Manžel mě po 20 letech nemiluje

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
19.5.22 22:28

Manžel mě po 20 letech nemiluje

Prosím o radu, vás, kdo jste si prošli podobným. S manželem jsem 20 let, vždy jsme měli hezké manzelstvi. Ale jak asi bývá. Chytla jej druha miza a proste se zřejmě zakoukal jinde. Je mi 40 a od listopadu se mnou nechce spát. Ted to ale vyvrcholilo i tím, ze mu na mě vadí každý nádech. Mě je to opravdu strašne líto, protože jsem mu obetovala cely život, zhubla jsem, jak si přál, vše má naservirovane. Dělám vše, co má rad, zkousim ženské finty, samozřejmě do toho někdy dělám scény, ale to se jinak nedá, když vím, ze si s ni vypisuje, ale oba mi lžou, ze nic. Nepohladi, nepolibi. Nic. Když jej obejmu, zůstane jen stát s rukama dole. Já vím, ze je to otázka několika měsíců, než to skončí úplně. Byla jsem i v poradně. On nechce. Opravdu jsem pro záchranu manzelstvi, ze svého pohledu udelala vše. Ale nedokážu jej přestat milovat. Nedokážu si představit, ze odejde. Na druhou stranu si mysli, ze někoho mam. Občas něco vycte. Nemám nikoho. Chci jej. Poraďte prosím…dokázaly jste se nějak smířit s tím, ze Vás manžel nemiluje? Ze možná odejde? Da se na to nějak připravit?
Sepsula jsem všechnu svou hrdost. Jsem už plactiva, snažím se být silná, ale každá jeho hovadina mě mrzí. Třeba dnes, kdy mi vyčetl, ze mám vetsi kus skříně na věci. :,( :nevim: :nevim: proste úplně podrážděný. Přitom včera byl fajn.
Už nevím jak dal. Chci vědět, co se děje. Ptala jsem se, jestli je něco, co muzu ovlivnit, spravit. Prý ne. Mám pocit, ze to úplně zabalil. Chci jestli má jinou, ať za ni jde. Protože než tohle, tak ať se mnou raději není. Ale bojím se mu to pritom říci, ze to udělá. Ze to bude ještě horší. Nevím, snad je to pochopitelne. Mozna mi pomůže vědět, ze nejsem sama. Už poznání, ze je zřejmě zamilován jinde bylo bolestné. Ale co se děje teď je opravdu drcení me duše.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
19.5.22 22:41

Sice ne po dvaceti letech, ale zažívala jsem to stejný. Jeho odchodu jsem se hrozně bála a i přesto jsem vyslovila ať jde. Po třech mesicich, kdy mi začalo být fajn, začala jsem cvičit a plánovat budoucnost jen s dětmi se chtěl vrátit. Čas, pomůže vždy jen čas.

• Citovat
  • Nahlásit
393
19.5.22 22:42

Na jednu stranu chápu tvoji bolestmi 20 let společného života není jentak. Je to opravdu velký kus společného života. Na druhou stranu si myslím, že není úplně dobrý styl postoje, jaký teď vůči němu vedeš. Bojíš se samoty a nebo spíše kroku do neznáma? Za zkrachování vztahu sice mohou většinou oba dva, ale není dobré když jeden z těch dvou (TY ) se v určitou chvíli staví do poníženě pozice, ve chvíli kdy mu dáváš najevo, že nemusí k tobě mít ani sebemenší respekt, ani zbytkovou úctu. Dáváš mu najevo svými signály, že tě má jistou. Že piskne a ty jako věrný pes mu budeš čekat i nohy…špatně. Co se má stát se stane…ty jsi udělala vše co šlo, teď je míč na jeho straně, bud ho kopne k tobě a nebo do křoví. Být tebou změním postoj a přestanu být v podřízené roli, respektive ponížene. Chce jít? Ať jde. Jestli spolu budete v budoucnu nebo ne, ukáže čas. Třeba ho tím nakopnes…Teď tě má jistou a jsi mi jedno…a to je velká chyba…má pevnou půdu pod nohama. On se teď cítím jako alfa samec, který brousí pilu jinde ať už kompletně, nebo myšlenkové a doma má věrnou ženskou, která čeká na jeho zavolání, kdyby jemu to náhodou nevyšlo. To senti fakt líbí? Vážíš si sebe aspoň trochu? Víš co by ho možná probralo…? Kdyby jsi ho prohodila dverma…jak jinak mu má dojít o co přichází? Pokud ho chceš tedy zpět. Pokud ne, ukončí to trpeni. Bude tento bolet hodně, ale nadechnes se. A až on se vyřadí, zjistí, že najednou tu úžasnou a hodnou zenusku ztratil…ty ale už budeš jiné a třeba tě bude na rukou nosit jiný, který si tě bude vážit…to má teď moje kamarádka tvého věku…její bývalý se probral, až když si našla fajn chlapa a jemu dala najevo, že vůči němu nic necítí…ani zlobu, ale ani lásku…že už se nemá kam vrátit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.5.22 22:46

@biedronka105 Děkuji. Máš 100% pravdu. Já to také tak vnímám. Ze se musím vschopit. Opravdu se snažím. Ale je mi to tak líto. Ta ponizenost mě štve samotnou.
Moc ti děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
894
19.5.22 22:49
@Anonymní píše: … protože jsem mu obetovala cely život, zhubla jsem, jak si přál, vše má naservirovane. Dělám vše, co má rad,…

Tohle prostě není správná cesta. Potřebuješ zapracovat na svém sebevědomí. Zkus psychologa pro sebe a manžela nějakou chvíli neřeš, i když to je těžké. Je mi to líto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
393
19.5.22 22:50
@Anonymní píše:
@biedronka105 Děkuji. Máš 100% pravdu. Já to také tak vnímám. Ze se musím vschopit. Opravdu se snažím. Ale je mi to tak líto. Ta ponizenost mě štve samotnou.
Moc ti děkuji.

Pocitům se nevhybyej, když budeš sama v soukromí, řvi, brec, nadávej. Klidně něco rozbij…ale před ním se chovej už jinak a seber mu ti jistotu.Co má být bude, ať se člověk sebe víc boji. Ale jsi osobnost, jsi žena, která 20 let něco s někým budovala, nejsi žádná Zoufalka, co potřebuje takovýto přístup za každou cenu. Jsi silná, jen té brzdí strach…já semdrzim jednoho motta…Pokud máš z něčeho strach, udělej to hned, odvahu dostaneš později…a toho se drzim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1152
19.5.22 22:55
:hug: :hug: :hug:

Jsem to cely smazala.. ale muzu se podepsat pod predchodzi prispevek. Prestan resit jeho a zacni resit sebe.
Vim, ze je to tezky, chapu to.
Ale zkus se zabavit, vytahnout kamaradky na nejaky akce. Kino, koncert, divadlo. Bez si zasportovat. Udelej, co jsi doted odkladala nebo po cem touzis.

Zkus ne prezivat, ale zit. Zivot je sakra kratkej :kytka:
A uvidis. Za nej to ale rozhodnout nemuzes

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.5.22 23:02

@kdoviktera děkuji. Ano. Je to tak.
Děkuji holky. Já proste nedokážu zpracovat ten pocit, ze mám žít bez lásky, bez sexu, bez pohlazeni, tak jak ziju teď. Proste, ze už to nikdy tak nebude.

• Citovat
  • Nahlásit
393
19.5.22 23:07
@Anonymní píše:
@kdoviktera děkuji. Ano. Je to tak.
Děkuji holky. Já proste nedokážu zpracovat ten pocit, ze mám žít bez lásky, bez sexu, bez pohlazeni, tak jak ziju teď. Proste, ze už to nikdy tak nebude.

A jak to můžeš vědět? To přece nemůžeš vědět, nemáš křišťálovou kouli. Nikdy neříkej nikdy. Jasně neobjeví se další manžel, ale nový muz jinak výjimečný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
13572
19.5.22 23:18
@Anonymní píše:
Prosím o radu, vás, kdo jste si prošli podobným. S manželem jsem 20 let, vždy jsme měli hezké manzelstvi. Ale jak asi bývá. Chytla jej druha miza a proste se zřejmě zakoukal jinde. Je mi 40 a od listopadu se mnou nechce spát. Ted to ale vyvrcholilo i tím, ze mu na mě vadí každý nádech. Mě je to opravdu strašne líto, protože jsem mu obetovala cely život, zhubla jsem, jak si přál, vše má naservirovane. Dělám vše, co má rad, zkousim ženské finty, samozřejmě do toho někdy dělám scény, ale to se jinak nedá, když vím, ze si s ni vypisuje, ale oba mi lžou, ze nic. Nepohladi, nepolibi. Nic. Když jej obejmu, zůstane jen stát s rukama dole. Já vím, ze je to otázka několika měsíců, než to skončí úplně. Byla jsem i v poradně. On nechce. Opravdu jsem pro záchranu manzelstvi, ze svého pohledu udelala vše. Ale nedokážu jej přestat milovat. Nedokážu si představit, ze odejde. Na druhou stranu si mysli, ze někoho mam. Občas něco vycte. Nemám nikoho. Chci jej. Poraďte prosím…dokázaly jste se nějak smířit s tím, ze Vás manžel nemiluje? Ze možná odejde? Da se na to nějak připravit?
Sepsula jsem všechnu svou hrdost. Jsem už plactiva, snažím se být silná, ale každá jeho hovadina mě mrzí. Třeba dnes, kdy mi vyčetl, ze mám vetsi kus skříně na věci. :,( :nevim: :nevim: proste úplně podrážděný. Přitom včera byl fajn.
Už nevím jak dal. Chci vědět, co se děje. Ptala jsem se, jestli je něco, co muzu ovlivnit, spravit. Prý ne. Mám pocit, ze to úplně zabalil. Chci jestli má jinou, ať za ni jde. Protože než tohle, tak ať se mnou raději není. Ale bojím se mu to pritom říci, ze to udělá. Ze to bude ještě horší. Nevím, snad je to pochopitelne. Mozna mi pomůže vědět, ze nejsem sama. Už poznání, ze je zřejmě zamilován jinde bylo bolestné. Ale co se děje teď je opravdu drcení me duše.

Udělala jsi vše, servíruješ se mu na zlatém podnose. On nemusí nic, veškerou snahu vyvíjíš ty. Jenže… Nikdo nestojí o zboží ve výprodeji - a to jsi teď ty, jen výprodejovka. :nevim: Ne proto, že se zakoukal jinde - ale protože se mu podbízíš.

To, co je zadara, není atraktivní a nemá žádnou cenu. není proč si ho vážit, není proč o něho usilovat - je prostě zadara…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1373
20.5.22 00:04

Mrzí mě, co prožíváte, docela slušně si vás maže na chleba, hrdina… :pocitac: Je mi přes 40 a takových situací, kdy po dlouholetým vztahu/manželství chlapci chytali druhý dech, už jsem v okolí zažila neurekum. Teď můj postřeh ve vašem rozpoložení asi nebudete schopna ocenit, ale víte, co vídávám jako pozorovatel já? Že těm ženským tihle chlapi prokazují službu. Odcházejí ve věku, kdy už začínají krutě odkvétat, povahově dědkovatět (i ten největší aktiv se dostává do fáze, kdy trpělivost a potřebu klídku bude vyžadovat stále víc) a s erekcí už to nikdy lepší nebude. Neznám snad ženskou, která když se z rozvodu jakžtakž dostala, nerozkvetla. Ať už díky tomu, že začala víc společensky žít, nebo díky novému milenci. Ono takový ty, co se obětovaly, moc záře ze sebe nevydávají, co si budem… Co musíte odžít a vybrečet si dejte, ale pusťte ho. Když to vezmete za dobrej konec, akorát na tom vyděláte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
393
20.5.22 00:21
@Tofifea píše:
Mrzí mě, co prožíváte, docela slušně si vás maže na chleba, hrdina… :pocitac: Je mi přes 40 a takových situací, kdy po dlouholetým vztahu/manželství chlapci chytali druhý dech, už jsem v okolí zažila neurekum. Teď můj postřeh ve vašem rozpoložení asi nebudete schopna ocenit, ale víte, co vídávám jako pozorovatel já? Že těm ženským tihle chlapi prokazují službu. Odcházejí ve věku, kdy už začínají krutě odkvétat, povahově dědkovatět (i ten největší aktiv se dostává do fáze, kdy trpělivost a potřebu klídku bude vyžadovat stále víc) a s erekcí už to nikdy lepší nebude. Neznám snad ženskou, která když se z rozvodu jakžtakž dostala, nerozkvetla. Ať už díky tomu, že začala víc společensky žít, nebo díky novému milenci. Ono takový ty, co se obětovaly, moc záře ze sebe nevydávají, co si budem… Co musíte odžít a vybrečet si dejte, ale pusťte ho. Když to vezmete za dobrej konec, akorát na tom vyděláte.

No jo vlastně, dobrej a pravdivej postřeh..a milenky sbírají dědky a ani si to asi neuvědomují

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71678
20.5.22 06:17
@biedronka105 píše:
No jo vlastně, dobrej a pravdivej postřeh..a milenky sbírají dědky a ani si to asi neuvědomují

V nejhorších chvilkách je dobré si představit, jak se s milenky stává pečovatelka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4281
20.5.22 06:30

Zakladatelko máš strach z něčeho, co stejně přijde. Zkus se svému strachu postavit a ušetřit si trochu času trápení, které tě čeká. Divíš se, že je podrážděný…ale ty ho držíš v kleci. On o tvou přítomnost, péči, svádění nestojí…ty ho pustit nechceš, protože chceš být s ním, ale on je už někdo jiný a taky ti vadí, že zatímco ty budeš truchlit, tak on bude šťastný… Záleží na okolnostech. Řekla bych mu, ať se odstěhuje, ale nerozváděla bych se. Komunikace minimální, spíš žádná… Dej mu ten čas s ní a uvidíš, možná se vrátí, možná ne.
Ale přestaň se ponižovat. Tím svou sílu zpět nezískáš. A jen ho utvrzuješ v tom, že s tebou být fakt už nechce… Když už tě nemiluje, tak ať si tě aspoň trochu váží a nepohrdá tebou… Děti máte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8529
20.5.22 06:33

Děti nejsou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu