Manžel nechce druhé dítě a já se s tím nedokážu smířit!

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
66
10.5.22 22:21

Manžel nechce druhé dítě a já se nedokážu stím smířit!

Ahoj, jsme s manželem 7let.Mame skoro 3letou princeznu a jsme za ní moc rádi. A jelikož se blíží to že malá pomalu půjde od Září do školky nastává ve mě čím dál tím víc zlom že druhé dítě chci moc.Ne sice ještě hnedka to ne, chci aspoň na 2roky do práce ale prostě to druhé dítě chci.Ale s manželem není řeč a na to téma se u nás nesmí bavit na tož se ho někdo na to zeptat! Jen se naštve a je zle! Názor prej nezmění a měnit ani nechce. Prostě raději řekne že i takto je malá dost náročná(přitom není je dost samostatná atd.Jen chce prostě jeho pozornost❤️)a chce mít svůj klid a s druhým by o vše přišel atd.Ale co si Budem ženy povídat vždyť všechna výchova atd.,je vždy jen na nás tak, když jsem řekla toto tak hnedka už řešil peníze /dnešní dobu atd(nejsme na tom finančně špatne)ale raději furt se bude vymlouvat než aby se nad tím zapřemýšlel že malička bude sama. Já osobně vím jaké to je bejt jedináčkem a pro mě to byl spíš trest a vždy jsem si říkala že prostě mé dítě bude mít sourozenec aby nebylo samo. A tak se prostě nedokážu stouto situaci smířit ani nahodou. Já vím že bych se měla stím smířit a kord když mě i jednou mužský řekl že raději zaplatí potrat než mít druhé dite!!Je nějaká cesta jak prostě to v sobě vyřešit že prostě druhé dítě nebude? Vstah nám funguje dobře ale proste druhé dítě je tabu!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24811
10.5.22 22:37

Vztah vám dobře nefunguje vzhledem k tomu, že manžel s tebou odmítá mluvit na tak důležité téma a ve své argumentaci myslí výhradně na své pohodlí. Z toho důvodu si myslím, že nejdřív uzdravte vztah a pak se vyřeší i tvoje touha po druhém dítěti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6413
10.5.22 22:40

A ty jsi schopna ho i opustit, pokud neustoupí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
780
10.5.22 22:45

A jak jste viděli počet dětí ještě před první dcerou? Říkal manžel hned, že chce jen jedno? Nebo jste jich plánovali více? To je podle mě dost důležité. Jasně, názory se můžou během života měnit, ale pokud jsi třeba šla do manželství s tím, že jen jedno, je teď asi nefér na něj tolik tlačit. A naopak zase z manželovy strany, pokud jste chtěli dětí více.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55361
10.5.22 22:49

Zrovna zazivam obdobi, kdy do me manzel husti udelat dalsi zivotni rozhodnuti. Moje ne nebere. Jako sorry. Navzajem se podporujeme, ale mame svoje hranice

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
525
10.5.22 22:53

A jak jste tohle řešili před prvním nebo před manželstvím?? Dost by mě vadilo, když by byla jina domluva predtim a nasledne by změnil názor a zacal by takto..ale my jsme měli tedy s manželem už před prvním ditetem vyjasněne, ze nechceme jedno dítě…tak nějak mi přijde přirozené resit tohle ještě před ditetem a svatbou - tady ta důležitá témata..když by teď přišel s tím, ze máme jedno a hotovo a nejake kecy jako ten tvůj, tak by to pro mě bylo na pováženou, kor když vi a věděl, ze je pro mě docela dost důležité mít alespoň 2 děti, respektive ze chci pro malého sourozence..na čemž jsme se teda shodli ještě pred pocetim prvního

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5755
10.5.22 22:54

Zaujalo mě, že by zaplatil potrat a to by tě tam dotáhl? On se nechrání když dítě nechce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7260
11.5.22 04:49
@Náměsíčná píše:
Zaujalo mě, že by zaplatil potrat a to by tě tam dotáhl? On se nechrání když dítě nechce?

Tak co si budem, asi tlačí tolik na pilu, ze ji chtěl dat jasne najevo, ze žádné zrady s propichanym kondomem a vyhozenyma praskama :nevim:.. jinak by me zajímal názor muže. Jestli nikdy nechtel, nebo ho změnil, má na to vliv stav manželky v těhotenství, poporodni deprese, náročné mimino, ten vztah není tak růžový jak popisuje zakladatelka a on ji to nechce říct do oči :nevim: jinak co si pamatuju, říká se, ze krize přichází každých 7 let. U nás se to potvrdilo, už máme za sebou druhou co jsme překonali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27647
11.5.22 08:36

A jaké byly vaše plány před dítětem? Měli jste nějakou vizi, zda jedno, tři nebo pět, nebo jste se o tom vůbec nebavili? Myslím, že těžko můžeš říkat, že vám vztah funguje, když s tebou odmítá komunikovat o něčem, co je pro tebe tolik důležité. A ty řeči o potratu :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54
11.5.22 21:29

Takhle to mela segra, po sedmi letech, kdy tvrdila, ze bude mít jedno dítě, se rozhodla, ze chce druhé. Manžel proti ( čistá pohodlnost z jeho strany a taky hodně argumentoval penězi). Byl vyhozen z bytu po jedné absurdní poznámce,3 dny spal v garáži, aby si to promyslel. Ustoupil a protože ten nahoře má smysl pro škodolibost, tak mají dnes krásná čtyřletá dvojčata a starší je báječna sestra.. Je za ně rád, i když první dva roky dělal, že je ani nemá. Chce to zjistit, proč odmítá a podle toho se rozhodnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13952
11.5.22 22:57

Často se píše, co rikal pred manželstvím, jaký byl plán atd.
Ale ja i chapu, ze se to změni, ano rekl ze by jednou chtěl dve deti, ale když nevěděl co to obnasi, casem nazor mohl zmenit :nevim:
Je to hloupé, chápu ze zakladatelka nechce jedinacka, ze touží mit dve deti, ale kdyz druhý nechce, nemuze ho nutit i kdyby pred 7 lety rekl, ze chce deti 2.
K cemu bych ho nutila by byl upřímný rozhovor a upřímné důvody toho pro dalsi nechce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66
12.5.22 17:13

Ženy 😃 😃Už před svatbou jsme se bavily že rozhodně dvě děti aby malá nebyla sama. Já jako jedináček vím jak to není zrovna super bejt sama. A tak vždy byla taková má vyze. A mužský, jelikož sourozence má neměl stím problém. Malička náročná není ani nebyla v tehu či po porode.Ja osobně jsem nějakou depresi či co neprodelala ani náhodou ba naopak jsme ji užívala a užívám maličkou. Zároveň mám ráda čas nás 3ci i o samotě nás dvou. Ale proste malé ten parťák chybí! A stím potratem? Ze zdrav. Důvodu antikoncepci nesmím brát a jinou ochranu nevedem celých 7let :D Takže si mužský dává sakra bacha. Polevil jen při dítěti :D :D Sam na ferovku před rodinou /přáteli řekne že prostě toto je zakázané téma z jeho strany. A mě osobně říká že prostě chce čas i pro nás (jen pro nás dva) a druhé dítě by to prostě narušilo! A co je zdraví vztah? O všem dokáže normálně mluvit jen prostě toto téma je pro něj tabu😉 😔
A na otázku zdály bych ho byla schopna opustit? To se mě též ptal… Samozřejmě že ne! Na to ho až moc miluji a je mě sním fain. Ale proste asi změnil názor díky tomu, když si to zažil a tím že je prostě na rovinu asi pohodlný, má rád svůj klid by to pro něj bylo náročné!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8529
12.5.22 17:30

@Elliii
Je fajn, že se můžeš třeba těšit na vnoučata. I když je to za dlouho, jednou to třeba přijde. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66
12.5.22 17:42

@Uslava No to je super :D :D :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8529
12.5.22 17:55
@Elliii píše:
@Uslava No to je super :D :D :D

Kamarádka měla kluka jedinácka a ačkoliv je mu do 30ti let, už ma 4 děti. Je šťastná jak blecha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat