Manžel nepracuje

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Pucy
Nováček 2 příspěvky 16.04.19 08:25
Manžel nepracuje

Ahoj, dobrý den
Už asi potřebuji pomoc…
Jsem necelého půl roku vdaná za manžela který před dvěmi léty dal výpověď a začal podnikat. Bohužel podnikání nevyšlo a tak jsem celou domácnost finančně dotovala já. Manžel chodil na brigády (nebo tedy všem to tvrdil peníze nebyly žádné napokaždé měl důvod že si zaplatil své dluhy atd…) Najednou 14 dni po svatbě mi přišla blokace na učet v bance. Po zjistovaní kde co se stalo najednou byl dluh manžela ale tím že nemá příjem to šlo všechno na mně. Moje výplata najednou fuč a peníze žádné tím začaly narůstat i mé dluhy které nebyly jak platit. Abych se dostala k jádru věci. Manžel stále sedí doma bez toho aby byl nahlášený na Up ( aby aspon platil soc. a zdrav) dluhy narůstají a on stále „hledá“ práci dle jeho slov do fabriky nepůjde peníze nemá lže že na pohovory chodí a já už nevím jak dál. Máte někdo podobnou zkušenost a mělo to štastny konec ze muz dostal rozum a sel do práce :mrgreen: nebo vážně je jedina možnost rozvod? :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lexter
Ukecaná baba ;) 1266 příspěvků 16.04.19 08:29

To bych chtěl vědět proč nepracuje? Myslím tím ten pravý důvod. Mohlo by to být hodně nepříjemné zjištění.

unuděná
Kelišová 7390 příspěvků 16.04.19 08:29

@Pucy Vůbec nechápu, proč sis ho brala v takové rizikové chvíli…? Mohlas to asi tušit, že to takhle dopadne :nevim: Jinak jeho dluhy před manželstvím by měly zůstat stále jen jeho, ale to, co nasekal po dobu manželství už je i na tobě, takže ho koukej kopnout do zadku, ať se zvedne a jde alespoň na ten pracák, aby mu neskákal dál sluh na pojišťovně. Fuj, další nemakačenko, to je dneska nějak hrozně módní, jak to tu čtu. Můj chlap by se habnou propadl být i jen pár měsíců bez práce. Stejně jako já. Tolik možností dnes je :nevim:

unuděná
Kelišová 7390 příspěvků 16.04.19 08:31

Hele a jakou má kvalifikaci? Co říká na to, že vše platíš a teď ti ještě strhávají vejplatu kvůli němu?? To mu není ani trochu trapný?? 8o

chaela
Ukecaná baba ;) 2095 příspěvků 2 inzeráty 16.04.19 08:33

Přesně proto manžel splatil svůj dluh před svatbou (z jeho vlastní vůle, brali jsme se kvůli tomu o několik měsíců později, než jsme chtěli puvodne).
Pokud sis vzala někoho, kdo měl dluhy a nepracoval, tak nevím, jak sis představovala, že to dopadne. V této situaci jsou nějaké řeči, že do fabriky nejdeš poněkud mimo. Zkus mu říct, že buď půjde pracovat a dluhy splácet jinak zadas o rozvod. Uvidíš, jak zareaguje.

Kriss Tina
Extra třída :D 10148 příspěvků 16.04.19 08:41

Neměla sis brát někoho, kdo nemaká a o kom nevíš, kde co dluží (měla sis ho aspoň projet někde v registru dlužníků apod). Pokud na tebe naběhli 14 dní po svatbě, už to musel mít dost rozjeté. Ono ti zkrachovalí podnikatelé nejsou zrovna výhra, tam se musí počítat s tím, že mají nějaké dluhy, navíc pokud si teď neplatí zdravotní tak mu naskakuje dluh. Prostě mu řekni ať zvedne zadek a de makat nebo žadáš o rozvod (a buď připravena to dotáhnout, když dal nebude spolupracovat), takovej tě akorát zaveze na totální dno a už se z toho nevyhrabeš.

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 16.04.19 08:48

Tohle nee, chlap co sedí na zadku, nechá se živit ženou a nakonec ji nechá stahovat prachy z výplaty. Roste mu dluh na zdravotním, sociálním…tam to naskakuje hodně rychle. Pryč od něj!

Tichošlápek
Extra třída :D 14278 příspěvků 16.04.19 08:55

Rozvedla bych se než se v tom utopiš ještě víc.

Hanney
Závislačka 2769 příspěvků 16.04.19 09:00

@Pucy Proč nejde na úp? Takhle bude mmít dluh na zdravotním poj.

jitka 11
Neúnavná pisatelka 19544 příspěvků 16.04.19 09:07

První, co by bylo, tak bych se zeptala na rejstříku exekucí, co kde dluží a co bylo prvotní neplacení.
Potom bych naléhala na něj, aby mi to řekl. Ne drsně, ale pořád.
Pokud by to neřekl, tak bych řekla, že ho vystěhuješ. Pokud je dům- byt Tvůj.
Zeptala bych se na úřadě, co můžu dělat, aby mi nechali moje peníze, a rozvést se hned, jakmile to bude možné.
Máte spolu děti? V tom případě dojít na OSPOD, aby poradili, jak z toho ven, abys měla nějaké prostředky pro děti a pro sebe.
Snad to co nejdříve dopadne dobře.
:hug:

Jana206
Nadpozemská drbna 27336 příspěvků 16.04.19 09:36

Okamžitě podej žádost o rozvod, tady jiná cesta není.
Pokud má dluhy u víc nez jednoho veritele, je možné pozadat o insolvenci. Dluhy z podnikání ted uz nejsou překážkou schvaleni. V žádném případě bych v tom ale nešla s ním. Meli byste málo peněz, počítal by se do toho i Tvůj prijem a Tvoje vyživovací povinnost k němu.
Další problém vidím v tom, ze je nemakacenko a za dva roky se nijak nesnazil tu situaci resit. Zavel, at narukuje do fabriky. Podle meho nazoru nechce delat, protože by mu z vyplaty nic moc nezbylo.

iiiv
Extra třída :D 11412 příspěvků 16.04.19 09:39

Tak první věc co bych udělala by byla žádost o rozvod. Pak bych ho nakopala do zadku a už ho nikdy nechtěla vidět.

Lucy75
Zasloužilá kecalka 864 příspěvků 16.04.19 09:42

Myslím, že nejde do oficiální práce proto, že už má exekuce (ať si zajde na Czech point udělat výpis z Centrální evidence exekucí, asi se budeš divit :? ) https://www.ceskaposta.cz/…ence-exekuci
protože ví, že by mu nechali jen minimum..
opravdu tě obdivuji, že toto vydržíš… já už bych byla ve vlastním zájmu zachování normálního života rozvedená. Řeže si pod sebou větev ohledně povinných odvodů, stále mu to narůstá a nepřeji ti vidět penále z OSSZ, on asi není normální. Přestaň mu to tolerovat, tohle je cesta do finanční/existenční záhuby.
Měl by si sehnat práci, spočítat dluhy a požádat o insolvenci, pokud je nezvládne uhradit z výplaty, o čemž silně pochybuji.

Nikolka1122
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.19 09:59

Založila bych mu Moje VZP, ať vidíte, kolik tam má dluh a jak to pěkně naskakuje..
Až si najde práci, bude dostávat jen minimum a zbytek půjde na exekuce :poblion: :poblion:

zoidberg
Extra třída :D 12874 příspěvků 16.04.19 10:11

Už se na ty svatby vykašlete, přináší to jen trable :think:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama