Reklama

Manžel na OSVČ. Jak vyřešit majetek?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

betinka82
Povídálka 45 příspěvků 26.01.18 16:14
Manžel na OSVČ. Jak vyřešit majetek?

Dobrý den, na začátku to shrnu. Manžel měl více jak 10let pozastavenou živnost, byl zaměstnaný. V roce 2014 jsme si vzali hypo napůl, v roce 2015 jsme se vzali, žádnou smlouvu jsme nesepisovali, v roce 2016 dal manžel výpověď a šel na OSVČ a v roce 2017 jsme refinancovali hypo na byt, kde je jako hlavní napsaný manžel, já jsem na rodičáku, ale jsem ve smlouvě s bankou napsaná taky. Na katastru máme každý 1/2.. Máme dvě malé děti a já se chci zeptat, jak vyřešit ochranu majetku, kdyby se náhodou manželovi ve firmě nedařilo? Prý nám oboum můžou dát exekuci.. Jak to bude s exekucí na byt, když je vlastně banky? Kam dávat úspory? Zařídit účty dětem? Ještě nás napadlo založit s. r. o..Ale v tom se moc nevyznáme..Jednatel společnosti ručí celým majetkem nebo jen do výše počátečního vkladu do firmy? Manžel podníká ve stavebnictí, je plátce DPH a měl obrat za loňský rok přes dva mil Kč..Zatím dobrý, ale já chci být připravena, kdyby se náhodou něco stalo.. Díky moc za rady a tipy.. :) :potlesk:

Reklama

Reakce:

catherine100
Vesmírná mluvilka 30562 příspěvků 26.01.18 16:19

Zalozte s. r.o.,je To pro ochranu rodinného majetku, na ten pak můžou sáhnout, jen kdyby se dokázal podvod…
Taky budeme letos zakládat

quinsley
Zasloužilá kecalka 958 příspěvků 26.01.18 16:44

Tak tato situace by si spíš žádala odbornou radu právníka a ne tady na emiminu ne?

ejhle
Závislačka 2816 příspěvků 26.01.18 16:58

Zalozit s. r.o. je celkem jednoduche. Pokud si na to netroufate a nechcete platit pravni sluzby, tak muzete koupit readymade spolecnost. Stejne tak si muzete notarskym zapisem vyporadat sjm a nastavit majetkovy rezim odlisne od zak. upravy.

JTom
Zasloužilá kecalka 785 příspěvků 26.01.18 17:11

Z dotazu není jasné, co by se mělo stát a proti čemu se chceš chránit. Stavebnictví je příliš široký pojem. Obecně je rozhodující to, jak rizikově podniká. Samotný fakt, že se mu nemusí dařit, přece neznamená, že musí prodělat a už vůbec ne, že by něco muselo jít do exekuce. Nemá smysl dávat peníze jinam, než do rodinné firmy, kde jsou pod trvalým dohledem a kde se také nejlépe zhodnotí.

betinka82
Povídálka 45 příspěvků 29.01.18 15:22

Díky všem. Rikala jsem si, že by tu někdo mohl mít podobnou zkušenost..Asi by to chtělo právníka..A co říkáte na založení s. r.o tzv na klíč? Nabízí to teď dost firem na netu..? Diky

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >