Manžel přestal pomáhat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

AliciaR
Povídálka 14 příspěvků 24.03.18 22:45
Manzel prestal pomahat

Ahoj damy! :)
Jak to mate doma vy vs. manzel? Prosim o jakykoliv tip, jak ho zpatky zapojit do procesu :mrgreen: Manzel byl vzdycky super partak, na sestinedeli si vzal dva tydny volna, prebaloval, pomahal, hral si s malou, pomahal s uklidem, nechaval me dospat, kdyz to slo, pracoval na stavbe… proste parada.Od ledna (mala mela 6mes) si nasel novou a druhou praci (nevedel, pro kterou se rozhodnout, tak vzal obe s tim, ze jednu pozdeji pusti). Nepustil ani jednu, a ani to nema v planu :? Odjizdi z domu vetsinou brzy rano a vraci se az vecer, kdy mala jde spinkat, nebo uz spinka. Slubil nam vikendy, ale obcas si na ne planuje schuzky. Je unaveny, obcas ho obtezuje i povidat si, spime spolu jednou za dva tydny, je protivny, nikde s nami nechce jezdit, jen lezi u televize a hraje si hry na telefonu, kdyz ma volno. I ja dve odpoledne v tydnu pracuju, do toho se staram o celou domacnost, varim, jezdim na nakupy, snazim se uklizet v ramci moznosti, litam okolo male, v noci k ni vstavam… on se ted na vsechno vymlouva, ze ma dve prace a je unaveny, a proto to nemuze udelat. Dokonce prestal uklizet i po sobe, nechava vsude obleceni, neukludi to, co odnekud vyndal…Ufff, co s nim? S penezma jsme nikdy problem nemeli, ani v partnerskem zivote. Ale tohle je sila uz :zed:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Elza56
Kecalka 102 příspěvků 24.03.18 22:47

Podobné jsem to měla, akorát ještě bez miminka. Bohužel nám to přerostlo přes hlavu a vztah se rozpadl, jelikož partner v tom neviděl problém a tvrdil, že on je spokojený a já pořád jen něco řeším a dělám pekla :mrgreen: Srovnat manžela do latě, dokud to jde :mrgreen:

entropy
Ukecaná baba ;) 2402 příspěvků 24.03.18 22:48

No začala bych tím, že by se měl rozhodnout jen pro jednu práci, když ho to takto vyčerpává… navíc to zřejmě nedává ani psychicky, někdo workoholicky frčí a je u toho šťastnej, zde je to prostě jen únavné. Proč změnil názor a nechce mít jen jednu práci?

Janli
Závislačka 3755 příspěvků 7 inzerátů 24.03.18 23:04

Asi dělá všechno proto, aby vás zabezpečil. Budeš mu muset říct, že ti nezáleží na penězích, ale na vašem vztahu.

AliciaR
Povídálka 14 příspěvků 24.03.18 23:05
@entropy píše:
No začala bych tím, že by se měl rozhodnout jen pro jednu práci, když ho to takto vyčerpává… navíc to zřejmě nedává ani psychicky, někdo workoholicky frčí a je u toho šťastnej, zde je to prostě jen únavné. Proč změnil názor a nechce mít jen jednu práci?

On stale nevi, pro kterou praci se ma rozhodnout pry. A pry uz jsme si zvykli na jine prijmy (v rodinnem rozpoctu ale zadna zmena za tri mesice :mrgreen: ) kazdopadne mame finance na nacipovani auta, aby jelo rychleji, ale na dovolenou ne :zed:

entropy
Ukecaná baba ;) 2402 příspěvků 24.03.18 23:10

A už jste spolu mluvili o tom, jak je teď doma nepoužitelnej? Fakt, že díky dvěma pracím je po něm „potopa“ (míněno, že ani vlastní bordel nedává) mu nevadí? Že nemá sílu na rodinný život (nemluvím o úklidu, ale o společně tráveném čase), jaký má z toho dojmy?

AliciaR
Povídálka 14 příspěvků 24.03.18 23:12
@Janli píše:
Asi dělá všechno proto, aby vás zabezpečil. Budeš mu muset říct, že ti nezáleží na penězích, ale na vašem vztahu.

Tim se bohuzel obhajuje :? Ale bohate by nas zabezpecila jen jedna z praci a ja si zase zacala uzivat nasi holcicky. A ne jen rutinne litala od jednoho k druhemu. Dneska ji dostal na dopoledne na starost. Divil se, ze se nechce divat na pohadky, chlubil se, ze usel 5km (ja chodim dvojnasob, protoze v kocaru spinka), a kolikrat musel prebalit :lol: A od sesti spi :pankac:

Šarlota4
Echt Kelišová 9045 příspěvků 24.03.18 23:13

Proste je unavenej. Pokud by nechtel praci pustit sehnala bych si vypomoc na uklid.

Anonymní  24.03.18 23:14

Můj manžel byl také vzorný a ukázkový, skoro 15 let. Všichni mi ho záviděli. Pomáhal, staral se o děti, makal na domě, ke mě pozorný, dělal co mi na očích viděl. Od té doby, co povýšil v práci je to katastrofa, už to trvá rok a půl a nevím, jestli se to zlepší. Do práce brzy ráno, vrací se večer, někdy tam přespává, po večerech doma často pracuje - maily, telefony apod. Doma nedělá skoro nic, když po něm něco chci, tak je nas. aný, pak je hádka…
Nevím, jak to dopadne, máme 3 děti a vztah poslední dobu na bodě nula. Sex velmi vyjímečně. Řešili jsme to několikrát, hádali se, ale posledního půl roku už nemám sílu na nic, prostě tak nějak přežíváme, snažíme se nehádat kvůli dětem, ale je to špatné, nevím co s tím. Prostě práce je pro něho na prvním místě. Chce být úspěšný a dělá pro to maximum. Nás odsunul na druhou kolej.
Anonymně proto, že to jsou na mě už moc osobní informace.
 Radka

entropy
Ukecaná baba ;) 2402 příspěvků 24.03.18 23:15
@AliciaR píše:
Tim se bohuzel obhajuje :? Ale bohate by nas zabezpecila jen jedna z praci a ja si zase zacala uzivat nasi holcicky. A ne jen rutinne litala od jednoho k druhemu. Dneska ji dostal na dopoledne na starost. Divil se, ze se nechce divat na pohadky, chlubil se, ze usel 5km (ja chodim dvojnasob, protoze v kocaru spinka), a kolikrat musel prebalit :lol: A od sesti spi :pankac:

Tak souhlasím s Janli, je hezké, že se snaží vás zabezpečit, ale asi mu musíš explicitně říci, že daleko důležitější je, abyste byli rodina.

entropy
Ukecaná baba ;) 2402 příspěvků 24.03.18 23:18
@Šarlota4 píše:
Proste je unavenej. Pokud by nechtel praci pustit sehnala bych si vypomoc na uklid.

Myslím, že úklid je vůbec ten nejmenší problém, byť titul příspěvku hovoří jinak. Na prvním místě v tom, co zakladelku trápí, figuruje nedostatek vzájemného kontaktu, odcizení, absence zájmu a energie manžela po práci, tedy možný rozpad rodiny. To peníze nevyváží a placený úklid nespraví.

AliciaR
Povídálka 14 příspěvků 24.03.18 23:22
@entropy píše:
A už jste spolu mluvili o tom, jak je teď doma nepoužitelnej? Fakt, že díky dvěma pracím je po něm „potopa“ (míněno, že ani vlastní bordel nedává) mu nevadí? Že nemá sílu na rodinný život (nemluvím o úklidu, ale o společně tráveném čase), jaký má z toho dojmy?

Pry budeme mit pani na uklid, aby mi ulevil, ale vazne nechci, aby mi nekdo cizi zehlil kalhotky a stlal postel :) A ani chuvu, co si bude hrat s malou zatim o ja budu litat s hadrem a lestit nabytek :mrgreen: fakt by stacilo zase jit s malou na dve hodky ven misto lezeni u televize a uklizet si alespon svoje veci. Vzhlednul se ve velkych penezich a vse ted musi jit stranou :zed:

Šarlota4
Echt Kelišová 9045 příspěvků 24.03.18 23:28
@entropy píše:
Myslím, že úklid je vůbec ten nejmenší problém, byť titul příspěvku hovoří jinak. Na prvním místě v tom, co zakladelku trápí, figuruje nedostatek vzájemného kontaktu, odcizení, absence zájmu a energie manžela po práci, tedy možný rozpad rodiny. To peníze nevyváží a placený úklid nespraví.

Nespravi, ale zakl. nebude jak urvanej vagon. Aspon neco :palec: blba je ta intimita mezi nimi a kontakt s detmi. Ale ja doma spolecne uklizeni, praci na dome atd. nepovazuji za spolecne straveny cas.

Šarlota4
Echt Kelišová 9045 příspěvků 24.03.18 23:31
@AliciaR píše:
Pry budeme mit pani na uklid, aby mi ulevil, ale vazne nechci, aby mi nekdo cizi zehlil kalhotky a stlal postel :) A ani chuvu, co si bude hrat s malou zatim o ja budu litat s hadrem a lestit nabytek :mrgreen: fakt by stacilo zase jit s malou na dve hodky ven misto lezeni u televize a uklizet si alespon svoje veci. Vzhlednul se ve velkych penezich a vse ted musi jit stranou :zed:

Nikdo ti stlat nemusi ani zehlit. Udela co si reknes. Napr umyt koupelny, wc, vytrit, vylestit kuchyn, utrit prach. Nikdo ti do tvych veci nepoleze pokud nebudes chtit. Clovek to musi brat, ze je to sluzba jako kazda jina. Ale to je samozrejme vase vec :kytka: chapu, ze nekdo doma nikoho ciziho nechce.

entropy
Ukecaná baba ;) 2402 příspěvků 24.03.18 23:41
@Šarlota4 píše:
Nespravi, ale zakl. nebude jak urvanej vagon. Aspon neco :palec: blba je ta intimita mezi nimi a kontakt s detmi. Ale ja doma spolecne uklizeni, praci na dome atd. nepovazuji za spolecne straveny cas.

To taky za společně strávený čas neberu. Tedy ve většině případů ne. Máš pravdu, že by to trochu ulevilo zakladetelce (pokud na to přistoupí), ale jen to vlastně posune řešení problému - intimity, kontaktu s dětmi. Spíš to jen prohloubí přístup manžela, že je vlastně vše v pořádku a není potřeba nic řešit…

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tak vypadá sex v těhotenství: Realita plná humoru

Čeká vás 9měsíční jízda, nebo bude sex v těhotenství nanic? Těžko předvídat... číst dále >

Za větší šanci na dítě si ženy připlácí až desetitisíce

Třikrát a dost. Respektive tři (v určitých případech až čtyři) pojišťovnou... číst dále >

Články z Expres.cz

Američtí Homolkovi: Rodina Meghan zůstala za zdí, na svatbě by dělali ostudu

Zatímco rozvedená americká herečka Meghan Markle, nově známá jako vévodkyně... číst dále >

Nejlepší moment svatby: Černošský kněz Michael Curry šokoval aristokracii

Už nyní se svatba prince Harryho stane nejvytíženějším generátorem tvzv.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádkovým šatům Meghan Markle vévodily jednoduché linie a dlouhý závoj

Konec spekulacím. Nejočekávanější módní kousek letošního roku pochází od... číst dále >

Příběh Marty: Manžel kolegyně není tak skvělý, jak si ona myslí

Mám v práci kolegyni, která neustále mluví o svém naprosto úžasném manželovi.... číst dále >

Reklama