Manžel na baterky, pro ostatní by se roztrhal...

Anonymní
21.6.21 08:16

Manžel na baterky, pro ostatní by se roztrhal...

Ahoj všem, mám jen chuť se vypsat. Mám pocit, že manžel pořád jen pomáhá ostatním. Doma jsem na všechno sama, už i uvažuji, že si udělám instalatérský kurz apod., protože už se cítím zoufale z toho, jak se vše rozpadá a nefunguje.
Další, co mě štve :
Když jsme někde na návštěvě, skáče okolo dcery a dětí, přestože to vůbec není potřeba, jsou to chvíle, kdy by si hrály samy. On pak působí dojmem, jak o nás pečuje a ostatní říkají, že je oproti ostatním tatínkům tak akční. Když jsme doma obrat o 360 stupňů, já se o vše musím postarat a on kouká do mobilu.

Jak ho motivovat, aby raději fungoval doma? K čemu je dokonalý obrázek manžela před obecenstvem, když doma jsem strhaná? A to opravdu nejsem žena, co si vše potřebuje udělat sama, nekritizuji..

Máte to některá podobně? Cítím se jako samoživitelka, přitom jsem vdaná. Řešíte to někdo externě? Najmout si opraváře a chůvu, když se vše sype? Manželovi by to vadilo, že žádám cizí o pomoc. Ale co s tím? :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8066
21.6.21 08:18

Hm chlapec jede na efekt, to by me taky stvalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15680
21.6.21 08:20
@Anonymní píše:
Ahoj všem, mám jen chuť se vypsat. Mám pocit, že manžel pořád jen pomáhá ostatním. Doma jsem na všechno sama, už i uvažuji, že si udělám instalatérský kurz apod., protože už se cítím zoufale z toho, jak se vše rozpadá a nefunguje.
Další, co mě štve :
Když jsme někde na návštěvě, skáče okolo dcery a dětí, přestože to vůbec není potřeba, jsou to chvíle, kdy by si hrály samy. On pak působí dojmem, jak o nás pečuje a ostatní říkají, že je oproti ostatním tatínkům tak akční. Když jsme doma obrat o 360 stupňů, já se o vše musím postarat a on kouká do mobilu.

Jak ho motivovat, aby raději fungoval doma? K čemu je dokonalý obrázek manžela před obecenstvem, když doma jsem strhaná? A to opravdu nejsem žena, co si vše potřebuje udělat sama, nekritizuji..

Máte to některá podobně? Cítím se jako samoživitelka, přitom jsem vdaná. Řešíte to někdo externě? Najmout si opraváře a chůvu, když se vše sype? Manželovi by to vadilo, že žádám cizí o pomoc. Ale co s tím? :(

K čemu? Až ho kopneš do zadku, budeš ty ta špatná, která opustila super chlapa. Navíc se o něj ostatní ženské poperou. K tomu je dobré mít kvalitní PR.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64457
21.6.21 08:25

A co mu to prostě říct?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6829
21.6.21 08:26
@Anonymní píše:
Další, co mě štve :

Máte to některá podobně? Cítím se jako samoživitelka, přitom jsem vdaná. Řešíte to někdo externě? Najmout si opraváře a chůvu, když se vše sype? Manželovi by to vadilo, že žádám cizí o pomoc. Ale co s tím? :(

Vzala jsi si pozera. Trp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4393
21.6.21 08:26

Tak doma mu za to asi nikdo netleská a neáchá nad tím, jaký je úžasný. Jedině začít tleskat. Ale to bych si třeba já osobně ty ruce pak musela urazit, kdybych se k tomu donutila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18142
21.6.21 08:27
@zoidberg píše:
K čemu? Až ho kopneš do zadku, budeš ty ta špatná, která opustila super chlapa. Navíc se o něj ostatní ženské poperou. K tomu je dobré mít kvalitní PR.

No přesně, připravuje si obecenstvo, aby z případného rozvodu vyšel jako ten dokonalej tatínek, co se o všechno postará a chudáčka ho odkopla nevděčná žena :zed:
Holka, tohle je hodně těžká situace… U nás teda na občasné lenosti manžela zabere pozvat tchýni na návštěvu a nenápadně se zmínit třeba že pořád nemáme vyměněnou tu žárovku nebo namazaný panty a to pak synáček kmitá :mrgreen: Tchýně je super a sama ho občas upozorní, co by měl ještě udělat :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9189
21.6.21 08:30
@unuděná píše:
No přesně, připravuje si obecenstvo, aby z případného rozvodu vyšel jako ten dokonalej tatínek, co se o všechno postará a chudáčka ho odkopla nevděčná žena :zed:
Holka, tohle je hodně těžká situace… U nás teda na občasné lenosti manžela zabere pozvat tchýni na návštěvu a nenápadně se zmínit třeba že pořád nemáme vyměněnou tu žárovku nebo namazaný panty a to pak synáček kmitá :mrgreen: Tchýně je super a sama ho občas upozorní, co by měl ještě udělat :P

Tvl takový pekelný pakt. Chudák chlap :mrgreen: ale u nás je to trochu podobný, takže chápu, ale i tak na to jde vyzrát!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18142
21.6.21 08:33
@Cenarius píše:
Tvl takový pekelný pakt. Chudák chlap :mrgreen: ale u nás je to trochu podobný, takže chápu, ale i tak na to jde vyzrát!

Hele, jak se to veme :mrgreen: Taky můžu být chudák já- kdybys viděl naší ložnici (momentálně pracovnu se dvěma 3D tiskárnama a neidentifikovatelným JEHO bordelem všude), tak nám dáš za pravdu :mrgreen: Měla bych mít svatozář. Pakt s tchýní je náhodou super, nevím, proč proti nim tolik snach bojuje :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1756
21.6.21 08:37
@akavi píše:
Tak doma mu za to asi nikdo netleská a neáchá nad tím, jaký je úžasný. Jedině začít tleskat. Ale to bych si třeba já osobně ty ruce pak musela urazit, kdybych se k tomu donutila.

Přesně tak to vidím já. Ostatním pomáhá hlavně pro to uznání. A to já bych se asi i přemohla. Mně to neublíží, on bude spokojený a nebudu si muset dělat instalatérský kurz. Tenhle typ lidí kolem sebe mám taky. Touží tak moc po pochvale, že se pro ni přeškubnou. A když to nemá doma, tak to hledá jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
606
21.6.21 08:54

Já bych si jednou nebo dvakrát řekla o pomoc jinde (kamarád nebo někoho objednat). Třeba to pomuze. Já měsíc prosila přítele o opravu zrcátka u auta a výměnu pneu. Nakonec to udělali kluci v práci. Od té doby stačí poprosit jednou. :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7224
21.6.21 08:56

Jsem sice skeptická a myslím si, že to nepomůže, ale pro čisté svědomí bych se pokusila ho víc oceňovat za to, co udělá doma.
Pokud ani to nepovede ke změně, pak je bohužel na čase si přiznat to s tím pozérem. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2139
21.6.21 09:01

Když má tak rád obecenstvo, tak mu ho pozvi domů. Předveď věci, které nejsou udelané/dodělané, předveď, jak se válí na gauči. Na tohle je dobrá i týdenní dovolená s ostatními rodinami - týden to žádný lenoch nevydrží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2139
21.6.21 09:01
@Hecate píše:
Jsem sice skeptická a myslím si, že to nepomůže, ale pro čisté svědomí bych se pokusila ho víc oceňovat za to, co udělá doma.
Pokud ani to nepovede ke změně, pak je bohužel na čase si přiznat to s tím pozérem. :(

Tak pokud je ten chlap opravdu 100% lenoch, za co by ho asi chválila? že ráno vstal a převlíknul si pyžámko?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
588
21.6.21 09:02
@Anonymní píše:
Další, co mě štve :
Když jsme někde na návštěvě, skáče okolo dcery a dětí, přestože to vůbec není potřeba, jsou to chvíle, kdy by si hrály samy. On pak působí dojmem, jak o nás pečuje a ostatní říkají, že je oproti ostatním tatínkům tak akční.Když jsme doma obrat o 360 stupňů, já se o vše musím postarat a on kouká do mobilu.

Tak až se zase bude někde předvádět a ostatní ho budou chválit, normálně jim řekni, že to je jen na efekt a bez publika to žádná hitparáda není.
Na opravy si někoho najmi, pokud manžela požádáš a neudělá to, tak mu pak nemůže vadit, že instalatérské práce sama nezastaneš a pozve se odborník.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat