Manžel má neustále zdravotní potíže

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
23.6.22 10:10

Manžel má neustále zdravotní potíže

Zdravím vsechny maminky, prisla jsem se sem vypovidat, protoze opravdu mam nekdy pocit, ze uz toho je víc, nez dokazu snest.
Mne je 33, manzelovi 47. Ano, vim, je starsi. kazdopadně, kdyz jsme se poznali, mne bylo 25, jemu cerstvych 40, byl to krasny chlap v plne sile, chodil po horach, kolo, lyze, hral tenis, jezdili jsme spolu na bruslich, ve vsem byl rychlejsi nez ja. Take byl velmi sarmantni, projevoval neustale zajem, byl pozorny. ano, i to mi velmi lichotilo, po predeslem vztahu, kde jsem vse porad musela resit sama a vydelat si na kazdou vec, tak ano, moc se mi libilo, ze najednou prisel princ na bilem koni, ktery mi chtel snaset modre z nebe, nejen v posteli a svou pozornosti vuci mne, ale take materialne. darecky, welnesska, vecere. proste vse bylo jako v pohadce.
vztah jmse chteli posunout, on byl ten zdrzenlivejsi, hodne resil vekovy rozdil, ze za chvili pro mne bude stary atd. ja stale trvdila, ze vek je jen cislo a ze chlap muze byt sexy i v 65.
strih. o 8 let pozdeji. jsme manzele, mame dve krasne deti - 4 roky a 2 roky. manzelovi v prubehu meho druheho tehotenstvi diagnostikovali bechterevovu chorobu. predchazelo tomu 3 roky jeho neustalych bolesti. porad uzival analgetika, porad byl unaveny, chuze mu delala problem, na lyzich sjel parkrat kopec a musel si sednout… no, takze v prvnim tehotenstvi problemy zacaly, ve druhem se konecne prislo na pricinu, zacalo se to lecit, bolestive je to ale porad. nekdy vice, nekdy mene.
ted od brezna tohoto roku manzel stale resil bolest kolena, prisuzovalo se to jeho onemocneni. nakonec musel na operaci, kde se prislo na to, ze mu chybi chrupavka. bud se mu ji budou snazit transplantovat z jeho druhe nohy nebo pujde na kloubni nahradu. vse je zdlouhave a on ma porad bolesti. denne. boli ho vse. nemuze spat, nemuze poradne chodit. sport samozrejme nula. mame velkou zahradu - jeho velky konicek. vse je ted na me. moc touzim po tretim detatku, to on kategoricky odmita. chapu ho, ale mam toho dost. vim, ze si to nevybral, ale ani ja ne. je hrozne mit vedle sebe cloveka, ktery je porad v bolestech, ktery mi nemuze moc s nicim pomoct, nemuze nakoupit, vyzvednout obed, ponosit deti.
a ano, asi si rikate, ze jsem blazen jit do tretiho ditete s nim, jenze ja po tom miminku strasne touzim. uz tak mi prijde, ze vlaste tomu nasemu manzelstvi platim prilis vysokou dan. je mi 33 s vlastne nemuzu s partnerem nikam, na hory, k mori (nezvladl by presuny na letisti) proste nic. program si delam s mamkou ci kamarakdami. ale nevim, jak dlouho to vydrzim. o sexu ani nemuluvim.
prosiim, je tu nejaka zena, maminka, v podoble situaci? i kdyz muz se snazi fungovat v ramci moznosti, neknoura, snazi se neobtezovat svym stavem, ale ta bolest v jeho tvari a v kazdem jeho pohybu je neprehlednutelna a prijde mi, ze pomalu ale jiste me bere dolu s sebou. i kdyz ja jsem nastesti v plne sile a v plnem zdravi. ale neumim si predstavit s nim takhle dlouhodobe vegetovat. jestli pujde na nahradu kloubu, ceka se 2 až 3 roky. je to pro me nekonecna doba mit vedle sebe takoveho partnera. prosim, nesudte mne, ze kdyz je nemocny, uz se mi nehodi do kramu. ja mam co delat s detmi a ne jeste resit manzela, ktery ma neustale neco. o me seberealizaci neni ani rec. hladani mam jen mou mamku, ale ta bydli 60km a je pracujici, takze nekdy o vikendu prijede a vezme deti na prochazku.. tot vse. jeste mam pomoc, ze jednou za dva tydny prijde pani uklidit dum. uvazuji, ze si necham vozit obedy.
kdo docetl az sem, dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7516
23.6.22 10:17
@Anonymní píše:
Zdravím vsechny maminky, prisla jsem se sem vypovidat, protoze opravdu mam nekdy pocit, ze uz toho je víc, nez dokazu snest.
Mne je 33, manzelovi 47. Ano, vim, je starsi. kazdopadně, kdyz jsme se poznali, mne bylo 25, jemu cerstvych 40, byl to krasny chlap v plne sile, chodil po horach, kolo, lyze, hral tenis, jezdili jsme spolu na bruslich, ve vsem byl rychlejsi nez ja. Take byl velmi sarmantni, projevoval neustale zajem, byl pozorny. ano, i to mi velmi lichotilo, po predeslem vztahu, kde jsem vse porad musela resit sama a vydelat si na kazdou vec, tak ano, moc se mi libilo, ze najednou prisel princ na bilem koni, ktery mi chtel snaset modre z nebe, nejen v posteli a svou pozornosti vuci mne, ale take materialne. darecky, welnesska, vecere. proste vse bylo jako v pohadce.
vztah jmse chteli posunout, on byl ten zdrzenlivejsi, hodne resil vekovy rozdil, ze za chvili pro mne bude stary atd. ja stale trvdila, ze vek je jen cislo a ze chlap muze byt sexy i v 65.
strih. o 8 let pozdeji. jsme manzele, mame dve krasne deti - 4 roky a 2 roky. manzelovi v prubehu meho druheho tehotenstvi diagnostikovali bechterevovu chorobu. predchazelo tomu 3 roky jeho neustalych bolesti. porad uzival analgetika, porad byl unaveny, chuze mu delala problem, na lyzich sjel parkrat kopec a musel si sednout… no, takze v prvnim tehotenstvi problemy zacaly, ve druhem se konecne prislo na pricinu, zacalo se to lecit, bolestive je to ale porad. nekdy vice, nekdy mene.
ted od brezna tohoto roku manzel stale resil bolest kolena, prisuzovalo se to jeho onemocneni. nakonec musel na operaci, kde se prislo na to, ze mu chybi chrupavka. bud se mu ji budou snazit transplantovat z jeho druhe nohy nebo pujde na kloubni nahradu. vse je zdlouhave a on ma porad bolesti. denne. boli ho vse. nemuze spat, nemuze poradne chodit. sport samozrejme nula. mame velkou zahradu - jeho velky konicek. vse je ted na me. moc touzim po tretim detatku, to on kategoricky odmita. chapu ho, ale mam toho dost. vim, ze si to nevybral, ale ani ja ne. je hrozne mit vedle sebe cloveka, ktery je porad v bolestech, ktery mi nemuze moc s nicim pomoct, nemuze nakoupit, vyzvednout obed, ponosit deti.
a ano, asi si rikate, ze jsem blazen jit do tretiho ditete s nim, jenze ja po tom miminku strasne touzim. uz tak mi prijde, ze vlaste tomu nasemu manzelstvi platim prilis vysokou dan. je mi 33 s vlastne nemuzu s partnerem nikam, na hory, k mori (nezvladl by presuny na letisti) proste nic. program si delam s mamkou ci kamarakdami. ale nevim, jak dlouho to vydrzim. o sexu ani nemuluvim.
prosiim, je tu nejaka zena, maminka, v podoble situaci? i kdyz muz se snazi fungovat v ramci moznosti, neknoura, snazi se neobtezovat svym stavem, ale ta bolest v jeho tvari a v kazdem jeho pohybu je neprehlednutelna a prijde mi, ze pomalu ale jiste me bere dolu s sebou. i kdyz ja jsem nastesti v plne sile a v plnem zdravi. ale neumim si predstavit s nim takhle dlouhodobe vegetovat. jestli pujde na nahradu kloubu, ceka se 2 až 3 roky. je to pro me nekonecna doba mit vedle sebe takoveho partnera. prosim, nesudte mne, ze kdyz je nemocny, uz se mi nehodi do kramu. ja mam co delat s detmi a ne jeste resit manzela, ktery ma neustale neco. o me seberealizaci neni ani rec. hladani mam jen mou mamku, ale ta bydli 60km a je pracujici, takze nekdy o vikendu prijede a vezme deti na prochazku.. tot vse. jeste mam pomoc, ze jednou za dva tydny prijde pani uklidit dum. uvazuji, ze si necham vozit obedy.
kdo docetl az sem, dekuji

Věděla jsi do jakého celkového rozdílu jdeš. Vek proste není jenom číslo. Bude mi 35 a fakt bych vedle sebe nechtěla padesátníka. Nedivim se, ze nechce další dítě v tomhle věku natož když je nemocný. Místo toho aby jsi mu psychicky ulevila tak mu ještě nakladas. Pokud jsi chtěla 3 děti, měla jsi si vybrat vrstevnika. Wellness a výlety ano, ale přijmout všechny komplikace, které se starším partnerem přicházejí to neeee :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
371
23.6.22 10:20

To je to vaše „vek je jen cislo“ není a nebude, měla jsi přemýšlet a najít sobě rovneho, já nám chlapa věkem k sobě. Miluju když moje kamarádky s o 10 a více starším chlapem se do mě strefuji, jak by nemohli mít stejné starého, že je moc mladý, nevyzraly a bla bla bla kecy, takže teď to máš. Jo, odpověděla sis sama 3 dítě je kravina, pravděpodobně vztah nevydrží podle toho jak to čtu, jak jsi nešťastná…nedělej si třetí dítě jestli chceš radu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2482
23.6.22 10:24

Nevim, co chces slyset. Reknu ti jen, ze tvuj manzel mohl mit i horsi zdravotni potize, tohle nechci zlehcovat, ale az mu kliub vymeni, tak je velka sance, ze bude relativne fut, bechterev je samo dost limitujici. Onemocnet by ti mohl i mladsi chlap. Jako ses dost sebestredna a vlastne pri problemech, ktery on nemuze oblivnit, ho potapis. Tebe bych vedle sebe mit nechtela. Kdyz chces treti, tak se rozved a porid si ho s jinym princem :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18028
23.6.22 10:27

Z tvého přístupu je mi doslova fyzicky špatně, takovou sobeckost a sebestřednost jsem už dlouho nepotkala… a kdybych ti měla napsat svůj názor bez nutné zdvořilostní cenzury, dostala bych odsud doživotní ban.

Jaké „vím, že si to nevybral, ale to ANI JÁ NE“? Naopak, TY sis to vybrala, na rozdíl od něj. On svou nemoc ovlivnit nemohl a nemůže - ale tys věděla, že jdeš do vztahu s výrazně starším mužem a že je tedy vysoká pravděpodobnost, že jeho zdraví i fyzická kondice mohou začít odcházet mnohem rychleji než tvoje.

Dokud byl „krásný chlap v plné síle“, co nosí dárečky a vozí na wellnessíčka, tak to bylo super - teď přišla nemoc a už to tak růžové není, co?

Tak hlavně, aby sis vydupala to třetí miminko, když už „platíš tu daň“ tomu manželství… :roll: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1492
23.6.22 10:28

Znám bechtěrevika, kterému je 26 nebo 28, přesně nevím, ale mlaďoch prostě, takže zrovna tahle nemoc si nevybírá.
Do třetího dítěte bych ale rozhodně nešla, už takhle to máš zakladatelko složitý…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12205
23.6.22 10:30
@Anonymní píše:
kdo docetl az sem, dekuji

V dobrém i ve zlém… :nevim:
Představ si, že bys to byla ty, kdo vážně onemocní a ani v tvém věku a plném zdraví, to není nic zcela neobvyklého. A že tvůj manžel o tobě napíše něco podobného: že tvoje holá hlava po chemoterapii je nepřehlédnutelná, že kvůli nevolnosti nemůžete ani k moři…
Opravdu ošklivé čtení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34526
23.6.22 10:32

Bechtěrev není onemocnění, které přichází s věkem - to může dostat klidně i 25letý,
ale třetí dítě bych určitě v této situaci odpískala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
512
23.6.22 10:33

Píšeš,, mám co dělat s dětmi a ne ještě řešit manžela,, a třetí dítě by se ti vešlo jako kam? Sama víš, že je to nesmysl, když už teď to nezvládas…
Neřeš nesmysly a zkus být oporou manželovi, vzala sis ho i s vědomím, že je starší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1833
23.6.22 10:33

:poblion: … víc k tomu asi není potřeba dodávat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
266
23.6.22 10:34

Chudák manžel ten si s tebou ještě uzije :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1494
23.6.22 10:35

Ty jsi tedy dáreček 😂, dála jsem sice smajlíka, ale spíš je to k breku. Krásne jsi popsala o co ti jde ve vztahu. Výlety, dárečky, prostě materiálno, ale jakmile přijde problém, tak je to pro tebe nepřekonatelný problém. Měla bys stát za ním. Je mi ho docela líto.
Tento příspěvek by si měli přečíst všichni starší muži, co se honí za mladou.

Příspěvek upraven 23.06.22 v 10:36

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
624

Píšeš že sis to nevybrala, ale to není pravda. Šla jsi do vztahu se starším chlapem tak si teď nestěžuj. Taky mám staršího muže a taky není zdravej ale určitě by mě nenapadlo mu to vyčítat nebo po něm v tomhle stavu chtít dalšího mimíska. Stejně tak bych mohla onemocnět já a on by tu jistě byl pro mě. Každopádně jsme si včas jasně řekli kolik chceme dětí a dokdy bychom je chtěli stihnout a za jakých podmínek. A i když je pro nás nemoc muže taky limitující, tak to chce prostě kompromis, někdy se přizpůsobíme my a podnikáme s ním něco co zvládne, co dělat nechce nebo nemůže podnikám sama s dětmi nebo s někým jiným…

Příspěvek upraven 23.06.22 v 10:38

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
535

To není o věku, to je o nemoci. Onemocněl ti manžel. Bechtěrev je svinstvo. Na kolena jsou prý výborné bahenní lázně Ischia.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1215
23.6.22 10:42

Já chápu, že jsi nešťastná, mladá a nešťastná, ale podle mě to bereš za špatný konec. On má co dělat se sebou a ty po něm chceš třetí dítě. Hlídání nemáš. Na výlety jezdíš s někým jiným..
Jak už někdo psal, že by tě v nemoci vedle sebe mít nechtěl.. No bohužel je to tak. Ale nemyslím si, že je to dáno tím, že bys byla nějak zlá, spíš ještě nemáš dostatečné životní zkušenosti.
Si představ, že skončíš po třetím porodu s plicní embolií na kyslíku a manžel od tebe odejde, protože se rozhodne, že chce ještě jedno dítě, na výlety nebo sportovat.. a vezme s sebou i ty zbývající děti, protože se o něj nedokážeš postarat.
Udělejte si v rámci možností s mužem hezký život, pořiďte na zahradu bazén, jeďte do lázní.. nikdo nebude pro děti lepším tátou než vlastní otec a rodina a ty jim budeš vzorem, jak se zachovat, když někdo zeslábne. Ve své podstatě teď tvoříš i svou vlastní budoucnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat