Manžel nesouhlasí se soukromou školkou

Anonymní
5.1.21 10:52

Manžel nesouhlasí se soukromou školkou

Od včera s manželem diskutujeme o školce pro našeho dvouletého syna. Nedávno jsem pochopila, že syn je opravdu nadané dítě. V říjnu mu byly 2 roky a momentálně se učí číst, má výbornou paměť, mluví perfektně a je hrozně šikovný. Moje kamarádka mi doporučila (dělá v PPP a syna zná od narození) najít mu školku soukromou, nejlíp takovou, kde ho budou správným směrem rozvíjet. Já s ní souhlasím, synovo vzdělání beru vážně i když jde zatím jen o školku. Manžel ale nesouhlasí. Je to prý zbytečné, vyhodíme peníze z okna a syn nepotřebuje nic hogo fogo. Nemáme vůbec problémy s penězi. Jsme bez dluhů, žijeme v bytě který jsem zdědila a peněz máme dost i když jsem na mateřské. Až se vrátím zpět do práce, bude to samozřejmě ještě lepší. Snaží se mě přesvědčit, že si syna idealizuju, že nic neznamená když umí něco navíc. Vůbec nevím jak to s ním vykomunikovat a jsem z toho opravdu nešťastná. Možná vám to bude připadat jako hloupost, ale trápí mě to a nemám to s kým probrat ( rodiče už nemám, sestra je 400 km daleko a kamarády kvůli koroně moc často nevídám). Třeba mi poskytnete i nestranný názor na to, jestli opravdu nepřeháním.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7621
5.1.21 10:59

V prvé řadě, taková školka je někde v okolí? Opravdu je to rozvíjející pracoviště, nebo je to jen normální školka, která je shodou okolností soukromá?

Mám zkušenosti se soukromou i státní, proto se ptám

pak bych vzala manžela na den otevřených dveří, odchytla nějaké rodiče, kterým tam chodí děti a to použila jen jako argument.

Ve dvou letech číst? Opravdu? nebo jen ví o čem ta kniha je a má to naposlouchané a může pak bez problému „číst“
Neryju, jen jsem měla v okolí taky holčičku, který takto četla, protože tu knihu znala od první do poslední stránky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5689
5.1.21 11:02

Tak soukromá školka dítěti neublíží ani kdyby nadané nebylo na druhou stranu jsou i státní školky které mohou dítě rozvíjet vždycky totiž záleží na přístupu učitelky ( učitele) a množství děti na jednoho ucitele. Že si syna idealizujes to je možné ale to přeci neznamená že je soukromá školka špatně.
Já bych to muži nastínila tak že pokud bude nadaný bude ho to rozvíjet a pokud je jen více šikovny tak mu to taky neublíží ostatně i děti které mají nějaký problém dávají maminky do soukromych školek pokud mohou právě tím idnividualnejsim pristupem.
Dvouleté dítě které čte jsem fakt ještě neviděla :lol: třeba je to Einstein.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5103
5.1.21 11:05

On čte? :lol: :lol: :lol: tímto se čtením končím. Co ho přihlásit do první třídy nějaké soukromé školy? Proti tomu nemůže manžel nic říct :nevim: jinak si myslím, že by si zasloužil být ještě rok doma s mámou :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1181
5.1.21 11:06

Opravdu syn cte? Nebo se uci jen pismena? A zapamatuje si, jak se nazyvaji podobne jako s jinymi tvary? Protoze naucit se jednotlive pismena je neco jineho nez je umet spojovat a chapat vyznam. Nechci jeho ani tebe shazovat.. ale pokud se opravdu tvuj syn ve dvou letech uci cist, mela bys s nim vystupovat v las vegas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3843
5.1.21 11:07

Soukromé školky a školy s alternativními přístupy jsou mi veskrze sympatické. Nicméně jsem toho názoru, že ve školce se dvou-tříleté dítě nemá nějak „rozvíjet“ vzhledem ke svému domnělému nadání (podotýkám, že míra nadání u dvouleťáka se dá stěží odhadnout, protože často jsou ty děti skokově šikovné a napřed, ale postupem času se srovnají s vrstevníky), ale má si především bez přehnaných očekávání a obyčejně dětsky hrát a navazovat kontakty s vrstevníky. Pokud je skutečně nadaný, nikam se to během pár let ve školce neztratí a rozvíjet se bude i tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
@bublinek píše:
V prvé řadě, taková školka je někde v okolí? Opravdu je to rozvíjející pracoviště, nebo je to jen normální školka, která je shodou okolností soukromá?

Mám zkušenosti se soukromou i státní, proto se ptám

pak bych vzala manžela na den otevřených dveří, odchytla nějaké rodiče, kterým tam chodí děti a to použila jen jako argument.

Ve dvou letech číst? Opravdu? nebo jen ví o čem ta kniha je a má to naposlouchané a může pak bez problému „číst“
Neryju, jen jsem měla v okolí taky holčičku, který takto četla, protože tu knihu znala od první do poslední stránky.

Opravdu se učí číst. Nejdřív se naučil všechna písmenka a momentálně se učí číst slova. On nemá moc rád když mu čtu já, neumí se na to soustředit, má radši když si třeba zpíváme. Je to vyloženě speciální školka, je i blízko (8km od baráku). Nevím ani jestli ho tam vůbec na den otevřenych dveří dostanu. Má pocit, že soukromá = snobská

• Citovat
  • Nahlásit
3417
@Maria37 píše:
On čte? :lol: :lol: :lol: tímto se čtením končím. Co ho přihlásit do první třídy nějaké soukromé školy? Proti tomu nemůže manžel nic říct :nevim: jinak si myslím, že by si zasloužil být ještě rok doma s mámou :srdce:

Možná rovnou na základku :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2152
5.1.21 11:08

Už čte? Tak to bude brzo i počítat. Školka je marná, dej ho rovnou do školy. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10164

Manžel má možná pravdu. Syn je ještě malinkej, proč se učit ve dvou letech číst?
Co od té soukromé školky očekáváš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3280

@bublinek něco jako Den otevřených dveří je v době korony pomalu jako sprosté slovo :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.1.21 11:12

Pokud je tvé dítě skutečně takový génius, měla by jsi hledat přímo školky pro nadané děti. Dcera mé sestry také ve 2 letech poznávala písmenka a uměla celou abecedu při ukázání na písmeno. Přesto je normální, vše se srovnalo. Možná časem nebudeš řešit genialitu, ale spíš nějakou poruchu, můžeš zjistit, že i když je v něčem napřed, v druhém naopak silně zaostává za ostatními. Měla jsem dětského kamaráda, byl o dost mladší, před nástupem do 1. třídy počítal odmocniny, příklady pod sebe, řekl ti, za kolik světelných let se dostaneš tam a tam, kolik je to minut a sekund… autista, no.

Pokud si myslíš, že je tvé dítě jiné, tak jdi za lékařem, klinickým psychologem a uvidíš, co ti řeknou…na kamarádky a známé bych se vyprdla a vůbec bych manželovi neříkala: kamarádka si myslí, že bychom měli…

To dítě potřebuje hlavně tebe, tvojí lásku…rozvíjet se může přirozeně, ne ho hned hnát do školky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2630
5.1.21 11:12
@Anonymní píše:
Od včera s manželem diskutujeme o školce pro našeho dvouletého syna. Nedávno jsem pochopila, že syn je opravdu nadané dítě. V říjnu mu byly 2 roky a momentálně se učí číst, má výbornou paměť, mluví perfektně a je hrozně šikovný. Moje kamarádka mi doporučila (dělá v PPP a syna zná od narození) najít mu školku soukromou, nejlíp takovou, kde ho budou správným směrem rozvíjet. Já s ní souhlasím, synovo vzdělání beru vážně i když jde zatím jen o školku. Manžel ale nesouhlasí. Je to prý zbytečné, vyhodíme peníze z okna a syn nepotřebuje nic hogo fogo. Nemáme vůbec problémy s penězi. Jsme bez dluhů, žijeme v bytě který jsem zdědila a peněz máme dost i když jsem na mateřské. Až se vrátím zpět do práce, bude to samozřejmě ještě lepší. Snaží se mě přesvědčit, že si syna idealizuju, že nic neznamená když umí něco navíc. Vůbec nevím jak to s ním vykomunikovat a jsem z toho opravdu nešťastná. Možná vám to bude připadat jako hloupost, ale trápí mě to a nemám to s kým probrat ( rodiče už nemám, sestra je 400 km daleko a kamarády kvůli koroně moc často nevídám). Třeba mi poskytnete i nestranný názor na to, jestli opravdu nepřeháním.

My dávali dítě do školky hlavně proto, že potřebovala sociální kontakt s vrstevníky. Tedy jsem ji chtěli dopřát rozvíjet i sociální inteligenci. Jelikož byla široko daleko první dítě, tak se pohybovala hlavně mezi dospělými. To jsme nepovažovali za dobré. Co se týká geniality, tu můžete podporovat doma, ne? Aspoň to budete mít pod kontrolou. Až bych měl pocit, že na to nestačíte (a možná to už tak vnímáte), tak bych hledal podporu jinde.

Příspěvek upraven 05.01.21 v 11:13

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.21 11:13
@VitaminC píše:
Opravdu syn cte? Nebo se uci jen pismena? A zapamatuje si, jak se nazyvaji podobne jako s jinymi tvary? Protoze naucit se jednotlive pismena je neco jineho nez je umet spojovat a chapat vyznam. Nechci jeho ani tebe shazovat.. ale pokud se opravdu tvuj syn ve dvou letech uci cist, mela bys s nim vystupovat v las vegas.

Momentálně se právě učí dávat dohromady slova. Jde mu to opravdu dobře. Samozřejmě nepřečte zatím dlouhé složité slovo, ale běžná slova se učí rychle. Radila jsem se i ve skupině pro nadané děti a tam nam právě i doporučili knihy jaké ke čtení dávat aby v tom měl přehled :) tak jsem ráda, že nejsem blázen a že pontsciál opravdu má :)

• Citovat
  • Nahlásit
10164
5.1.21 11:16
@Anonymní píše:
Opravdu se učí číst. Nejdřív se naučil všechna písmenka a momentálně se učí číst slova. On nemá moc rád když mu čtu já, neumí se na to soustředit, má radši když si třeba zpíváme. Je to vyloženě speciální školka, je i blízko (8km od baráku). Nevím ani jestli ho tam vůbec na den otevřenych dveří dostanu. Má pocit, že soukromá = snobská

Ale sám s tím asi nezačal že? Co bude dělat až mu bude šest a půjde do školy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat