Manžel se chce kvůli tchýni rozvést

Anonymní
22.4.21 14:45

Manžel se chce kvůli tchýni rozvést

Ahoj děvčata, nadpis je opravdu reálný a vše se kvůli tchýni děje. S tchýni jsem měla docela dobrý vztah, někdy jsme se i sešli jen my dvě a kecali u kávy. Ale pak jsme s tchýni měli opakovaný konflikt, přičemž manžel vždy souhlasíl jen s tchýni. Nechci to tady všechno vypisovat, tak napíšu jen o jaká témata šlo- o výběru školy pro dceru, o to že jsme si pořídili uklizečku, o dovolenou, o problémech které mám v rodině, o koronavius, o vánoce, o alkohol, o můj názor na jednoho člena rodiny. Manžel mi tady teď každý den říká že se chce rozvést, ale žádné kroky nepodnikl. Když to chci řešit, tak mě úplně ignoruje, napsala jsem mu i dopis, nic mi na něj neřekl ani nevím jestli ho vůbec četl.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2216
22.4.21 14:48

A ty se chces rozvest nebo ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
85
22.4.21 14:50

Já bych asi s rozvodem přišla sama. Nemohla bych být s člověkem, co se mě nikdy nedokáže zastat a stát při mně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1729
22.4.21 14:53

A ty se tomu branis? Se divim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4055
22.4.21 14:54

Tak se rozveď ty ne… Máš chlapa co se s tebou rozvede kvůli vlastní matce, nebo tím minimálně vyhrožuje. Váš vztah tedy asi nebude z nejzdravějších… Pokud ale nevytváříš zbytečné konflikty jen proto, že máš pocit, že tvůj muž upřednostňuje vlastní matku, to by byla jiná a pak bych ho pochopila. Každá věc má dvě strany. Jestliže je to ale tak, jak ty popisuješ, pak jděte do poradny a ujasněte si co je Vaše rodina. Tchyně může dát dobře mířenou radu, ale ne plést se vám do života a rozhodovat za vás.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1327
22.4.21 14:54

Hm a my tady jako co s tím? Máme zformovat rozvášněný dav a jít na ni nebo co? Ani sama nepíšeš, co se děje. Ta tvoje průřezová témata můžou klidně vypadat takhle:

výběr školy pro dceru - ty můžeš prosazovat nějakou waldorfskou flákárnu

uklizečka - může vás to dostat do finančních problémů, ale ty stejně nehneš prstem, i když byste měli doma bordel jak v tanku

dovolená - můžeš chtít rajzovat po Maledivách, i když byste neměli ani na Mácháč vlakem

koronavirus - můžeš být nějaká švihlá ezomaniačka, která má nad postelí fotku Jany Peterkové

Vánoce - můžeš požadovat, aby u vás byla nacpaná celá tvoje rodina a manželově zakážeš vstup

alkohol - můžeš mít denně opici jak Ilja Muromec a tchyni to vadí

Taky to může být úplně jinak, nicméně neříkáš, co to je. Takhle ti zbývá poradit jen tolik, že tvůj manžel je dospělý člověk a jeho matka je pořád ještě jeho rodina. To, že si tě vzal neznamená, že s tebou musí souhlasit za všech okolností.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
247
22.4.21 14:55

Ono je vtipny, jak kazdy ma vzdy svou pravdu. Ta tchyne by zase vse popsala uplne jinak a ze zakladatelka je harpyje a vyuziva jejiho syna, ani doma nic nedela a musi mit uklizecku atd. :mrgreen: A kde je pravda z nas nikdo nevi. Kazdy si mysli jak se super i spatna tchyne, i spatna manzelka :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.4.21 14:58

Já vlastně ani pořádně nevím, jestli se chci rozvést a taky nevím jestli mám podniknout nějaké kroky sama. Mám strach aby se to nějak neobratilo proti mě, tchýně jak teď zjišťuji je zákeřná a vyhrožuje mi že mi sebere dceru, prý už manželovi našla právničku. Manžel řekl že mu na ní jenom dala kontakt, že jí nevolal a já nevím jestli mu to mám vůbec věřit.

• Citovat
  • Nahlásit
1319
22.4.21 15:00

Ať je to jak chce, rozvod bude dobre řešení. Bud je magor tchyně nebo ty a chlap mezi vámi poletuje. To není dobrý pro nikoho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
599
22.4.21 15:06
@Midaku píše:
Ať je to jak chce, rozvod bude dobre řešení. Bud je magor tchyně nebo ty a chlap mezi vámi poletuje. To není dobrý pro nikoho.

Jasně, chlap jedinej je v tom nevinně :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
599
22.4.21 15:09

Nebyla bych s někým, kdo se se mnou chce rozvést. Co je to potom za vztah, to nemá budoucnost. Ať se na to podíváš z jaké strany chceš. A že rozhodují rodiče a ne prarodiče (škola, vánoce, uklízečka…), to snad nemusí nikdo zdůrazňovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8070
22.4.21 15:11
@Anonymní píše:
Já vlastně ani pořádně nevím, jestli se chci rozvést a taky nevím jestli mám podniknout nějaké kroky sama. Mám strach aby se to nějak neobratilo proti mě, tchýně jak teď zjišťuji je zákeřná a vyhrožuje mi že mi sebere dceru, prý už manželovi našla právničku. Manžel řekl že mu na ní jenom dala kontakt, že jí nevolal a já nevím jestli mu to mám vůbec věřit.

Tchyne rekla, tchyne nasla, tchyne dala…
Rozvadis se s tchyni nebo s manzelem ;)?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.4.21 15:13

@fera21 Tchýně chtěla aby dcera nastoupila do soukromě školy, já jsem chtěla aby nastoupila do normální. S uklizečkou přišel sam manžel, nechtěl se vůbec podílet na chodu domácností. Dovolená souvisí s koronavirem, tchýně nechápala proč jezdíme v tuhle dobu na dovolenou, že riskuje naše zdraví a životi. Tchýně koronavius zbytečně moc hrotí, když zaslechla že je v číně žačala všude nosit respirator a nutila do toho i mě manžela a dceru. Na vánoce u nás byla tchýně od 22 prosince do 27. Všechno mi kritizovala, nekoupili jsme pěkný stromek, tak musela přivézt svůj. Neumím podle ní vůbec vařit, tak si žačala vařit sama, manžel jedl všechno od ní, i když prý já umím vařit líp, chtěl udělat mamince radost a já jsem mu byla ukradena. Na silvestra jsem se malinko opilá, protože tchýně byla středem pozornosti a ja toho měla dost.

• Citovat
  • Nahlásit
1319
22.4.21 15:14

@safina tak on nejspíš nemůže za to, ze se ty dvě nesnáší. Je blby, ze vždy stoji při mamince, mel by podporovat obě a snažit se je nějak krotit, aby nebyly furt v sobe. To je ta jeho chyba. Ale to, ze jsou ženský na sebe hnusný, asi jeho chyba nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
247
22.4.21 15:16
@Anonymní píše:
@fera21 Tchýně chtěla aby dcera nastoupila do soukromě školy, já jsem chtěla aby nastoupila do normální. S uklizečkou přišel sam manžel, nechtěl se vůbec podílet na chodu domácností. Dovolená souvisí s koronavirem, tchýně nechápala proč jezdíme v tuhle dobu na dovolenou, že riskuje naše zdraví a životi. Tchýně koronavius zbytečně moc hrotí, když zaslechla že je v číně žačala všude nosit respirator a nutila do toho i mě manžela a dceru. Na vánoce u nás byla tchýně od 22 prosince do 27. Všechno mi kritizovala, nekoupili jsme pěkný stromek, tak musela přivézt svůj. Neumím podle ní vůbec vařit, tak si žačala vařit sama, manžel jedl všechno od ní, i když prý já umím vařit líp, chtěl udělat mamince radost a já jsem mu byla ukradena. Na silvestra jsem se malinko opilá, protože tchýně byla středem pozornosti a ja toho měla dost.

No tak bud rada, kdyz se ji zbavis. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat