Manžel nedávno ještě nechtěl a nyní obrátil

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  11.03.18 06:49
Manžel nedavno ještě nechtěl a nyní obrátil

Po narozeni dvery manzel nechtel casem druhé dítě. Tak me to dost trapilo. Blizili.se 3 narozeni male (měla je na začátku února) a porad ze druhe ne. Mozna za 3 roky. Na narazky babicek a dedecku, kdy bude dalsi sem říkala pravdu, že ja chci ale nemůžu chtit sama. Mala od 1.3. nastoupila do skolky. Ja mam RD az do konce srpna. Uz sem rozeslala par zivotopisu a cekam.kdo se ozve. Najednou z manžela vypadlo, ze by druhe chtel ale ze az od června. Prvne ze chce sehnat větší bydlini. Bydlime v 2+1.
No a ted sem na rozpacich. Dítě porad chci ale pokud ted najdu praci, ktera me bude bavit tak tam budu chtit nejakou dobu stravit. Nebo prestabu hledat a pokud se to od cervna povede tak.co dal kdyz RD končí v srpnu? Navic se bojim, ze mi jak u prvniho ditete bude cely den par mesicu dost zle. Minule sem musela byt i na kapackach. Kdybych byla doma a bylo mimzle a mala ve školce, kde se zabavi a nemusela by byt se mnou doma celodenne u TV ( kde sem tu cetla, ze nekterym pri čekání druhého vbylo zle ze s detmi jinak nemohly fungovat). A pokud se to povede cca pul rok od června a budu muset na neschopenku. Nebudu moci rano vest malou do skolky ze?
Zacina to byt moc komplikovane 8o

Reklama

Reakce:

Anonymní  11.03.18 06:57

Pokud byste otehotnela, natahnete si RP, staci asi 50kc/mes. Myslim, ze na neschopenku nebudete mit narok, kdyz nebudete zamestnana. Ale to si jeste radsi zjistete predem na socialce. Jsem doma planovane 4.rok, zamestnavatel mi misto drzi, jsem tehotna a narok na neschopenku po 3.roce RD nemam. Nenapadlo by me na ni ji, jen me informovali na socialce, kdyz jsem resila danove priznani.

terinka4444
Hvězda diskuse 65191 příspěvků 11.03.18 06:57

Dítě je v břiše devět měsíců, takže na hledání bytu je čas, zbytečné čekat na červen. Nejsi zaměstnaná, takže na žádné neschopence nebudeš, můžeš klidně odvést dítě do školky. A když by bylo nejhůř, odvede dítě manžel, jste na to dva.

Nell2
Zasloužilá kecalka 864 příspěvků 11.03.18 07:02

Já bych se vykašlala na takové plánování, práci bych si hledala, kdybyste se snažení shodli oba tak bych se v klidu snažila a až by ti bylo špatně tak to řešila. Takhle dopředu to podle mě nemá cenu-můžete se snažit dlooouho nebo třeba manžel to v červnu ještě odsune.. já bych byla radši příjemně překvapená.

Sára 1
Echt Kelišová 8479 příspěvků 11.03.18 07:14

Mne bylo hodně špatně u prvního těhotenství. Druhé bylo úplně jiné. Taky jsem se toho bála, jak budu fungovat s dítětem a bylo to v pohodě. Takže může to být tak, že ti špatně nebude. Otěhotnět nemusíš hned. Může to trvat dlouho. Pokud bys nesla do práce, uživil by váš manžel? Rodicak určitě prodloužit, jak už tu bylo psáno. A nejlépe prodiskutovat jeste s manželem situaci. Taky mi přijde nejlepší začít se snažit co nejdříve.

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 539 příspěvků 11.03.18 08:11

Úplně se vykašli na plánování. My jsme chtěli na druhém začít pracovat tak, aby se narodilo v r. 2015, takže jsme začli koncem roku 2014, a ve finále se nám zadařilo až v únoru 2018 :-) takže v klidu hledej práci, výpověď můžeš dát kdykoliv, nebo když práci najdeš a otěhotníš, tak nastoupíš prostě na mateřskou. A to, že ti bylo blbě v prvním těhu, vůbec nemusí znamenat, že ti bude blbě v druhém taky. Může to probíhat naprosto jinak. A byt prostě shánějte postupně, to není tak, že si řeknete - dneska seženu větší byt. Ono najít byt, který ti vyhovuje ze všech hledisek (finance, velikost, světlost, dopravní dostupnost, občanská vybavenost, sousedé…) se nenajde ze dne na den, ale určitě do roka ho najdete.

Jana206
Nadpozemská drbna 26006 příspěvků 11.03.18 09:06

Nic bych neplánovala, on evidentne další dítě nechce. Kdyby chtěl, tak měsíc sem nebo tam nehraje roli, pokud nejsou závažné duvody. Vy je nemáte, nemate nic jisté - Tvoje práce,stehova­ni.Toto jsou jen vymluvy.

dudinecka
Povídálka 38 příspěvků 11.03.18 09:18

Jak tady vetsina z nas vi, tak plati, ze „clovek mini, zivot meni“. Nic neplanujte. Takhle to planuji prvorodice a nakonec maji dite ve 40ti, kdyz se zadari.. Az bude nasetreno, az bude bydleni, auto, splacena hypoteka apod.. Muj tatka vzdycky rikal, ze dite by nemelo byt z rozumu.. :mrgreen: A ted se divi, ze budu mit treti… :lol:
Proste si najdete praci a pak z ni odejdete na materskou. Nebo si myslite, ze Vas ta prace bude natolik naplňovat, ze ji date prednost pred ditetem? :think:

Sany80s
Kelišová 6027 příspěvků 11.03.18 09:46

Pokud bych si našla práci, která by mi vyhovovala, tak bych mu řekla, že se ti to teď nehodí a že až za rok až rok a půl.

silona
Kecalka 132 příspěvků 11.03.18 10:07

Skoda ze jste se neshodli uz pred detmi jak to chcete… takhle budes doma x let v kuse a slusnou praci uz nenajdes. Sla bych do prace a hledala nove bydleni, dite bych aspon na rok odsunula, tedy pokud vek dovoli. Manzel si to v cervnu rozmysli a co pak…

Anonymní  14.03.18 09:01

Na začátku sme si právě určili že chceme dvě děti a že se začneme snažit až staršímu dítěti bude minimálně 2,5 roku. Bohužel čím víc se blížilo těch 2,5 začal couvat a mě mrzí, že pokud nastoupim do práce, která mě chytne a budu tam chtít aspon rok, dva být budou mít děti od sebe znatelný věkový rozdíl, ale nejvíc mě mrzí změna partnera, když on byl dřív ten co chtěl minimálně 3 děti. Ale co už, právo na změnu názorů má přeci každý a druhý byt smutný se musí s životníma novýma situacema prát

Uživatel je onlinevejilka
Závislačka 4264 příspěvků 14.03.18 09:36

Běž normálně do práce. Jak psaly holky, není pravidlo, že ti bude špatně, nebo se to povede hned. Alespoň si „odfrkneš“,poznáš nové lidi, bude to zase změna. Možná bych ani nečekala do léta, když je dítě ve školce už teď. A pokud jde o věkový rozdíl, tak ten stejně vůbec nehraje roli. Naopak budeš mít starší alespoň samostatné, miminko si užiješ a v okolí mám věkové rozdíly 5 a více let a normálně si hrají :nevim: Naopak malé se často rvou, nesnesou se a nevýhoda, že maminka je 6let v kuse „nuceně“ doma. Takže to vůbec není žádné pravidlo, a hlavně záleží na povaze dětech

silona
Kecalka 132 příspěvků 15.03.18 15:57

@vejilka Asi tak, ja jsem doma 5 let a jeste min. 1,5 roku budu, ale mam tri deti za sebou. Kdybych mela trilete dite a nebyla tehotna, tak by mne doma neudrzeli ani heverem, rozdil mezi detmi uz stejne bude velky, tak bych sla do prace ziskat zase sebeuctu jinak nez jako matka.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Spolek Šalamoun: Slámová lhala! Je to lidský odpad adorující vraha, otáčí právnička

Spolek Šalamoun se už delší dobu snaží obnovit proces Petra Kramného, který... číst dále >

Vychcaný Bartoška to umí za každého režimu, míní Václav Klaus ml.

Poslanec za ODS a syn bývalého prezidenta Václav Klaus mladší opět dosáhl... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čtyři snadné změny, které vám pomohou přestat s neustálým mlsáním

Chutě, stres, nuda, ale hlavně špatně sestavený jídelníček. To jsou... číst dále >

Sára Saudková: Dědeček Jan je pro mé děti něco jako paní Columbová

Žila s fotografem Janem Saudkem, dnes vychovává čtyři děti s jeho synem... číst dále >

Reklama