Manžel platí matce její výdaje, ale sami peněz nemáme

Anonymní
18.7.13 10:11

Manžel platí matce její výdaje a sami peněz nemáme

Zdravím,
omlouvám se za anonym, ale je to pro mě citlivé téma, a to tchýně a finance.
Od září budu doma bez rodičovského příspěvku, starám se o 2 děti, jedno nemocné s celiakií. Po odečtení všech nákladů na bydlení a nutných výdajů nám zbyde na jídlo a vše max. 4500Kč a to máme vše nejníž co jde/tel. a internet už nesnížíme, platím 150Kč za tel. a 300 za internet//,z toho musíme ještě kupovat bezlepkové potraviny. Manžel, od doby úmrtí tchána, své matce platí výdaje za telefon a elektriku na chalupě, kde ona krom zimy žije. Jsou to sice nevelké částky, měsíčně se to pohynuje cca kolem 250Kč za oboje, ale mě to štve-do teď jen z principu, od září i finančně. Blbost byla to, že si ji připojil ke svému tarifu a tím pádem si ona přestala kupovat kredit-přispět mu už jaksi zapomněla. On volá ji, protože má z práce firemní tel.,který ho nebolí a ona píše a volá svým známým za naše peníze :zed:. Když s ním o tom mluvím, tak se zabejčí, že to nebo ono.
Chalupa je jeho, tudíž chápu, že on jako majitel platí opravy, daň z nemovitosti apod.,ale tu elektriku prostě nezkousnu. Prý se musí platit za pronájem elektromětu, OK, ale to není celá částka za elektriku, že. Už nevím, jak s ním o tom mluvit, protože když se toto téma načne, tak lítá oheň na střeše.
Problém je to, že on ji nedokáže říct nic, co se týká naší rodiny, v životě, a že to potřeboval, by si od ní nepůjčil, ale my jí půjčovali naprosto běžně, když bylo potřeba např. doplatit nájem a ona nám to po důchodu dala.
Není ochotna zřídit si účet, stál by ji u ERA měs. do 15 Kč na vedení i odeslání peněz na nájem, kde nyní jen platí a nežije :zed:. Ona to radši předává jemu a on posílá peníze za ní ze svého účtu. To mu dá kolikrát míň než u sebe má, on to zaplatí a ona pak po výběru důchodu dodá zbytek. Vyzvedává si jej na poště jednou za 2 měsíce, tak ji to kolikrát nevyjde.
To, že platí nájem kde nebydlí 9 měs. v roce je další pro mě nepochopitelná. Musela se odstěhovat z bytu, kde žila 35 let, neb jej koupila nová majitelka a ona neutáhla nájem. Narychlo sehnali byt u jeho známých, se kterými se do roka škaredě dohádal a tak z něj tchýně po roce odešla. Opět narychlo se hledal jiný byt, našel se u skoro známého a já jen čekám, kdy vypukne problém. 2 měsíce platila souběžně 2 nájmy, v jednom ukončovala, ve druhé začíná. Když jsem navrhovala, aby se tenkrát před prvním stěhování hned nestěhovala, ale odpočinula si na té chalupě a rok tam vydržela /když tam s tchánem žili celoročně/ a ušetřila tak 90 tis.,byla jsem dle slov manžela blázen :cert:,prý by to tam nešlo, no do jeho smrti šlo, ale budiž. Teď platí 9200 za nájem, kde bude opět bydlet až od listopadu, případně prosince, dle toho jak velká bude zima. Bere 12400,takže ji moc nezbyde :think:. Jsem zvědavá, kde bude žádat o fin. pomoc, když my podřeme bídu s nouzí.
Jsem opravdu taková hyena :?: Nechápající snacha :?: Chci přece blaho své rodiny a ne někoho, kdo jen počítá že to za něj syn vyřeší, ať se děje a stojí to cokoliv, hlavně když to já neplatím :?: Možná, že kdyby tohle všechno věděla, tak se nad sevou zamyslí, netuším? Ale problém je v tom, že ona to nejspíš neví, neboť manžel ji nic neřekne a ona si tak asi myslí, jak že se tu s hypotékou nemáme skvěle.
S tchýní se nestýkám a říkat ji něco takového nehodlám, neb když jsem ji párkrát něco naznačila, tak mi řekla, ať se jdu bavit s lidmi na své úrovni…/mám jen obchodku :mrgreen: a ona je Mgr./

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2762
18.7.13 10:29

Přijde mi normální, že se syn stará o svojí mámu. Nevím kolik jí je, ale někteří starší lidé prostě nechtějí/neumějí řešit věci týkající se plateb, telefonu atd. To, že syn platí elektřinu a telefon ve výši 250 CZK mi nepříjde jako nějaká závratná částka. Předpokládám že chalupu mu rodiče darovali a její hodnota bude mnohem vyšší než on jim splatí prostřednictvím 250 czk měsíčně. Co se týče placení nájmu bytu, pokud jsem to pochopila platí ho sama prostřednictví syna, tak bych řekla že je to její věc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1963
18.7.13 10:35

Promiň mi, ale myslím, že jsi nechápavá snacha. Třeba jsi nepopsala vše, ale z toho, co píšeš, to zní strašně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8853
18.7.13 10:39

To, že se jí stará o platby bych chápala. To, že má titul mgr neznamená, že je finančně gramotná. Jestli máte společné finance, tak měsíčně těch 250 kč jde jakoby z jeho kapesného ne? Nepřijde mi to měsíčně tak závratná částka, ale je otázka, jak moc vám to nabourává rozpočet. Neřeknu, kdyby po vás chtěla měsíčně tisíce, ale takhle? :think:

spíš by mě štvalo, jestli má dobrý vztah s vnoučaty, když ty se s ní nevídáš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3621
18.7.13 10:40

To Mgr. je zkratka pro magor? :mrgreen: Mě tedy nepřijde normální platit za byt kde většinu času nejsem skoro 10000 8o to si přeci jako vysokoškolsky vzdělaná žena musí spočítat ne? :mrgreen:
To že to platí ze svého účtu manžel, budiž, když mu dá peníze hotově a on to pošle, proč ne. Ale kdybych za ní měla něco platit s tím že mi to dá příští měsíc, a mě pak chybělo na jídlo, přitom vyplázne 9000 za byt ve kterém není, to by mi tedy už vadilo hodně :cert: Ono se řekne blbejch 500kč měsíčně, tak co, ale jestli máte 4500kč pro všechny na měsíc na jídlo a k tomu ještě bezlepkovou dietu, tak už je to docela dost :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
18.7.13 10:45

Zaplatit za maminku 250 korun měsíčně je asi to nejmenší, co může manžel pro svou matku udělat…
Jestli máte málo peněz na živobytí, tak bych se snažila to řešit, něco si přivydělat a podobně… třeba si najít práci, brigádu… ty dvě stovky by vás nejspíš nevytrhly, tak bych je manželovi nevyčítala…
Za co utratí tchýně svůj důchod, jestli si platí nájem v bytě, kde tráví minimum času, je její věc… vždyť ho platí ze svého… nebo myslíš, že když ušetří těch 90 tisíc, tak je dá vám? No, pak by to byl zatraceně dobrý důvod, aby tam nebydlela, že?
Nechtěla bych být tvá tchýně :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8853
18.7.13 10:49

Jinak pokud platí drahý nájem a má málo na živobytí, ale po vás nic nechce, tak bych to brala, že to je její věc, jak s penězi naloží. Asi bych se jí to pokusila vysvětlit, že je to zbytečný, ale koneckonců občanku má

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.7.13 10:54

Díky všem na komentáře, jsem tedy nechápavá snacha :nevim:

@Regina Hero Těch 4500,co nám zbydou už jsou i s brigádou, kterou mám a to 2500Kč-chodím uklízet a musím říct, že mám leckdy 100 chutí s tím praštit, ale nemůžu si to dovolit. Bohužel mi nikdo během týdne děti nepohlídá a tak přichází v úvahu jen víkend, tchýně nikdy hlídat nechtěla, ikdyž byl mezi námi vztah normální.
Peníze jsem od ní nikdy nechtěla a ani by mne nenapadlo 8o po ní ušetřené tisíce chtít. Básnila o nějakém penzionu, ale prý se tam platí vlezné, no mohla na něj skoro mít. Ano 250kč je pro nás dost, zkuste si vyžít s těmito penězi a pak budete počítat každou korunu a škrtat veškeré nepotřebné výdaje

• Nahlásit
  • Citovat
7566
18.7.13 11:05

Stejně mi přijde 9200 nějak moc - co je to za byt, v jakém městě??? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.7.13 11:09

@Lenka512 1kk Pha6. To říkám i já, ale už raději mlčím ;) Sehnala jsem plno jiných bytů za levnější cenu, ale žádný přes manžela neprošel, on nerad vyřizuje a tak vzal opět zavděk nabídce od známého

• Nahlásit
  • Citovat
8792
18.7.13 11:10
@Nika91 píše:
To Mgr. je zkratka pro magor? :mrgreen: Mě tedy nepřijde normální platit za byt kde většinu času nejsem skoro 10000 8o to si přeci jako vysokoškolsky vzdělaná žena musí spočítat ne? :mrgreen:

nj, ovšem je otázka, co další má za možnosti. někde bydlet musí a nájem bytu se obvykle nesjednává ze dne na den a bez osobní prohlídky. umím si dost dobře představit nadšení snachy, kdyby se jí tchyně v březnu nastěhovala do bytu (protože nájem měla sjednaný jenom do března, pak už přece obvykle bývá teplo a bude odjíždět na chatu), po oteplení v květnu (letos se nám ta zima nečekaně dlouho protáhla) se nastěhovala do chaty a v říjnu se ke snaše víceméně nakvartýrovala zpátky do bytu (aby měla čas si na zimu najít vyhovující byt, ten se těžko hledá na dálku). u snachy by zároveň mohla mít uskladněné veškeré svoje věci, protože předpokládám, že na chatu si nebude tahat třeba zimní kabáty nebo vlastní nábytek :nevim: to by bylo teprve řečí :roll:

možná by se dal najít i levnější byt, nevím, kde tazatelka bydlí nebo nebydlí. ale co jsem před časem po levnějších bytech koukala já, tak žádný zázrak, tahle cenová hladina mi nepřijde přehnaná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39339
18.7.13 11:10

Já zase vypomáhám matce, která nedávno ovdověla. Vysoký věk a nízký důchod je trochu blbá kombinace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8792
18.7.13 11:11

Jinak na ten nájem - pokud tam má trvalý pobyt, nedosáhla by alespoň částečně na příspěvek na bydlení?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jemys
18.7.13 11:13

Ahoj, nevím, taky mi nepřijde zaplatit za matku 250,– měsíčně jako nějaká závratná suma, která by vytrhla rozpočet. Nevím přesně, jak vypadá ta chalupa, ale asi se tam bude topit dřevem nebo uhlím, že? To je jasný, že tam nechce být na zimu sama, ono lítat ke kotli je na palici i v mladším věku. To že platí nájem za byt, kde není, je sice blbý, ale chápu, že nechce pak na poslední chvíli, když udeří mrazy, někde něco hledat. Navíc jsem pochopila, že si to platí ze svého, takže je to vlastně její věc. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
5635
18.7.13 11:18

Já teda nevím, proč ze zakladatelky tady děláte potvoru, mě příjde nenormální její tchýně :nevim:. Těch 250,– Kč bych teda asi taky řešila -když si platí 9000,– za byt, kde několik měsíců není a přitom jí syn platí 250,– za elektřinu na chatě. Je nám snad všem jasné, že si mohla najít malý byteček za levnější nájem, když se jedná jen o zimní měsíce (nějaká garzonka za 5000,– ), prostě to je všechno řešitelné, ale tchýně ani syn jen nechtějí!! Její tchýně je podle mě poholdný člověk - pokud se dělá chytrou (usuzuji z věty: běž se bavit se sobě rovným :zed: ), tak by byla podle mě dost chytrá si vyřešit účet a starat se sama o sebe, jí jen vyhovuje, že za ní vše dělá její syn - prostě je pohodlná a podle mě i sobecká! Nevypadá podle popisu zakladatelky na nemohoucí stařenu :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama