Manžel na OSVČ. Jak vyřešit majetek?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

betinka82
Povídálka 45 příspěvků 26.01.18 16:14
Manžel na OSVČ. Jak vyřešit majetek?

Dobrý den, na začátku to shrnu. Manžel měl více jak 10let pozastavenou živnost, byl zaměstnaný. V roce 2014 jsme si vzali hypo napůl, v roce 2015 jsme se vzali, žádnou smlouvu jsme nesepisovali, v roce 2016 dal manžel výpověď a šel na OSVČ a v roce 2017 jsme refinancovali hypo na byt, kde je jako hlavní napsaný manžel, já jsem na rodičáku, ale jsem ve smlouvě s bankou napsaná taky. Na katastru máme každý 1/2.. Máme dvě malé děti a já se chci zeptat, jak vyřešit ochranu majetku, kdyby se náhodou manželovi ve firmě nedařilo? Prý nám oboum můžou dát exekuci.. Jak to bude s exekucí na byt, když je vlastně banky? Kam dávat úspory? Zařídit účty dětem? Ještě nás napadlo založit s. r. o..Ale v tom se moc nevyznáme..Jednatel společnosti ručí celým majetkem nebo jen do výše počátečního vkladu do firmy? Manžel podníká ve stavebnictí, je plátce DPH a měl obrat za loňský rok přes dva mil Kč..Zatím dobrý, ale já chci být připravena, kdyby se náhodou něco stalo.. Díky moc za rady a tipy.. :) :potlesk:

Reklama

Reakce:

catherine100
Vesmírná mluvilka 30696 příspěvků 26.01.18 16:19

Zalozte s. r.o.,je To pro ochranu rodinného majetku, na ten pak můžou sáhnout, jen kdyby se dokázal podvod…
Taky budeme letos zakládat

quinsley
Zasloužilá kecalka 943 příspěvků 1 inzerát 26.01.18 16:44

Tak tato situace by si spíš žádala odbornou radu právníka a ne tady na emiminu ne?

ejhle
Závislačka 2777 příspěvků 26.01.18 16:58

Zalozit s. r.o. je celkem jednoduche. Pokud si na to netroufate a nechcete platit pravni sluzby, tak muzete koupit readymade spolecnost. Stejne tak si muzete notarskym zapisem vyporadat sjm a nastavit majetkovy rezim odlisne od zak. upravy.

Uživatel je onlineJTom
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 26.01.18 17:11

Z dotazu není jasné, co by se mělo stát a proti čemu se chceš chránit. Stavebnictví je příliš široký pojem. Obecně je rozhodující to, jak rizikově podniká. Samotný fakt, že se mu nemusí dařit, přece neznamená, že musí prodělat a už vůbec ne, že by něco muselo jít do exekuce. Nemá smysl dávat peníze jinam, než do rodinné firmy, kde jsou pod trvalým dohledem a kde se také nejlépe zhodnotí.

betinka82
Povídálka 45 příspěvků 29.01.18 15:22

Díky všem. Rikala jsem si, že by tu někdo mohl mít podobnou zkušenost..Asi by to chtělo právníka..A co říkáte na založení s. r.o tzv na klíč? Nabízí to teď dost firem na netu..? Diky

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Organizovaný teror ve Švédsku: Mají hořící auta na svědomí migranti?

Několik švédských měst během noci na dnešek zachvátila vlna nepokojů.... číst dále >

„Jouda“ Youd chtěl zabít ženu a dítě: V letadle, kterým vletěl do domu, uhořel sám!

Některé věci vám prostě hlava nebere. Člověk ještě pochopí, že se někdo po... číst dále >

Články z Ona Dnes

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama