Manžel nás nechce v ložnici

Anonymní
29.11.20 11:13

Manžel nás nechce v ložnici

Příspěvek píšu anonymně, protože tu mám dost známých a za téma diskuse se stydím, stydím se, že mám takový vztah. Jsem 5 týdnu po porodu. Rodila jsem císařským řezem. Protože máme ložnici v patre, tak jsem po příchodu z porodnice s malou začala spát v pokojíku dole, abych nemusela s malou do schodů. Ted už jsem ok, řekla jsem manzelovi, že už půjdem nahoru, ať tam přestěhuje dětskou postýlku a přebalovak, že už jsem a že pro mě bude lepší, když budu nahoře a budeme se střídat ve vstávání, případně malá bude s námi na posteli. Ted k ní celou noc vstávám a dávám jí pořád z postýlky a do postýlky, nosím ji, ohýbam se, zatímco manžel nahoře od 23h až do rána v klidu spí. No a on že máme zůstat dole, doceci odmítá přestěhovat a ať tam jsem si půl roku sní, že potřebuje být vyspala do práce a že já jsem na mateřské, tak je to moje starost být s ní v noci. Před porodem měla být postýlka normálně nahoře, počítal s tím, jen kvůli tomu císaři jsme ji přesunuli dolů. Co si o tom myslíte? Za mě sobeckost a hrozně mě zklamal. Podotýkám že dítě bylo plánované po 3 letech snažení přes IVF.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10218
29.11.20 11:15

Že se potřebuje vyspat do práce bych ještě pochopila, ale ty kecy, že ty jsi na mateřský tak je to tvoje starost… :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
362
29.11.20 11:16

S tím večerním vstáváním, to bych po něm osobně nechtěla. On se fakt potřebuje vyspat do práce. Kdybys kojila (předpokládám ze nekojíš) tak bys taky musela vstávat jen ty. Ale to že vás tam nechce vůbec, to už by mě vadilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
796

No vypada, že si myslíš, že se budeme střídat i v pracovní dní. Což chápu, že on se potřebuje vyspat do práce. Navíc nevím, jak jste byli domluvení předtím, ale třeba nechce miminko v posteli, ale aby bylo ve své postýlce. Za mě až tak sobec není. Chce to kompromis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8694

Za mě je to v pořádku. Akorát ty s dítětem v ložnici a on aby spal v obýváku. Přes týden se o dítě budeš starat ty a o víkendu se můžete střídat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2946
29.11.20 11:17

Za mě ok, lepší vyspany aspoň jeden a může pak udělat víc práce jiné, než nespat dva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20308
29.11.20 11:17

Sobec no. Bych mu rekla, ze se taky musim vyspat. On si odkrouti par hodin v praci, ale ty musíš jet non stop? Kdyz by nepovolil, tak bych zustala dole uz naporad 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
796
29.11.20 11:19
@Kriss Tina píše:
Sobec no. Bych mu rekla, ze se taky musim vyspat. On si odkrouti par hodin v praci, ale ty musíš jet non stop? Kdyz by nepovolil, tak bych zustala dole uz naporad 8)

Za mě se paní může dospat během dne, když je manžel v práci. On to možnost nemá, takže myslím si, že je nejvíc fér, aby k miminku stával o víkendu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.20 11:19

@BeNiPe Samozřejmě, že kojim. Ale ona hodně pláče a potřebuje nejen kvůli kojení.

• Citovat
  • Nahlásit
3525
29.11.20 11:22

Když tam půjdeš, tak budete nevyspalí dva. A jestli se potřebuje vyspat do práce, tak to je vcelku pochopitelné, kór jestli má práci, kde se potřebuje soustředit. Na tom není nic sobeckého. A ve své podstatě má pravdu, pro takhle malé miminko jsi v péči nejdůležitější ty, kvůli tomu jsi s ním doma a nemusíš do práce, můžeš se dospat přes den (s jedním to ještě jde). Akorát bych tedy trvala na nějakém podílu péče po návratu z práce (tj. vzít ven, přebalit, vykoupat apod.).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.20 11:22

Koukam, že většina je na straně manželkám. To jste opravdu všechny s miminka byly někde odsunuté?

• Citovat
  • Nahlásit
1323
29.11.20 11:24

Tak to je sobeček!!No byla bych pěkne zklamaná z takového přístupu a rozhodne mu nevyklizela pole aby mohl milostpan bezstarostně spat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
796
29.11.20 11:24
@Anonymní píše:
Koukam, že většina je na straně manželkám. To jste opravdu všechny s miminka byly někde odsunuté?

Nás to teprve čeká, ale já bych do ložnice normálně šla akorát po něm nechtěla, aby k dítěti stával.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20308
29.11.20 11:25

@Nicole 1234 no ja treba s detma pres den nikdy spat nemohla, zaprve skoro nespali, kdyz uz tak pul hodky max, to bych nestihla ani usnout, navic jsem v te chvili co odpadli bezela varit, uklizet… nicmene teda chlap si vypestoval po par dnech odolnost vůči kriku, takze ho maly nebudil, ani kdyz rval vedle nej :lol: ale kdyz mel odpoledni, nebo volno, tak k nemu v noci obcas vstal taky, jinak bych pres den uz padala na hubu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9867
29.11.20 11:25

Hele za mě, petitydenni miminko potřebuje mámu nonstop. Nejsem proti, když se mužský stará přes den, ale vstávání v noci je prostě starost matky, obzvlášť, když kojíš. To dítě má prso i na zklidnění, když se vzbudí z jakéhokoliv důvodu. A ano, ty se můžeš dospat během dne s dítětem. Já mám děti už větší, 1,5 a 3 roky a přesto, i když k nim manžel vstane, jsem stejně vzhůru a jako na trní. Nechápu, že bys mohla v klidu spát, kdyby ti plakal takový drobek. Stejně bys brzy přišla na to, že se bez tebe dítě neuklidní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat