Manžel nebyl u porodu a mám z toho deprese

Anonymní
2.7.20 14:45

Manžel nebyl u porodu a mam z toho deprese

Ahoj holky, zajímalo by mě jestli některá z vás má podobné zkušenosti. V lednu jsem rodila u Apolináře. Celé těhotenství mi manžel říkal, ze nechcw byt u porodu, protože se boji ze by ho to mohlo nějak ovlivnit po sexualni strance pozdeji. Hrozně mě to stvalo, ale rekla jsem si, ze ho nutit nebudu a až ten den to nejak vyplyne.(manzel me sestrenice bohuzel tento okamzik neustal a jejich manzelstvi slo do sexualni strance do kopru).. no a kdyz prisel ten den byl semnou na hekarne a myslela jsem, ze nakonec zustane, ale odesel. Vratil se az kdyz byl malý na světě a od té doby mam hrozny vnitrni pocit, ze me v tom nechal samotnou, ze nevim jestli mu muzu duverovat a jestli se na nej spolehnout, co kdyz zase priste situaci nezvladne? Jsme spolu pet let a nemuzu si stezovat, vzdy se o me postaral a byl mi oporou, ale tohle me vcelku zarazilo. No nakonec ten jeho strach, ze se v nem neco zmeni vzalo jiny smer a zmenilo to spis muj vztah k nemu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4258
2.7.20 14:52

Já bych z toho nedělala kovbojku. Já jsem řekla mamzelovi ať se rozhodne jak chce. Jako někomu to nemusí dělat dobře. Sice sem rodila, ale když vidím nekde v televizi porod tak se na to nedívám. Ale výmluva na sexuální život je trapná, však chlap může stát u hlavy, nemusí vidět všechno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1121
2.7.20 14:56

Heleď, máš nárok cítit cokoli, všechny tvoje pocity jsou právoplatné…

Nicméně za mě osobně řešíš blbinu z jednoho prostého důvodu: taky JEHO pocity mohou být různé a jsou všechny v pořádku. Například - jako spousta jiných mužských a koneckonců, i ženských - smí cítit strach z porodu. A je to v cajku a má na to právo. Jestli ho máš ráda, bylo by možná na místě přijmout fakt, že je to zřejmě super chlap, s jednou slabinou, totiž že se bojí být u porodu… Málokdo je dokonalá bytost, víš co.

Nikde tě nenechal, neopustil, byl s tebou, co to dával a pak tě přenechal v rukou lidí, kteří ví o porodu stokrát víc než on.

Jestli jsi v šestinedělí/brzy po porodu, tak máš nepochbně nárok být zdeptaná a rozvrkočená čímkoli, od téhle „zrady“ po dojemnou reklamu na minerálku… Ale teda žádost o rozvod bych kvůli tomu teď jakoby nepodávala ;). Takže na tvém místě bych si to odvztekala a odtruchlila a pak bych v sobě zkusila vyhrabat trochu respektu a soucitu k druhému a hodila to za hlavu…

(Jo a spolehnout se na něj určitě můžeš: předem ti řekl, že u toho být nechce a to taky dodržel…)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4121

@JancaS84 Vymluva fakt trapna.
Anonymni, chlap je srab, proste utekl. Tys utect nemohla. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
122
@Anonymní píše:
Ahoj holky, zajímalo by mě jestli některá z vás má podobné zkušenosti. V lednu jsem rodila u Apolináře. Celé těhotenství mi manžel říkal, ze nechcw byt u porodu, protože se boji ze by ho to mohlo nějak ovlivnit po sexualni strance pozdeji. Hrozně mě to stvalo, ale rekla jsem si, ze ho nutit nebudu a až ten den to nejak vyplyne.(manzel me sestrenice bohuzel tento okamzik neustal a jejich manzelstvi slo do sexualni strance do kopru).. no a kdyz prisel ten den byl semnou na hekarne a myslela jsem, ze nakonec zustane, ale odesel. Vratil se az kdyz byl malý na světě a od té doby mam hrozny vnitrni pocit, ze me v tom nechal samotnou, ze nevim jestli mu muzu duverovat a jestli se na nej spolehnout, co kdyz zase priste situaci nezvladne? Jsme spolu pet let a nemuzu si stezovat, vzdy se o me postaral a byl mi oporou, ale tohle me vcelku zarazilo. No nakonec ten jeho strach, ze se v nem neco zmeni vzalo jiny smer a zmenilo to spis muj vztah k nemu :nevim:

Neblbni, jestli se k tobe chova hezky, nepokaž to, vis ženy na to jsou staveny, porod atd, chlapy opravdu nejsou, nekteri se snazi a jdou, vemou to jako dobrodruzstvi a nekteri radsi nejdou kdyz se neciti, samou te uplne nenechal, cekal opodal, vedel ze si v rukou lekaru, tak mu to odpust, on ti v zivote uz asi taky ledacos odpustil :srdce: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
402
2.7.20 15:01

Za mě je to hledání problémů tam, kde nejsou. Kór když ti už předem říkal, že tam být nechce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26209
2.7.20 15:06
@malákráličice píše:
Anonymni, chlap je srab, proste utekl. Tys utect nemohla. :roll:

Není srab. Ještě před pár desítkami let vůbec k porodu nechodili. Muž by do toho neměl být nucen.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
377
2.7.20 15:08

Říkal to předem, že se na to necítí… Teď si vezmi, že by tam zůstal a bylo by mu zle a přidělal by tím akorát starost personálu, který tam byl pro tebe. Můj muž třeba taky nechtěl a já ho tam u prního chtěla, ale nakonec jsem byla ráda, že mám klid a k tomu byl u prvního na služebce v Rusku, u druhého také někde v tramtárii a přijel až po akci hlídat staršího. U třetího už tu byl v ČR a bylo na něm, jestli půjde.. a on překvapil a šel, ale ani jsem ho nevnímala a říkal, že jednou mu to stačilo, takže pro další porody už s ním nepočítám (vtip, 3 stačí) :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6761
2.7.20 15:09

@lafelay souhlasím.. prostě, ne to neměl koule, jak se říká.. Ne každý chlap má to na se dívat, jak jeho manželka trpí, a všechno okolo krev atd..
Nerada používám co bylo dřív, ale v tomto příapdě bych to použila, že dřív to všechny daly, a to manželé ani na hekárně nebyli..
Bud vděčná za zdravé miminko.. a ostatní neřeš..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6761
2.7.20 15:11

@malákráličice známá byla při porodu sestry a říkala, že několik let měla trauma..
Ono člověk vidí krásný uzlíček, miminko, ale ten co tam přihlíží vidí věci, co až tak ta rodička asi neni neví- že jdou vidět..

Příspěvek upraven 02.07.20 v 15:14

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1511

No, a kdyby tam zůstal a vážně by z toho měl on nějaký trauma, odmítal by s tebou sex nebo mnoho další různých projevů… cítila by ses lip? Bylo by to pro tebe lepší? :nevim:
Já nevím, dřív chlapi k porodu nechodili a bylo to. Když nechtěl, tak nechtěl. Pochybuju, že by ti tam vystresovaný a nervózní chlap k něčemu byl. Navíc si to přeci věděla, že nechce. Mohla ses domluvit s mamkou, segrou, kamarádkou, dulou… abys nebyla sama. Jako čekat, že si to při porodu rozmyslí, když říká, že nechce, je trochu naivní.
Neřešila bych to, spousty chlapů u toho být nechce a je to normální :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
335

Já bych to neřešila. V životě (nejen) ve spojitosti s rodičovstvím přijdou mnohem mnohem mnohem větší problémy. Užívej si miminka, víc neřeš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7439
2.7.20 15:14
@malákráličice píše:
Anonymni, chlap je srab, proste utekl. Tys utect nemohla. :roll:

Kua, už to fakt přeháníte! Za pár let bude muset být chlap na paralelním lůžku a „rodit“ jako žena. Nakonec ho ještě nastřihnou a zašijí, aby měl ten zážitek kompletní! :zed:

Celé generace do teď se rodily neplnohodnotně a naši tátové a dědové byli srabi! :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.7.20 15:15
@Anonymní píše:
Ahoj holky, zajímalo by mě jestli některá z vás má podobné zkušenosti. V lednu jsem rodila u Apolináře. Celé těhotenství mi manžel říkal, ze nechcw byt u porodu, protože se boji ze by ho to mohlo nějak ovlivnit po sexualni strance pozdeji. Hrozně mě to stvalo, ale rekla jsem si, ze ho nutit nebudu a až ten den to nejak vyplyne.(manzel me sestrenice bohuzel tento okamzik neustal a jejich manzelstvi slo do sexualni strance do kopru).. no a kdyz prisel ten den byl semnou na hekarne a myslela jsem, ze nakonec zustane, ale odesel. Vratil se az kdyz byl malý na světě a od té doby mam hrozny vnitrni pocit, ze me v tom nechal samotnou, ze nevim jestli mu muzu duverovat a jestli se na nej spolehnout, co kdyz zase priste situaci nezvladne? Jsme spolu pet let a nemuzu si stezovat, vzdy se o me postaral a byl mi oporou, ale tohle me vcelku zarazilo. No nakonec ten jeho strach, ze se v nem neco zmeni vzalo jiny smer a zmenilo to spis muj vztah k nemu :nevim:

My jsme to takhle u porodu měli taky, ale ja to takhle chtěla.. Nechtěla jsem aby byl u tlačení.. Ale hned jak bylo dítě na světě, tak přišel, zažil ty první okamziky, kdyby chtěl mohl by i přestřihnout šňůru.. Byl tam když mi mimčo polozili na hrudník, mohl ho vyfotit na váze a tak :mrgreen:
A byl tam celý ty dvě hodiny co jsme museli zůstat na sále..
Za mě ideál, nemusí být u všeho :lol:
To tlačení trvá tak max čtvrt hodky, ne? Jako upřímně si myslim, že i personál je radši když tam otcové nejsou.. Tuším, že o tom teď nekde neco bylo, jak tam kvůli koronaviru doprovod nemohl.

• Nahlásit
  • Citovat
3179
2.7.20 15:17
@JancaS84 píše:
Já bych z toho nedělala kovbojku. Já jsem řekla mamzelovi ať se rozhodne jak chce. Jako někomu to nemusí dělat dobře. Sice sem rodila, ale když vidím nekde v televizi porod tak se na to nedívám. Ale výmluva na sexuální život je trapná, však chlap může stát u hlavy, nemusí vidět všechno.

Pochybuju že by někdo dobrovolně stal, a koukal své ženě mezi nohy jak tlačí potomka. To by mi bylo snad i trapně. Můj chlap seděl 1m ode mě až dokonce. Sestry kolem mě pořád chodili skrz pásy… Zakladatelko tvůj chlap je srab, nechápu co by ho natom mohlo sexuálně ovlivnit, prostě děti lezou vaginou, tak to je, bylo, a bude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama