Manžel mi vyčítá každou korunu

9
26.6.13 11:51

Manžel mi vyčítá každou korunu

Dobrý den, žádám o radu a možná i pochopení.
Manžel po mě chce každý měsíc vyúčtování za co jsem utratila. Představuje si že z rodičáku budu táhnout celou rodinu! Nevydělává málo! Po odečtení hypotéky, poplatku, pojistek mu zbyde z platu 20tis. K tomu dostávám 6tis rodičák. Takže domácí rozpočet je 26 tis. Byla domluva že mi každý měsíc pošle 6tis na domácnost (6 rodičák + 6 od manžela). Mám 12 tis na nákupy a vedení domácnosti. Když mi náhodou ně zbyde tak si koupím něco pro sebe (kosmetiku, třičko), ale musím mu každý měsíc prokázat, že jsem ty peníze utratila skutečně za jídlo, sunar, plíny…atd. Plná lednička jako důkaz mu totiž vůbec nestačí. Každou položku si musím v slzách obhájit!
Ano mám skříň plnou hadrů, ale po porodu jsem přibrala, takže na sebe mám jedny kalhoty a pár triček. Snažím se zhubnot. Ale i tak když si jdu něco koupit musím si to obhájit! :zed:
Včera mi řekl, že z něj tahám jen prachy 8o že by mi měl na vše stačit jen rodičák (6tis) protože jsou to naše peníze, že on mi není povinen posílat další!

Když se zajímám kam on dává své vydělané peníze, tak ze mě děla zlodějku, protože mi jde jen o prachy.Jsou jeho a mě to nemá co zajímat. Já už nevím co mám dělat…nevím kam ty peníze dává. A já jsem ta špatná, protže neumím hospodařit s málem.

Po svatbě si za naše svatební dary koupil notebook za 30!A jak mi bylo řečeno je jeho! K vánocům mi dal svůj starý mobil a koupil si nový za 16tis. K narozeninám mi koupil řetízek za 500,–!!!A za to jsem mu neprojevila dostatečnou vděčnost. On chodí s kolegi na hovězí biftečky a já doma jím suchý rohlíky, abych si mohla na konci měsíci koupit nové boty, které podle něj stejně nepotřebuji. On si chodí ve značkových hadrech. Nemá problém utratit ětis za boty nebo 5tis za bundu atd…ale já si chodím oblečení kupovat do sekáčů a k vietnamcům.

Peníze jsou u nás hlavní faktor hádek. Manželé budeme asi rok, máme 6měs syna. Všechno kolem dítěte zařizuji já i kolem domácnosti. Byt je jeho koupil si ho dávno před tím co jsme se potkali. A věčně mě se synem vyhazuje. Mám vůbec nějaká práva? Je povinen mi něco posílat? Nechci si připadat jak pijavice, ale spíš mám pocit, že jsme mu na obtíž. A do kola mi věčně hrozí rozvodem.

Před svatbou takový nebyl…

Maminky prosím…mám vůbec na něco nárok? Je vůbec normální táhnout vše z rodičáku (i jídlo pro manžela), a on si celou výplatu nechá pro sebe?

Prosím…POMOC

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8286
26.6.13 11:53

Ahoj promin ale s takovým chlapem bych nebyla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21857
26.6.13 11:53

8o Co je to za debila? Jaj, jestli není lepší zůstat svobodná, fakt

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1855
26.6.13 11:54

Nerada to rikam, ale mas doma velmi sobeckeho idiota. :? A trochu se bojim, ze se jen tak jeho pristup nezmeni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31692
26.6.13 11:55

Jestli jste manželé, tak máš nátok na stejnou životní úroveň jako on, a jsou na to zákony!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1169
26.6.13 11:55

To je hnus :cert: je to sobec a skrblík, co víc o něm říct :zed: nebyla bych s ním ani minutu, přestaň mu vařit, prát, uklízet po něm, jestli ho tohle nesrovná, tak asi nic :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
neprihl. ne-silenamatka
26.6.13 11:56

Hele nemyslim si, ze by takovej chlap jako ten tvuj na to pristoupil, ale nech jeho at jeden mesic obstara vse pro dite: pleny, UM, neco na sebe, lekarnu…at si schoavav uctenky a pak hodte rec znovu.

Jinak jako „chlapa“ bych toho tvyho vydejchala asi tak minutku-dve…je mi to fakt lito, ze po svete behaj podobny stvoreni :(

• Citovat
  • Nahlásit
26636

Jako manzelka mas narok na pulku vseho co mate za manzelstvi.
Ja bych ho asi zabila za takove chovani..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26654

Mě to teda normální nepřijde. po právní stránce ti neporadím. on se muže obhajovat tím, že platí bydlení :think:,ale musí se finančně podílat na chodu domacnosti, přispívat na mimčo. upřímně já bych s ním být nemohla. a nevím, co by on dělal, kdyby viděl moji skřín. to by ho šlehlo. drž se a pevné nervy. jinak bych raději byla sama a oškubala ho o alimenty :pankac: nesnáším lakomce :cert: :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Wecernice2

A to jste spolu před svatbou nežili a nehospodařili? Nebo jak jako, že před svatbou takový nebyl.. To mu ruplo v bedně? A připadá si jako pán tvorstva když jsi doma s dítětem? Nechala bych vedení domácnosti na něm a každý měsíc bych mu udělala stejné dusno s dokládáním účtenek jako on tobě.. Osobně bych od něj asi odešla. Tohle by zabilo i poslední zbytek lásky a úctu k takovému člověku chovat ani nejde..

Příspěvek upraven 26.06.13 v 11:58

• Citovat
  • Nahlásit
3402
26.6.13 11:57

To je hrozný 8o S takovým bych fakt nebyla…Máš právo na to samé, co on!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.6.13 11:57

Taky mam drzgresli :-D ale od zacatku..byl takovy i pred svatbou…penize mame zvlast…6 tis by mi v zivote neposlal :lol: ja mela teda rodicak 11tis takze sem svoje veci zvladla platit…hypoteku, elektriku, plyn apod mame rozdelenou presne na pul. diteti kupuju vsechno ze sveho…tak nejak sme si tak zvykli a neresime to. vadilo by mi kdyby po me chtel vedet co si ze svych penez kupuju…to teda hodne…to bych udelala rychle poradek…no casem sem na nej hodila nakupy (obcas jdu i ja) ale vetsinu nakupu resi on..a ja varim z toho co donese…to mi usetrilo hodne penez a funguje to :-)

• Citovat
  • Nahlásit
21857
26.6.13 11:58

Jenom doufám, že si tu z matek na mateřské zas někdo nedělá prdel, protože jestli jo, tak už je to vážně trapný

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11341
26.6.13 11:59

Ne není to normální a s takových blbcem bych teda nebyla. My máme všechny peníze dohromady a z toho se vše zařizuje. Žádný moje a tvoje, ale NAŠE! Jako je naše dítě, náš byt, naše problémy. O všechno se dělíme…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
771
26.6.13 11:59

No to je blbec, to by si na mě mohl zkusit. A přesně jak píše @luc31 přestaň mu vařit, jídlo kupuj jen pro sebe a děti (nebo dítě nevím kolik jich máte) a na něj prď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat