Manžel má problém s alkoholem, sám se doma opíjí, pije tajně ...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.19 15:03
Manžel má problém s alkoholem, sám se doma opíjí, pije tajně ...

Ahoj holky,

už je to nějakých pár měsíců zpátky, kdy jsem zjistila, že se manžel sám doma v týdnu opíjí, když nejsem doma. Z počátku, když se doma opil poprvé a já ho našla zlitého v posteli, mi to tolik nevadilo a nechala jsem to být. Podruhé jsem nad tím také zavřela oči. Třetí, čtvrtý, pátý, šestý atd. zážitek, kdy přijdu do ložnice, kde se line odér chlastu pokojem a v posteli leží manžel, který ani nedokáže pořádně mluvit, když stojí, tak sebou kýve na všechny strany a je očividný, že má problém i stát, nepamatuje si jednoduchou diskuzi, kterou jsme měli třeba pět minut předtím a tak se neustále ptá na ty samé otázky, (např. Já mu v úterý večer řeknu o lékaři, kterého potřebuji navštívit ve čtvrtek ve 3 a on se každých pět minut ptá, kdy že to jdu navštívit toho lékaře, protože se mu to prostě po chvilce vygumuje z hlavy. Druhý den si pak už absolutně nepamatuje, že jsme se vůbec o nějakém lékaři bavili anebo vůbec - že jsme se bavili). Když mu řeknu, že je zase opilý, tak mi do obličeje ožrale tvrdí, že není. Prostě ze mě dělá blb*e.

Kromě samotného opíjení je ještě ve hře to, že si každý večer vypije six pack piv (což dělá dobře 2 litry piva za večer, což fajn, ať si vypije pivo, ale každý večer? Nepamatuji si noc, kdy by si ty dva litry piva nedal).. Já potom nacházím schované prázdné flašký od piv (těch šest), ve skříni s prádlem schované pod věcmi, v koši s prádlem zase malé krabicové víno. Několikrát jsem přišla domů z práce dřív (byla 1 hodina odpoledne) a on už byl nalitý, sotva mluvil, stál a opět si druhý den nepamatoval nic, co se během jeho opileckého odpoledne událo a o čem jsme mluvili. Nehledě na to, že vždycky, když jsem došla dřív domů a on to nečekal, rychle hodil třeba to malé krabicové víno do koše s prádlem a překryl to tričkem, abych to „nezjistila“. No, nejsem blbá ani slepá…
Tajně kouří jakousi ecigaretu, takže vždycky, když se opije, tak s jakousi malou částí (té, kam se dává náplň) usne v ruce. Já dojdu domů a najdu ho takhle s tou ecigaretou v ruce, on se probudí a první co udělá je, že to zavře v ruce a nenápadně ji schovává pod postel. Nedávno ji zase dal pod koš s prádlem.. :nevim: Tady mě prostě mrzí to, že má potřebu to schovávat místo toho, aby byl upřímný. Já mu nikdy nic nevyčetla, vše řeším s klidnou hlavou, jsem v tomhle tak trochu kliďas…Přijde mi, že někde uvnitř o svém problému s pitím ví a bojí se to se mnou řešit, popřípadě si to přiznat. Možná nějaká špatná zkušenost z předešlého vztahu, kdo ví…

Já mu nebráním v tom, ať si doma udělá pohodičku. Ať si to pivo dá, ale přijde mi už hodně, že pije každý večer tolik piv, plus se tajně opíjí, když já nejsem doma.
Už několikrát jsem s ním v klidu promluvila, v klidu jsem mu vysvětlila, že chci jeho situaci pochopit, ale bez komunikace o problému se nikam nedostaneme. Jsme přece partneři, jsme manželé. Nic jsem mu nevyčítala, nedávala ultimátum, prostě jsem problém chtěla konstruktivně řešit. On mi několikrát pomalu brečel na rameni, že se hrozně omlouvá, že se cítí jako piece of sh*t a vše měl řešit jinak, než alkoholem, ale potom se všechno opakuje znovu. Prý alkoholem utíká od reality (stres z práce, je jedním z manažerů v obchodním středisku).

Už dvakrát jsem se sbalila a na pár hodin odešla z baráku s tím, ať se z toho vyspí. Ne, že bych odešla naštvaně, spíš jsem byla dost zklamaná. On mezitím usnul a druhý den se omlouval. A pak se vše opakovalo. Už jsem mu vysvětlovala, že vím o tom, že tajně pije, vím o schovaných flaškách od piv, vím, že si zakouří a že mě mrzí, že není upřímný. On se k tomuhle tématu ale nikdy sám od sebe nevrátí a vypadá to spíš, že to nechce měnit a vše zůstane u „tajného pití“, i když už o všem sama vím.

Včera se vše událo znovu a já zase odešla pryč, protože sotva mluvil. K ránu, když se z toho vyspal, mi psal omluvnou sms z práce, tak jako obvykle.

Jsme manželé jenom něco málo přes půl roku. Já o jeho popíjení nevěděla, protože jsme spolu do té doby nebydleli. Děti nemáme. Agresivní není a funguje druhý den normálně.

Já už jsem z toho akorát zoufalá a už nemám sílu mu to neustále odpouštět. I když jsem kliďas a mám pro různé věci pochopení, tohle už mi přerůstá přes hlavu a mám naopak chuť se vážně sbalit a na nějaký čas někam odejít. Abychom si oba vyčistili hlavu..

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
carsa
Ukecaná baba ;) 1199 příspěvků 13.02.19 15:08

Tvůj manžel je v jednu odpoledne nalitý tak, že nemůže stát a ty se ptáš, jestli se máš sbalit? Je to alkoholik jak vyšitý. Z toho jiná cesta, než léčení ( a to okamžitě) není.

VitaminC
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 13.02.19 15:10

Rozved se.

pikola
Neúnavná pisatelka 19839 příspěvků 13.02.19 15:10

Zatrhla bych doma jakýkoliv alkohol, buď ty nebo chlast a jestli by nepřestal nebo se neléčil tak bych se rozvedla. Tohle není život a může mít práci jaký stres chce.
Hlavně proboha nemějte děti, ty s ním v tomhle stavu dokážeš pak spát?

Tichošlápek
Extra třída :D 12112 příspěvků 13.02.19 15:11

Pokud by nepřistoupil na léčení, odešla bych. Než tě to semele

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.19 15:12
@carsa píše:
Tvůj manžel je v jednu odpoledne nalitý tak, že nemůže stát a ty se ptáš, jestli se máš sbalit? Je to alkoholik jak vyšitý. Z toho jiná cesta, než léčení ( a to okamžitě) není.

Protože jsme manželé. Chci mu zkusit pomoct dřív, než si sbalím kufry. Když to nepůjde, tak to nepůjde, co nadělám. Ale předtím, než se něco takového stane, tak chci mít jistotu, že jsem pro to udělala svoje maximum… :kytka:

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20485 příspěvků 13.02.19 15:13

Popravdě, po zkušenostech s alkoholiky, ať už v rodině nebo v mém okolí, bych chlapa, co denně vyžere tolik alkoholu, že není schopen pořádně mluvit, a ještě navíc se s tím chlastem schovává (což je pro mě už vrchol (to už není lahvinka ve dvou k večeři, ale normální zpiťarství), byla hooooodně opatrná a rozmýšlela si, jestli je dobrý nápad s ním dál žít - natož třeba uvažovat o rodině.
Ono se to totiž většinou zhoršuje, oni slibují, když si ženská balí kufre, ale jak vyměkne, je to zpátky ve starých kolejích, a ještě víc. CHlast pak zasahuje do všech oblastí rodiny, peníze, co se raději propijou než vrazí do bydlení, nebo třeba do dovolený, děti, co vidí tátu věčně navátýho,…
ne, ne a ještě jednou ne. Škoda, že jste spolu nežili aspoň chvíli před svatbou - upřímně si řekni, kdyby to nebyl manžel, ale jen přítel/kluk se kterým chodíš, přemýšlela by si vůbec nebo už by ses rozešla?

pikola
Neúnavná pisatelka 19839 příspěvků 13.02.19 15:14
@Anonymní píše:
Protože jsme manželé. Chci mu zkusit pomoct dřív, než si sbalím kufry. Když to nepůjde, tak to nepůjde, co nadělám. Ale předtím, než se něco takového stane, tak chci mít jistotu, že jsem pro to udělala svoje maximum… :kytka:

Hlavní maximum pro to ale musí udělat on. Vy jste se jako před svatbou neznali, nebyli spolu, že tohle je až po svatbě, proč jste spolu nebydleli?

Příspěvek upraven 13.02.19 v 15:17

Maminanamatersky
Kecalka 290 příspěvků 13.02.19 15:15

Po jak dlouhe znamosti jste se brali? To sis nikdy predtim nevsimla, ze ma problem s alkoholem? To jako manazer moc nechodi do prace a ma cas se doma opijet uz od obeda? :think: Je to alkoholik jak vysity a jeste s chovanim maleho decka. Utikej co nejdal muzes.

carsa
Ukecaná baba ;) 1199 příspěvků 13.02.19 15:15
@Anonymní píše:
Protože jsme manželé. Chci mu zkusit pomoct dřív, než si sbalím kufry. Když to nepůjde, tak to nepůjde, co nadělám. Ale předtím, než se něco takového stane, tak chci mít jistotu, že jsem pro to udělala svoje maximum… :kytka:

Jestli mu chceš pomoct, tak ho pošli na léčení. Hned. Jiná cesta není.

Lexter
Kecalka 122 příspěvků 13.02.19 15:17

Pak se můžeme divit naší rozvodovosti. I mé dvě kamarádky se rozvedli protože jejich šmejdi začali chlastat a jeden na ni dokonce vztáhl ruku. A hezky až po svatbě. Jakoby si mysleli že to mají jisté, ten druhý jim naprosto patří a můžou si pak dělat co chtějí.

carsa
Ukecaná baba ;) 1199 příspěvků 13.02.19 15:20

Tel: 284 016 666. Krizové centrum Bohnice. Popiš jim to a uvidíš, co ti řeknou.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20485 příspěvků 13.02.19 15:21
@Anonymní píše:
@carsa píše:
Jestli mu chceš pomoct, tak ho pošli na léčení. Hned. Jiná cesta není.

tak tak, léčení, hned, bez debat, bez slibů, bez „až dokončíme zakázku“ nebo „zjara půjdu“.
Pokud se to chytne v začátku, možná je jistá šance. Hlavně neukázat slabost - toho oni okamžitě využijí, a bude tě tahat na vařený nudli ještě i rok potom, co se vám narodí dítě…a pak ti zbydou jen oči pro pláč.
My ženský sme často hrozný zachraňovatelky a máme potřebu to omlouvat, zavírat oči, doufat…ale chlast je silnější. Vždycky.

Uživatel je onlineŠarlota4
Extra třída :D 10430 příspěvků 13.02.19 15:22

Je to totální alkáč a myslim, že by mu trocha tvé hysterie prospěla. Pokud nezafunguje věcné řešení a léčení, tak pryč. Na co čekáš? Tohle je prostě regulerní alkoholismus a on si musí uvědomit, že tu " pohodičku " si už nesmí nikdy udělat. A je bohužel ve stadiu, že ani s tim pivem.

divine woman
Extra třída :D 10164 příspěvků 13.02.19 15:37

Takže šest kousků každý den a jednou týdně vylitý do bezvědomí. To už vypadá na velký problém. Kdys ho naposledy viděla střízlivého?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Lidé na mě plivou kvůli roli v Ordinaci, postěžoval si nám Ján Jackuliak

Lidé v Česku znají slovenského herce Jána Jackuliaka (40) především jako... číst dále >

Překvapení, které vylezlo z tanečnice Lálové: Nevypadám, ale dělám MMA!

Krásná tanečnice Veronika Lálová (27) vypadá něžně až křehce, ale v rozhovoru... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >