Manžel s námi neumí trávit čas

Anonymní
5.1.20 23:57

Manžel s námi neumí trávit čas

Před dětmi jsme trávili čas společně rádi, ale čím dál víc se s manželem rozcházíme v názorech. Jsme manželé 6 let, máme 2 děti do 4 let, já jsem zatím na rodičovské. Manžel pracuje klasických 8 hodin, chodí 3× týdně za svými zájmy, kde má také své okruhy známých, já 1× týdně. Také spousta povinností kolem bydlení apod. Vychází z toho to, že jako rodina dohromady fungujeme jenom v neděli, občas ještě jiné dny. Tím, že s dětmi jsem z 90% jen já, chtěla bych ten společný den trávit tak, abychom z toho něco měli všichni. Manžel si ale nedokáže vystačit jen s námi - neustále domlouvá a zve různé návštěvy. Cokoliv jiného je podle něj špatně. Nechápe, že pro mě je důležité trávit čas taky jinak a pokud prosadím svůj plán já (třeba nějaká příroda, výlet, sport), chová se vyloženě na facku. Na což samozřejmě nemám chuť se dívat - znechucené komentáře, výmluvy jak je unavený a ani v neděli si nemůže odpočinout… Takže to nakonec znechutí všem. Moje argumenty o tom, že přátele a rodinu taky ráda vidím, ale prostě s dvěma šíleně živými dětmi je to pro mě vysilující a nic z těch návštěv nemám, zatímco on se rozplácne na gauči a v klídku si povídá, to nedokáže pochopit. Jak se s někým dá do řeči, okolí jde stranou, takže i když mu strčím děti, nechá je někde něco likvidovat a samozřejmě za nimi zase musím chodit já. :cert: Naše děti nevydrží opravdu ani minutu někde v klidu sedět a nic nevyvádět. Samozřejmě je varianta se rozdělit a můžu si jít s dětmi na výlet, ale to už spolu rovnou nemusíme žít vůbec, abychom se míjeli ve dveřích a netrávili spolu vůbec žádný čas a já někde vláčela sama děcka. :nevim: Kamarády na společné rodinné koníčky nemáme, to jsme zkoušeli a buď mají moc malé děti nebo se jim nechce nebo nevím, prostě takové to nakýblovat se na celý den do obýváku a nechat se obskakovat (buď u nás nebo my u někoho, už ani nevím co je horší, samozřejmě já za celou návštěvu neřeknu víc než větu, protože to je samé - pozor nerozbij to, neber mu to, nejez už ty sušenky bude tě bolet břicho :zed: ). Napadá vás jak to vyřešit? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8712
6.1.20 00:05

Co takhle rozdělit jednou děti a ty bys odjela s mladším např. k rodičům, a manžel by zajistil den pro starší dítě. Nám to „jeden na jednoho“ dost pomohlo - manžel si jednotlivě s nimi vytvořil mnohem lepší vztah (s oběma to právě bylo jen okřikování). Vždycky se pak na sebe zase těšíme a pro mě je to jako wellness (mít třeba celou sobotu jen jedno dítě).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
616
6.1.20 00:25

Na tech navstevach bych to rozdelila, ze ma kazdy 1 ditko. Pak je fajn na navsteve prespat a ten pokec nechat az po osme, kdyz uz deti spi. Jako rodina jezdime treba na kole-mladsi v sedacce, starsi uz slape. Pak spolecna jidla, vylet, prochazka, ale taky toho casu spolecneho neni moc. Casto ma kazdy 1 dite.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.1.20 07:29

My mame jen 1 a stejne, plus on po praci klid a ja domacnost, dite, po praci, pre koncim driv jdu ven s ditetem, na krouzky. Vikend volno si predstavuje, ze doma odpocivat, vyspat se, ja vstavam s ditetem, ma 4r vstava v pul 7..ani jednou nevstal on, pre vilno ze.. Ven jit, porad jen potom.. Tak chodim ja, v ne ho vykopu s nama, ale chova se jak tvuj.. U nas je to tak, ze ziju bez nej a ted se chystam na rozvod, doufam, ze ty reseni najdes :(

• Nahlásit
  • Citovat
3657
6.1.20 07:44

Meli byste travit cas i jen spolu, jinak se muze stat, ze se odcizite. Zavedla bych nejake minimum, kdy bude manzel jen s vami, mel by se to naucit a zvyknout si, ze je urcity cas, ktery stravi jen s vami. Normalne mu to zkus vysvetlit, ze ti to chybi a ze jsi porad jen s detmi a veskera pece je na tobe, ze chapes, ze on chodi do prace atd., ale chces, aby s vami travil vice volneho casu. Udelej to co nejdrive, jinak si zvykne a bude si zit svuj zivot.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19227
6.1.20 07:48

Zakladatelko, a kdyz bylo jedno dítě, nebo jste byli bez dětí, tak jste ten čas trávili jak? To mu výlet či sportovní aktivita nevadily, nebo taky chtěl jen sedět doma/u návštěv?
Mě to z popisu přijde, že je prostě děsně pohodlnej. A s tím asi jde jenom otevřeně si promluvit - jak se cítíš, jak to ovlivňuje jeho vztah s dětmi a jak tvůj vztah k němu Buď se chytne za nos a začne se trochu snažit, nebo taky ne. pak záleží, zda to budeš trpět a zařídíš si aktivity jen s dětmi a jeho budeš mít jako kasičku a ozdobu domácnosti, nebo Ti vyjde, že bez něj jsi na tom líp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3100
6.1.20 08:30

Já bych zkusila manželovi ukázat, jak se při těch návštěvách cítíš Ty. Pokud si dohodne opět nějakou návštěvu, tak bych si na daný čas dohodla nějakou aktivitu mimo domov a manželovi bych nechala obě děti. Určitě se mu bude návštěva líbit a bude se cítit nabitý energií a návštěvu si bude s dvěmi aktivními dětmi vychutnávat :lol:. Když nepomáhají slova, tak je nutné konat. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.1.20 09:37

Tvůj manžel mi přijde trochu jako pohodlný a sobec. Už jen to, že si chodí 3× týdně za svými zájmy, to mi přijde hodně. Jednou chtěl rodinu, tak by jí měl věnovat čas a po práci ten čas trávit s dětmi. Příp. ať si zkrátí úvazek třeba na 4 dny v týdnu, pokud si to můžete dovolit.
Pokud nic nedělá v domácnosti, dohodla bych se s ním na úklidu nebo vaření nebo nákupech nebo praní či žehlení apod.

• Nahlásit
  • Citovat
965
6.1.20 11:11

Problém tady u těchto rad „konej“ je především to, že chlapi to tolik neřeší. Jim je jedno, že domácnost bude vzhůru nohama, zeď počmáraná od fix, podlaha upatlaná od šťávy a dítě nedaleko od zvracení z přemíry bonbonů, popř. na obzoru nějaký vážnější úraz nedej bože. On si odbyde to „své hlídání“ a tu pohromu v podobě dokonale rozhozené domácnosti pak hodí na ženskou, která si přijede z wellnessu a pak to všechno dává 2 dny do kupy, protože ženám, na rozdíl od mužů vadí upatlaná podlaha, plný koš prádla, zbytky jídla na stole apod. Tam jediný přímý efekt vidím v nějakém ubrání domácích služeb tomu chlapovi, i když je to teda děsný (přestat mu prát, vařit apod.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
6.1.20 13:58

@zrcadlo dobrý tip :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.1.20 14:03
@Anonymní píše:
Před dětmi jsme trávili čas společně rádi, ale čím dál víc se s manželem rozcházíme v názorech. Jsme manželé 6 let, máme 2 děti do 4 let, já jsem zatím na rodičovské. Manžel pracuje klasických 8 hodin, chodí 3× týdně za svými zájmy, kde má také své okruhy známých, já 1× týdně. Také spousta povinností kolem bydlení apod. Vychází z toho to, že jako rodina dohromady fungujeme jenom v neděli, občas ještě jiné dny. Tím, že s dětmi jsem z 90% jen já, chtěla bych ten společný den trávit tak, abychom z toho něco měli všichni. Manžel si ale nedokáže vystačit jen s námi - neustále domlouvá a zve různé návštěvy. Cokoliv jiného je podle něj špatně. Nechápe, že pro mě je důležité trávit čas taky jinak a pokud prosadím svůj plán já (třeba nějaká příroda, výlet, sport), chová se vyloženě na facku. Na což samozřejmě nemám chuť se dívat - znechucené komentáře, výmluvy jak je unavený a ani v neděli si nemůže odpočinout… Takže to nakonec znechutí všem. Moje argumenty o tom, že přátele a rodinu taky ráda vidím, ale prostě s dvěma šíleně živými dětmi je to pro mě vysilující a nic z těch návštěv nemám, zatímco on se rozplácne na gauči a v klídku si povídá, to nedokáže pochopit. Jak se s někým dá do řeči, okolí jde stranou, takže i když mu strčím děti, nechá je někde něco likvidovat a samozřejmě za nimi zase musím chodit já. :cert: Naše děti nevydrží opravdu ani minutu někde v klidu sedět a nic nevyvádět. Samozřejmě je varianta se rozdělit a můžu si jít s dětmi na výlet, ale to už spolu rovnou nemusíme žít vůbec, abychom se míjeli ve dveřích a netrávili spolu vůbec žádný čas a já někde vláčela sama děcka. :nevim: Kamarády na společné rodinné koníčky nemáme, to jsme zkoušeli a buď mají moc malé děti nebo se jim nechce nebo nevím, prostě takové to nakýblovat se na celý den do obýváku a nechat se obskakovat (buď u nás nebo my u někoho, už ani nevím co je horší, samozřejmě já za celou návštěvu neřeknu víc než větu, protože to je samé - pozor nerozbij to, neber mu to, nejez už ty sušenky bude tě bolet břicho :zed: ). Napadá vás jak to vyřešit? :nevim:

moc te obdivuji drahousku jak to vsechno zvladas.
najdi si milence, pripadne vice milencu, at ti s detmi pomohou
a budes mit zas cas chodit do fitka
a tam si vyber nejakeho krasneho samecka, spise nez trenera kteri byvaji bez penez, vyber si nejakeho mladeho bohateho podnikatele, vetsinou hned z okna posilovny vidis v cem kdo prijel a to ti pomize odhadnout jak bohaty asi je.
a to bude tvuj novy milenec.
Manzu odkopni, podle vseho je to totalni trouba z toho uz nic dobreho nekouka, hodi se tak akorat na domaci uklid a vareni pripadne obcasne hlidani.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.1.20 16:52

Delegace povinností nefunguje, přesně jak psala @hopsalka, je mu to jedno, překročí bordel a co by se namáhal, že. Mám ten jeden večer pro sebe jak píšu, ale to se vrátím do rozházeného domova a neuspaných dětí bez večeře, ale to až tak neřeším, ani to nebyla úplně pointa otázky. Kdybych chtěla čas pro sebe (což kdo by nechtěl, že) asi na něj víc zatlačím s hlídáním. Ale mně nejde o to strčit mu děti nebo si je rozdělit (to mi nepřipadá moc rozdíl), ale spíš ať ten čas trávíme taky společně, jinak fakt už můžeme zavést střídavku a posílat si alimenty. :nevim: Jednou jsem vyzkoušela, co zmiňuje @Malina7, na poslední chvíli se vymluvit a nejít. No, strčil děti tetě a liboval si, jak si krásně užil návštěvu a děti byly moc hodné a co pořád mám (pak z něj postupně vylezlo, že se jim vlastně věnovala teta v jiné místnosti) - na což já prostě nemám nervy, strčit děti někomu a popíjet si kafíčko. Spíš asi prostě zlenivěl, za svobodna byl ochotný jít na výlet a sportovat apod. ale bylo to prostě o něčem jiném než s těmi dětmi a nebylo tolik povinností. No, chtěl děti, klidně by chtěl ještě další, ale to rodinné fungování tomu za mě totálně schází. Úplně nevidím východisko, jak ho přimět, aby byl aktivnější v tomhle směru a opravdu ho to bavilo, nebylo by to jen s úšklebky - tak tady máš tu přírodu jaks chtěla, radši jsem měl zůstat doma. :roll:
@Karolinka99 Nevím co hulíš, ale chci to taky :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
3657
6.1.20 16:57
@Anonymní píše:
Delegace povinností nefunguje, přesně jak psala @hopsalka, je mu to jedno, překročí bordel a co by se namáhal, že. Mám ten jeden večer pro sebe jak píšu, ale to se vrátím do rozházeného domova a neuspaných dětí bez večeře, ale to až tak neřeším, ani to nebyla úplně pointa otázky. Kdybych chtěla čas pro sebe (což kdo by nechtěl, že) asi na něj víc zatlačím s hlídáním. Ale mně nejde o to strčit mu děti nebo si je rozdělit (to mi nepřipadá moc rozdíl), ale spíš ať ten čas trávíme taky společně, jinak fakt už můžeme zavést střídavku a posílat si alimenty. :nevim: Jednou jsem vyzkoušela, co zmiňuje @Malina7, na poslední chvíli se vymluvit a nejít. No, strčil děti tetě a liboval si, jak si krásně užil návštěvu a děti byly moc hodné a co pořád mám (pak z něj postupně vylezlo, že se jim vlastně věnovala teta v jiné místnosti) - na což já prostě nemám nervy, strčit děti někomu a popíjet si kafíčko. Spíš asi prostě zlenivěl, za svobodna byl ochotný jít na výlet a sportovat apod. ale bylo to prostě o něčem jiném než s těmi dětmi a nebylo tolik povinností. No, chtěl děti, klidně by chtěl ještě další, ale to rodinné fungování tomu za mě totálně schází. Úplně nevidím východisko, jak ho přimět, aby byl aktivnější v tomhle směru a opravdu ho to bavilo, nebylo by to jen s úšklebky - tak tady máš tu přírodu jaks chtěla, radši jsem měl zůstat doma. :roll:
@Karolinka99 Nevím co hulíš, ale chci to taky :lol:

Tak nezbyva, nez si o tom v klidu a bez vycitek promluvit. Mate se radi, neni mezi vami odcizeni? Povidate si spolu a muzete si o tom normalne promluvit bez vycitek a obvinovani? Nesmis vystartovat a spustit na nej neco ve stylu vubec s nami nejsi, tvaris se otravene apod. Zkousela jsi to stylem treba rada bych, abysme spolu vsichni travili vice casu, chtela bych byt vice s tebou, chybi mi spolecne straveny cas, mam pocit, ze jsme spolu malo a je mi to lito. Zkousela jsi to?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.1.20 17:08

@Kaliopa Párkrát jsem to zkusila - v klidné chvilce mi to odkýve, že si to uvědomuje a taky by rád zapracoval na rodinném času a když pak dojde na lámání chleba a navrhnu - v neděli jedeme na rozhlednu (třeba), tak už je to protáhlý obličej a jó? :? Já jsem myslel, že se stavíme u těch, už nás zvali 3×, potřebuju ještě domluvit to a to a zrovna na rozhlednu? Bolí mě záda, nechce se mi do kopce. :zed: Tak něco navrhni - nic. Prostě se mu nechce a je protivný už pak na všechny. Když řeknu, že na návštěvu nejdu, začne vydírat, že beze mě nepůjde a že to je důvod, proč nemáme moc společných kamarádů…atd. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
3657
6.1.20 17:11
@Anonymní píše:
@Kaliopa Párkrát jsem to zkusila - v klidné chvilce mi to odkýve, že si to uvědomuje a taky by rád zapracoval na rodinném času a když pak dojde na lámání chleba a navrhnu - v neděli jedeme na rozhlednu (třeba), tak už je to protáhlý obličej a jó? :? Já jsem myslel, že se stavíme u těch, už nás zvali 3×, potřebuju ještě domluvit to a to a zrovna na rozhlednu? Bolí mě záda, nechce se mi do kopce. :zed: Tak něco navrhni - nic. Prostě se mu nechce a je protivný už pak na všechny. Když řeknu, že na návštěvu nejdu, začne vydírat, že beze mě nepůjde a že to je důvod, proč nemáme moc společných kamarádů…atd. :nevim:

Tak pak nevim, asi na tom musis trvat, aby si zvykl, ze je cas, ktery proste stravi s rodinou. Az deti budou vetsi, tak by to melo byt lepsi, ale nesmi si do te dovy odvyknout travit volny cas s vami.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama