Manžel odchází v druhém těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Barbuchacha
Nováček 7 příspěvků 27.03.18 14:48
Manžel odchází v druhém těhotenství

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zde jste některá řešila stejnou situaci - máme s manželem tříletého chlapečka a teď čekáme druhé, pro mě doslova vymodlené miminko. Manžel se po již déle přetrvávajících sporech rozhodl od nás - tedy ode mne, jak on zdůrazňuje - odejít, ale o syna má veliký zájem, trvá na střídavé péči, protože ji považuje za super model. Já s ním nesouhlasím, ale kůli malému zatnu zuby, ať má tátu, ale jde mi o to druhé dítě - manžel se ho nezříká a chtěl by mi s ním pomáhat, což si teda vůbec nedovedu představit, nijak o mé těhotenství neprojevoval zájem dosud, s velkou bolestí a lítostí jsem se tedy přizpůsobila, že to bude holt jen na mě, ale jsem moc ráda, že ho čekám a neměnila bych, jen muže u toho už nechci…ale jak to bude fungovat prakticky po porodu…bude si brát jen staršího, protože mladší bude ještě mimi a bude muset být se mnou, nenavážou spolu vztah, mladší bude znát jen mě a starší bude jezdit k tatínkovi, ač to bude otec obou??? To mi přijde strašné :nevim: moc děkuju za Vaše zkušenosti

Reklama

Reakce:

Tecumseh
Zasloužilá kecalka 673 příspěvků 27.03.18 15:03
....

Já bych to neviděl tak černě. Má zájem o prvního, bude mít zájem i o druhého, neboj. Až to půjde, bude si mladšího (nebo mladší) brát taky a vztah určitě navážou.

vonajebohyne
Echt Kelišová 8740 příspěvků 27.03.18 15:10

Zakladni problem asi bude, ze to dite prislo do vztahu v dlouhodobe krizi. Proto asi neprojevuje vetsi zajem, respektive ne takovy, jako kdyz je vztah v poradku a po diteti touzili oba.
Jinak bych to tak cerne nevidela, pro mnoho muzu je dite v brise znacne imaginarni, realne ho opravdu berou az tehdy, kdy ho drzi v rukou a jeste casteji az v momente, kdy uz neni tak krehke.

Premek_Orac
Závislačka 4071 příspěvků 27.03.18 15:12

@Barbuchacha Určitě je krásné, jaký vztah máš ke svým dětem. A myslím, žepokud otci vydrží zájem, tak i to ti můe leckerá maminka závidět.
O tříleťáka bych se nebál, ten se s tím popasuje a srovná, spíš budeš trochu ty možná bojovat s tím, že u táty je to super a na tobě bude víc výchova starání se. Ale to je do určité míry přirozené, jako by u holčičky bylo opačně.
Pokud je otec rozumný, tak u mimča to bude víc na tobě a dokud budeš např. kojit, tak si ho bude brát jen na procházky a tak. Pak může začít na dýl. Jak to bude s jejich poutem dopředu nejde předpovídat, ale není důvod, aby to bylo nějaké zlé. Však mimi nebude znt jiný model než ten, který nastavíte…

Anonymní  27.03.18 15:56

U nás to bylo tak, že nejdřív otec vidal mimino cca 2× týdne při vyzvedávání a vrácení staršího. V cca 7 měsících ho dostal na celý den, to už byl syn schopen sníst maso zeleninu, přesnídávku, napít se z láhve. Přes noc byl u otce poprvé cca v 1,5 roce. Pak už běžně jezdil se starším.
Vztah mají myslím úplně normální.
A teda narovinu říkám, že jsem mu ho aktivně „vnucovala“, ptala se, kdy si ho vezme. Se samozřejmě otec musí alespoň trochu chtít. Jsou otcové, kteří po rozvodu zadaji trvalý příkaz na alimenty a tím pro ně dítě přestává existovat.

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 46988 příspěvků 1 inzerát 27.03.18 17:06
@Barbuchacha píše:
Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zde jste některá řešila stejnou situaci - máme s manželem tříletého chlapečka a teď čekáme druhé, pro mě doslova vymodlené miminko. Manžel se po již déle přetrvávajících sporech rozhodl od nás - tedy ode mne, jak on zdůrazňuje - odejít, ale o syna má veliký zájem, trvá na střídavé péči, protože ji považuje za super model. Já s ním nesouhlasím, ale kůli malému zatnu zuby, ať má tátu, ale jde mi o to druhé dítě - manžel se ho nezříká a chtěl by mi s ním pomáhat, což si teda vůbec nedovedu představit, nijak o mé těhotenství neprojevoval zájem dosud, s velkou bolestí a lítostí jsem se tedy přizpůsobila, že to bude holt jen na mě, ale jsem moc ráda, že ho čekám a neměnila bych, jen muže u toho už nechci…ale jak to bude fungovat prakticky po porodu…bude si brát jen staršího, protože mladší bude ještě mimi a bude muset být se mnou, nenavážou spolu vztah, mladší bude znát jen mě a starší bude jezdit k tatínkovi, ač to bude otec obou??? To mi přijde strašné :nevim: moc děkuju za Vaše zkušenosti

když bude mít opravdu zájem a ty taky, tak to zvládnete. S miminkem bohužel nemůže být žádné dlouhé intervaly. Takže ideálně bydlet kousek od sebe, aby si ho bral třeba každý den a hodinu, po kojení, třeba ho i vykoupal, přebalil, vzal na procházku. Bude to tak lepší i pro staršího, když bude často mít možnost kontaktu denně s oběma rodiči.

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 46988 příspěvků 1 inzerát 27.03.18 17:09
@Anonymní píše:A teda narovinu říkám, že jsem mu ho aktivně „vnucovala“, ptala se, kdy si ho vezme. Se samozřejmě otec musí alespoň trochu chtít. Jsou otcové, kteří po rozvodu zadaji trvalý příkaz na alimenty a tím pro ně dítě přestává existovat.

asi tak. Jednak musí chtít matka, druhak otec. Otcové se s miminama nepřetrhnou a je třeba je k tomu popostrčit. Což zas zvládne jen matka, která se dokáže přenést přes to, že jí to s chlapem nevyšlo.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Švehlíkova oslava syn? S pivem a ve společnosti dvou žen

Jak jsme vás jako první informovali, David Švehlík se stal trojnásobným... číst dále >

Je fotbal otázkou života a smrti? Je důležitější. A další NEJ hlášky ze světa i Česka

Trenér Liverpoolu Bill Shankly byl svéráz, a tak není divu, že pronesl jeden... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět věcí, které chcete vědět o spodním prádle, ale bojíte se zeptat

Existují otázky, na které se stydíte zeptat i důvěrné kamarádky. Přitom o... číst dále >

Pět nenápadných signálů vašeho těla, které byste neměli přehlížet

Možná i vy patříte k lidem, kteří nikdy nemají čas zajít k lékaři na... číst dále >

Reklama