Manžel podporuje syna v cigaretách

Anonymní
20.1.20 09:48

Manžel podporuje syna v cigaretách

Ahoj všichni maminky i taťkové, většinou si sem chodím pouze počíst a nejsem moc aktivní uživatelka, ale tentokrát se musím vypsat. Od čtvrtka mě velmi trápí jedna věc. Týká se mého muže a nejstaršího syna. Syn je v deváté třídě a právě ve čtvrtek měli mimořádné třídní schůzky. Řešilo se tam celkově špatné chování velké většiny třídy, špatné prospěchy a další problémy. Našeho kluka se to netýkalo, byla na něj jen chvála, takže přesto, že jsem do školy šla se staženým žaludkem, vycházela jsem šťastná a pyšná. Měla jsem v plánu jít ještě něco zařídit, ale nakonec mě vzala maminka spolužáka autem a byla jsem doma dříve, než bylo v plánu a než doma počítali. Otevřela jsem dveře a doma byl jen manžel a nejstarší syn. Další dvě děti doma nebyly. Kluci byli zabráni do rozhovoru a vůbec nezaregistrovali, že jsem doma. Zouvám se a poslouchám, vedli moc hezký a otevřený rozhovor, který by asi máma nemusela slyšet. O nějaké slečně a další chlapské věci. Vím, že se cizí rozhovory neposlouchají, ale mě to nedalo a poslouchala jsem. Byla jsem hrozně šťastná, jelikož vím, jak si děti hlavně syn přály tátu a že se mi před pěti lety povedlo najít tak skvělého muže a tátu pro své děti mě nikdy nepřestane těšit a tohle jsou právě ty situace, které mi to připomenou. Nikdy předtím jsem takové štěstí neměla a vím, že dětem chlap v rodině chyběl. Jak už jsem napsala manžel je skvělý chlap po všech stránkách, má ale jednu chybu-kouří. Hrozně moc mi to vadí, smrdí a teď v době těhotenství ještě víc. Nemáme balkon a kouří z okna v kuchyni. Jsem z toho hotová, občas mu to vyčtu, ale neudělám nic. Jako silného kuřáka jsem si ho našla a přesto že pro mě i pro děti by udělal vše, tohle jediné neudělá a kouřit nepřestane. No snažím se to už neřešit, nemá to cenu. Vadí mi to, ale je to jeho věc. Co ale nepřekousnu je, že v ten čtvrtek se důvěrný rozhovor syna a manžela najednou přesunul na nabídku cigarety synovi. A v té chvíli jsem myslela, že špatně slyším. Já mám na kouř senzor, já ho cítím hned, proto vím, že už se párkrát stalo, že syn venku kouřil. Byla jsem z toho hotová, klukovi nadávala, chlap si s ním taky promluvil a já doufala, že to kluk pochopil. Na místo toho, aby mu znova domluvil, mu táta z ničeho nic řekne, podívej, když jsme si tak hezky popovídali a jak vidím je z tebe už velký chlap, tak co mít před mamkou ještě jedno tajemství. Kluk se zeptá jaký, no a manžel, že jestli chce, že mu dá cigáro. Že to ale nesmí říct mě. Syn samozřejmě neváhal a v tom už jsem nevydržela a začala ječet na oba dva. Nejvíc mě to mrzí od chlapa, on ví, jak to nesnáším, jak se o něho kvůli kouření bojím, jak mi vadí, že začal kouřit syn a on ho v tom ještě bude podporovat a dokonce ho bude navádět proti mě, že mi to nemá říkat. Beru to opravdu jako zradu a cítím se jak absolutní pipka. Já vše kolem dětí konzultuji s chlapem a to není biootec ani jednoho a on se mnou takhle vymete a ještě s tímhle. Kdyby si dali pivo, víno nebo nevím prostě, neřeknu půl slova, ale cigaretu, to nemůžu překousnout. Má klukovi domluvit ať se na to vykašle a ne ho v tom podporovat. Ano sice mu říkal několikrát, ať toho nechá, ať se podívá na něj a rozmlouval mu to, ale poté co mu to ještě nabídl si myslím, že už je všechna rozmluva houby platná. A je to už čtvrtý den a já to nemůžu překousnout. Čekáme miminko, ve 40 letech jsem šla do dalšího, hlavně kvůli chlapovi, který mé děti vyženil, ale vlastní nemá. Předtím jsem měla na chlapy smůlu, proto jsem čekala téměř šest let, aby jsem nedopadla zase špatně, jak v předchozích dvou vztazích, kdy jsem skončila s dětmi sama. No snad to nebyla chyba je to sice skvělý chlap, miluje nás všechny, to vím, ale jít takhle proti mě a ještě do toho tahat dítě, no nemůžu to vstřebat. Holky, moc se omlouvám za sloh, jsem baba ukecaná a co jde říct jednou větou, já mám na tři listy, vím to o sobě. Budu vděčná za jakou koliv radu, jak teď jít dál a nějak to v sobě zpracovat. Děkuji moc.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

10950
20.1.20 10:03

Možná si jen partner chtěl u syna ještě víc šplhnout a provedl to takhle nešikovně, přeci jen jakožto jeho nebiologický otec s ním nemá vybudované to pravé pouto. Co si tak pamatuju, tak mě i vlastní rodiče nabídli cigaretu, ať si to zkusím (samo už jsem to předtím zkoušela bez nich :mrgreen: ) V tomto věku s tím asi experimentuje skoro každý. Partner ví, co si o kouření myslíš a se synem ještě promluv, na tvém místě bych mu to úplně nezakazovala, protože zakázané ovoce nejlíp chutná. Spíš bych mu vysvětlila všechna proti (že holkám to většinou dost smrdí, žloutnou zuby, zhoršuje se akné atd.-cil na věci pro puberťáka důležité, ne nějakou rakovinu za 20 let). A dál to nech na něm.
Mimochodem, já bych doma partnerovi kouření netolerovala ani jako netěhotná, natož v očekávání. Ať chodí kouřit ven, může u toho vynést odpadky například. Musím říct, že kouření z okna je ekl, zvlášť pro vaše sousedy. Nechápu, že to toleruješ. Já bych mu ty cigára vyhazovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.1.20 10:04

Já si myslím, že to byla taková ta chvilka, jako když si prvně otec a syn otevřou pivo nebo něco podobnýho. Je to takový rituál, beru tě jako soběrovnýho chlapa nebo tak něco :roll: je těžký tomu rozumět, taky by mi to vadilo.

• Nahlásit
  • Citovat
20.1.20 10:08

Teda ty než se dostaneš k jádru pudla, to aby si k tomu člověk zapálil cigaretu. Blbý to je, no. Stalo se, scénu jsi udělala. Asi si daj teď většího majzla. Taky by mi to vadilo, v patnácti je dost brzo. Bohužel, zabránit tomu nemůžeš, ani kdyby ses na uši stavěla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
875
20.1.20 10:11

Jediné, co mě napadá, že je tvůj muž pěkně bezohledný, když ty jsi těhotná a on ti doma hulí pod nos :poblion:
Až budete mít miminko, to tam bude hulit taky? Využila bych situace a trvala na tom, aby doma nekouřil vůbec, mimichodem kouření o okna = kouř jde průvanem o to víc do bytu a ještě topíš pánubohu do oken :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.1.20 10:17

Dost nešťastné ale že syn kouří víš. Muzes se stavět na hlavu ale pokud chce kouřit bude stejně, tobě za zády (však takových je abylo plno že).Sama jsem byla taková :mrgreen: Ale to kouření u okna bože to snad ne…co až se dítě narodí…kdyby aspoň na WC, ale kuchyň 8o

• Nahlásit
  • Citovat
10950
20.1.20 10:18
@Anonymní píše:
Dost nešťastné ale že syn kouří víš. Muzes se stavět na hlavu ale pokud chce kouřit bude stejně, tobě za zády (však takových je abylo plno že).Sama jsem byla taková :mrgreen: Ale to kouření u okna bože to snad ne…co až se dítě narodí…kdyby aspoň na WC, ale kuchyň 8o

Jasně, na WC do stoupaček nebo kam? :poblion: :poblion: To je snad ještě bezohlednější a nechutnější, než to okno :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10950
20.1.20 10:20

Já sama jsem jednu dobu kouřila poměrně dost. V životě bych ale nekouřila doma! Semtam nějaká příležitostná balkonová. Ten byt musí smrdět, okno neokno. Chytají to záclony, koberce, zdi. A děti v tom žijí, musí smrdět taky. Ty to možná necítíš, protože v tom žiješ, ale je to tak. Ble. Kdyby aspoň zainvestoval do elektronický cigarety, když už nemůže jít před barák.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.1.20 10:21
@unuděná píše:
Jasně, na WC do stoupaček nebo kam? :poblion: :poblion: To je snad ještě bezohlednější a nechutnější, než to okno :zed:

Tak nevím co mají za byt, :nevim: otec tehdy taky kouřil na WC kde bylo normálně okno a nikomu to do stoupacek nešlo a nebylo to aspoň v celém bytě.

• Nahlásit
  • Citovat
23186
20.1.20 10:22
@Anonymní píše:
Ahoj všichni maminky i taťkové, většinou si sem chodím pouze počíst a nejsem moc aktivní uživatelka, ale tentokrát se musím vypsat. Od čtvrtka mě velmi trápí jedna věc. Týká se mého muže a nejstaršího syna. Syn je v deváté třídě a právě ve čtvrtek měli mimořádné třídní schůzky. Řešilo se tam celkově špatné chování velké většiny třídy, špatné prospěchy a další problémy. Našeho kluka se to netýkalo, byla na něj jen chvála, takže přesto, že jsem do školy šla se staženým žaludkem, vycházela jsem šťastná a pyšná. Měla jsem v plánu jít ještě něco zařídit, ale nakonec mě vzala maminka spolužáka autem a byla jsem doma dříve, než bylo v plánu a než doma počítali. Otevřela jsem dveře a doma byl jen manžel a nejstarší syn. Další dvě děti doma nebyly. Kluci byli zabráni do rozhovoru a vůbec nezaregistrovali, že jsem doma. Zouvám se a poslouchám, vedli moc hezký a otevřený rozhovor, který by asi máma nemusela slyšet. O nějaké slečně a další chlapské věci. Vím, že se cizí rozhovory neposlouchají, ale mě to nedalo a poslouchala jsem. Byla jsem hrozně šťastná, jelikož vím, jak si děti hlavně syn přály tátu a že se mi před pěti lety povedlo najít tak skvělého muže a tátu pro své děti mě nikdy nepřestane těšit a tohle jsou právě ty situace, které mi to připomenou. Nikdy předtím jsem takové štěstí neměla a vím, že dětem chlap v rodině chyběl. Jak už jsem napsala manžel je skvělý chlap po všech stránkách, má ale jednu chybu-kouří. Hrozně moc mi to vadí, smrdí a teď v době těhotenství ještě víc. Nemáme balkon a kouří z okna v kuchyni. Jsem z toho hotová, občas mu to vyčtu, ale neudělám nic. Jako silného kuřáka jsem si ho našla a přesto že pro mě i pro děti by udělal vše, tohle jediné neudělá a kouřit nepřestane. No snažím se to už neřešit, nemá to cenu. Vadí mi to, ale je to jeho věc. Co ale nepřekousnu je, že v ten čtvrtek se důvěrný rozhovor syna a manžela najednou přesunul na nabídku cigarety synovi. A v té chvíli jsem myslela, že špatně slyším. Já mám na kouř senzor, já ho cítím hned, proto vím, že už se párkrát stalo, že syn venku kouřil. Byla jsem z toho hotová, klukovi nadávala, chlap si s ním taky promluvil a já doufala, že to kluk pochopil. Na místo toho, aby mu znova domluvil, mu táta z ničeho nic řekne, podívej, když jsme si tak hezky popovídali a jak vidím je z tebe už velký chlap, tak co mít před mamkou ještě jedno tajemství. Kluk se zeptá jaký, no a manžel, že jestli chce, že mu dá cigáro. Že to ale nesmí říct mě. Syn samozřejmě neváhal a v tom už jsem nevydržela a začala ječet na oba dva. Nejvíc mě to mrzí od chlapa, on ví, jak to nesnáším, jak se o něho kvůli kouření bojím, jak mi vadí, že začal kouřit syn a on ho v tom ještě bude podporovat a dokonce ho bude navádět proti mě, že mi to nemá říkat. Beru to opravdu jako zradu a cítím se jak absolutní pipka. Já vše kolem dětí konzultuji s chlapem a to není biootec ani jednoho a on se mnou takhle vymete a ještě s tímhle. Kdyby si dali pivo, víno nebo nevím prostě, neřeknu půl slova, ale cigaretu, to nemůžu překousnout. Má klukovi domluvit ať se na to vykašle a ne ho v tom podporovat. Ano sice mu říkal několikrát, ať toho nechá, ať se podívá na něj a rozmlouval mu to, ale poté co mu to ještě nabídl si myslím, že už je všechna rozmluva houby platná. A je to už čtvrtý den a já to nemůžu překousnout. Čekáme miminko, ve 40 letech jsem šla do dalšího, hlavně kvůli chlapovi, který mé děti vyženil, ale vlastní nemá. Předtím jsem měla na chlapy smůlu, proto jsem čekala téměř šest let, aby jsem nedopadla zase špatně, jak v předchozích dvou vztazích, kdy jsem skončila s dětmi sama. No snad to nebyla chyba je to sice skvělý chlap, miluje nás všechny, to vím, ale jít takhle proti mě a ještě do toho tahat dítě, no nemůžu to vstřebat. Holky, moc se omlouvám za sloh, jsem baba ukecaná a co jde říct jednou větou, já mám na tři listy, vím to o sobě. Budu vděčná za jakou koliv radu, jak teď jít dál a nějak to v sobě zpracovat. Děkuji moc.

Vadilo by mi to a nejspíš bych trochu ječela, když bych to zjistila. Jasný je, že on jako kuřák mu nemůže vyčíst, že kouří, když sám to dělá. Ale neměl by mu to nabízet a ani ho v tom podporovat proti tvé vůli. Ani u biootce bych to neviděla jinak. Je to dítě na základní škole.
Byla bych nekompromisní a synovi vysvětlila, proč nechci, aby kouřil a utrácel za to kapesné. A modlila se. Chlap by doma měl kouřit co nejmíň. Jestli je závislý na cigaretě rád, žádné tvoje přemlouvání ho asi nepřesvědčí. Já bych kuřáka domů nechtěla. Smrdí mi to, ač jsem v dětství vyrůstala mezi kuřáky a jejich špatný příklad mě neovlivnil :mrgreen: Tak doufej, že syn k tomu dojde sám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.1.20 10:24

Načítámm citovaní příspěvek, Čekejte prosím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23186
20.1.20 10:26
@unuděná píše:
Jasně, na WC do stoupaček nebo kam? :poblion: :poblion: To je snad ještě bezohlednější a nechutnější, než to okno :zed:

Je to hnus. Stačí zapnout v koupelně větrák a jako bonus máme cigaretový smrad v bytě. O hulení z okna si taky myslím své. Hnus to čichat. Ale kuřáci jsou chudáčci. Nemají si kde zapálit :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23186
20.1.20 10:27
@Anonymní píše:
Tak nevím co mají za byt, :nevim: otec tehdy taky kouřil na WC kde bylo normálně okno a nikomu to do stoupacek nešlo a nebylo to aspoň v celém bytě.

Jsi si jistá? Protože tenhle smrad se šíří celkem dobře. Stoupačkou určitě i po více patrech. Je to takový komín.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.1.20 10:28

Buď ráda, že si s ním nedal špeka :grin:

A když nemáš problém s alkoholem u nezletilého, tak proč ti tak vadí cigareta? Já v tom rozdíl nevidim, rakovina nebo cirhoza jater, no nechtěla bych ani jedno…

Takhle já bych si před rodicema nezapalila, ale taky jsme to zkoušeli už v sedmé třídě, alkohol asi ještě dřív…Trávu v 15. Já chápu, že se ti nelíbí, že mu to ještě podstrkuje manžel pod nos, ale taková scéna je trochu zbytečná…

Je mi skoro 35, 2 roky už nekouřím a alkohol piju max. 2× do měsíce… Já myslím, že tohle zkoušení různých věcí prostě patří k věku 13+.

• Nahlásit
  • Citovat
35712
20.1.20 10:41
@Čičorečka píše:
Teda ty než se dostaneš k jádru pudla, to aby si k tomu člověk zapálil cigaretu. Blbý to je, no. Stalo se, scénu jsi udělala. Asi si daj teď většího majzla. Taky by mi to vadilo, v patnácti je dost brzo. Bohužel, zabránit tomu nemůžeš, ani kdyby ses na uši stavěla.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Mně teda přijde nepravděpodobný koment „co mít před mámou ještě jedno tajemství..?“
Spíš bych věřila v takový to bezeslovný gesto - nabídnutá krabka, gesto „dáš si?“
Nenadchlo by mě to, ale právě to gesto souznění mezi chlapama by mi člověče asi přišlo důležitější, než rozčísnout jim to následnou výchovnou scénou, kterou je zakladatelka zas hezky oba postaví do latě.(a sebe do role nic nechápající pančitelky)
Pokud mladej s cigaretami experimentoval už předtím, tenhle jeden hřebíček do rakvičky už to nezachrání. :nevim:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama