Manžel se nejspíš chce nechat živit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Domča99
Povídálka 31 příspěvků 22.06.19 16:50
Manžel se nejspíš chce nechat živit.

Dobrý den, chtěla bych znát Váš názor. Manžel je od ledna bez práce. Měl aspoň brigády, kde si vydělal docela slušné peníze, ale v dubnu jakoby úplně otočil. Od té doby nebyl ani na brigádě, finančně vůbec nepomáhá, myslela jsem, že to je nějaké chvilkové období. Peníze jsme měli vždy na jednom účtu společné, dvě platební karty atd, ale já si teď své peníze dala na svůj účet. údajně má nastoupit v pondělí do práce. Peníze momentálně chce pořád po mě se slovy, že mi to vrátí, jak budu já na mateřské, protože miminko jsme plánovali. Bohužel nemáme předmanželskou smlouvu a má na sebe ještě před manželstvím půjčku. Má otázka hlavně zní, zda když mu nedám peníze na půjčku, tak můžou vymáhat po mě peníze? Já to doteď nějak neřešila, protože vždy chtěl pracovat, ale teď pořád se hrabe jen v autu, jezdí si na srazy a zajímá se jen o moji práci ať vydělávám víc. Myslíte, že to je něco chvilkoveho nebo se ukázal takový, jaký je? Děkuju

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
welovefashion
Ukecaná baba ;) 1087 příspěvků 104 inzerátů 22.06.19 16:55

@Domča99 zkus zmínit, že pokud nechce pracovat, může jít na mateřskou až se dítě narodí, řekla bych, že pak půjde pracovat rád :-)

třeba je to jen období, nemá třeba psychické problémy? Nezvykl si na to, že nemusí vstávat?

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1504 příspěvků 22.06.19 17:04

Bože lidi jako vy, by vůbec neměli mít děti, to nedopadne dobře…

M-A
Kecalka 417 příspěvků 22.06.19 17:15

A jak dlouho jste spolu, rok nebo 7?

Domča99
Povídálka 31 příspěvků 22.06.19 17:17

@M-A 9 let z toho 3 měsíce manželé, bydlíme spolu 4 roky.

Zumpa
Zasloužilá kecalka 673 příspěvků 22.06.19 17:17

To je normální, já se chci také nechat živit. :pankac:

Domča99
Povídálka 31 příspěvků 22.06.19 17:19

@welovefashion celý život pracoval na nočních (krupiér), u nás zavřeli kasíno a od té doby nepracuje. Jezdil brigádne, teď už ani to ne. O těch problémech jsem taky uvažovala, nebo jestli se něco nestalo, o čem nevím, ale nic mě nenapadá. A já dítě nechci, dokud neuvidím, že normálně funguje a snaží se „zabezpečit rodinu“ a ne že si říká o peníze jako nějaký žák základní školy.

Uslava
Ukecaná baba ;) 1101 příspěvků 22.06.19 17:29
@Zumpa píše:
To je normální, já se chci také nechat živit. :pankac:

Tak řekni manželce, ne? Podle tvých příspěvků bych typovala, že už to u vás doma takhle dávno funguje? Nebo to doma máte jinak a tady se jen vytahuješ?

Halamka
Závislačka 4049 příspěvků 22.06.19 17:32

Ma zdravé ruce? Ať maká. Ale se vší úctou, bude to pěkný lempl, když mu není hloupé nechat se živit od ženské. Já bych tohle nesnesla. On má panáček asi skvělý život, že? Naklizeno, vyprano, uvařeno, zasoulozi si… Co mu taky chybí… Ani omylem. Ať každý měsíc přispívá stejným dílem do domácnosti nebo papa :roll:

Ou
Echt Kelišová 8144 příspěvků 22.06.19 17:34

Nepůjčuj mu - tím mu jen umožníš pokračovat v současném chování.

A hlavně si nepořizuj dítě, dokud nenaskočí zpátky do pracovního procesu.

Pokud přestane splácet svoje dluhy které vznikly před manželstvím, tak v případě exekuce ti tato nejspíš naskočí na účet, ale když požádáš o zrušení z důvodu, že si půjčku vzal za svobodna, tak ji exekutor bude muset zrušit.

Ovšem pokud si tvůj muž půjčí někde teď, tak už to pak za tebou může jít. Stav se případně do občanské poradny poradit se ohledně zúženého společného jmění manželů.

Ale primárně je potřeba se naučit s manželem mluvit o tom, co tě znepokojuje a o tom, jak to vidí do budoucna to ideálně tak, abyste oba zůstali v klidu a ani jeden nezačal druhého obviňovat, vyčítat či se něčemu bránit - což uznávám bude docela náročné.

tulipán
Závislačka 4542 příspěvků 22.06.19 17:36
@Domča99 píše:
@M-A 9 let z toho 3 měsíce manželé, bydlíme spolu 4 roky.

3 mesice manzelstvi = 3 mesice nepracuje.

debra.morgan
Echt Kelišová 9476 příspěvků 22.06.19 17:39

To si musíte vyřešit spolu, s náma to tady nevyřešíš.

my se živíme navzájem a víme, že se na sebe můžem spolehnout. stěhovali jsme se spolu s tím, že tehdy jen přítel věděl, že ještě nekolik let nebudu mit staly prijem a ze velka cast financi bude na něm a nevadilo mu to, dokonce si mě tak i vzal, přestože mě živil a svým způsobem stále živí… pak měl úraz, byl několik měsicu mimo a živila jsem já, ted budu pobirat 3 roky rodicak, tak zas budou finance spiše na něm…vlastně jsme se shodli, že až budeme mit 2 plnohodnotne platy budeme bohači :mrgreen:, přestože nam takto nic nechybi a nijak extra si neodrikame…

welovefashion
Ukecaná baba ;) 1087 příspěvků 104 inzerátů 22.06.19 17:42
@Domča99 píše:
@welovefashion celý život pracoval na nočních (krupiér), u nás zavřeli kasíno a od té doby nepracuje. Jezdil brigádne, teď už ani to ne. O těch problémech jsem taky uvažovala, nebo jestli se něco nestalo, o čem nevím, ale nic mě nenapadá. A já dítě nechci, dokud neuvidím, že normálně funguje a snaží se „zabezpečit rodinu“ a ne že si říká o peníze jako nějaký žák základní školy.

mluvit, mluvit, ono si fakt mohl prostě jen zvyknout sedět doma, může být ale třeba i vyhořelý…popřípadě zaměstnat doma, tak když nepracuje, může zatím co jsi v práci vykonávat všechny domácí práce…

Sany80s
Kelišová 7380 příspěvků 22.06.19 18:05

Takže on celou dobu dělal, po práci si našel x měsíců slušně placenou brigádu až do dubna, teď je půle června, on brzy nastupuje a ty si po takové chvilce převádíš peníze na svůj účet a to jste spolu 9 let.
Ty jsi fakt životní opora. Být manžel někoho takového, tak fakt začnu pochybovat o budoucnosti s takovým člověkem.
Ono to je docela složité hledat si práci, přitom mít hodně hodin brigády. Slušné práce moc není a chce to chvilku času, pokud člověk není zrovna nějaký technický nebo IT odborník.

Zumpa
Zasloužilá kecalka 673 příspěvků 22.06.19 18:19
@Uslava píše:
Tak řekni manželce, ne? Podle tvých příspěvků bych typovala, že už to u vás doma takhle dávno funguje? Nebo to doma máte jinak a tady se jen vytahuješ?
Říkat je nebudu, mám takové tušení, že by se jí tento nápad trochu nelíbil :mrgreen:
Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama