Manžel mi vyčítá, že jsem introvert

Anonymní
1.6.20 23:37

Manžel mi vyčítá, že jsem introvert

Jsem po velké hádce s manželem, a i když jsme se udobřili, bohužel mě to, co z něj včera vylezlo pořád bolí a nedokážu to pustit z hlavy. Chce se proto zeptat na názor a poprosit o citlivější přístup.

Vždycky jsem byla spíš samotář, introvert a i když jsem po spřízněných duších hodně toužila, bohužel se mi (možná i kvůli mé plaché a tiché nátuře) nikdy nepodařilo najít takové ty životní kamarádky. Většinou jsem byla já ta, která dávala do kamarádství vše a nedostávám toho moc na oplátku. Mám od dětství na těle jizvy po úrazu, jedna je celkem viditelná, kvůli čemuž jsem byla vždy spíš zdrženlivá a nebylo mi příjemné, když se mě na to někdo ptal a upíral na jizvu „znechucený“ výraz. Trpěla jsem tím v dětství i dlouho v dospělosti, než jsem se s tím prostě naučila nějak žít a přestala se za to stydět. Můj muž vždy tvrdil, že jsem krásná, líbilo se mu, že jsem mírná, tichá a že nejsem hádavá a mám pro něj hodně tolerance.

Teď na mě ale najednou vypálil, že mu vadí, že nemám žádné kamarády/ky. Že to prý není normální a že se mu to vůbec nelíbí, protože lidé, kteří prý nemají kamarády jsou divní. Máme malé dítě, takže od to doby, co jsem na mateřské se pochopitelně můj společenský život scvrkl na bod 0. Nenudím se, dítě i domácnost mě zaměstnává, ale manžel má pocit, že potřebuju nějakou práci. Prý bych si měla už nějakou hledat, protože není normální, abych byla doma s dítětem celé 3 roky. Prý mám občas chodit pryč, prý ho štve, že jsem pořád doma a že mu nedávám žádný prostor, že nemám žádné sociální vazby. Já ho ale všude pouštím, chodí si kam chce, nikdy mu nic nezakazuji, jen jsem nedávno navrhla, že bych chtěla, abychom spolu občas podnikli něco všichni tři. Většinou totiž manžel jen sedí u televize, čte si něco v mobilu a skoro se mnou nekomunikuje. Já jsem nikdy nebyla typ, který by rád pařil na diskotékách, chodil po barech nebo na kafíčka. Mám tu jednu maminku, s níž se občas stýkáme, ale obě máme malé dítě a na nějaké večerní tahy není čas ani energie. Tak přemýšlím, jestli jsem opravdu tak nesnesitelná, když nemám houf kamarádek a nechodím s nimi na tahy, aby mě měl manžel plné zuby. Jinak o sebe pečuju, chodím cvičit, jsem štíhlá a upravená. O domácnost i dítě se prakticky starám sama, nestěžuju si, nejsem rýpavá. Jen prostě, když mám čas, tak si raději čtu knížku, vzdělávám se, učím se cizí jazyk… Je to opravdu tak nesnesitelné, že jsem ráda sama se sebou?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17503
1.6.20 23:43

Možná by manžel ocenil, kdyby měl doma mladou a živou ženu. Možná už mu tak trochu připadáš jako důchodkyně a on se děsí, jak to bude vypadat dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3376
1.6.20 23:47

Sociální vazby, kamarádství má různou úroveň, intenzitu…
Někdo má těch kamarádů hodně, ale jsou to spíš známý, nikdo na koho by se dalo spolehnout… Ale jsou lidí, kteří takový dav kolem sebe potřebují.
Někdo jich má jen pár, ale jsou to pevná spojenectví. Nepotřebují kolem sebe dav lidí, ale spíš pevnější vazbu.

Ani jedno není špatně - prostě to tak máš :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.20 23:55
@Janli píše:
Možná by manžel ocenil, kdyby měl doma mladou a živou ženu. Možná už mu tak trochu připadáš jako důchodkyně a on se děsí, jak to bude vypadat dál.

Mladou a živou ženu už manžel měl přede mnou :-) Byla o 13 let mladší, pořád se chtěla bavit a bavila se - bez něj, protože on taky nikam ven nechce chodit, maximálně na pivo s kamarádama nebo na ryby. Jeho ex byla tak živá, že se mu pak doneslo, že ho neustále podváděla a on prý po jejich rozchodu prohlásil, že už tak mladou holku nikdy nechce. My jsme stejně staří, už máme oba něco „nažito“. V našem vztahu jsem ta pozitivnější a mladší duchem já. Manžel je pesimista, neustále si stěžuje a neustále je s něčím nespokojený. Nebýval takový a mrzí mě, že se tak změnil, ale nevyčítala jsem mu to, proto mě mrzí, že mi vyčetl takovou „hloupost,“ o které věděl. Mám pár kamarádek, ale s přestěhováním se po svatbě do jiného města už se s nimi nemůžu vídat osobně. Překvapilo mě, že mi to vyčetl. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
17511
1.6.20 23:58

No muž by hlavně měl zvednout zadek a jít něco dělat. Takže bych opravdu vypadla. I klidně sama na procházku, kamkoli. Možná by ho ty kecy o práci přešly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.6.20 00:00
@Josef_t píše:
Sociální vazby, kamarádství má různou úroveň, intenzitu…
Někdo má těch kamarádů hodně, ale jsou to spíš známý, nikdo na koho by se dalo spolehnout… Ale jsou lidí, kteří takový dav kolem sebe potřebují.
Někdo jich má jen pár, ale jsou to pevná spojenectví. Nepotřebují kolem sebe dav lidí, ale spíš pevnější vazbu.Ani jedno není špatně - prostě to tak máš :palec:

Díky @Josef_t. Myslím, že nikoho netěší, že nemá moc opravdu dobrých a věrných přátel a asi se všichni shodneme na tom, že s věkem se takoví lidé hledají hodně těžko. Není to jen tak. Kdybych měla tu možnost, ráda bych je měla, taky mě mrzí, že se nemám občas komu svěřit, ale dokážu se s tím popasovat. Vím, že nejsem jediná maminka na mateřské, které chybí dobré kamarádky.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.6.20 00:07
@P4ja píše:
No muž by hlavně měl zvednout zadek a jít něco dělat. Takže bych opravdu vypadla. I klidně sama na procházku, kamkoli. Možná by ho ty kecy o práci přešly.

Na dlouhé procházky chodím s dítětem každý den, někdy i dvakrát denně, takže určitě nejsem každou minutu doma. Dřív jsem i dojížděla do vedlejšího města na kurz, jenže teď, když byl COVID, tak jsme vše měli jen on-line. Taky mě to štve, ráda jsem vypadla z domu sama bez dítěte a mezi lidi, ale nemůžu s tím teď nic dělat. Zase se chystám chodit cvičit, jako dřív, což teď nešlo, taky kvůli koronaviru. On je problém v tom, že manžel vlastně sám nikam nechodí, ale de facto vyhazuje z domu mne. :nevim: Přišlo mi, že mu tu snad vadíme. Prý nemá prostor. Jako kdybych ho pořád s něčím otravovala. Skoro se mnou nemluví, jen sedí u televize a mlčí. Povídat si nechce, tak jsem ho prostě nechala být. Veškeré pokusy na nějaké společné aktivity odmítá, nemá zájem. Jen návštěvy u jeho rodičů, kde se ale zase nudím já, protože i tam si hraje na tabletu nebo si čte v mobilu :nevim: Já nevím, možná už mě nemá rád :think: Ale to popřel a všude vykřikuje, jak je se mnou šťastný :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
17511
2.6.20 00:07
@Anonymní píše:
Díky @Josef_t. Myslím, že nikoho netěší, že nemá moc opravdu dobrých a věrných přátel a asi se všichni shodneme na tom, že s věkem se takoví lidé hledají hodně těžko. Není to jen tak. Kdybych měla tu možnost, ráda bych je měla, taky mě mrzí, že se nemám občas komu svěřit, ale dokážu se s tím popasovat. Vím, že nejsem jediná maminka na mateřské, které chybí dobré kamarádky.

No, řekla bych, že jako skoro vše tady, váš hlavní problém není to, že nemáš kamarády. To je to poslední.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1686
2.6.20 00:09

A nevadi mu spis, ze porad cumakujes doma (teda dle popisu to tak pusobi) a neni chvilku sam? Nam s partnerem treba dost prospiva, kdyz se ten jeden sbali a na pul dne/den zmizi z bytu. Ten druhy ma moznost byt chvili sam a odfrknout si od neustale spolecnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17511
2.6.20 00:09
@Anonymní píše:
Na dlouhé procházky chodím s dítětem každý den, někdy i dvakrát denně, takže určitě nejsem každou minutu doma. Dřív jsem i dojížděla do vedlejšího města na kurz, jenže teď, když byl COVID, tak jsme vše měli jen on-line. Taky mě to štve, ráda jsem vypadla z domu sama bez dítěte a mezi lidi, ale nemůžu s tím teď nic dělat. Zase se chystám chodit cvičit, jako dřív, což teď nešlo, taky kvůli koronaviru. On je problém v tom, že manžel vlastně sám nikam nechodí, ale de facto vyhazuje z domu mne. :nevim: Přišlo mi, že mu tu snad vadíme. Prý nemá prostor. Jako kdybych ho pořád s něčím otravovala. Skoro se mnou nemluví, jen sedí u televize a mlčí. Povídat si nechce, tak jsem ho prostě nechala být. Veškeré pokusy na nějaké společné aktivity odmítá, nemá zájem. Jen návštěvy u jeho rodičů, kde se ale zase nudím já, protože i tam si hraje na tabletu nebo si čte v mobilu :nevim: Já nevím, možná už mě nemá rád :think: Ale to popřel a všude vykřikuje, jak je se mnou šťastný :nevim:

Teď jsem to dopsala. Váš problém fakt není to, že nemáš kamarády. A fakt vypadni a nech mu tam dítě, ať se stará. Nebo on ať vypadne s dítětem.

A otázka taky je, jak fungujete jako partneři. Přišlo dítě a máte prostor i na sebe??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.6.20 00:16

Taky mě neberou a nikdy nebrali diskotéky a vyhledávání nějakých zábav. Nejsi jediná buď fakt v pohodě. Kamarádky nemám, tedy takové opravdové, na svěření, co by podaly pomocnou ruku..Z mých zkušeností vždy fungovalo kamarádství chvíli a pak to nějak vyšumělo.
V tvém případě ale myslím, že je problém v manželovi. Tak jednou si tě takoou vybral tak ať teď nepyskuje, že jsi jaká jsi. A co by jako chtěl za prostor? Je ženatý a má dítě. To já bych mu naopak vyčetla, že je pecivál. Si pořídil dítě tak ať s ním jde ven, protože to taky není moc normální furt dřepět u tv a mobilu, ne?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.6.20 00:18
@Afrikana píše:
A nevadi mu spis, ze porad cumakujes doma (teda dle popisu to tak pusobi) a neni chvilku sam? Nam s partnerem treba dost prospiva, kdyz se ten jeden sbali a na pul dne/den zmizi z bytu. Ten druhy ma moznost byt chvili sam a odfrknout si od neustale spolecnosti.

Neřekla bych, že nemá možnost být chvilku sám. Dvakrát do měsíce jezdí na celý víkend na chalupu, kde si kutí a pije s kamarády dle libosti. To jsem já od narození dítěte neměla. Paradoxně, když jsem víc chodila ven - večer cvičit, do různých kurzů a atd., tak měl řeči, že pořád někde lítám. Já mám z toho prostě pocit, že se mu nedokážu zavděčit a že pořád bude špatně. Už mě to psychicky dost vyčerpává, protože na mě pořád hledá něco, čím mě shazuje a za co mě kritizuje. On sám žádné záliby a koníčky (kromě chalupy) nemá.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.6.20 00:29
@Anonymní píše:
Taky mě neberou a nikdy nebrali diskotéky a vyhledávání nějakých zábav. Nejsi jediná buď fakt v pohodě. Kamarádky nemám, tedy takové opravdové, na svěření, co by podaly pomocnou ruku..Z mých zkušeností vždy fungovalo kamarádství chvíli a pak to nějak vyšumělo.
V tvém případě ale myslím, že je problém v manželovi. Tak jednou si tě takoou vybral tak ať teď nepyskuje, že jsi jaká jsi. A co by jako chtěl za prostor? Je ženatý a má dítě. To já bych mu naopak vyčetla, že je pecivál. Si pořídil dítě tak ať s ním jde ven, protože to taky není moc normální furt dřepět u tv a mobilu, ne?

Myslím si totéž. Ale on mi na to odsekává, že chodí do práce a je pak unavený, že si potřebuje doma odpočinout (u TV). Strašně za poslední dobu zpohodlněl. Nemůžu ale říct ani slovo, jinak na mě okamžitě začne útočit, viz to, že jsem divná, že nemám žádné kamarády a že to není normální. Takže nakonec jsem ta špatná já jen proto, že jsem navrhla, abychom kvůli dítěti občas někam šli jako rodina, abychom se občas mohli obejít bez televize. :,(

• Citovat
  • Nahlásit
1970
2.6.20 00:30
@Afrikana píše:

Tak to jde mozna za bezdetna ale ne s malym ditetem. Prece nebude litat cely den venku i s deckem aby milostpan mohl byt sam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.6.20 00:43
@hani28 píše:
Tak to jde mozna za bezdetna ale ne s malym ditetem. Prece nebude litat cely den venku i s deckem aby milostpan mohl byt sam.

Taky si nemyslím, že jde jen tak na půl dne s batoletem někam vypadnout. Kdybych byla bezdětná, klidně bych si sama vyrazila na výlet jen s báglem a klidně i na několik dní.
Mimochodem, muž mi taky prostor nedává, dítěti musím zábavu vymýšlet většinou jen já, protože on si s ním ještě neumí hrát, prý až bude větší…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama