Manžel mě někdy strašně irituje

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.18 14:40
Manzel mne někdy strasne irituje

Necekam asi žádnou radu, jen se potřebuji vypovídat. Manžela znám 2,5 roku, po ani ne roce jsme se brali, otěhotněla jsem záhy a ted mame krásnou pul roční holčičku. Já 29 let, on 43. Brali jsme se z čisté lásky, oba jsme věděli, co od života chceme, velmi jsme si vyhovovali, rozuměli, ja už chtěla deti, tak nebylo na co čekat. Ted jsem s malou na mateřské, jsem za ni moc šťastná, ona a mateřství celkově mne velmi naplňuje, jen manžel mne někdy strasne štve a to fakt podle mne nic zásadního hrozného nedela. Váží si mne, dava mne i dceři denne najevo lásku, je inteligentní, má dobrou práci, nadstandardní příjem. Ale tak třeba mi vadi jeho postava. Když jsme se poznali, byl lehce oplacany, takový „kus chlapa ", za tu pomerne krátkou dobu proste přibral tak, že je vylozene tlustý :-( za poslední rok ho pořád boli záda a ruce, takže sport žádný a stále přibírá. V sexu mne to už moc nebere. Když je teplo, sni teple jídlo nebo si dá pivo, strasne se celý poti… vím, že jsou to maličkosti, ale prostě mi to vadi :-( ji pouze to, na co je od dětství zvyklý. Maminka vyvarovala samé vepro knedlo, gulasek, spanelske ptácky, krkovicky… proste krom vepřového a hovězího nejí nic. Žádná drubez, žádné ryby, žádné sýry. Nejí ani tmavé pečivo. Oblíbena večeře - parky, uzeniny, rohlik. Porad vykládá, jak je tlustý, tak jsem se mu snažila vařit dietneji - rizoto, kuskus, celkově více zeleniny, saláty. Vydrželo mu to týden. Jsem na mateřské, patlam se mu s jídlem a on to pak vůbec nejí a udělá si klobásu :zed:
Abych to zkrátila, řekla jsem mu to, bez výsledku. Tak jsem mu řekla, ať si teda ji, co chce, ale ať dceru tyto manýry neučí. Navíc téměř všechny obědy vařím na 2×, pac ja se snažím jist zdrave.
Ano, i před svatbou jsem věděla o jeho jídelníčku ale to mi az tak nevadilo, protože postavu mel ok a hodně jsme chodili do restaurací na menicka, takže jsem nemusela vařit na 2×. Navíc i on se snažil trosku o lepší stravování.
A poslední perlička na závěr, neji nic jiného než to, co sám neuvari on, ja či jeho rodina. Takže když jdeme k mojí mamce, ktera kvůli němu vyvařuje vepřovou pečeni čele dopoledne, on si dá jen plátek sekane (vylozene ze slušnosti ) ktera je kupovana - ano kupovane jídlo, chlebíčky, buchty mu nevadilo, nají se klidně v nádražím bufetu, ale od mojí mamky (mimochodem má doma uklizeno na 200%) si nic nevezme. Prej mu "to nejde přes pusu“ tak chudák mamka ses tím dela a milostpan to nejí :pocitac:
Proste na takové frfrani nejsem zvykla a strasne mi to vadi.
Kdo dočetl az sem, děkuji.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

ivašot.
Kelišová 6714 příspěvků 30.08.18 14:46

Je to těžký, musel by se především chtít změnit on sám. A chápu, že tě to štve, že uvaříš a on to nejí a dá si klobásu. Přijde mi to až trochu neuctivé k tobě a to, že nejí u tvé mámy je prostě přes čáru.

Sandokanos
Ukecaná baba ;) 1555 příspěvků 30.08.18 14:49

To je naprosta klasika, tvoje mysl a telo bylo zamereno jen na otehotneni, ted kdyz je hotovo, tak teprve resis co je zac vlastne a teprve ted se poznavate. :think: Svatby do roka, na to dite, to je proste pruser skoro vzdy.
Napred je treba spolu neco zazit, cestovat, zdolat nejake vyzvy. Treba 5 let si spolu uzivat zivot a poznavat se a teprve pak dite. Ale tys to samozrejme riskla kvuli rtomu materstvi.
V zivote bych si nezacal vztah se 30citkou, ktera mluvi hned o diteti a svatbe.

MadGirlNancy
Ukecaná baba ;) 1677 příspěvků 30.08.18 14:54

Manzel ma neco podobnyho a proste si dela jidlo sam a je spokojeny. Ja jim svoje, on ji svoje, dcera si da nekdy s nim, nekdy se mnou… Takze nemame klasicky model, ze maminka vari a jsme spokojeni vsichni. Manzel vari vyborne, testoviny, indickou… ja si jim svoje zdrave blafy nebo si dam banan :-) Na jidlo k rodinam nechodime, protoze nas nikdo nezve :-)

marka123
Zasloužilá kecalka 585 příspěvků 30.08.18 14:55

Nesnasim, kdyz se lidi rypou v jidle, u chlapa by mi to extremne vadilo. Rozhodne bych nevarila na 2×. Kdyz to jist nebude, at si klidne tlaci klobasy, ale at si nemysli, ze manzelstvi a dite je zaruka toho, ze vas ma jistou. Kdo by vedle sebe chtel mit upoceneho tlusteho chlapa/zenskou. Muj chlap ji vsechno nastesti, on ma peknou postavu, spis ja mam sklony pribirat, jednou za cas davam nejaky detox, dietu. Jinak vicemene varim zdrave. A to i tehdy ji se mnou klidne salaty z repy, smoothie, zeleninova jidla apod. A kdyz mu to nestaci nebo ma na neco chut tak se obstara sam. Za chvili budete varit hlavne pro dite, a to budete chtit varit zdrave. Bud si zvykne, nebo at si ji, co chce. Proc neji u vasi matky nechapu. Nema ji rad a tim ji to dava najevo? Normalni mi to neprijde.

winter.gift
Stálice 81 příspěvků 30.08.18 14:58

@Sandokanos na jednu stranu mas pravdu, na druhou znam X páru, co jsou spolu třeba 10 let, pak svatba a za rok se rozvedli. Podle mne je to vždy individuální

hani28
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 30.08.18 14:59
@ivašot. píše:
Je to těžký, musel by se především chtít změnit on sám. A chápu, že tě to štve, že uvaříš a on to nejí a dá si klobásu. Přijde mi to až trochu neuctivé k tobě a to, že nejí u tvé mámy je prostě přes čáru.

Na druhou stranu pochybuju, ze jeji mamka cele dopoledne vari ‚kvuli nemu‘, uz snad vi co ji a neji.

ivašot.
Kelišová 6714 příspěvků 30.08.18 15:02
@Anonymní píše:
Necekam asi žádnou radu, jen se potřebuji vypovídat. Manžela znám 2,5 roku, po ani ne roce jsme se brali, otěhotněla jsem záhy a ted mame krásnou pul roční holčičku. Já 29 let, on 43. Brali jsme se z čisté lásky, oba jsme věděli, co od života chceme, velmi jsme si vyhovovali, rozuměli, ja už chtěla deti, tak nebylo na co čekat. Ted jsem s malou na mateřské, jsem za ni moc šťastná, ona a mateřství celkově mne velmi naplňuje, jen manžel mne někdy strasne štve a to fakt podle mne nic zásadního hrozného nedela. Váží si mne, dava mne i dceři denne najevo lásku, je inteligentní, má dobrou práci, nadstandardní příjem. Ale tak třeba mi vadi jeho postava. Když jsme se poznali, byl lehce oplacany, takový „kus chlapa ", za tu pomerne krátkou dobu proste přibral tak, že je vylozene tlustý :-( za poslední rok ho pořád boli záda a ruce, takže sport žádný a stále přibírá. V sexu mne to už moc nebere. Když je teplo, sni teple jídlo nebo si dá pivo, strasne se celý poti… vím, že jsou to maličkosti, ale prostě mi to vadi :-( ji pouze to, na co je od dětství zvyklý. Maminka vyvarovala samé vepro knedlo, gulasek, spanelske ptácky, krkovicky… proste krom vepřového a hovězího nejí nic. Žádná drubez, žádné ryby, žádné sýry. Nejí ani tmavé pečivo. Oblíbena večeře - parky, uzeniny, rohlik. Porad vykládá, jak je tlustý, tak jsem se mu snažila vařit dietneji - rizoto, kuskus, celkově více zeleniny, saláty. Vydrželo mu to týden. Jsem na mateřské, patlam se mu s jídlem a on to pak vůbec nejí a udělá si klobásu :zed:
Abych to zkrátila, řekla jsem mu to, bez výsledku. Tak jsem mu řekla, ať si teda ji, co chce, ale ať dceru tyto manýry neučí. Navíc téměř všechny obědy vařím na 2×, pac ja se snažím jist zdrave.
Ano, i před svatbou jsem věděla o jeho jídelníčku ale to mi az tak nevadilo, protože postavu mel ok a hodně jsme chodili do restaurací na menicka, takže jsem nemusela vařit na 2×. Navíc i on se snažil trosku o lepší stravování.
A poslední perlička na závěr, neji nic jiného než to, co sám neuvari on, ja či jeho rodina. Takže když jdeme k mojí mamce, ktera kvůli němu vyvařuje vepřovou pečeni čele dopoledne, on si dá jen plátek sekane (vylozene ze slušnosti ) ktera je kupovana - ano kupovane jídlo, chlebíčky, buchty mu nevadilo, nají se klidně v nádražím bufetu, ale od mojí mamky (mimochodem má doma uklizeno na 200%) si nic nevezme. Prej mu "to nejde přes pusu“ tak chudák mamka ses tím dela a milostpan to nejí :pocitac:

@hani28
Přečti si úvodní příspěvek…On by normálně vepřovou pečeni jedl, ale jen od své maminky…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.18 15:15

Každý je zvyklý na nějaký způsob stravování. My také vaříme nyní odděleně. Manžel má rád indická jídla, českou klasiku také jí. Ale já například cizrnu a jiné luštěniny nejsem schopná sníst nebo jen minimálně. Třeba rajskou vařím jen pro sebe a dětem, to zase není schopen snít on, stejně jako zapečené těstoviny nebo sladká jídla. A ono když je někdo zvyklý jíst určitý jídlo, tak to neznamená, že jinde mu bude to samé jídlo chutnat. Ze slušnosti to třeba sní, ale musí se do toho nutit. Každá svíčková je jiná, i každý řízek je jiný. Někdo to umí ochutit, okořenit. Já třeba řízek u tchýně sním, ale tolik mně nechutná jako u mých rodičů. A je to z toho důvodu, že tchýně to udělá krátce na pánvičce a pak to dá dodělat do trouby. Pak to už není tak dobré. Ani žemlovka není taková jakou děláme doma (u ní jen čistě žemle a jablka). Ale tchýně zase výborně peče. A jak tady někdo psal o tom, že je potřeba se déle poznávat. Určitě je to dobré, ale záruka vztahu není žádná. Až děti a starosti prověří vztah. Navíc i lety se člověk mění.

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 10837 příspěvků 30.08.18 15:20

Z toho by mi nejvíce vadily dvě věci - první, ze se chová jako hulvat k me matce, což bych asi vyřešila tím, ze bych ho tam uz nezvala - a druha, ze je tlustý. Protože s otylym bych nedokázala spát a bez sexu by mi hráblo 8) dvě jídla bych nevarila - když nechce, co uvaris ty, tak ti aspoň zbyde na dalsi den a on ať si vaří sám.

Premek_Orac
Závislačka 4412 příspěvků 30.08.18 15:22

Zakladatelko,
tohle by mě taky štvalo. Ne to pocení, za to nemůže, ale to chování, ty manýry.
Nepíšeš, co ti řekl na to, když jste si o tom promluvili. Alepředokládám, že neměl snahu se o tom bavit konstruktivně, prostě si tě vyslechl a dál si jel o svém.
S přibráním - asi tedy místo změny jídelníčku ho zkusit přemluvit na menší porce a aspoň trochu pohybu. Co vlastně dělá, když přijde z práce? Děláte něco spolu?
S chováním - pokud to dělá od začátku vztahu, tak vlastně nemáš moc nárok na stížnosti Takového jsi ho poznala, takový je, snažit se ve vztahu druhého měnit vede jen k nepříjemnostem. Pokud takový nebyl, pak je potřeba ho postupně zase dovést k tomu, aby se choval jinak.
Ať se tvé dojmy zlepší.

TopSecret
Ukecaná baba ;) 1376 příspěvků 30.08.18 15:28
@Anonymní píše:
Necekam asi žádnou radu, jen se potřebuji vypovídat. Manžela znám 2,5 roku, po ani ne roce jsme se brali, otěhotněla jsem záhy a ted mame krásnou pul roční holčičku. Já 29 let, on 43. Brali jsme se z čisté lásky, oba jsme věděli, co od života chceme, velmi jsme si vyhovovali, rozuměli, ja už chtěla deti, tak nebylo na co čekat. Ted jsem s malou na mateřské, jsem za ni moc šťastná, ona a mateřství celkově mne velmi naplňuje, jen manžel mne někdy strasne štve a to fakt podle mne nic zásadního hrozného nedela. Váží si mne, dava mne i dceři denne najevo lásku, je inteligentní, má dobrou práci, nadstandardní příjem. Ale tak třeba mi vadi jeho postava. Když jsme se poznali, byl lehce oplacany, takový „kus chlapa ", za tu pomerne krátkou dobu proste přibral tak, že je vylozene tlustý :-( za poslední rok ho pořád boli záda a ruce, takže sport žádný a stále přibírá. V sexu mne to už moc nebere. Když je teplo, sni teple jídlo nebo si dá pivo, strasne se celý poti… vím, že jsou to maličkosti, ale prostě mi to vadi :-( ji pouze to, na co je od dětství zvyklý. Maminka vyvarovala samé vepro knedlo, gulasek, spanelske ptácky, krkovicky… proste krom vepřového a hovězího nejí nic. Žádná drubez, žádné ryby, žádné sýry. Nejí ani tmavé pečivo. Oblíbena večeře - parky, uzeniny, rohlik. Porad vykládá, jak je tlustý, tak jsem se mu snažila vařit dietneji - rizoto, kuskus, celkově více zeleniny, saláty. Vydrželo mu to týden. Jsem na mateřské, patlam se mu s jídlem a on to pak vůbec nejí a udělá si klobásu :zed:

Ale ja nechapu, ze se rozcilujes a hrotis to :nevim:
Normalne si var pro sebe, on kdyz to nechce, tak at neji a neco si koupi. A ze neni u tve matky. Me treba taky nechutna u cizich lidi. Maji jinou chut a je to jiny. A popravde. He mu 43. Uz se nezmeni. Proc by se taky menil. Ja bych se taky nemenila. :nevim:
No a s tim hubnutim. Kdyz on nebude chtit, tak nezhubne. Ani kdyby ses na hlavu stavela.
Takze ti radim, hod se do klidu, jeho neres. Budes to mit jednodussi.

BlaZenkaB
Ukecaná baba ;) 1500 příspěvků 30.08.18 15:30

K nám do práce přišel nový kolega, výživový poradce. Namakaný kulturista, do práce si nosil svačinky. Chlapi si z něho dělali srandu, postupem času se rozhodli nechat si od něj poradit - zašli si na krev a většinu z nich, i hubené, ty výsledky namotivovaly ke zdravému životnímu stylu. Cukr, cholesterol a další markery, které mladý člověk si vůbec neuvědomuje, že může už ve 30ti mít v prdeli…
Můj manžel také dost přibral (v mém těhotenství se mnou držel krok :-D) a od ledna má 20kg dole - zdravé jídlo, svačinky do práce. Nemotivovala ho až tak postava ale ty výsledky z krve hodně.
Zkusila bych motivaci tímhle směrem, že tady s tebou a dítětem chce ještě pár let pobýt a ne mít jeden infarkt za druhým a v 60 umřít.

ivašot.
Kelišová 6714 příspěvků 30.08.18 15:31
@TopSecret píše:
Ale ja nechapu, ze se rozcilujes a hrotis to :nevim:
Normalne si var pro sebe, on kdyz to nechce, tak at neji a neco si koupi. A ze neni u tve matky. Me treba taky nechutna u cizich lidi. Maji jinou chut a je to jiny. A popravde. He mu 43. Uz se nezmeni. Proc by se taky menil. Ja bych se taky nemenila. :nevim:
No a s tim hubnutim. Kdyz on nebude chtit, tak nezhubne. Ani kdyby ses na hlavu stavela.
Takze ti radim, hod se do klidu, jeho neres. Budes to mit jednodussi.

Nějak si neumím představit, že neřeším fakt, že se můj partner vyžírá do tloušťky nezdravým jídlem a že sotva funí :think:

ivašot.
Kelišová 6714 příspěvků 30.08.18 15:32
@BlaZenkaB píše:
K nám do práce přišel nový kolega, výživový poradce. Namakaný kulturista, do práce si nosil svačinky. Chlapi si z něho dělali srandu, postupem času se rozhodli nechat si od něj poradit - zašli si na krev a většinu z nich, i hubené, ty výsledky namotivovaly ke zdravému životnímu stylu. Cukr, cholesterol a další markery, které mladý člověk si vůbec neuvědomuje, že může už ve 30ti mít v prdeli…
Můj manžel také dost přibral (v mém těhotenství se mnou držel krok :-D) a od ledna má 20kg dole - zdravé jídlo, svačinky do práce. Nemotivovala ho až tak postava ale ty výsledky z krve hodně.
Zkusila bych motivaci tímhle směrem, že tady s tebou a dítětem chce ještě pár let pobýt a ne mít jeden infarkt za druhým a v 60 umřít.

Souhlasím, ono to není jen o vzhledu ale hlavně o zdraví.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Arichteva po vyřazení: Úleva! Zápřah ve StarDance ovlivnil i můj vztah s manželem

Tohle vyřazení pro ni bylo pekelně hořké. V první části semifinálového večera... číst dále >

Klusová ukázala sestru a málem svou knihu pokřtila mateřským mlékem

Zpěvačka Tamara Klusová (30) se prezentuje hlavně jako matka tří dětí a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >