Manžel nechce téměř nic slavit, není pozorný

Anonymní
13.5.18 19:50

Manžel nechce téměř nic slavit, není pozorný

Dobrý večer, potřebuju se poradit o tématu, které nechci s nikým naživo rozebírat, protože se za to trošku stydím.
Dneska je den matek. Máme roční dítě. Manželovi jsem v posledních 3 dnech říkala 2×, že je svátek matek a ze by bylo hezké, kdyby mi dal třeba kytku. Tvářil se rozpačitě a ve smyslu „ty naděláš, co bys nechtěla, vždyť jsi dostala k výročí“. To jsem dostala 3 chryzantémy, které fakt nemám ráda a už jsem mu to i říkala. Zná moje oblíbené květinářství. Zdá se mi někdy, že se mu za „blbé kytky pro mě“ nechce utrácet, i když ví, že já kytky miluju. Přitom peníze má, o to nejde. Mně by potěšilo i třeba luční kvítí, jen kdyby o tom trochu přemýšlel. Nedáváme si nic na Valentýna, že je komerční (říká on, ja mydlim, ze kazda příležitost je dobrá, ale po letech uz mě nebaví pořád něco darovat a nic nedostat na oplatku). Ani k MDŽ, že je komunistický. Ani na 1.máje mě nevzal pod strom. Akorat v posteli si najednou vzpomněl a chtel sex. Horko těžko dostanu kytku k narozeninám, vždycky chryzantéma + trávy :,( já potřebuju oslavovat úspěchy typu dokončení studia, přijetí do nové práce, dokončení velkého projektu. Moc ráda bych třeba u takových příležitosti šla na večeři, dostala kytku. Tak to mají naši známí, moji rodiče to také tak měli. Myslím oslavovat i manželovy úspěchy. On nikam chodit nechce, takže věčně sedíme doma (i jako studenti, bezdětní pracující). Pri jeho úspěších ho chválím až do nebe a on se také umí pochválit. U příležitosti jeho úspěchu jsem většinou uvařila nějakou „lepší“ večeři (jeho oblíbené jídlo), koupila dorty, víno (i když já nepiju). Aby prostě viděl, že vnímám jak je to důležité a oceňuji jeho vítězství :) ale on to udělá málokdy, dokonce ani slovně mě nepochválí (za úspěchy, ani kdyz mi to třeba sluší, ani když vygruntuju apod.). Maximalne přinese hotové jidlo z globusu (!) Přitom kdyz jsme spolu začali chodit, byl vyloženě citlivý romantik. A finanční situací to není. Jinou ženu nemá. Celkově není ohleduplný a mám pocit, že mě má na háku, kor teď když jsem na mateřské. Hodně mě komanduje a poučuje. Jen pro doplnění - oba jsme vysokoskolaci, stejně staří, můj plat před MD byl dokonce vyšší než jeho a teď začínám pomalu s podnikáním. Myslím, že bych zasloužila trochu ocenit aspoň na Den matek. Ale opravdu nevím, jak mu to dát zřetelně najevo (říct to evidentně nestačí). Takže: co radite?
A prosím nepište, že řeším kraviny. V mém životě jsou také i vážné problémy, jen prostě dnes řeším tohle.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6446
13.5.18 19:55

Na Den mateo by měl dát kytičku svojí mamince a ne tobě. Můj manžel taky neslaví Valentýna, 1. máj ani žádný jiný den čehokoli, ani státnice jsme neslavili. Zvládne narozeniny a Vánoce, víc ne. Není prostě takový a já ho nebudu nutit a měnit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12295
13.5.18 19:58

Sorry na den matek cekam obrazek od ditete + ja volam sve matce a dekuju ji. Moc si to vynucujes. Den matek dle me neni urceny k oceneni od manzela.

Příspěvek upraven 13.05.18 v 20:00

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12295
13.5.18 19:59

Jinak slavime narozky, vetsi uspech, vyroci, vanoce jmeniny tot vse.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33183
13.5.18 20:01

Den matek je od toho aby ti tvoje děti dali dárek..ne tvůj manžel, ten by ho měl dát své matce..
jestli ti to vadí, musíš mu to říct..natvrdo, vadí mi to a to, občas sice přineseš kytku ale takovou kterou nemám ráda. Proč to tak je, a že by ho to jednou za čas nezabilo..dopředu se na nic neteš a nic neočekávej..když tak budeš jedině překvapená :mrgreen:
My nic z toho neslavíme, ale mě to nevadí, když to však vadí jednomu z páru, musí to prostě říct a ne očekávat a pak být zklamaná..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6475
13.5.18 20:02

Kytku bych si koupila sama. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51955
13.5.18 20:02

Ke dni matek? Ty přece nejsi jeho matka :mrgreen: Ale řekla bych mu jaká kytka se mne líbí a rozhodně to není chryzantéma. Narozky, svátky slavíte? A dřív jste to slavili nebo je takový celou dobu? My slavíme vše, teda MDŽ fakt ne :lol: a 1. máj teda taky ne ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27643
13.5.18 20:03
@Anonymní píše:
Dobrý večer, potřebuju se poradit o tématu, které nechci s nikým naživo rozebírat, protože se za to trošku stydím.
Dneska je den matek. Máme roční dítě. Manželovi jsem v posledních 3 dnech říkala 2×, že je svátek matek a ze by bylo hezké, kdyby mi dal třeba kytku. Tvářil se rozpačitě a ve smyslu „ty naděláš, co bys nechtěla, vždyť jsi dostala k výročí“. To jsem dostala 3 chryzantémy, které fakt nemám ráda a už jsem mu to i říkala. Zná moje oblíbené květinářství. Zdá se mi někdy, že se mu za „blbé kytky pro mě“ nechce utrácet, i když ví, že já kytky miluju. Přitom peníze má, o to nejde. Mně by potěšilo i třeba luční kvítí, jen kdyby o tom trochu přemýšlel. Nedáváme si nic na Valentýna, že je komerční (říká on, ja mydlim, ze kazda příležitost je dobrá, ale po letech uz mě nebaví pořád něco darovat a nic nedostat na oplatku). Ani k MDŽ, že je komunistický. Ani na 1.máje mě nevzal pod strom. Akorat v posteli si najednou vzpomněl a chtel sex. Horko těžko dostanu kytku k narozeninám, vždycky chryzantéma + trávy :,( já potřebuju oslavovat úspěchy typu dokončení studia, přijetí do nové práce, dokončení velkého projektu. Moc ráda bych třeba u takových příležitosti šla na večeři, dostala kytku. Tak to mají naši známí, moji rodiče to také tak měli. Myslím oslavovat i manželovy úspěchy. On nikam chodit nechce, takže věčně sedíme doma (i jako studenti, bezdětní pracující). Pri jeho úspěších ho chválím až do nebe a on se také umí pochválit. U příležitosti jeho úspěchu jsem většinou uvařila nějakou „lepší“ večeři (jeho oblíbené jídlo), koupila dorty, víno (i když já nepiju). Aby prostě viděl, že vnímám jak je to důležité a oceňuji jeho vítězství :) ale on to udělá málokdy, dokonce ani slovně mě nepochválí (za úspěchy, ani kdyz mi to třeba sluší, ani když vygruntuju apod.). Maximalne přinese hotové jidlo z globusu (!) Přitom kdyz jsme spolu začali chodit, byl vyloženě citlivý romantik. A finanční situací to není. Jinou ženu nemá. Celkově není ohleduplný a mám pocit, že mě má na háku, kor teď když jsem na mateřské. Hodně mě komanduje a poučuje. Jen pro doplnění - oba jsme vysokoskolaci, stejně staří, můj plat před MD byl dokonce vyšší než jeho a teď začínám pomalu s podnikáním. Myslím, že bych zasloužila trochu ocenit aspoň na Den matek. Ale opravdu nevím, jak mu to dát zřetelně najevo (říct to evidentně nestačí). Takže: co radite?
A prosím nepište, že řeším kraviny. V mém životě jsou také i vážné problémy, jen prostě dnes řeším tohle.

Neslavím Valentýna ani Den matek. Dostávám pravidelně květinu k MDŽ. Mámu nemám, tak to pro mě den jako každý jiný :nevim: Když mně někdo pogratuluje, poděkuju, ale ani nic nečekám. Slavíme raději narozeniny a svátky. Úspěchy a významné dny. Ale chápu, že pro některé chlapy je kytka zbytečnost. Stejně brzo zajde. To čokoláda se neztratí ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
vbu
512
13.5.18 20:06

Damy a kde se to dite nauci, ze nejaky den matek existuje? Kdo mu to rekne.? Dle meho uz odmalinka by se toho mel prave ujmout tatinek a s detmi prani vytvorit a kyticku poridit… Prijde mi to mile a zadouci. Prece jen, zena je matka a nejvic driny ma ty prvni rojy a uctu manzela si zaslouzi. Dost me tento nazor od zen vydesil…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14850
13.5.18 20:08

Jsi jeho matka? 8o
Nikdy bych nedělala scény kvůli svátku matek..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23976
13.5.18 20:08

Vydrž do školky, děti ti budou nosit pravidelně dárečky ke dni matek. A manželovi to zkus vysvětlit jako tady nám, že ti na tom záleží. My to doma neřešíme, protože mě stačí, že jsme spolu, nemusím chodit na večeře atd. A z kytičky mám taky větší radost, když si roste a ne když vadne ve váze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6475
13.5.18 20:09

@vbu úcta je, nebo není a kytka to nespraví ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33183
13.5.18 20:10
@vbu píše:
Damy a kde se to dite nauci, ze nejaky den matek existuje? Kdo mu to rekne.? Dle meho uz odmalinka by se toho mel prave ujmout tatinek a s detmi prani vytvorit a kyticku poridit… Prijde mi to mile a zadouci. Prece jen, zena je matka a nejvic driny ma ty prvni rojy a uctu manzela si zaslouzi. Dost me tento nazor od zen vydesil…

ve školce se to naučí:-) tam dělají každý rok..a když chlap nepopřeje vlastní matce, tak svoji ženě sám od sebe už vůbec ne..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6475
13.5.18 20:11

Už jsem to psala, kytku bych si koupila sama a počkala, až se zeptá. A řekla bych, že jsem si ji koupila, když to nikdo jiný neudělá. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1035
13.5.18 20:14
@vbu píše:

Mam dvouletého syna, u nas to funguje tak, ze ho partner na den matek bere do kvetinářstvi koupit mamince kyticku. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama