Manžel mi kazí radost!

Anonymní
11.2.21 06:54

Manžel mi kazí radost!

Dobré ráno.
Ráda bych znala váš názor na tuhle věc…
S manželem jsme spolu cca 4 roky. 2 roky jsem na mateřské a vždy jednou za čas když si udělám radost, rázem mi ji zkazí.
Celá nadšená mu sdělím co jsem si za své uskudlene penízky objednala, nebo co jsem pořídila do domácnosti či synovi, nebo i když jen dostanu od rodiny dárek… On vidí můj úsměv, zamraci se a razem má plnou pusu řeči, proč je dana věc nahouby a hledá jen to negativní. Během pár vteřin je radost pryč…
Sám mi neustále tvrdí, že má vše, nic nepotřebuje, radost maličkosti si udělat nechce. Nemá žádné koníčky, chodí jen do práce a domů.
Naposled cca týden zpět mi přišli krásné plastové vajíčka na věnce, které chci letos zkusit vyrábět. Každý den mi nadává, že to stejně nevyrobim, vše jsem kupovala nahouvno, na co nám bude dekorace, nikdo sem stejně nechodí a on výzdobu nemá rád, zbytečnosti co budou ležet na skříni, raději splachnout dvě stovky do zachoda.. Blabla.
Nechápu proč mě nepodpoří v mých činech, neuzna že si jednou za čas zasloužím něco co mi udělá radost, vrátí chuť do života a proč mě nerad vidí šťastnou?
Ještě chci podotknout, že o peníze mu nejde. Dávám celou mateřskou na domácnost a syna, on platí zbytek a šetří si bokem. Já s těží ušetřím 200kc a jsem ráda že jsem ráda. 😂 😂

Co myslíte? Je to závist? Nebo proč nesdílí mou radost? Já se ho snažím podporovat ve všem co si zamane, proč to neumí i on?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1557
11.2.21 06:59

On si šetří bokem a ty mas pro sebe sotva 200,–? Proč tohle snášís?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63636
11.2.21 07:04

Asi to pro něj není důležité, no.. Bych mu to neříkala a hotovo :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24636
11.2.21 07:05

No to je miláček, že SI šetří bokem a ty si urveš od huby měsíčně 200 Kč.

Máš prostě doma blba a celé to máte doma divně nastavené. :nevim:

Jako chápu, že nad plastovými vajíčky nepořádá oslavné tance. Ale není potřeba to negovat a hanit, že.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3463
11.2.21 07:08

Nic bych mu neříkala.
Já si taky umím udělat radost sama pro sebe ;) - ale jemu nic neříkám.
On si ani ničeho nevšimne - třeba že mám jinou kabelku atd…
Samozřejmě on si dělá radost taky a já to nekomentuju.
Takže jsme zřejmě „na stejné vlně“, těžko říct…
Ale já bych mu opravdu komplet všechno nevykládala, co jsem si koupila, opravdu ne - i kdyby byl sdílný a kdovíjaký… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49572
11.2.21 07:12

Nic mu neříkej. a další věc je, že bys měla přenastavit rozdělení peněz. Dost by se mi nelíbilo, že ušetřím max 200 a chlap si škudlí vypaltu pro sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18730
11.2.21 07:17

Další drahoušek. Kde se to líhne, toto? :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4797
11.2.21 07:18
@Anonymní píše:
Dobré ráno.
Ráda bych znala váš názor na tuhle věc…
S manželem jsme spolu cca 4 roky. 2 roky jsem na mateřské a vždy jednou za čas když si udělám radost, rázem mi ji zkazí.
Celá nadšená mu sdělím co jsem si za své uskudlene penízky objednala, nebo co jsem pořídila do domácnosti či synovi, nebo i když jen dostanu od rodiny dárek… On vidí můj úsměv, zamraci se a razem má plnou pusu řeči, proč je dana věc nahouby a hledá jen to negativní. Během pár vteřin je radost pryč…
Sám mi neustále tvrdí, že má vše, nic nepotřebuje, radost maličkosti si udělat nechce. Nemá žádné koníčky, chodí jen do práce a domů.
Naposled cca týden zpět mi přišli krásné plastové vajíčka na věnce, které chci letos zkusit vyrábět. Každý den mi nadává, že to stejně nevyrobim, vše jsem kupovala nahouvno, na co nám bude dekorace, nikdo sem stejně nechodí a on výzdobu nemá rád, zbytečnosti co budou ležet na skříni, raději splachnout dvě stovky do zachoda.. Blabla.
Nechápu proč mě nepodpoří v mých činech, neuzna že si jednou za čas zasloužím něco co mi udělá radost, vrátí chuť do života a proč mě nerad vidí šťastnou?
Ještě chci podotknout, že o peníze mu nejde. Dávám celou mateřskou na domácnost a syna, on platí zbytek a šetří si bokem. Já s těží ušetřím 200kc a jsem ráda že jsem ráda. 😂 😂Co myslíte? Je to závist? Nebo proč nesdílí mou radost? Já se ho snažím podporovat ve všem co si zamane, proč to neumí i on?

Jsi moc hodna a skromna, broucek si dava prnizky bokem a a tobe dohenestuje plastova vajicka. Asi bych ho servala, ze s vice penezi bych si radeji poridila kvalitni Bmw.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
112
11.2.21 07:21

Asi zalezi jak je to nastaveny…
Ja sama nevim, jak finance spravne nastavit.. na druhe strane mam vzdy chlapa, co by mi nikdy nic podobneho nerekl a spis by mi to pro radost koupil sam.. Nevim, mozna je to tim, ze jsem si prosla detsvim, kde nasi nebyli zrovna vzorem „hospodareni jak se ma“… konkretne, mamka zivila vsechny, vcetne taty, ktery mel vetsi plat ale nechal se vydrzovat… sobec a lakomec… Nikdy mi nic nedal, nic nekoupil.. Spis byl zvykly, ze mu vzdy jeste babicka davala penize a svacinky… (bydlela kousek od nas)… Takze, nevim, jestli je to tim, ze ti chlapi to vidi, ví a chovaji se proto ke me jinak, nebo je to tim, ze hned na zacatku rikam, ze chlap ma umet uzivit rodinu a rozhodne ne naopak.. viz mi rodice… Druha vec… Mit chlapa trochu podobneho tvemu, tak konci hned. Horsi pokud se tak projevil az na tve materske

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11006
11.2.21 07:26

To je mi tě líto tedy. Můj muž kdybych mu hlásila, že jsem koupila plastová vajíčka by řekl hm, mamko to jsi šikovná a ani by mu na ně pohled nepadnul. myslím, že málokterý chlap by se jim uměl upřímně podivit, muži tyhle detaily vnímají až v době, kdy velký věnec převazí na stole a není kam položit svačinku. Ale aby ti za takovou hloupost za pár korun nadával, místo aby ti jí koupil sám, to nevím tedy :,( kdyby jsi kupovala kraviny pořád a neměli jste co jíst, tak možná to by ho jedině omlouvalo.Co je to dneska 200 korun.Uf.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3936
11.2.21 07:29

No, v dnešní době to klidně může být daný nějakým strachem z budoucnosti a snahou šetřit. Takže chápu, že mu třeba ty plastový vajíčka klidně můžou přijít jako hloupost a zbytečnost. Někdo je holt minimalista a tyhle dekorace nemusí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7444
11.2.21 07:32

No to je miláček, on SI šetří bokem a tvoje peníze se projí do poslední kačky, fakt zajímavé nastavení společných financí :palec: Proč jsi na to přistoupila, vy jste před tvým odchodem na mateřskou neřešili, jak to bude s penězi? Vždyť jste manželé, to je na hlavu :nevim: Být tebou, tak spíš řeším toto, než nějaký nedoceněný plastový vejce. I když teď už se ti to asi bude těžko měnit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15521
11.2.21 07:46

Kdyby se mi s tímhle přišla žena pochlubit, tak se na ni podívám jak na chovankyni nějakého ústavu. Jsi matka a chováš se jak malá holka. Proč očekáváš podporu kvůli nějakému plastovému odpadu? Tohle zavání infantilností. Dospěj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3354
11.2.21 07:47

Prostě je to asi morous a negativista, vykašlala bych se na to a nic mu neříkala. Zavolala bych to třeba kamarádce, která by sdílela radost se mnou :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7343
11.2.21 07:53

Je nestastny a tak je zly. Rekla bych mu, at se sebou neco dela, treba at vyhleda pomoc psychologa. Ale priprav se na to, ze to muze byt proste povaha a nebo psych. problem, ktery se neda vyresit.
Zit s takovym clovekem musi byt silene a hrozi ti totalni vyhoreni, pokud nebudes brat energii odjinud( pratele, zajmy, prace.)
Pokud jste v manzelstvi, tak snad nema pravo si setrit bokem sam pro sebe, ale finance by mely byt dohromady, ne?
No snazi se, aby te dostatecne ponizoval, aby ti srazel sebevedomi a aby jsi vedela, kde je tvoje misto a nevyskakovala sis. Na tvem miste by, me absolutne nezajimalo, proc to dela, to je jeho problem, Ty hlavne premyslej, zda chces takhle dal zit a dej mu nuz na krk, protoze tohle te vazne muze znicit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat