Reklama

Manžel se neumí chovat slušně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.18 18:13
Manžel se neumí chovat slušně

Dobrý den, omluvte anonymitu, ale stydím se za problém, se kterým bych chtěla poradit…poslední dobou zkrátka pozoruji, že můj manžel se chová nevychovaně. Konkrétně tak, že velmi často lidem skáče do řeči, mluví s plnou pusou, jídlo doslova hltá, hlasitě pokřikuje, ve frontě v obchodě je nepříjemný, když musíme dlouho čekat, hlasitě to komentuje ve stylu, že to je jako neskutečný, že maj jen dvě pokladny apod. nebo v autě ( a vlastně i jinde)sprostě nadává. Když jde po přechodu starší člověk, dělá si z toho různě srandu, ať si pospíší, že by to taky nemuseli stihnout atd. naopak na nejmladší dítě neustále šišlá jak na mimino. máme děti-takže já se snažím je vést ke slušnému chování, ale co dělat, když se tak chová dospělý chlap. Je mi z toho nanic, už nemám chuť s ním kamkoliv jít. Snažím se ho na to upozorňovat, ale bud se urazí nebo nad tím mávne rukou. zajímá mě, jestli to má někdo taky tak, popř. jak na to reagujete. děkuju.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Paola21
Závislačka 3480 příspěvků 13.10.18 18:19

Tak jestli se chová takhle odjakživa, ale tys to tak do této chvíle nevnímala, tak ho těžko předěláš. Buran buranem zůstane.

Jar Jar
Zasloužilá kecalka 913 příspěvků 13.10.18 18:20

Zjevně je v nepohodě, ve stresu a vybíjí si vztek na okolnostech, případně se ještě jakž takž ovládá a je „pouze“ pasivně agresivní. Zkus zjistit co za tím stojí.

Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 1862 příspěvků 13.10.18 18:20

Taky se musím hlídat, abych neskákala druhým do řeči, co se týče komentování front v obchodech, kde frčí jedna dvě kasy, dělá více lidí. Jídlo do sebe zvládnu naházet nejrychleji z rodiny, taky se musím hlídat, ať se necpu a v autě často nadávám taky, ale ne na lidi na přechodu, ale na některé manévry ostatních. Ale jinak se za slušného člověka považuji, jsem ochotná komukoli venku pomoci, nemluvím sprostě (jen trochu), zdravím a tak vůbec. Tím ti chci jen říct, že to nebude asi tak tragické, už proto, když s ním žiješ a máte děti. Určitě za svobodna neuždiboval u oběda jak japonská princezna. Spíše bych se zamyslela, proč ti to začalo vadit a tam možná najdeš zakopaného psa 8)

nostress
Extra třída :D 13225 příspěvků 13.10.18 18:25
@Anonymní píše:
Dobrý den, omluvte anonymitu, ale stydím se za problém, se kterým bych chtěla poradit…poslední dobou zkrátka pozoruji, že můj manžel se chová nevychovaně. Konkrétně tak, že velmi často lidem skáče do řeči, mluví s plnou pusou, jídlo doslova hltá, hlasitě pokřikuje, ve frontě v obchodě je nepříjemný, když musíme dlouho čekat, hlasitě to komentuje ve stylu, že to je jako neskutečný, že maj jen dvě pokladny apod. nebo v autě ( a vlastně i jinde)sprostě nadává. Když jde po přechodu starší člověk, dělá si z toho různě srandu, ať si pospíší, že by to taky nemuseli stihnout atd. naopak na nejmladší dítě neustále šišlá jak na mimino. máme děti-takže já se snažím je vést ke slušnému chování, ale co dělat, když se tak chová dospělý chlap. Je mi z toho nanic, už nemám chuť s ním kamkoliv jít. Snažím se ho na to upozorňovat, ale bud se urazí nebo nad tím mávne rukou. zajímá mě, jestli to má někdo taky tak, popř. jak na to reagujete. děkuju.

Tuto diskusi tady čtu už aspoň potřetí. Pokud takový dříve nebyl, a je to až poslední dobou, může to být psychický, nebo jiný zdravotní problém.

Chytrak
Závislačka 2734 příspěvků 13.10.18 18:33

Asi jsi si ho spatne vychovala. V opacnem pripade nejake onemocneni, ktere by mel konzultovat s lekarem.

Marcam
Kelišová 5033 příspěvků 13.10.18 18:40

Co sis vzala,to máš.

vokishka
Extra třída :D 12614 příspěvků 13.10.18 18:40
@nostress píše:
Tuto diskusi tady čtu už aspoň potřetí. Pokud takový dříve nebyl, a je to až poslední dobou, může to být psychický, nebo jiný zdravotní problém.

nejméně, možná to tu bylo víckrát.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.18 18:42

zakladatelka:
děkuji za reakce. pravdou je, že má časově náročnou práci, asi i stres a všechno to možná dělá z nedostatku odpočinku.. určitě to dělal i dřív, ale ted je to ve větší míře, skoro pořád. zkusím se víc zaměřit na to, aby si mohl víc odpočinout, pokud to nepomůže, tak s tím asi opravdu nic nenadělám.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.18 18:44

zakladatelka podruhé:
zkusím vyhledat podobné diskuze- já zakládám toto téma opravdu poprvé. a zjistím si něco o té pasivní agresivitě. díky všem.

chaela
Ukecaná baba ;) 1170 příspěvků 2 inzeráty 13.10.18 19:01

Muj manžel dřív taky nepatřil k nejgalantnejsim a nejslusnejsim lidem. Od začátku krásné, ale jak jsme si byli sebou jistí, začalo se to projevovat. Jenže já bych něco takovýho vedle sebe nestrpela, takže krom děti jsem si vychovala i manžela. Teď je v pohodě, sem tam mu něco ujede, já ho upozorním nebo mu to dojde samotnymu a omluví se. I okolí mi říká, že na něj mám dobrý vliv a jsou moc rádi.
Musíš mu dát jasné najevo, co konkrétně se ti nelíbí a ideálně i říct, jak by to mělo být jinak. Napřed po dobrým, když to nepůjde, tak po zlým. Já jsem se jednou fakt naštvala a řekla, že nehodlám strávit zbytek života po boku někoho, za koho se musím stydět. V tu dobu jsem velmi zvazovala rozchod. Ale asi mu to v hlavě secvaklo a napřed se začal chovat slusne přede mnou a rodinou, později všude. Teď mu to občas ujede při stresu, ale komu ne. I já se někdy umím chovat nehezky, důležitý je aby to nebylo normou.

divine woman
Echt Kelišová 8447 příspěvků 13.10.18 20:16
@Anonymní píše:
zakladatelka:
děkuji za reakce. pravdou je, že má časově náročnou práci, asi i stres a všechno to možná dělá z nedostatku odpočinku.. určitě to dělal i dřív, ale ted je to ve větší míře, skoro pořád. zkusím se víc zaměřit na to, aby si mohl víc odpočinout, pokud to nepomůže, tak s tím asi opravdu nic nenadělám.

Ale houby, nemá Kinderstube neboli slušné vychování. A můžeš ho omlouvat jak chceš.

Josef_t
Zasloužilá kecalka 638 příspěvků 13.10.18 22:00

Hodně dělá prostření, práce. Opravdu nás to formuje víc než jsme si ochotni připustit.

Třeba kdyby jako zedník řekl. Kolego, nedávejte to kladivo nakraj nebo spadne a někoho zraní - bude za vola. Spíš řekne, Ty vo.. , dej to kladivo dopr… jinam nebo to někomu spadne za šišku.

Úředník v bance by asi spíš použil toho kolegu :-)

divine woman
Echt Kelišová 8447 příspěvků 14.10.18 10:36

@Josef_t Máš naprostou pravdu. Je rozdíl jestli chlap maká na stavbě nebo sedí v bance v kanceláři. Ale zakladatelka ho nepopisuje v práci, ale v běžném rodinném životě. A vůbec se jí nedivím, že s ním nechce mezi lidi, protože se chová jako křupan. Moji prarodiče i část rodiny a spousta kamarádů byli a jsou obyčejní dělníci nebo zemědělci, ale takovéto chování jsem u nikoho z nich nezažila. Nevychovali ho doma a teď už se to bude učit těžko.

Emimin7
Echt Kelišová 8842 příspěvků 14.10.18 10:43

S tim nic neudelas. Ale etiketa je cim dal mene dodrzovana, takze to casem bude vic akceptovatelne. :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Britové mají nový idol. Proč Harry s Meghan nahradili Williama a Kate?

Od svatby prince Harryho a Meghan Markle neřeší Britové nic jiného než tuhle... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >