Manžel neprojevuje city

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.18 23:43
Manzel neprojevuje city

Ahoj, ani nevim kde zacit. S manzelem jsme 11 let, z toho 3 roky v manzelstvi. Mame cerstve 3 mesicniho kluka, ktereho jsme moc chteli. Ja bohuzel ale nejsem uplne spokojena. Nas kluk je uzasny, moc hodne a sikovne miminko, porad se smeje, place minimalne. Ze zacatku jsem mela problem s tim, ze manzel porad nekde lital a nebyl schopen sam nabidnout pomoc (treba vecer vykoupat nebo tak). A taky mi pripadalo, ze na nas nema ani moc cas. To uz jsme celkem vyresili - ja si zvykla, ze mimco je proste z 98% na mame a manzel se prckovi snazi vic venovat. Co ale porad a stale resim (a resila jsem uz pred mimi) je, ze manzel me neni schopen citove uspokojit. Ja vim, je to kravina, ale ted po porodu, asi vlivem hormonu, mi vic nez driv pripada, ze potrebuji aby za mnou jen tak prisel a dal mi pusu, rekl mi ze me ma rad, chytl me za ruku kdyz jdeme na prochazku…manzel je taky dost spolecensky a rad si dela srandu stylem ‚nejez budes tlusta‘ - vim ze to mysli ze srandy a nijak me to neurazi. Akorat kdyz to pak dela cely vecer rikam si co si o nas asi musi ostatni myslet a mrzi me ze pro me nema mileho slova. Kolikrat si rikam jestli me jeste ma rad… kdyz se ho ale primo zeptam, rika ze jo. Ted si pro zmenu usmyslel, ze kdyz po nem neco chci, tak mu to mam rict stylem ‚dojdi mi pro piti‘ a ne ‚brouku dojdes mi prosimte pro piti?‘. Kdyz se ho zeptam otazkou, automaticky odpovi ‚ne‘. Ja nemam nervy s nim debatovat, tak si dojdu sama… uz nekolikrat jsem to vsechno s nim probirala, ale proste zadny ucinek, asi je takove citove poleno a nechape jak to muzu tak hrotit. Je s tim spojeny samozrejme i sex - po porodu me to dost boli a nemam ani chut a kdyz neni schopen byt na me mily, tak jak mam ten sex provozovat? Achjo, strasne me to cele mrzi protoze mame nadherne dite a ja bych mela byt stestim bez sebe, misto toho resim takovehle kraviny a chce se mi si nafackovat. Uz jsem zvazovala i manzelskou poradnu nebo psychologa pro me, proste neco aby se trochu chytil za rypak.. moc toho po nem nechci. Pomohla poradna nekomu s podobnym problemem? Mate zkusenost?

Moc se omlouvam za sloh nejak jsem se potrebovala vypsat… jen co jsem to dopsala mi je lepe a zas si rikam, ze to asi moc hrotim…

Reakce:

AnnaNuvoletta07
Kecalka 403 příspěvků 19.08.18 23:52

Pokud to v něm není tak to poradna ani psycholog nezachrání. Možná se bude chvíli přetvařovat ale stejně ho přestanou takové projevy lásky bavit. Člověk to druhému může vysvětlovat celé dny ale ten druhý tu potřebu necítí, tudíž nechápe, jak moc je důležitá pro někoho jiného.
„Ted si pro zmenu usmyslel, ze kdyz po nem neco chci, tak mu to mam rict stylem ‚dojdi mi pro piti‘ a ne ‚brouku dojdes mi prosimte pro piti?‘“ Tohle je takový zvláštní. Jako by mu byly projevy citů nepříjemné i z vaší strany. Máte přehled jaké měl dětství, jak to fungovalo mezi jeho rodiči, jaký vztah k němu měla mamka? To by mohlo hodně napovědět. :think:

3HE
Generální žvanilka 21897 příspěvků 19.08.18 23:54

Možná se cítí být málo mužem… podle toho, jak mu vadí ten brouk …
Některé ženy se po porodu tak zmaminkovatí, že neumí muže vnímat dostatečně jako muže.

jege
Ukecaná baba ;) 1544 příspěvků 20.08.18 00:01

Asi jsi na něj najednou moc citová a přeslazená, takže mu to začíná lézt krkem …

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.18 00:05

S jeho rodinou mam skvele vztahy. Tchyne i tchan jsou fajn, sestry taky. S tim jak mu mama projevuje city si nejsem jista, asi tak normalne. Jako samozrejme jeho rodina funguje uplne jinak nez moje, ale to je asi normalni…

S tim rozkazovanim me to pekne stve, nejsem zadna domina abych mu rikala udelej nedelej. Pripada mi to pekne divny a neslusny mu to takhle rikat. On se na to ale ted zameril a dava mi to pekne sezrat. Rika - „kdyz neco chces, tak mi to rekni a neptej se me…“. Jako pravda. Asi to budu muset zmenit aspon na „prines mi prosimte piti“. To snad prezije…

Co se tyce osloveni, to mu asi nevadi. Nerikam mu tak porad, to byl jen priklad. A toto osloveni pouzivam od zacatku vztahu… reaguje tak i kdyz ho oslovim jmenem… :roll:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.18 00:13
@jege píše:
Asi jsi na něj najednou moc citová a přeslazená, takže mu to začíná lézt krkem …

To je mozne, ale uz jsem i zaslechla meho brachu (22 let) jak resi se svoji pritelkyni neco jako ‚to se k sobe taky budeme po 10 letech takhle chovat?‘. To bylo po jednom z tech manzelovo sranda veceru, kdy si on dela srandu a ja mu to „vracim“. Protoze kdyz mu samozrejme reknu at toho necha, tak jsem za studenej cumak. :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.18 01:49

Že neprojevuje city, neznamená, že tě nemá rád. Můj táta, nikdy, mimo narozenin když mi přeje mi nedal pusu. Nikdy mě neobejmul, nikdy mi neřekl, mám tě rád. Moji mamce taky city neprojevuje absolutně vůbec. Ale všichni víme, že nás rád má a moc. Když byl jednou opilý, začal s tím, že on by mamce rád řekl, že ji má rád, ale že to neumí, že mu to nejde …
využila jsem tenkrát jeho stavu a ptala jsem se ho, proč třeba mě ani sestru nikdy neobejmul, neřekl, že je na nás pyšný třeba, a dostala jsem stejnou odpověď, že mu to prostě nejde, že to neumí, ale rozpovídal se, jak na nás pyšný je. To jsem hleďela jak blázen a bylo to nejhezčí co mi taťka kdy řekl i když pod silným vlivem alkoholu :roll: :D … Někdo má takovou povahu a nic s tím neuděláš :nevim: .
Prosím o zachování anonymity, je to pro mě citlivé.

Lucy

Malike
Extra třída :D 11722 příspěvků 20.08.18 06:00
@Anonymní píše:
To je mozne, ale uz jsem i zaslechla meho brachu (22 let) jak resi se svoji pritelkyni neco jako ‚to se k sobe taky budeme po 10 letech takhle chovat?‘. To bylo po jednom z tech manzelovo sranda veceru, kdy si on dela srandu a ja mu to „vracim“. Protoze kdyz mu samozrejme reknu at toho necha, tak jsem za studenej cumak. :think:

Podívej…jedno moudré rčení je, že chlapa po svatbě prostě nezměnís. Jste spolu dlouho, on evidentně na to nebyl a teď sis v závalu hormonů rozhodla, že musí být citový a chceš to řešit porádnou..
Co chceš řešit? Že 11 let v pohodě a teď to vadí?
Problém on nemá .ale ty.

Andula135
Kecalka 144 příspěvků 20.08.18 06:38

Máte teď syna a pro každého je to něco nového. Možná mu chybí ta samota, kdy jste byli ve dvou. Není na tom nic špatného, jen už vidí ty závazky a třeba se toho bojí. Zkuste se domluvit, jestli vám babičky nepohlídají malého na hodinku. Vím, že asi kojíte a není to lehké, ale aspoň na chvilku a vy zkuste manželovi ukázat, že jste stále atraktivní a udělejte si pěknou chvilkou, kdy nebudete myslet na domácnost atd.

Knihomyš
Extra třída :D 10538 příspěvků 20.08.18 06:48

‚dojdi mi pro piti‘ a ne ‚brouku dojdes mi prosimte pro piti?‘
To si přečetl nějaký pseudopsychlogický článek o asertivitě a manipulaci, ne? :)

Tam se občas (hodně zjednodušeně řečeno) tvrdí, že „dojdeš mi pro pití?“ je v podstatě manipulace. Ono to vychází z toho, že skutečně manipulující osoby používají místo normální žádosti věty typu „a pro pití mi nikdo nedojde, ach jo..“, ale realita je samozřejmě pestřejší.
V češtině je otázka považovaná obecně za zdvořilejší formu prosby (dojdi mi/dojdeš mi/došel bys mi), příčetná osoba to v běžné konverzaci takhle nebere.
Doporučovala bych větu: „Vysvětli mi, jak jsi na takovou kravinu přišel.“

Radu, jak na citové poleno nemám, sama citové poleno jsem. Možná chovat se ještě polenovitěji?

Knihomyš
Extra třída :D 10538 příspěvků 20.08.18 06:59
@Anonymní píše:
S jeho rodinou mam skvele vztahy. Tchyne i tchan jsou fajn, sestry taky. S tim jak mu mama projevuje city si nejsem jista, asi tak normalne. Jako samozrejme jeho rodina funguje uplne jinak nez moje, ale to je asi normalni…

S tim rozkazovanim me to pekne stve, nejsem zadna domina abych mu rikala udelej nedelej. Pripada mi to pekne divny a neslusny mu to takhle rikat. On se na to ale ted zameril a dava mi to pekne sezrat. Rika - „kdyz neco chces, tak mi to rekni a neptej se me…“. Jako pravda. Asi to budu muset zmenit aspon na „prines mi prosimte piti“. To snad prezije…

Co se tyce osloveni, to mu asi nevadi. Nerikam mu tak porad, to byl jen priklad. A toto osloveni pouzivam od zacatku vztahu… reaguje tak i kdyz ho oslovim jmenem… :roll:

Ne. Buď důsledná. Vezmi si příklad z japonských mužů v 50. letech, kteří přišli domů z práce a na manželku houkli jen „Čaj!“ nebo „Jídlo!“ a manželka už kmitala.
Domluv se s ním, že očekáváš toto.
Třeba mu ta domina chybí ;)

Bubla_Bučková
Závislačka 3807 příspěvků 20.08.18 06:59

mně zas nejde přes pusu ta otázka a desetkrát za den ahoj, když přijde z venku :oops: snad nepřijde s poradnou, zkouším tam cpát aspoň to prosím :roll: jsem ze studeného odchovu :nevim:

sediza
Ukecaná baba ;) 1593 příspěvků 20.08.18 07:14
@Anonymní píše:
Ahoj, ani nevim kde zacit. S manzelem jsme 11 let, z toho 3 roky v manzelstvi. Mame cerstve 3 mesicniho kluka, ktereho jsme moc chteli. Ja bohuzel ale nejsem uplne spokojena. Nas kluk je uzasny, moc hodne a sikovne miminko, porad se smeje, place minimalne. Ze zacatku jsem mela problem s tim, ze manzel porad nekde lital a nebyl schopen sam nabidnout pomoc (treba vecer vykoupat nebo tak). A taky mi pripadalo, ze na nas nema ani moc cas. To uz jsme celkem vyresili - ja si zvykla, ze mimco je proste z 98% na mame a manzel se prckovi snazi vic venovat. Co ale porad a stale resim (a resila jsem uz pred mimi) je, ze manzel me neni schopen citove uspokojit. Ja vim, je to kravina, ale ted po porodu, asi vlivem hormonu, mi vic nez driv pripada, ze potrebuji aby za mnou jen tak prisel a dal mi pusu, rekl mi ze me ma rad, chytl me za ruku kdyz jdeme na prochazku…manzel je taky dost spolecensky a rad si dela srandu stylem ‚nejez budes tlusta‘ - vim ze to mysli ze srandy a nijak me to neurazi. Akorat kdyz to pak dela cely vecer rikam si co si o nas asi musi ostatni myslet a mrzi me ze pro me nema mileho slova. Kolikrat si rikam jestli me jeste ma rad… kdyz se ho ale primo zeptam, rika ze jo. Ted si pro zmenu usmyslel, ze kdyz po nem neco chci, tak mu to mam rict stylem ‚dojdi mi pro piti‘ a ne ‚brouku dojdes mi prosimte pro piti?‘. Kdyz se ho zeptam otazkou, automaticky odpovi ‚ne‘. Ja nemam nervy s nim debatovat, tak si dojdu sama… uz nekolikrat jsem to vsechno s nim probirala, ale proste zadny ucinek, asi je takove citove poleno a nechape jak to muzu tak hrotit. Je s tim spojeny samozrejme i sex - po porodu me to dost boli a nemam ani chut a kdyz neni schopen byt na me mily, tak jak mam ten sex provozovat? Achjo, strasne me to cele mrzi protoze mame nadherne dite a ja bych mela byt stestim bez sebe, misto toho resim takovehle kraviny a chce se mi si nafackovat. Uz jsem zvazovala i manzelskou poradnu nebo psychologa pro me, proste neco aby se trochu chytil za rypak.. moc toho po nem nechci. Pomohla poradna nekomu s podobnym problemem? Mate zkusenost?Moc se omlouvam za sloh nejak jsem se potrebovala vypsat… jen co jsem to dopsala mi je lepe a zas si rikam, ze to asi moc hrotim…

Chce abyste mu rozkazovala místo podmiňovacího způsobu? Zdominovala bych si ho tak, ze by me oslovoval MILÁČKU i pred svým kamarádem kupte si výbavičku na dominantní sex a dejte mu co proto…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >