Manžel se bojí krize

Anonymní
5.9.20 16:50

Manžel se bojí krize

Ahoj holky, máme spolu jedno děcko a na cestě je druhé. Při početí jsme ještě neměli páru o tom, co přijde. Mám na mysli samozřejmě tu krizi, což asi po pár letech ekonomického rozmachu nikdo příliš nečekal. Pracuje v hotelnictví, kde se zatím kupodivu celkem daří (asi mi to každá věřit nebudete, ale hosty tam ještě mají), ale jeho paranoidní obavy mě srážejí na kolena, víte, soužití začíná být složité a já nevím, jak mu vyjádřit podporu, kdyby ke ztrátě zaměstnání opravdu došlo… Vlastně se mu (nám) ani vůbec nedivím, nárok na podporu by už neměl. Co jste mi schopné poradit vy, jste nucené/nuceni řešit finanční situace, jak se s tím vypřádáváte?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9376
5.9.20 16:56

Tak pokud se mu teď daří, tak ať spoří na účtu, ne? Každej problém se líp snáší, když má člověk nasporeno :) ono to i tak nějak k chlapům patří, obzvlášť když čekáte další přírůstek, doléhá na něj to, že vás musí uživit, stejně jak my ženské řešíme, jestli je mimino prebalene, najezene…tak chlapi zas mají starost, aby byla rodina do budoucna zabezpecena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22509
5.9.20 17:02

Tak pripadne bude doma s detmi on a ty pujdes do prace.
Taky muzete zacit vic setrit. Nejaky financni polstar mate?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14428
5.9.20 17:03

No a jaký má záložní plán, kdyby se dařit přestalo?

Pokud je zaplavený úzkostí tak, že není schopen racionálně plánovat, což je vlastně vcelku pochopitelné, tak ať se přestane stydět a zajde párkrát za nějakým psychologem, naučí se tu úzkost zvládat a vymyslí tedy jak zabezpečit fungování rodiny i v případě, že současný byznys půjde do háje.

Čím dříve to udělá, tím více času na přípravu bude mít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45715
5.9.20 17:06

Tak pokud někdo netuší, že ekonomika funguje v cyklech a tím pádem vždy po pár letech přijde krize a žije od výplaty k výplatě bez úspor, tak je hloupý. A ještě si bez rezerv dělat další dítě.
Proč by neměl mít nárok na podporu, pokud pracuje legálně na klasickou pracovní smlouvu?
A pokud se partnerovi v současné práci stále daří, tak snad můžete dělat nějaké rezervy, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1602
5.9.20 17:15
@Anonymní píše:
Ahoj holky, máme spolu jedno děcko a na cestě je druhé. Při početí jsme ještě neměli páru o tom, co přijde. Mám na mysli samozřejmě tu krizi, což asi po pár letech ekonomického rozmachu nikdo příliš nečekal. Pracuje v hotelnictví, kde se zatím kupodivu celkem daří (asi mi to každá věřit nebudete, ale hosty tam ještě mají), ale jeho paranoidní obavy mě srážejí na kolena, víte, soužití začíná být složité a já nevím, jak mu vyjádřit podporu, kdyby ke ztrátě zaměstnání opravdu došlo… Vlastně se mu (nám) ani vůbec nedivím, nárok na podporu by už neměl. Co jste mi schopné poradit vy, jste nucené/nuceni řešit finanční situace, jak se s tím vypřádáváte?

Holky mají pravdu. Pokud člověk má záložní plán a něco naspořeno, tak není důvod vidět věci tak černě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.9.20 17:23
@Anonymní píše:

tAKZALEŽÍ JAKA je vaše financni situace a jaka je rezerva popřípade naroky atd…je třeba se strachu postavit :-) a připravit se na tu variantu že o praci přijde… takže představit si, že proste přijde o práci a nachystat založní plán… kdo je připraven neni ohrožen… nic neni neřešitelny..neni duvod se hroutit…zdraví a rodina zustavaji…jedine o co mužete přijit je asi komfort…z velkeho bytu do garsonky, z oktavky k fabii apod… je to individualni… práci najde vždy pokud se ji nestiti…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.9.20 17:28
@Moringa píše:
Holky mají pravdu. Pokud člověk má záložní plán a něco naspořeno, tak není důvod vidět věci tak černě…
Úspory pochopitelně máme, naším problémem je ale ta paranoidní úskost, díky které mívá pocity méněcennosti
  • Citovat
  • Nahlásit
1916
5.9.20 17:30
@lucenka píše:
Tak pokud někdo netuší, že ekonomika funguje v cyklech a tím pádem vždy po pár letech přijde krize a žije od výplaty k výplatě bez úspor, tak je hloupý. A ještě si bez rezerv dělat další dítě.
Proč by neměl mít nárok na podporu, pokud pracuje legálně na klasickou pracovní smlouvu?
A pokud se partnerovi v současné práci stále daří, tak snad můžete dělat nějaké rezervy, ne?

Pokud si myslíte, že nás čeká pouhá „cyklická krize“, a že stát bude mít i nadále na výplatu nyní běžných sociálních dávek (jako třeba ta nezaměstnanost) a bude i nadále jednoduché najít jinou práci, tak jste neuvěřitelně naivní především Vy. V přímém přenosu se řítíme do opravdu obrovského finančního průšvihu a ještě tomu tleskáme. Následky téhle covidové pseudopandemie budou nedozírné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14428
5.9.20 17:34
@Anonymní píše: Úspory pochopitelně máme, naším problémem je ale ta paranoidní úskost, díky které mívá pocity méněcennosti

no a od toho je psychoterapie, aby se to manžel naučil zvládat.

nebo alespoň knihu pro základní porozumění tomu, jak úzkost funguje a jak deformuje myšlení.

https://obchod.portal.cz/…e-z-uzkosti/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45715
5.9.20 17:35
@carsa píše:
Pokud si myslíte, že nás čeká pouhá „cyklická krize“, a že stát bude mít i nadále na výplatu nyní běžných sociálních dávek (jako třeba ta nezaměstnanost) a bude i nadále jednoduché najít jinou práci, tak jste neuvěřitelně naivní především Vy. V přímém přenosu se řítíme do opravdu obrovského finančního průšvihu a ještě tomu tleskáme. Následky téhle covidové pseudopandemie budou nedozírné.

Ty si myslíš, že náš stát zkrachuje? Protože jinak na výplatu běžných dávek tylu podpora v nezaměstnanosti mít bude. A ano všechny krize trvají jen určitou dobu a po jich opět nenásleduje období ekonomického růstu. Takže se z toho zase ekonomika po nějaké době vyhrabe. A zatím se do obrovského pruseru neřítíme. Pořád máme relativně nízký dluh v poměru k HDP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1916
5.9.20 17:47
@lucenka píše:
Ty si myslíš, že náš stát zkrachuje? Protože jinak na výplatu běžných dávek tylu podpora v nezaměstnanosti mít bude. A ano všechny krize trvají jen určitou dobu a po jich opět nenásleduje období ekonomického růstu. Takže se z toho zase ekonomika po nějaké době vyhrabe. A zatím se do obrovského pruseru neřítíme. Pořád máme relativně nízký dluh v poměru k HDP.

Měli jsme až do letošního roku. Ano, opravdu si myslím, že tohle není obyčejná krize, protože není vyvolané standardními ekonomickými aspekty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45715
5.9.20 17:55
@carsa píše:
Měli jsme až do letošního roku. Ano, opravdu si myslím, že tohle není obyčejná krize, protože není vyvolané standardními ekonomickými aspekty.

Ale ono se to bude chovat jako standardní ekonomická krize. i teď je to vidět. Některým odvětvím se teď daří víc než dřív, jiná naopak upadají.
A i po letošním roce ten poměr dluhu vůči HDP nebude tragický. Ano naroste, ale pořád na tom budeme celkem slušně. Jde o to, aby se ty peníze správně využily a pomohly ekonomice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1463
5.9.20 18:00

@carsa přestante strašit, v mediich straší už dost. Nebo snad mate křišťálovou kouli že píšete jak to všechno bude?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5634
5.9.20 18:05

@carsa Jsi ekonom?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu