Manžel nechce druhé dítě, i když jsme je plánovali

Anonymní
16.4.21 18:19

Manžel nechce druhé dítě, i když jsme je plánovali

Zdravím.
S manželem jsme spolu deset let (mně je 34 a manželovi je 47) a od začátku jsme se vždycky bavili o tom, že bychom chtěli alespoň dvě děti. Před třemi lety se nám narodila dcera. Bohužel jsem neměla úplně bezproblémové těhotenství, dcera se nakonec narodila i dřív a já měla po porodu zdravotní problémy. Bylo to strašně náročné období, byli jsme strachy bez sebe o maličkou, manžel se bál i o mě. No hrůza.. Naštěstí všechno dobře dopadlo a my máme úžasnou holčičku. Teď po těch třech letech jsem pomalu začala s tím, že bychom se mohli začít snažit o druhé miminko, ale manžel mi řekl, že už další dítě nechce. Že se o nás šíleně bál a nechce riskovat podruhé, máme přece zdravou holčičku a to je to hlavní. Což je samozřejmě pravda, ale já bych i přes to, co se všechno stalo o druhé miminko strašně stála. Jak s ním o tom mluvit a jak ho podle vás nějak přesvědčit?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1769
16.4.21 18:21

Nepresvedcovala bych. Myslim, ze ma dost let a chce mit uz klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
136
16.4.21 18:26

Rozhodně bych nepřesvědčovala. Brzy mu bude 50, už se na další dítě ani nemusí cítit. Ženský přesvědčují a pak se diví, že za pár let končí samy s dětmi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8359
16.4.21 18:27

Nedivím se mu. Na miminko už je docela starý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63703
16.4.21 18:32

Nepresvedcovala bych.. Užil si jistě svoje, strachu se nedivím. Navíc v jeho věku :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4016
16.4.21 18:36

Sis mela najit mladšího, je uz stary na to no a chce mit brzy klid :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
282
16.4.21 18:40
@Anonymní píše:
Zdravím.
S manželem jsme spolu deset let (mně je 34 a manželovi je 47) a od začátku jsme se vždycky bavili o tom, že bychom chtěli alespoň dvě děti. Před třemi lety se nám narodila dcera. Bohužel jsem neměla úplně bezproblémové těhotenství, dcera se nakonec narodila i dřív a já měla po porodu zdravotní problémy. Bylo to strašně náročné období, byli jsme strachy bez sebe o maličkou, manžel se bál i o mě. No hrůza.. Naštěstí všechno dobře dopadlo a my máme úžasnou holčičku. Teď po těch třech letech jsem pomalu začala s tím, že bychom se mohli začít snažit o druhé miminko, ale manžel mi řekl, že už další dítě nechce. Že se o nás šíleně bál a nechce riskovat podruhé, máme přece zdravou holčičku a to je to hlavní. Což je samozřejmě pravda, ale já bych i přes to, co se všechno stalo o druhé miminko strašně stála. Jak s ním o tom mluvit a jak ho podle vás nějak přesvědčit?

Podle mně jsou jeho pocity oprávněné. V jeho letech zůstat případně sám na 2 děti (po minulé zkušenosti je to reálná představa) a živit je minimálně do 70tky, na tom není co přesvědčovat. Zná své limity.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8004
16.4.21 18:40

Nedivím sem mu. Už není nejmladší a představa dalšího toho stresu dělá svoje. Já si myslím, že tady bys měla ustoupit a přijmout jeho postoj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1264
16.4.21 18:45

Hele ono je hezky neco planovat ale realita muze byt pak jina. Ja jsem si taky myslela, ze budu mit 2 deti a druhy uz nechci. Je to tezky no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53479
16.4.21 18:47

Taky se mu moc nedivím. Že se na další dítě necítí.
Můj otec byl ve 49r. poprvé děda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5176

Vůbec bych ho nepresvedcovala. Roli v tom bude hrát jak nepříjemné zážitky z prvního těhotenství a porodu, i následné těžkosti, tak i jeho věk. Sice jste se domluvili, ale manžel teď možná zjistil, že je to náročnější, než si myslel a když si k tomu pripoctu jeho věk, nedivím se Myslím, že je to od něj rozumné a zodpovědné rozhodnutí. Ono mít v 60 pubertaka není pro každého a už chce mít třeba více klidu. Také třeba chce aby si ho dítě uzilo. Když si člověk bere o tolik staršího partnera měl by s tím počítat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12983

Nedivim se mu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24197
16.4.21 18:48

Taky jsem druhé nechtěla a partnerův nátlak skončil ne početím, ale rozchodem…
Tvému muži je navíc skoro padesát, obavy o tvoje zdraví při dalším otěhotnění jsou oprávněný…se mu vlastně moc nedivím.
Je to blbý, ale jak moc to druhé chceš, jsi ochotná riskovat vztah, zdraví, možná život? On zřejmě Ne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.4.21 18:50

Mně to stejné udělal manžel a to mu bylo o víc jak 10 let méně než tvému manželovi. Ale u nás šlo o třetí dítě.
Po 3 letech se rozhodl, že by chtěl a teď nechci já a on to pořád komentuje a tlačí na mě.
Netlač ho, není to nic příjemného. Já ho nechala a on má narážky a připomínky.
Osobně chápu vás oba, ale asi bych to nechala. Přece jen on není nejmladší.

• Citovat
  • Nahlásit
381
16.4.21 19:00

Blbá doba, blbý věk a ještě blbé těhotenství. Taky se mu nedivím..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat