Manžel půjčuje kamarádům penize

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  07.03.18 22:10
Manžel půjčuje kamarádům penize

Manžel se mi přiznal, že půjčil peníze dvěma kamarádům :roll:.Vůbec se mi to nelíbí. On tvrdí, že mám být ráda, že mi to netají. :roll:.Sem na něj naštvaná, skoro jsme se pohádaly. On čekal, že budu ráda, že mi to řekl, že mi nic netají. Pocitam, že po me reakci, už mi příště nic neřekne. :? Prý když jsme neměly my, tak mu oba taky kolikrát půjčili. Coz taky vím, ale to nám půjčili maximálně tisíc korun.On půjčil jednomu 9tisic a druhému 2tisice. Manzel má teď dobře placenou práci a je radost, že už není ten, co si půjčuje, ale kdo půjčuje druhym. Mě už to přijde přes čáru. Pujcovat tolik peněz. Navic mu to vrati po výplatě a určitě si do týdne půjčí znovu :think:.Nevím co dělat. On je přesvědčený, že mu to vrati a nevidí v tom problém. Ja sem ta špatná, že když půjčovali oni bylo to v poradku-nebylo, taky sem mu říkala, ať přestane kouřit a nebude muset si půjčovat atd. Myslela sem si, že když bude mít líp placenou práci, že se jako rodina budem mít lip. Misto toho furt peníze jsou v,,zastave" u kamarádů. Takze je nemůže použít. Nevim jak mu domluvit.Nebo sem vážně já ta neprejicna?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

mgdln
Závislačka 4220 příspěvků 07.03.18 22:18

Je hezké si pomáhat. :palec:

Anonymní  07.03.18 22:19

@mgdln Tak ona je pomoc a pomoc.Me uz přijde tohle přehnané.

robinka
Zasloužilá kecalka 531 příspěvků 07.03.18 22:20

Nerozumim. Půjčuje (tj. opakovane) nebo půjčil (každému poprve)?

Kristy90
Kecalka 178 příspěvků 07.03.18 22:21

A je to opakovaně? Kdyby se to stalo jednou, dvakrát a kamarádi by to opravdu vrátili, tak v tom nevidím problém..
Můj partner taky půjčil kamarádům, taky dvěma, jeden splácel po částech nějakou dobu, ale splacel a druhému to trvalo silene dlouho musel to z nej tahat, ale nakonec taky vrátil..
Taky zalezi o jak blízké a spolehlivé přátele jde

Čičorečka
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 07.03.18 22:22

Máš pocit, že ti odtrhává od úst? Pak je to špatně. Ale jestli půjčuje z přebytků… tak se musíte domluvit. On ti těžko vidí do hlavy, že už si dva měsíce myslíš na novou vanu. Tak mu přijde fér pomoct kamarádovi v nouzi. Mluvit je základ.

Anonymní  07.03.18 22:23

@robinka Už tak půjčil oběma potřetí. Kdyby to bylo poprvé, tak to neresim, když nám sami půjčovali když nám chybělo. Ale to jsme si půjčili třeba jen 200 než za týden byla výplata. Manzel už z toho dělá armádu spásy. A ještě má radost, že může půjčovat.

Russet
Echt Kelišová 8255 příspěvků 07.03.18 22:24
@Anonymní píše:
Manžel se mi přiznal, že půjčil peníze dvěma kamarádům :roll:.Vůbec se mi to nelíbí. On tvrdí, že mám být ráda, že mi to netají. :roll:.Sem na něj naštvaná, skoro jsme se pohádaly. On čekal, že budu ráda, že mi to řekl, že mi nic netají. Pocitam, že po me reakci, už mi příště nic neřekne. :? Prý když jsme neměly my, tak mu oba taky kolikrát půjčili. Coz taky vím, ale to nám půjčili maximálně tisíc korun.On půjčil jednomu 9tisic a druhému 2tisice. Manzel má teď dobře placenou práci a je radost, že už není ten, co si půjčuje, ale kdo půjčuje druhym. Mě už to přijde přes čáru. Pujcovat tolik peněz. Navic mu to vrati po výplatě a určitě si do týdne půjčí znovu :think:.Nevím co dělat. On je přesvědčený, že mu to vrati a nevidí v tom problém. Ja sem ta špatná, že když půjčovali oni bylo to v poradku-nebylo, taky sem mu říkala, ať přestane kouřit a nebude muset si půjčovat atd. Myslela sem si, že když bude mít líp placenou práci, že se jako rodina budem mít lip. Misto toho furt peníze jsou v,,zastave" u kamarádů. Takze je nemůže použít. Nevim jak mu domluvit.Nebo sem vážně já ta neprejicna?

Jednou bych mu to nevyčítala. Ale kdyby za ním věčně někdo lezl a on otvíral peněženku, to by se mi nelíbilo. V nouzi může být každý, ale půjčovat si třeba každý měsíc je trochu moc.

marka123
Kecalka 476 příspěvků 07.03.18 22:24

Tech 9 tisic je docela dost, kdyz jste jeste cekali na zvyseni platu, abyste si mohli neco dovolit. Ale pokud to je jednorazovka, a maji to splatit hned po vyplate a nebude se to kazdy mesic opakovat, tak v tom problem nevidim. Kdyz pujcovali vam, tak jim to chce oplatit.

Anonymní  07.03.18 22:27

@Čičorečka To ne, půjčuje z peněz navíc. Co šetří na horší časy. Ale mě prostě přijde, že se výživa v tom, že má konečně peníze navíc a má radost, že taky může někomu půjčit. On v tom nevidí nic zlého, bere to jako vrácení pomoci. Jenze me už to přijde přehnané. Nechci se hádat kvůli penězům, ale nelíbí se mi to.

robinka
Zasloužilá kecalka 531 příspěvků 07.03.18 22:28

Holt má asi radost, že on je tentokrat záložna no. Taky bych znejistěla při, opakovani'. Ale ja teda neuznavam půjčování penez mezi přáteli, pokud nejde o život. Je to vzdycky o ústa. Jednoduse se takhle da prijit zároveň o uspory i kamarada. Promluvte si o tom. Pokud potřebují půjčovat stále dokola, je něco špatně.

Anonymní  07.03.18 22:30
@marka123 píše:
Tech 9 tisic je docela dost, kdyz jste jeste cekali na zvyseni platu, abyste si mohli neco dovolit. Ale pokud to je jednorazovka, a maji to splatit hned po vyplate a nebude se to kazdy mesic opakovat, tak v tom problem nevidim. Kdyz pujcovali vam, tak jim to chce oplatit.

Taky si říkám, že nám kolikrát pomohli finančně oni, tak nechci být za potvoru.Ale těch 9000 už mi přijde proste moc. Tolik jsme si nikdy nepujcily. Prave se obávám, že to bude teď na měsíčním pořádku. Jelikoz kámoš peníze vrátí a logicky mu budou chybět.

mgdln
Závislačka 4220 příspěvků 07.03.18 22:41
@Anonymní píše:
Taky si říkám, že nám kolikrát pomohli finančně oni, tak nechci být za potvoru.Ale těch 9000 už mi přijde proste moc. Tolik jsme si nikdy nepujcily. Prave se obávám, že to bude teď na měsíčním pořádku. Jelikoz kámoš peníze vrátí a logicky mu budou chybět.

Mezi přáteli si půjčujeme desetitisíce i statisíce. Je to fajn, mít kolem sebe dobré lidi, kteří neměří své životy penězi. Pravda, je to založené na tom, že všichni jsme si skutečně vždy jen půjčovali s úmyslem to vrátit. I s úrokem.

Petruna21
Echt Kelišová 9685 příspěvků 07.03.18 22:42

Nechápu co ti na tom vadí :think: je hezké si pomáhat. Jednou se do takové situace můžete dostat i vy a pak vám třeba taky půjčí ;)

Anonymní  07.03.18 22:48

@Petruna21 Tím se taky snažím uklidnit, že nám třeba taky zas někdy nějak pomůžou. Mozna se jen bojím, protože manžel je moc důvěřivý, tak aby se ta pomoc nezvrtla ve využívání nebo tak.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Je fotbal otázkou života a smrti? Je důležitější. A další NEJ hlášky ze světa i Česka

Trenér Liverpoolu Bill Shankly byl svéráz, a tak není divu, že pronesl jeden... číst dále >

Spolek Šalamoun: Slámová lhala! Je to lidský odpad adorující vraha, otáčí právnička

Spolek Šalamoun se už delší dobu snaží obnovit proces Petra Kramného, který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sára Saudková: Dědeček Jan je pro mé děti něco jako paní Columbová

Žila s fotografem Janem Saudkem, dnes vychovává čtyři děti s jeho synem... číst dále >

Když hrála, radši jsem uklízela, vzpomíná maminka tenistky Novotné

Je to přesně dvacet let od chvíle, kdy klekla na wimbledonský trávník a... číst dále >

Reklama