Manžel se náhle zamiloval a chce se rozejít

Anonymní
6.12.19 11:12

Manžel se náhle zamiloval a chce se rozejít

Jsme s manželem deset rok, z toho dva roky jsme svoji. Milovali jsme se, máme společné zážitky, porozumění. Ano, nemáme žhavý sex jako před léty a ne vždycky je to úplně růžové. Ale myslím, že máme problémy jako běžné páry v dlouholetém vztahu. Děti nemáme, řešili jsme IVF, které bohužel zatím nevyšlo a dost se kolem toho točil náš život v posledních letech.

Byli jsme na krásné dovolené a hned po jejím návratu odjel manžel na kurz v rámci práce, kde má být celkem čtyři týdny, domů jezdí jen na víkendy. Teď je tam druhý týden a dnes má přijet. První týden už byl takový jiný pod vlivem prostředí, kde je, je tam hodně s lidmi a víc žije. A baví ho to, což je fajn, protože já bych taky chtěla, abychom spolu víc žili, tak jsem myslela, že si z toho něco odnese pro svůj každodenní život.

Bohužel tento týden jsme si několkrát volali a prvně to začalo tím, že neví, jestli má smysl, abychom spolu byli, protože mezi sebou nemáme vášeň. A že máme nějaké problémy ve vztahu, které mu hodně vadí. Tak jsem si říkala, že to zkusíme spravit a tak… Bohužel podstatou je, že tam byl jeden večer sám se ženou, do které se zamiloval… Nic mezi nimi nebylo. Ale říká mi, že je to silnější než on, že ji neumí odolat a že tam s ní nedokáže trávit čas a nebýt s ní. Přitom ji vůbec nezná a ještě k tomu je to žena, co už v rámci jejich firmy měla několik dvouměsíčních vztahů s jeho kolegy… Má úplně zatmění mysli, vůbec nad tím nepřemýšlí, neuvědomuje si důsledky a o co přijde, on totiž vážně přemýšlí nad tím, že se chce rozejít :(. A ani neví, jestli ho ona chce…

Bojím se, že dnes navrhne rozchod. Přijde mi to úplně šilené. Nechci zahodit takhle dlouhý a podle mě kvalitní vztah kvůli jeho několikadennímu pobláznění. Ale na druhou stranu mám chuť na něj hrozně křičet a odejít a nikdy s ním nepromluvit, protože mi hrozně ubližuje, nemůžu jíst, spát, pořád brečím. A jestli se nebude chtít rozejít hned, nevím, jak vydržím další dva týdny čekat, kdy s ní zase bude a kdy se s ní třeba vyspí.

Prosím moc o radu :(

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

9312
6.12.19 11:16
@Anonymní píše:
Jsme s manželem deset rok, z toho dva roky jsme svoji. Milovali jsme se, máme společné zážitky, porozumění. Ano, nemáme žhavý sex jako před léty a ne vždycky je to úplně růžové. Ale myslím, že máme problémy jako běžné páry v dlouholetém vztahu. Děti nemáme, řešili jsme IVF, které bohužel zatím nevyšlo a dost se kolem toho točil náš život v posledních letech.

Byli jsme na krásné dovolené a hned po jejím návratu odjel manžel na kurz v rámci práce, kde má být celkem čtyři týdny, domů jezdí jen na víkendy. Teď je tam druhý týden a dnes má přijet. První týden už byl takový jiný pod vlivem prostředí, kde je, je tam hodně s lidmi a víc žije. A baví ho to, což je fajn, protože já bych taky chtěla, abychom spolu víc žili, tak jsem myslela, že si z toho něco odnese pro svůj každodenní život.

Bohužel tento týden jsme si několkrát volali a prvně to začalo tím, že neví, jestli má smysl, abychom spolu byli, protože mezi sebou nemáme vášeň. A že máme nějaké problémy ve vztahu, které mu hodně vadí. Tak jsem si říkala, že to zkusíme spravit a tak… Bohužel podstatou je, že tam byl jeden večer sám se ženou, do které se zamiloval… Nic mezi nimi nebylo. Ale říká mi, že je to silnější než on, že ji neumí odolat a že tam s ní nedokáže trávit čas a nebýt s ní. Přitom ji vůbec nezná a ještě k tomu je to žena, co už v rámci jejich firmy měla několik dvouměsíčních vztahů s jeho kolegy… Má úplně zatmění mysli, vůbec nad tím nepřemýšlí, neuvědomuje si důsledky a o co přijde, on totiž vážně přemýšlí nad tím, že se chce rozejít :(. A ani neví, jestli ho ona chce…

Bojím se, že dnes navrhne rozchod. Přijde mi to úplně šilené. Nechci zahodit takhle dlouhý a podle mě kvalitní vztah kvůli jeho několikadennímu pobláznění. Ale na druhou stranu mám chuť na něj hrozně křičet a odejít a nikdy s ním nepromluvit, protože mi hrozně ubližuje, nemůžu jíst, spát, pořád brečím. A jestli se nebude chtít rozejít hned, nevím, jak vydržím další dva týdny čekat, kdy s ní zase bude a kdy se s ní třeba vyspí.

Prosím moc o radu :(

A tohle ti jen tak vyprávěl do telefonu? Ženskou zná týden a už je hrozně zamilovaný? Nedivím se, že nemáš náladu s ním mluvit. Já bych se snad sebrala a jela na víkend ke kamarádce, ať se on může v klidu plácat v nešťastné lásce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
549
6.12.19 11:30

Tohle mi trochu připomíná ten příběh, kdy borec odešel od manželky, protože nová holka byla víc free a povolila mu chameleóna v bytě. Akorát tam byl stres z nového baráku, u vás asi stres z IVF a těch dalších věcí.

Ať uděláš cokoliv, neponižuj se a nehysterči před ním. Nech ho v tom vymáchat, ať je za každé své rozhodnutí plně zodpovědný a nemůže se v budoucnu vymlouvat na tebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9422
6.12.19 11:34

Kolik Ti je zakladatelko? A kolik jemu? A kolik té paní?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.12.19 11:35

Mně je 28, jemu 32 a jí 26

• Nahlásit
  • Citovat
481
6.12.19 11:39

Hele znám takových případu pár, kdy chlap odešel nebo chtěl odejít, že se zamiloval a nakonec se stejně vrátil nebo zůstal s manželkou. Krize středního věku bych řekla, zkus si to vyhledat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.12.19 11:40

Nedoprosuj se a neponizuj se. Ať jde, kam ho srdce táhne. Děti nemáte…
Je jasný, ze ve vztahu nemáte po deseti letech vášeň, kdo ji má. Neodolal…nebo s největší pravděpodobnosti neodola, tak za to nestojí. Ztracených deset let života.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.12.19 11:41

To je hrozny, drz se :hug: :hug: :hug: souhlasim s holkama, snaz se neponizovat, radeji bych odjela na vikendy, nez delat vrbu takovym vejsplrchtum. Kdyz odjedes, tak on s tebou nebude moct resit rozchod a ty se k tomu nebudes muset nijak stavet. Jinak jestli pani je na ty 2 mesicni romanky, tak hraje cas pro tebe. Nic formalniho s nim neres, nevychazej vstric a ono se to urcite uklidni. Posilam silu :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10424

Taky mi přijde zvláštní, že by ti tohle líčil do telefonu po týdnu poblouznění. Kdyby chtěl vášeň, tak jí tam prostě přefikl a možná by ses o tom ani nedozvěděla. Skoro bych řekla, že spíš hledá nějakou záminku k rozchodu. Moc bych se nepitvala v tom, jestli s ní spí/nespí, jestli ona ho chce/nechce. Pokus se zůstat nad věcí a uvidíš, s čím přijede. Je možné, že ho prostě semlelo všechno to kolem neplodnosti a dost možná ho štve sex na povel… :? Drž se!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

Ono je to hrozně těžký, ale vem si to kolem a kolem. Co z toho vztahu máte? Ste spolu deset let, děti nejdou, nic vybudováno společně…a on teď na nějaký čas odjel a možná zjistil, že prostě ten stereotyp bez vývoje nedává…
Já to vlastně chápu, u nás to bylo dost podobný a taky to šlo postupně do háje. Teď sem krátce sama a zjišťuju, že mi je dobře. Jo, občas to zamrzí a chybí mi chlapský objetí, ale víš ty co? ON mi chybí výrazně míň, než sem si myslela…když to přirovnám, tak je to jako se strašně starým svetrem. Máš ho ráda, máš ho léta, i když už je hnusnej a vytahanej, tak ho pořád vracíš do skříně. No a jednoho krásnýho dne se prostě ztratí. Pláčeš po něm, ale pak za chvíli zjistíš, že ho vlastně zase taková škoda nebyla, byl to jen zvyk a nechuť měnit zaběhnuté…a s novou chutí do života vletíš do krámu a vybíráš novej a vlastně je ti báječně :lol: :lol:

Já z mý zkušenosti bych ihned zareagovala - buď velkou „scénou“, kdy dáš najevo, že ho nedáš tak snadno, a budeš bojovat (on se možná probere, možná vyděsí, ale aspoň to zlomí ten stereotyp), nebo vyklidíš pole s tím, ať si chlapec rozmyslí co chce (v tom případě je samozřejmě nutné připustit si variantu, že zjistí, že je mu bez tebe líp a nebude tě chtít zpátky).
Nejhorší možnou reakcí je počkat, jeslti ho to nepřejde, ale zároveň nic jiného neudělat…tak ho ztratíš téměř jistě :think:

• Nahlásit
  • Citovat
8764
@adri26 píše:
Hele znám takových případu pár, kdy chlap odešel nebo chtěl odejít, že se zamiloval a nakonec se stejně vrátil nebo zůstal s manželkou. Krize středního věku bych řekla, zkus si to vyhledat.

Krize středního věku ve 32 letech? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10424
6.12.19 11:42
@adri26 píše:

Ve 32 letech? Bez dětí? Dost těžko…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7868
6.12.19 11:43

Ty jo, on je týden z domu a už se stihl zamilovat a asi se bude chtít rozvést? Kvůli ženě, kteou ani nezná a neví, jestli by ho vůbec chtěla? 8o Tak to je mazec teda. Vůbec nevím, jak bych reagovala já, ale vůbec se ti nedivím, že s ním nechceš mluvit :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
914
6.12.19 11:44
@Anonymní píše:
Přitom ji vůbec nezná a ještě k tomu je to žena, co už v rámci jejich firmy měla několik dvouměsíčních vztahů s jeho kolegy…

Počkal bych dva měsíce, protože pravděpodobně bude další v pořadí… :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3337
6.12.19 11:44

No pochybuju že s ní ještě nespal.. Proto v tom tak lítá ;) ale co radit.. Pokud ta slečna je taková jaká píšeš, tak je to opět jen na chvíli a zbydou mu oči pro pláč a rozpadlá rodina.. já bych se asi taky hroutila, ale vím, že bych se nedokázala vrátit a hlavně mu znovu věřit.. byl by to konec i kdyby z toho vycouval on po pár dnech, prostě už mi to řekl, zatizil mě tím, pozdě. Jde vidět, že je slabej jedinec, má si to nejdřív urovnat v sobě a ne hned pouštět pusu na spacir. Sice je mu 32,ale přijde mi furt mladej a blbej… Mně je taky 28 a tohle bych mu netrpěla :poblion: seber všechny síly.. jsi mladá, ty dítka můžeš mít s někým, kdo si tě aspoň zaslouží a neudělá ti takovou svinarnu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama