Manžel není moc sdílný a mě to mrzí

Anonymní
3.6.20 13:11

Manžel není moc sdílný a mě to mrzí

Ahoj, budu ráda za něčí nezaujatý pohled na naší situaci. S mým mužem máme celkem fajn vztah, máme tři děti, muž se podílí na péči o děti i domácnost, zvládáme se na všem víceméně domluvit. Ale mrzí mě jedna věc. Vůbec se mnou nesdílí, co dělá, když nejsme spolu. Razí heslo, že práce se domů netahá, takže o práci nemluví vůbec. Ale občas po práci nebo během pauzy někam zajde. Někdy s kolegama, někdy s našima společnýma známýma (bydlí blízko jeho práce). A vůbec mi o tom neřekne. Pak třeba volá s kamarádem a já slyším, jak mu vypráví, že má nového kolegu a že spolu choděj do fitka už dva měsíce a že začal boxovat. No a pro mě je to úplná novinka. Nic z toho mi neřekl. Nebo před týdnem viděl naše společné kamarády a zase nic neřekl (a mě by fakt zajímalo, jak se mají). Pro mě je to naprosto nepochopitelný, já mu každý den říkám, kde jsme s dětma byli, s kým jsme se viděli, a co jsme zažili a jeho to zajímá, ale sám jen řekne, že se měl v práci dobře a dál nic. Takže se o něm něco dozvím, jen když máme návštěvu a povídáme si společně nebo když sylším, že s někým volá. Máte to někdo podobně? Mrzelo by vás to? Nechali byste to plavat nebo byste to nějak řešili? Mluvili jsme o tom hodněkrát a on prostě říká, že nemá potřebu o tom vyprávět, že to doma všechno pustí z hlavy. Ale mě to fakt mrzí…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

712
3.6.20 13:26

Taky nemusím vykládat všechno co jsem dělal, kde jsem byl a koho jsem potkal. Někdy nemám náladu, někdy jsem unavený a akorát by to vyvolalo další otázky. Moje žena je celkem upovídaná, podobně jako ty. Já to mám podobně jako tvůj manžel, ale asi ne takový extrém. Taky jsem cvičil a žena se to dozvěděla až asi za půl roku. Často když někam jdu tak řeknu jen „jdu si něco zařídit“ a ona vůbec neví kam jdu a už se to ani nesnaží zjistit, protože já jí to stejně neřeknu. To by byly další otázky. Taky jí nevykládám co v práci, i když ona se na to ptá, co ten a co tam ten, zná ty lidi. Já jí vždycky říkám že nevím, že mě lidi z práce nezajímají. Nezná úplně moji finanční situaci, (naštěstí) neví že čtu knihy, ona si myslí že vůbec nečtu. A tak bych mohl pokračovat. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2601
3.6.20 15:39

To si nedokážu představit, vadilo by mi to hodně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7422
3.6.20 15:47

@Pan Dan ty jo, to zní, že se prakticky vůbec neznáte. Třeba jen to, že čteš, ale manželka si myslí, že nectes nikdy… možná to jen tak vyznívá, ale ten příspěvek zní docela smutně, jak dva cizí lidi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7422
3.6.20 15:49

Mrzelo by mě to a vadilo by mi to. Tak, že bych si ho nevzala a neměla s ním děti… Což jsem ti asi moc nepomohla. Dospělého dle mého těžko změnis

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14234
3.6.20 15:49
@Anonymní píše:
Ahoj, budu ráda za něčí nezaujatý pohled na naší situaci. S mým mužem máme celkem fajn vztah, máme tři děti, muž se podílí na péči o děti i domácnost, zvládáme se na všem víceméně domluvit. Ale mrzí mě jedna věc. Vůbec se mnou nesdílí, co dělá, když nejsme spolu. Razí heslo, že práce se domů netahá, takže o práci nemluví vůbec. Ale občas po práci nebo během pauzy někam zajde. Někdy s kolegama, někdy s našima společnýma známýma (bydlí blízko jeho práce). A vůbec mi o tom neřekne. Pak třeba volá s kamarádem a já slyším, jak mu vypráví, že má nového kolegu a že spolu choděj do fitka už dva měsíce a že začal boxovat. No a pro mě je to úplná novinka. Nic z toho mi neřekl. Nebo před týdnem viděl naše společné kamarády a zase nic neřekl (a mě by fakt zajímalo, jak se mají). Pro mě je to naprosto nepochopitelný, já mu každý den říkám, kde jsme s dětma byli, s kým jsme se viděli, a co jsme zažili a jeho to zajímá, ale sám jen řekne, že se měl v práci dobře a dál nic. Takže se o něm něco dozvím, jen když máme návštěvu a povídáme si společně nebo když sylším, že s někým volá. Máte to někdo podobně? Mrzelo by vás to? Nechali byste to plavat nebo byste to nějak řešili? Mluvili jsme o tom hodněkrát a on prostě říká, že nemá potřebu o tom vyprávět, že to doma všechno pustí z hlavy. Ale mě to fakt mrzí…

je osobnostně jiný typ než ty, je to jeho vina nebo tvoje?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
926
3.6.20 15:51

Ze ti to zacalo vadit po trech detech? Asi si te vybral i proto, ze na nem nevyzvidas. Tak to tak nech byt, aby si tu za pul roku nepsala srdceryvnou diskuzi, ze je doma nastvany a ty nevis proc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14234
3.6.20 15:51
@Lalelale píše:
@Pan Dan ty jo, to zní, že se prakticky vůbec neznáte. Třeba jen to, že čteš, ale manželka si myslí, že nectes nikdy… možná to jen tak vyznívá, ale ten příspěvek zní docela smutně, jak dva cizí lidi

snad brzy zavedou ty čipy do hlavy a nastane to spásné sdílení všech myšlenek a pocitů, a žádnej, prostě žádnej manža se už nevyvlíkne z kontroly :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
976
3.6.20 15:55

Vadilo by mi to, vůbec si to neumím představit. Ještě bych pochopila, že se doma nechce bavit o práci, že chce mít od práce doma klid. Já manželovi taky většinou říkám akorát, když mě někdo naštve. :lol: Proč ti ale neřekne nic o novém kolegovi nebo o společných známých, to nechápu. Že ti neřekne, co dělá ve volném čase, to taky nechápu. Zvlášť když nemá problém probírat to s kamarádem. Jestli takový byl ale vždycky a ty sos ho s tím brala, tak po něm těžko můžeš chtít, aby se změnil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
976
3.6.20 15:58

@Pan Dan Tvojí ženě to takhle vyhovuje? :think: Vždyť to vypadá, že o tobě vlastně vůbec nic neví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
53968
3.6.20 15:59
@Anonymní píše:
Ahoj, budu ráda za něčí nezaujatý pohled na naší situaci. S mým mužem máme celkem fajn vztah, máme tři děti, muž se podílí na péči o děti i domácnost, zvládáme se na všem víceméně domluvit. Ale mrzí mě jedna věc. Vůbec se mnou nesdílí, co dělá, když nejsme spolu. Razí heslo, že práce se domů netahá, takže o práci nemluví vůbec. Ale občas po práci nebo během pauzy někam zajde. Někdy s kolegama, někdy s našima společnýma známýma (bydlí blízko jeho práce). A vůbec mi o tom neřekne. Pak třeba volá s kamarádem a já slyším, jak mu vypráví, že má nového kolegu a že spolu choděj do fitka už dva měsíce a že začal boxovat. No a pro mě je to úplná novinka. Nic z toho mi neřekl. Nebo před týdnem viděl naše společné kamarády a zase nic neřekl (a mě by fakt zajímalo, jak se mají). Pro mě je to naprosto nepochopitelný, já mu každý den říkám, kde jsme s dětma byli, s kým jsme se viděli, a co jsme zažili a jeho to zajímá, ale sám jen řekne, že se měl v práci dobře a dál nic. Takže se o něm něco dozvím, jen když máme návštěvu a povídáme si společně nebo když sylším, že s někým volá. Máte to někdo podobně? Mrzelo by vás to? Nechali byste to plavat nebo byste to nějak řešili? Mluvili jsme o tom hodněkrát a on prostě říká, že nemá potřebu o tom vyprávět, že to doma všechno pustí z hlavy. Ale mě to fakt mrzí…

Já to chápu, taky nemám potřebu vykládat nějaké denní zážitky, pokud to není něco výjimečného. Asi nemám tak pestrý život, není celkem o čem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
126
3.6.20 16:22

Pro někoho je zkrátka únavné někomu opakovat, co kde zažil. Pro někoho je to naopak relax. Každý je jiný. Jestli ti na manželovi záleží, tak mu nevnucuje vzorce chování, které mu nesedí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
126
3.6.20 16:23

Pro někoho je zkrátka únavné někomu opakovat, co kde zažil. Pro někoho je to naopak relax. Každý je jiný. Jestli ti na manželovi záleží, tak mu nevnucuje vzorce chování, které mu nesedí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1434
3.6.20 16:24

Takoveho manzela bych mit nemohla. Teda jeste bych se pokusila chapat, ze nesdeluje nikomu nic, ale pokud se o tom bavi s ostatnimi a tobe nic nerekne, tak mi to prijde zvlastni. Chapala bych, ze ti nehlasi, co si koupil na snidani a co meli v praci na obed, ale ze ma noveho kolegu, nebo ze zacal boxovat, to mi prijde jako typ informace, kterou si partneri mezi sebou bezne predavaji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
712
3.6.20 16:27
@Lalelale píše:
@Pan Dan ty jo, to zní, že se prakticky vůbec neznáte. Třeba jen to, že čteš, ale manželka si myslí, že nectes nikdy… možná to jen tak vyznívá, ale ten příspěvek zní docela smutně, jak dva cizí lidi

Zase takový extrém to není. Píšu že často když někam jdu tak neříkám kam. Ale většinou to tak není, většinou jí to samozřejmě řeknu. My se spolu normálně bavíme, ale někdy je lepší ji o některých věcech neinformovat. Já jí mám opravdu strašně moc rád a třeba teď, kvůli té situaci která je v celém světě to mám vcelku blbé s penězi a nechci aby si z toho dělala těžkou hlavu. Ona je vcelku dost plašan a jak ji znám tak by nervama nespala. My spolu komunikujeme a když ne, tak to vždy má pádný důvod. Takže nejsme jak dva cizí lidi, i když to tak asi vyznělo. Jenom si v určitých věcech chci zachovat trochu soukromí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama