
15.7.20 12:33
@Mallorka píše:
@gabrriel @M_Vladim e zakladatelka se celkově ani jednou nevyjádřila, že?

Ale jo, hned na druhé straně pod svým nickem Zuzicek84. Jenže byla zde naposled přihlášena v den založení diskuze.

Když tě něco trápí, zaloz si svou vlastní. Tady už nic nebude

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13255
15.7.20 12:34

Je to těžké téma. Domyslet výsledek je tak trochu jako věštit z křišťálové koule. V reálu se taky věci vyvíjejí pomaleji než diskuze. 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13255
15.7.20 12:36
@Mango_Lassi píše:
Ale jo, hned na druhé straně pod svým nickem Zuzicek84. Jenže byla zde naposled přihlášena v den založení diskuze.Když tě něco trápí, zaloz si svou vlastní. Tady už nic nebude

To člověk nikdy neví, kam se diskuze rozkutálí. Z obecné může být celkem uzavřená a naopak. ;)
P. S.: Je to důvod se na ty diskuze kouknout. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
429
15.7.20 21:58
@Mallorka píše:

Ne, neodepsala. Všechny zakladatelčiny příspěvky jsou shrnuty na straně 46.

https://www.emimino.cz/…ankovani/46/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama