Manžel po letech otočil a prý děti nechce

Anonymní
19.1.20 00:13

Manžel po letech otočil a prý děti nechce

Zdravím. Je mi 27 a s manželem jsme spolu 10 let, z toho jsme 6 let manželé. Manžel je o 25 let starší. Děti pro mě teda nikdy nebyly priorita číslo jedna, ani teď nejsou, ale asi bych je jednou chtěla. Tím, že manželovi je tolik kolik mu je, jsem to tak před měsícem u nás doma nadhodila. Jestli už není čas. Vždycky mi tvrdil, že když děti budu chtít mít, tak nebude mít nic proti. Že jsem mladá holka a on musí počítat s tím, že to dítě chtít budu. Jenže když jsem o tom před tím měsícem promluvila, tak to najednou úplně tak nebylo. Že prý už tak poslední rok přemýšlí o tom, že se na to dítě vlastně už necítí a asi ho nechce. Já teď nevím jak to vyřešit. Manžela miluju, manželství máme úžasný, klape nám to. Dítě nikdy nebylo něco bez čeho bych si nedokázala představit život, ale mám strach abych mu to jednou nevyčítala, když ho vážně mít nebudeme. Myslíte, že má smysl ho přesvědčovat a chtít po něm abysme to mimino měli? Co mám podle vás dělat?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

22036
19.1.20 00:15
@Anonymní píše:
Zdravím. Je mi 27 a s manželem jsme spolu 10 let, z toho jsme 6 let manželé. Manžel je o 25 let starší. Děti pro mě teda nikdy nebyly priorita číslo jedna, ani teď nejsou, ale asi bych je jednou chtěla. Tím, že manželovi je tolik kolik mu je, jsem to tak před měsícem u nás doma nadhodila. Jestli už není čas. Vždycky mi tvrdil, že když děti budu chtít mít, tak nebude mít nic proti. Že jsem mladá holka a on musí počítat s tím, že to dítě chtít budu. Jenže když jsem o tom před tím měsícem promluvila, tak to najednou úplně tak nebylo. Že prý už tak poslední rok přemýšlí o tom, že se na to dítě vlastně už necítí a asi ho nechce. Já teď nevím jak to vyřešit. Manžela miluju, manželství máme úžasný, klape nám to. Dítě nikdy nebylo něco bez čeho bych si nedokázala představit život, ale mám strach abych mu to jednou nevyčítala, když ho vážně mít nebudeme. Myslíte, že má smysl ho přesvědčovat a chtít po něm abysme to mimino měli? Co mám podle vás dělat?

No, já bych se asi rozvedla. Další roky to bude jen horší, ty taky neomládneš. Jako že se stane otcem třeba v 55? :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.1.20 00:23
@Russet píše:
No, já bych se asi rozvedla. Další roky to bude jen horší, ty taky neomládneš. Jako že se stane otcem třeba v 55? :P

Bavila jsem se o tom s kamarádkou a ona mi říkala, že kdyby ji tohle manžel řekl, tak se s ním hned rozvede. Já ho ale miluju a nechci přijít o nádherný manželství jenom proto, že bych po tom dítěti jednou mohla toužit, ikdyž teď to úplně tak necítím. To těhotenství by bylo spíš z rozumu. Je to těžký..

• Nahlásit
  • Citovat
2767
19.1.20 00:23

Já si život bez dětí představit neumim..a upřímně se ani jemu, ale nedivím, že je nechce..v jeho věku mít malé dítě..na dítě je potřeba energie a do vztahu dítě přináší i plno emocí, které nejsou vždy jen pozitivní. Věkový rozdíl 25let a malé dítě k tomu = časovaná bomba (ráda bych se pletla). Já teda nejsem ani příznivcem toho si pořizovat děti už v tak pozdním věku jako je tvůj manžel, ale tak to je jen můj názor. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3925
19.1.20 00:24

Jsi mladá, začni znova. Rozvedla bych se okamžitě. Je to starý muž proti tobě, patří kněmu mnohem starší žena, minimálně 40+, která svoje děti má.
Ten už brzo bude chodit spát se slepicema, abys po něm náhodou něco nechtěla. Jinak je to normální jev, když mladá holka naletí starcovi. Manželství budeš mít úžasný jenom tak dlouho, dokud bude fungovat a to je u každého jiné. Někdo skončí v 55, někdo až po 60.
S ním akorát zestárneš. Nemiluj více, než má smysl. Musíš myslet i na sebe a jak moc chceš ustupovat z toho, co od života čekáš.
Mám 2 kamarádky, jedna měla o 30 let staršího, ten začal nakonec bláznit, půjčoval si peníze, tak se rozvedla, ale dítě s ním má,
druhá má o 27 let staršího vdovce se 2 dospělými dětmi, akorát jí mazal kolem huby a dnes má holka 45 a dítě nemá. Ta už to vzdala, tak s ním dožije, ale vypadá dost nešťastně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
449
19.1.20 00:26

Asi by som bola trochu sebecká… Lebo zober si, že tým ze je manžel o toľko rokov starší, stari spolu s veľkou pravdepodobnosťou netravite a aby ti nebolo ľúto, že nemáš aspoň tie deti / dieťa..
Ináč ja si nemyslím ze mat dite je povinnosť, niektorí si užívajú život v dvojici, iní si časom poridi pejska, a tak..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22036
@Anonymní píše:
Bavila jsem se o tom s kamarádkou a ona mi říkala, že kdyby ji tohle manžel řekl, tak se s ním hned rozvede. Já ho ale miluju a nechci přijít o nádherný manželství jenom proto, že bych po tom dítěti jednou mohla toužit, ikdyž teď to úplně tak necítím. To těhotenství by bylo spíš z rozumu. Je to těžký..

Teď možná z rozumu. Ale s chlapem, co děti nechce. Vše nechá nejspíš na tobě. Pokud to takhle chceš, tak s ním buď. V 35 letech třeba zalituješ. On bude na děti opravdu starý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21810

Znám pár, kde to měli podobně a dnes mají dvě malé děti. On má tedy ještě dvě dospělé z předešlého manželství. Mám pocit, že s prvním děckem otěhotněla neplánovaně, druhé už pořídila plánovaně, aby nebylo samotné.
Nicméně nelze na to spoléhat a já bych muži řekla dost důrazně, že dítě/děti jsou podstatnou součástí mých životních plánů. A že mě jeho postojový zvrat dost zaskočil. Že ho velmi miluji a nechci ho opouštět, ale jeh jednání není fér a staví mě do nelehké pozice. Prostě diplomatické vyjednávání.
Pokud by na plánované bezdětnosti tvrdošíjně trval, osobně bych volila rozvod. Dokud máš čas si dítě pořídit s někým perspektivnějším.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Tak tady je kazda rada draha. Jako takhle, muj muz je o 15 let starsi, ale dite se mnou chtel, tak se mu narodil nas syn (jeho druhe dite), kdyz mu bylo 47. Jako tata je energicky, miluje ho a jsou na sebe naprosto fixovani. Tvuj muz deti az tak nechce, bude mu 53 let… no nevim. Jako nedivim se ani jemu ale ani tobe. Spatny je to, ze “zmenil nazor” v takto podstatne veci. Co ty s tim jako ted mas delat 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12488
19.1.20 00:29

Ve tvém věku jsem o dětech nechtěla ani slyšet, když jsem zatoužila po dítěti, byla jsem ráda, že mám vedle sebe muže, co to cítí stejně. Kdyby jsi děti nechtěla nikdy, tak to budeš vědět, ale ty klidně připouštíš, že by jsi je měla už teď. Za pár let se z té nenaplněné touhy stane posedlost a z manželství peklo. Já bych dala chlapovi nůž na krk, protože postupem času se jeho odmítání dětí bude jen stupňovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2507
19.1.20 00:36

Můj známý kterému je teď 54 si pred pár lety našel taky mladší ženu. Taky tedy počítal stím, že pokud ji chce, budou nejspíš i děti. A taky že jo. Jeho ženě je teď asi 31, maj roční a tříleté dítě.
Jinak má dospělé děti i z předchozího manželství. Je fakt, že finančně je na tom dobře, má firmu do které moc nechodí jelikož je zaběhnutá, a tak může energii věnovat rodině a sobě. Ale dá se to, já bych se tak napoprvé odbít nenechala. S dětma jsou to starosti, ale člověk snimi jakoby omládne.
Ještě bych to sním probrala, ale konečné rozhodnutí je natobě, záleží jak moc si dokážeš představit život bez dětí. Jestli si to aspoň " vynahradíte" cestováním a pod..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.1.20 00:36

Ahoj, manžela chápu, vše závisí na dohodě, ale jestli Ty dítě chceš a on ne, je to problém. Teď si třeba ještě život bez dítěte umíš představit, za 5 let to může být ale úplně jinak a za 10 let už budeš chodit jak tělo bez duše co se smutně dívá do kočárků. Samozřejmě jsou i muži co mají dítě například v 60ti a jsou i ženy, co dítě nechtějí vůbec, ale měla bys mu říct, že Tě to trápí a hlavně co bys chtěla Ty. V tomhle případě bohužel kompromisy dělat nejde, jeden musí ustoupit, ale myslím, že manželovi musí být víc než jasné, že pokud opravdu zatoužíš po dítěti, může o Tebe přijít.

• Nahlásit
  • Citovat
19.1.20 00:39

Tak s tím si mohla počítat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2720
19.1.20 00:45

Pokud víš, že děti nechceš, tak to víš, nemáš pochyby. Tzn že možná dítě chceš, jelikož ty pochyby tam jsou. Může se tedy lehce stát, že po 30tce po dětech zatoužíš. Já bych v jeho věku děti už taky nechtěla… Faktem je, že je o dost starší, dá se tak předpokládat, že stáří stavíš sama. Teď je otázka, zda ti blízká rodina nebude chybět, zda si pak vystačíš sama se sebou či s nějakým novým přítelem. Důkladně to zvaž.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3835
19.1.20 00:55

Nezníš jako někdo, kdo děti určitě mít nechce, spíš jako někdo, kdo se za pět let dost možná bude tlouct do hlavy :nevim: Jemu potáhne na šedesát a upřímně, byl by blázen, kdyby v té době šel ještě do mimina. Takže bych taky radila vážný rozhovor na toto téma teď hned a chtěla bych konkrétní odpovědi. Pokud se rozhodne, že děti nechce, šla bych od něj, protože si myslím, že pravděpodobnost, že nakonec nebudeš mít ani dítě, ani spokojené manželství, je docela velká.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama