Manžel na paragrafu, můžu se synem k dr-propustka?

118
6.11.19 16:33

Manžel na paragrafu, můžu se synem k dr-propustka?

Dobrý večer,
Manžel je se synem na paragrafu, ale v pátek má syn jít na logopedii, kde je lepší, když s ním chodím já. Tak se chci zeptat, je možné, abych si vzala propustku z práce (logo s malým), když s ním je současně manžel na paragrafu?
Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
6.11.19 16:37

No paragraf platí sociálka a propustku zaměstnavatel, takže by to mělo být ok. Ale třeba u nás v práci propustku z logopedie neproplatí.

• Citovat
  • Nahlásit
26821
6.11.19 16:47
@Anonymní píše:
No paragraf platí sociálka a propustku zaměstnavatel, takže by to mělo být ok. Ale třeba u nás v práci propustku z logopedie neproplatí.

Proč ne? Je to zdravotnická instituce. U nás i u manžela propustku na logopedii proplácí.

@terka1995 manžel byl na OCR a skončili jsme v nemocnici, kde mi dali propustku. Problém nebyl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
933
6.11.19 16:56

Samozřejmě, že to jde. Kdo by zkoumal ve vaší práci, že je na paragrafu manžel? Logopedka to také řešit nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
933
6.11.19 16:56

Samozřejmě, že to jde. Kdo by zkoumal ve vaší práci, že je na paragrafu manžel? Logopedka to také řešit nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
933
6.11.19 16:58
@Anonymní píše:

Jako jak neproplaci? To bych si tedy nenechala, jednou máte propustku a zaměstnavatel nemá či řešit, zda je z gynekologie, očního či logopedie

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24634
6.11.19 17:07

@terka1995 nejspíš na to nikdo nepřijde, ale osobně by mi to bylo blbé. Je-li syn nemocný, nemá co lést na logopedii. Pokud je doma z důvodu, kde sice není nemocný, ale nesmí do školky, poslala bych výjimečně na logo manžela. Vím o čem mluvíte, taky chodím radši sama, ale občas se to poddá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3227
6.11.19 17:47

@Zuzanec hele u nas treba nechteji proplacet gyndu a zubare, asi se tam chodi moc casto nebo si to neumim vysvetlit…taky zvlastni pristup co, pritom je to odborny lekar..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
118
6.11.19 17:53

@Aspera syn už je doma jen proto, že kašle, ale ne tak, aby nemohl jít na logo. Do školky nechodí, protože u nás ve školce jsou na to hodně hákliví.. A aby s ním šel manžel, to fakt asi až v posledním případě, doma to se synem cvičím já, manžel by mi toho moc neřekl.. Kdyby to nešlo, vzala bych si dovolenou..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
118
6.11.19 17:53

@Zuzanec díky za odpověď :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
933
6.11.19 18:16
@Payus píše:
@Zuzanec hele u nas treba nechteji proplacet gyndu a zubare, asi se tam chodi moc casto nebo si to neumim vysvetlit…taky zvlastni pristup co, pritom je to odborny lekar..

Jako já vám to věřím, ale podle mě je to nezákonné. To je jako by vám zakázali jít na neschopenku. Asi by se zaměstnanci měli víc ozývat, protěže jinak si zaměstnavatele dělají, co chtějí. V tomto by byly asi super odbory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3227
6.11.19 18:26

@Zuzanec no me to taky prijde posahany. Asi jako to, ze vsude kde nastupite mate narok na 5 tydnu dovo…u nas 4 tydny a az po odpracovanem roce mate milostive narok na 5 tydnu :mrgreen: presne mate pravdu, je to o zamestnancich, u nas je 75% lidi pred duchodem, co razi nazor, mam to za par co bych resil, a tady to tak funguhe roky, zvykni si..no co no. Jednou na nas zkouseli, ze k dr jen mimo pracovni dobu, tak kdyz jsem zadala dr, aby mi predoperacni vysetreni udelala v dobe meho volna, tak me vysmala, a ze se vedeni holt nepose*e, ze se tohle dela rano vcetne odberu a nazdar :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18506
6.11.19 18:32

@Payus tak nárok na 25 dní dovolené není, těch 5 dní je bonus navíc, ale nárok na nezbytně nutné vyšetření nebo ošetření je, a gynda i zubař jsou všechno odborní lékaři, je to nesprávné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3227
6.11.19 18:35

@stinga aha aha, ale s tim doktorem nas sulej pekne..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18506
6.11.19 23:17

@Payus to jo, na lékaře má každý nárok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu