Manžel nechce zvelebovat naš domov.

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
8.1.22 18:56

Manžel nechce zvelebovat naš domov.

Holky ahojte,

Máme s manželem, 1 díte, druhé na cestě.

Manžel před nějakou dobou dostal hypotéku a tak jsme,,ve svém,, do te doby jsme až tak nábytek neřešili. Domá máme hezky ale jsou věci ktere strašně potřebujem jako postel, matraci, skříň, a ted i věci do výbavičky. Sedačku mame jak kdyby nam bylo 20let začinaly od nuly…

Nic ho nezajímá. Na nabytek kouká jen z druhé ruky.

Já zastavam názor že kdyz uz teď máme bydlení tak bysme si měli kupovat hezké veci, které spolecně ladí, které pár let vydrží. Celkově je šetřílek, jsem na rodičáku. Když chtěl další díte sliboval mi že se vše zmení. Jsem naštvaná. Netouží cestovat, zvelebovat byt, zajit si sem tam na večeři. Je schopný mluvit dokola o tom jak čepovana kofola stoji 40kč 0,5l… NUDA. Šíleně mě to nudí. A mám vztek… Skříň už nemáme rok a přitom na ní penize jsou. Věci mame natlačené do komody. Rodičák mám ted 14000 abych ho stačila vybrat. Sama to kupovat nechci proč bych to dělala ale kdyby jsme kazdy měsič mesic dali nahromadu stejnou castu tak si koupime co potrebuje… ona ma na učtě dost penez ja momentalne 140Kč. Penize dostavam když mi dojdou… ted mě vycinkali Vanoce a darky pro všechny… váš chlap je taky takovy že musite vše zařizovat vy? Uz uvazuji ze prostr pujdu a z toho hovna co mam pujdu a koupim co potrebujem ale zaroven nechci aby to tak bylo…vzdy se kvuli tomu pohadame…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7116
8.1.22 19:09

:zed: můj 20let manžel je neřešič… (je mu 50+)
nechce nic kupovat, vše mu stačí,, vše je „dobré“, nic nepotřebuje…

detekovala jsem to už brzo, takže se ho na NIC neptám, prostě to objednám, přijde to..
občas se nase-re, ale většinou se tím chlubí…
k nám lidi pak chodí a - jé pěkné-
a on na to : že… :zed: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2039
8.1.22 19:09

Tak nevíme kolik přesně na účtu má, ale prostě chce to asi nechat jako železnou rezervu, když budeš na rodicaku s dvěma dětmi. Já se mu nedivím. Ale teda aspoň skříň by ho nezabila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1079
8.1.22 19:12

Tohle je hrozně těžký, ale vypadá to, že pokud se on nějak nezmění/nezmění přístup, tak budete oba nešťastní, i když později nastoupíš do práce a budeš vydělávat.

Pokud teď jede tím stylem, že nadává na Kofolu za 40, tak i když někam vyjedete, bude to blbý. Ono je super, když máš někde na straně rezervu na horší časy, ale záleží – jestli nenecháte půlku příjmů za hypotéku, tak to jeho šetření moc nechápala.

Jinak peníze jsou vás obou, ne jen jeho… Co ti koupil k Vánocům on?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.22 19:14

@Nicole 1234 má okolo 50tisic neni moc ale pořád se dá jak říkam nejak domluvit a co 4mesice koupit treba neco ted jsem videla manzelskou postel za 7000 zlata středni cesta. Dam ja 4000 on 3000 a jdeme na to… rezervu chapu nerikam to hned utratit ale nebudu zase uplny blazen to budem cekat az tam bude mit 250tisic nebo co takhke prece zit nejde

• Citovat
  • Nahlásit
29648
8.1.22 19:15

To je asi docela časté a běžné chlapské uvažování, můj otec je celý život také takový, nikdy nic nebylo potřeba - takže u nás mamka vyměřuje a objednává okna, zedníky, instalatéry, alektrikáře a truhláře na novou kuchyń také mamka, otec nejdřív strašně zuří a nadává, a když řemeslníci přijedou, tak jim i pomáhá :mrgreen: :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Floralys
8.1.22 19:16
@Anonymní píše:
Holky ahojte,

Máme s manželem, 1 díte, druhé na cestě.

Manžel před nějakou dobou dostal hypotéku a tak jsme,,ve svém,, do te doby jsme až tak nábytek neřešili. Domá máme hezky ale jsou věci ktere strašně potřebujem jako postel, matraci, skříň, a ted i věci do výbavičky. Sedačku mame jak kdyby nam bylo 20let začinaly od nuly…

Nic ho nezajímá. Na nabytek kouká jen z druhé ruky.

Já zastavam názor že kdyz uz teď máme bydlení tak bysme si měli kupovat hezké veci, které spolecně ladí, které pár let vydrží. Celkově je šetřílek, jsem na rodičáku. Když chtěl další díte sliboval mi že se vše zmení. Jsem naštvaná. Netouží cestovat, zvelebovat byt, zajit si sem tam na večeři. Je schopný mluvit dokola o tom jak čepovana kofola stoji 40kč 0,5l… NUDA. Šíleně mě to nudí. A mám vztek… Skříň už nemáme rok a přitom na ní penize jsou. Věci mame natlačené do komody. Rodičák mám ted 14000 abych ho stačila vybrat. Sama to kupovat nechci proč bych to dělala ale kdyby jsme kazdy měsič mesic dali nahromadu stejnou castu tak si koupime co potrebuje… ona ma na učtě dost penez ja momentalne 140Kč. Penize dostavam když mi dojdou… ted mě vycinkali Vanoce a darky pro všechny… váš chlap je taky takovy že musite vše zařizovat vy? Uz uvazuji ze prostr pujdu a z toho hovna co mam pujdu a koupim co potrebujem ale zaroven nechci aby to tak bylo…vzdy se kvuli tomu pohadame…

No za 140 Kč toho moc nekoupíš. :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
1216
8.1.22 19:16

A co tomu vyjit vstric kompromisem??? On setrilek a ty hezke veci…z druhe ruky se da poridit takovych skvostu. Kor dnes kdyz vsichni bez rozmyslu kupuji a teprve pak zjistuji ze se ro nevejde ci nehodi. Tak se domluvte ze teda z druhe ruky jak chce on a ty vybirej ty pekne veci podle sebe. Facebook je plny takovych inzeratu…

Jinak teda-nemam to tak. Mam chlapa se kterym se domluvime a vyresime a predevsim on zaplati(ja na rd) a jinak jsem vychovana tak ze to co chci a muzu si poridit tak si poridim. Jsem dospela a svepravna, nepotrebuji se ptat jestli si muzu koupit skrin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.22 19:17
@stinga píše:
To je asi docela časté a běžné chlapské uvažování, můj otec je celý život také takový, nikdy nic nebylo potřeba - takže u nás mamka vyměřuje a objednává okna, zedníky, instalatéry, alektrikáře a truhláře na novou kuchyń také mamka, otec nejdřív strašně zuří a nadává, a když řemeslníci přijedou, tak jim i pomáhá :mrgreen: :palec:

No jo a kasu drzela mamka tatka nebo kazdy svoje?

• Citovat
  • Nahlásit
Floralys
8.1.22 19:17
@stinga píše:
To je asi docela časté a běžné chlapské uvažování, můj otec je celý život také takový, nikdy nic nebylo potřeba - takže u nás mamka vyměřuje a objednává okna, zedníky, instalatéry, alektrikáře a truhláře na novou kuchyń také mamka, otec nejdřív strašně zuří a nadává, a když řemeslníci přijedou, tak jim i pomáhá :mrgreen: :palec:
Že pozdravuju maminku. :kytka: Takhle se chová statečná a soběstačná žena. :mrgreen:
  • Citovat
  • Nahlásit
17957
8.1.22 19:18

A když danou věc koupíš sama tak udělá co?
Ten můj taky neřeší. Dokud věc funguje, tak není potřeba nic měnit.
Tak se ho neptám a dělám vše sama. Jeho jen instruuji kde má co vyzvednout. A funguje to skvělé. :mrgreen:
Já se tad výžívám v rekonstrukcích, takže mi to zas tak moc nevadí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.22 19:18
@Floralys píše:
No za 140 Kč toho moc nekoupíš. :lol:

Psala jsem ze jsem se vycinkala kvuli Vanocum… jinak mam 14tisic to neni zase uplne noc abych nic nekoupila…

• Citovat
  • Nahlásit
507
8.1.22 19:19

Na nákupu věcí, včetně nábytku, z druhé ruky nevidím nic špatného. My oba vyděláváme slušně a stejně raději peníze utratíme za cestování než za nový nábytek. Je to o prioritách, ale nemyslím, že váš problém by byl jen ve zvelebování domova. Spíš je prostě škrt, který se těžko změní :nevim: Na druhou stranu, jedno dítě máte, druhé na cestě, hypotéka. Záleží jaké máte příjmy a výdaje, zda jeho opatrnost v utrácení není oprávněná.

Příspěvek upraven 08.01.22 v 19:30

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
530
8.1.22 19:20
@Anonymní píše:
@Nicole 1234 má okolo 50tisic neni moc ale pořád se dá jak říkam nejak domluvit a co 4mesice koupit treba neco ted jsem videla manzelskou postel za 7000 zlata středni cesta. Dam ja 4000 on 3000 a jdeme na to… rezervu chapu nerikam to hned utratit ale nebudu zase uplny blazen to budem cekat az tam bude mit 250tisic nebo co takhke prece zit nejde

No tak u vás vidím daleko větší problém než jen to, že manžel nechce kupovat hezké věci. To jako budeš platit větší část ty a z rodičáku? Co všechno platí on a co platíš ty? Doufám, že je dům v SJM. Kolenovrti jsou jedni z nejhorších.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
530
8.1.22 19:21

Máte vůbec společný účet?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu