Manžel po mě vyjel při hádce

Anonymní
25.2.21 14:32

Manžel po mě vyjel při hádce

Ahoj,

manžel po mě včera při hádce vyjel, a není to poprvé co to udělal. Nikdy mi neudělal něco, co by mě opravdu bolelo, vždycky do mě jen strčí, nebo mě shodí na postel a pevně mě drží se slovy, že mě pustí až se uklidnim apod. Nevím jestli je to normální, vždycky se ho leknu když to udělá a zajímá mě, jestli jste některá zažila s manželem taky podobné věci? Nemyslím si, že je to nějaký násilník, je moc hodný ke mě i k synovi, je pracovitý a bezkonfliktní. Ani jeden z nás nemá rád hádky, ale jelikož je manžel flegmatik, tak jsem to obvykle já, která hádku vyvolá, když už to v sobě nedokážu držet. Ale skoro v polovině případů to skončí tak, že mě manžel „zpacifikuje“ a až když jsem mu posledně řekla že to přehání, tak se mi omluvil s tím, že se občas nedokáže ovládnout. Vždycky když se to stalo, dělali jsme jakoby nic a začali se spolu zase normálně bavit, ale čím víc nad tím přemýšlím, tím víc mě to trápí.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17333
25.2.21 14:35

Přijde mi to jako krůček k tomu aby uhodil…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5705
25.2.21 14:36

Ačkoliv jednání tvého manžela neschvaluji, tak by me zajimalo,, co ho k tomu vede a jak moc ty vyvádíš, aby tě musel pacifikovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Annastaziaa
25.2.21 14:38

@Bobby taky si to myslím, podle toho co paní píše

• Citovat
  • Nahlásit
7295
25.2.21 14:39

Ahoj,
samozřejmě jakýkoliv nepříjemný fyzický kontakt je špatný, ale pokud jsi to ty, kdo hádku vyvolá a neumíš ji ukončit a vyvádíš, zřejmě je to prostě reakce na situaci, se kterou si druhá strana neví rady.
Bylo by vhodné naučit se věci říkat vklidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2139
25.2.21 14:42

Podle me neni v poradku agresivni projev pri hadce..neni ale treba mozne, ze kdyz bouchnes, ze po nem neco hazis, nebo ho bijes, nebo nekontrolovatelne jecis? Ze te musi pacifikovat na posteli..a pomaha to? Uklidnis se pak a je po hadce? Me se to tezko predstavuje, ze se nekdo hada tak, ze dojde na strkani..podle me hlavne nedelej, jakoby nic, normalne se k tomu vrat (bez hadky) a klidne mu rekni, ze te desi, a ze bys chtela, aby to nejak resil…a pak je tu druha vec, premyslej, proc se tak spolu hadate a zkuste to vyresit, aby jste se hadat nemuseli

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24111
25.2.21 14:45

Pokud dokážeš flegmatika tak „vyštěkat“, že už neví kudy kam a má tendence tě takhle pacifikovat, možná by ses měla zamyslet, jestli to neprehanis ty :think: co takhle si věci řešit dřív, než už to, dle vlastních slov, nevydržíš a vybouchnes?

Příspěvek upraven 25.02.21 v 14:48

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.2.21 14:45

Ono záleží jak moc vyvádíš. Opravdu nejsi nějak hysterická, jakože zbytečný křik? Nebijes ho u toho třeba? Taky záleží na celkovém jeho projevu při tom. Kdyby na mě jedinkrát vztáhnul ruku, dostal by ji zpátky. Nikdo z nás u těch vašich výstupů nebyl, tak je bohužel jen na tobě jestli uznáš zda se to dá považovat za násilí nebo se tě vážně jen snaží uklidnit. :kytka:
Měla jsem partnera, který byl z domova zvyklý na hádky rodičů a neměl hádky rád. Když jsme se hádali, chytil mě třeba za zápěstí, tiskl k sobě a říkal ať se uklidnim, ale nijak to nebolelo. Nikdy při tom teda nekřičel ani neuhodil.

• Citovat
  • Nahlásit
20744
25.2.21 14:46

Když flegmatika vyprovokuješ tak, že tě pomalu chytne pod krkem, tak se zamysli hlavně sama nad sebou. Možná až tu jednu chytíš, tak dáš konečně pokoj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
634
25.2.21 14:56
@Mar__tanka1983 píše:
Pokud dokážeš flegmatika tak „vyštěkat“, že už neví kudy kam a má tendence tě takhle pacifikovat, možná by ses měla zamyslet, jestli to neprehanis ty :think: co takhle si věci řešit dřív, než už to, dle vlastních slov, nevydržíš a vybouchnes?Příspěvek upraven 25.02.21 v 14:48

Přesně, souhlasím.
Pokud je manžel opravdu flegmatik, tak už asi opravdu musí být dost bezmocnej, že se uchyluje k tomuhle. Nevím, nebyla jsem u toho, ale takhle to na mě působí, že ho fakt hodně točíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.2.21 15:01

Moc se nerozčiluji, alespoň ne viditelně. Při hádce neječím, nemám tu potřebu. Spíš nadávám, vyčítám mu různé věci, atd. Nic po něm neházím, nebráním mu v cestě ani nic podobného. Občas mi přijde, že manžel neumí moc komunikovat, vždycky mlčí nebo odpovídá jednoslovně a když už to nevydrží tak po mě vyjede, jako by to nedokázal řešit jinak.

• Citovat
  • Nahlásit
7870
25.2.21 15:04

Tak kdyz hysterka vyvolava hadky, jedina moznost, aby se do toho nenechal zatahnout a nemusel odejit, je proste obejmutim zpacifikovat. Ne, neni to zadny nasilnik, ale zivot s nekym takovym (jako ty, mila zakladatelko) je pro normalniho cloveka (natoz flegmatika) na budku.
Cest tomuto muzi, ze to dlouhodobe snasi bez ztraty kyticky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
634
25.2.21 15:05
@Anonymní píše:
Moc se nerozčiluji, alespoň ne viditelně. Při hádce neječím, nemám tu potřebu. Spíš nadávám, vyčítám mu různé věci, atd. Nic po něm neházím, nebráním mu v cestě ani nic podobného. Občas mi přijde, že manžel neumí moc komunikovat, vždycky mlčí nebo odpovídá jednoslovně a když už to nevydrží tak po mě vyjede, jako by to nedokázal řešit jinak.

Tak se ho asi dotýká to vyčítání a možná to v něm bublá daleko víc než to vypadá navenek. A místo aby to nějak ventiloval slovně, nakonec to vybublá takhle…
Jako já za sebe musím říct, že mě tedy by to neodpovídání nebo jednoslovné odpovědi vytáčely hodně, to bych se cítila zas bezmocná já. To radši skousnu, když mi kdokoli řekne cokoli, ale potřebuji tu komunikaci. Možná na tom byste měli společně zapracovat, na té komunikaci.

Příspěvek upraven 25.02.21 v 15:07

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7870
25.2.21 15:06
@Anonymní píše:
Moc se nerozčiluji, alespoň ne viditelně. Při hádce neječím, nemám tu potřebu. Spíš nadávám, vyčítám mu různé věci, atd. Nic po něm neházím, nebráním mu v cestě ani nic podobného. Občas mi přijde, že manžel neumí moc komunikovat, vždycky mlčí nebo odpovídá jednoslovně a když už to nevydrží tak po mě vyjede, jako by to nedokázal řešit jinak.

A ty komunikovat umis, kdyz nejsi schopna mu konstruktivne rict, co konkretne ti vadi? A nadavas mu a vycitas?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63144
25.2.21 15:09

Tak ho neprovokuj. Flegmatik tohle neudělá jen tak :think: ono hodně záleží, co tomu předchází, víš.. Pokud do něj třeba rejes, tak se mu nedivím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat