Manžel se změnil po narození syna

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lidukal
Povídálka 11 příspěvků 28.02.17 06:31
Manžel se změnil po narození syna

Ahoj. S manželem se známe už 8 let a poté, co se nám nerodil syn (teď mu jsou 2 roky) se jeho postoj ke mě změnil. Rázem mi přestal dávat pusu, jeho potřeby a zájmy (hlavně koukání na sport ať už doma nebo na stadioně) byly přednější než potřeby našeho syna nebo moje. Také na mě začal občas vyjíždět (tak jednou za měsíc) kvùli blbostem až jsem z něho měla i strach, jednou už mě i silně stiskl ruku. Doma nehne ani prstem (pokud nepočítám občasnou výpomoc s dítětem) a zásadně neřeší problémy. Pokud mi kapal kohoutek, tak jsem si musela obstarat těsnění a opravit to sama, protože bych se nedočkala a stejně tomu tak je i u dalších záležitostí. Už tři roky čekám na novou vanu, protože ta stará rezaví a nic se stále neděje i když mu to stále připomínám, dokonce jsem už našla i telefonní čísla na která by stačilo pouze zavolat. Stále mi připomíná, že musíme šetřit a že nemáme peníze, což vůbec není pravda. Peněz máme dost (o účet se totiž starám já). Když jsem pronesla, že s ním nechci mít druhé dítě, protože se na to prostě psychicky necítím (prcek je totiž hrozný raubíř a neposeda a většinu času se o něj starám v podstatě sama-pokud nepočítám 4 hodiny volna jednou týdně, kdy si ho berou manželovi rodiče-, protože manžel je každý den po práci třičtvrtě roku na zahradě a to i od rána do večera o víkendu), tak mi řekl, že se se mnou rozvede a mě vyhodí z bytu (ten má bohužel napsaný na sebe). Vůbec ho nezajímá co chci já a co cítím. Nechce si o tom promluvit. Stále řešíme také problémy v našem bytě. Bydlíme totiž v bytě po rodičích a přijde mi, že tady stále s námi žije jejích stín. Nemùžu nic předělat, protože on je na to takhle zvyklí. Dokonce mi zakázal sundat tři vyšisované obrazy, abych tam dala rodinné fotky. V ničem mě nepodporuje. Jakmile s něčím přijdu, tak se mi to snaží rozmlouvat (chtěla jsem si najít kamarádku, protože ve městě nikoho nemám moje rodina bydlí asi 200km daleko, a když jsem mu řekla, že mě oslovila jiná maminka na ulici a povídali jsme si, tak hned začal lamentovat co je to za divnou ženskou, že mě dokáže oslovít a úplně mi zkazil radost. Když si chci jednou za pùl roku někam vyrazit se známou (je to manželka jeho kamaráda), tak mi akorát vmete do tváře, že ho určitě zase budu pomlouvat, místo aby mi řekl ať se bavím, když jinak nikam nechodím. Manželùv otec je despota a stále od něj slyším nějaké urážky, proto už k nim jezdím na návštěvu pouze minimálně. Vím, že manžel je teď podobný, ale než se narodil malý, tak se choval úplně jinak. Nevím co mám dělat. Na jednu stranu nechci zničit rodinu, protože jinak máme vcelku klidnou domácnost, ale manžela už ze zjevných důvodů nemiluju a nevím jak dlouho v tomhle ještě vydržím žít. Už teď jsem psychicky na dně. Nehledě nato, že manžel malého bije až přesmíru a dokonce na něj chtěl aplikovat i studenou sprchu jenom za to, že si hrál s čudlíkem u sprchy a pouštěl vodu. Prostě to šíleně přehání. Raději ho zmlátí, než aby třeba odstranil něco co malého láká ke zlobení. Nezažily jste taky něco podobného? A jak jste to řešily?

Příspěvek upraven 28.02.17 v 06:44

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Enmamma
Závislačka 3009 příspěvků 28.02.17 06:39

Myslím, že opakuje vzor otce a ty jsi doplněk jeho domácnosti. Dítě bych si ale bít nenechala. Dokud nejde o dítě, tak bych to řešila a snažila se rodinu udržet, jakmile by šlo o dítě, asi bych utekla.

Ostružka
Ukecaná baba ;) 1427 příspěvků 5 inzerátů 28.02.17 06:42

Tohle bych neakceptovala, v žádném případě.

Halamka
Závislačka 3665 příspěvků 1 inzerát 28.02.17 06:59

Nemáš to jednoduché.
To, že snižuje seznámení s jinou maminkou /je divná…/, se zdá jako manipulativní jednání /odříznout od okolí. To, že se bojí „pomluv“, kdyby jsi jela s kamarádkou, vypadá, že ví, že by jsi měla na co si stěžovat. Tady bych mu v tom duchu odpověděla /a mám na co si stěžovat?/.
To, že nechce nic měnit v bytě-byť jde o starý obraz, mi přijde, že se bojí pokročit dál, že zamrzl na místě a nechce nebo se bojí posunout vpřed.
Mám pocit, že se možná nechce ujmout zodpovědnosti? Chce být jako malý kluk, za kterého vše vyřídí ostatní a přitom, aby alespoň nějak dokázal „dospělost“, tak zesměšní člověka, který tě osloví na ulici /ač u maminek s dětmi to je přirozené/. A samozřejmě se začíná projevovat na synovi jeho komplex - přebrané chování od otce.
Na Tvém místě bych si promyslela, zda v takovém prostředí dovedeš žít a vychovávat dítě. A ukázala bych partnerovi svou hranici, kam už ne. A dodržet ji. Neomlouvat, když ji opět překročí.
Ale podle mě je velká šance, že se jako despota a manipulátor bude projevovat čím dál víc, pokud s tím sám nebude chtít něco dělat.

adeeelia
Kelišová 7246 příspěvků 28.02.17 07:00

@Lidukal odešla bych, hlavně kvůli dítěti, to by pro tebe mělo být na prvním místě, ale také bys měla myslet na sebe..nebude ti bez něj lépe? s ním tě asi nic pěkného nečeká. Skoro to vypadá, že čekal, až tě bude mít „jistou“,tedy až budete mít dítě a odchod bude složitější a pak ukázal svou pravou tvář..ale pretvarovat se šest let, to je dobrý herec… :nevim:

Aamanda
Kelišová 5584 příspěvků 28.02.17 07:12

@Lidukal nenechala bych „přesmíru“ bít dvouleté 8o dítě. Tady už nejde o tebe, ale chlapečka.

Trojlístek
Závislačka 3538 příspěvků 28.02.17 07:19

Jakože 6 let bylo vše zalité sluncem a teď toto?

Jakože jsi neviděla jak se chová jeho otec a neptala jsi se co to znamená? Co si o tom myslí?

Nikdy jsi nebyla v kontaktu s jeho matkou?

Jakože úpravy v bytě jsi chtěla řešit až poslední dva roky?

Jakože vana zrezla poslední dva roky a nikdy dřív tě výměna nenapadla?

Když přistoupíme na to co píšeš, že je to pouze poslední dva roky, z čista jasna, tak bych se to snažila řešit, pokud máš na starost peníze, tak máš obrovskou výhodu překvapení. Klidně bych se nechala vyhodit, má na tebe a kluka vyživovací povinnost. Přitvrdila bych co se týká požadavků v tom co chci, jsou to normální věci. Neuhla bych.

Nicméně čekej, že pravděpodobně přijde násilí, kdoví co bylo a je u nich doma. Rozhodně přebral vzor vlastního otce.

Příspěvek upraven 28.02.17 v 07:33

Paola21
Závislačka 3542 příspěvků 28.02.17 07:19
@Lidukal píše:
Ahoj. S manželem se známe už 8 let a poté, co se nám nerodil syn (teď mu jsou 2 roky)se jeho postoj ke mě změnil. Rázem mi přestal dávat pusu, jeho potřeby a zájmy (hlavně koukání na sport ať už doma nebo na stadioně) byly přednější než potřeby našeho syna nebo moje. Také na mě začal občas vyjíždět (tak jednou za měsíc) kvùli blbostem až jsem z něho měla i strach, jednou už mě i silně stiskl ruku. Doma nehne ani prstem (pokud nepočítám občasnou výpomoc s dítětem) a zásadně neřeší problémy. Pokud mi kapal kohoutek, tak jsem si musela obstarat těsnění a opravit to sama, protože bych se nedočkala a stejně tomu tak je i u dalších záležitostí. Už tři roky čekám na novou vanu, protože ta stará rezaví a nic se stále neděje i když mu to stále připomínám, dokonce jsem už našla i telefonní čísla na která by stačilo pouze zavolat. Stále mi připomíná, že musíme šetřit a že nemáme peníze, což vůbec není pravda. Peněz máme dost (o účet se totiž starám já). Když jsem pronesla, že s ním nechci mít druhé dítě, protože se na to prostě psychicky necítím (prcek je totiž hrozný raubíř a neposeda a většinu času se o něj starám v podstatě sama-pokud nepočítám 4 hodiny volna jednou týdně, kdy si ho berou manželovi rodiče-, protože manžel je každý den po práci třičtvrtě roku na zahradě a to i od rána do večera o víkendu),tak mi řekl, že se se mnou rozvede a mě vyhodí z bytu (ten má bohužel napsaný na sebe). Vůbec ho nezajímá co chci já a co cítím. Nechce si o tom promluvit. Stále řešíme také problémy v našem bytě. Bydlíme totiž v bytě po rodičích a přijde mi, že tady stále s námi žije jejích stín. Nemùžu nic předělat, protože on je na to takhle zvyklí. Dokonce mi zakázal sundat tři vyšisované obrazy, abych tam dala rodinné fotky.V ničem mě nepodporuje.Jak­mile s něčím přijdu, tak se mi to snaží rozmlouvat (chtěla jsem si najít kamarádku, protože ve městě nikoho nemám moje rodina bydlí asi 200km daleko, a když jsem mu řekla, že mě oslovila jiná maminka na ulici a povídali jsme si, tak hned začal lamentovat co je to za divnou ženskou, že mě dokáže oslovít a úplně mi zkazil radost. Když si chci jednou za pùl roku někam vyrazit se známou (je to manželka jeho kamaráda), tak mi akorát vmete do tváře, že ho určitě zase budu pomlouvat, místo aby mi řekl ať se bavím, když jinak nikam nechodím. Manželùv otec je despota a stále od něj slyším nějaké urážky, proto už k nim jezdím na návštěvu pouze minimálně. Vím, že manžel je teď podobný, ale než se narodil malý, tak se choval úplně jinak. Nevím co mám dělat. Na jednu stranu nechci zničit rodinu, protože jinak máme vcelku klidnou domácnost, ale manžela už ze zjevných důvodů nemiluju a nevím jak dlouho v tomhle ještě vydržím žít. Už teď jsem psychicky na dně. Nehledě nato, že manžel malého bije až přesmíru a dokonce na něj chtěl aplikovat i studenou sprchujenom za to, že si hrál s čudlíkem u sprchy a pouštěl vodu. Prostě to šíleně přehání. Raději ho zmlátí, než aby třeba odstranil něco co malého láká ke zlobení. Nezažily jste taky něco podobného? A jak jste to řešily?Příspěvek upraven 28.02.17 v 06:44

8o zkus si přečíst to černé tučné a potom to červené tučné…to přece nejde vůbec k sobě. Kdyby se manžel takhle ke mně choval, tak bych šla pryč, on se nezmění, jestliže jeho tatík je despota, tak to odkoukal a bohužel se to nejvíc projevilo teď, když máte dítě

Tarjei
Závislačka 4107 příspěvků 28.02.17 07:21

Masiruje si ego na druhejch. Zjevne nasleduje taticka. Bic a pryc, pochybuju ze by se chtel menit.

Moniňoň
Závislačka 4489 příspěvků 28.02.17 07:27

Je to despotickej parchant. Omlouvám se, ale zažila jsem to. Manipulator a tyran

Lidukal
Povídálka 11 příspěvků 28.02.17 07:32

Je to skutečně manipulátor. Když není po jeho, tak se mě snaží vydírat. Na okolí působí jako slušný a milý člověk a doma se většinou taky tak prezentuje, ale pak ho něco vytočí a je z něj najednou někdo úplně jiný. Když jsem poprvé zažila tuhle proměnu, tak jsem na to koukala s otevřenou pusou. Určitě si mě nejdříve pojistil dítětem a pak už si myslel, že mu neuteču. Jenomže to se mílí. Už jsem mu několikrát řekla, že jestli s tím nepřestane, tak ho opustím, tak se teď mírní se svými výlevy, nicméně prcka bije, stále sedí na penězích i když by bylo potřeba tady toho hodně opravit (malému se stále objevují čmelíci v pokojíčku, protože se tam zřejmě dostávají střechou od holubů, ale on to prostě neřeší - nechtějí se mu do rekonstrukce pokoje dávat peníze, prý to mám hlídat a zabíjet je) Nelíbí se mu, když chci jednou za měsíc jít taky SAMA nakoupit - všechny nákupy totiž obstarává on. Takže já jsem furt akorát zalezlá doma a jemu to evidentně vyhovuje.

Alinal
Kelišová 5153 příspěvků 28.02.17 07:40

@Lidukal Je každopádně despota. Pokud ho opustíš, budeš mít z čeho žít? Máš kam jít? Prcka bych bít (tak jak popisuješ) v žádném případě nenechala - už kvůli němu bys měla situaci urychleně řešit.

sissi001
Ukecaná baba ;) 1034 příspěvků 28.02.17 07:41

Manžel bije naše dítě, vyhrožuje že nás vyhodí z bytu ALE JINAK MÁME KLIDNOU DOMÁCNOST… to jako vážně? :zed: :zed: :zed: :zed:

Lidukal
Povídálka 11 příspěvků 28.02.17 07:46

Naštěstí mi rodiče přislíbili pomoc a až by mi dítě vzali do školky, tak bych byla schopná ho sama uživit, protože mám dobře placenou profesi. Nicméně si chci ještě udělat autoškolu, která jediná mi chybí k osamostatnění a pak nejspíš prásknu do bot. Tak nějak stále čekám na nějaký impuls, který mě donutí se z toho všeho vymanit. Přeci jenom rozbít rodinu není snadný krok.

Ou
Kelišová 5185 příspěvků 28.02.17 07:47

Bije vašeho syna? Je i vaše zodpovědnost za to, co s ním dělá, za to co z něj v takovém patologickém vztahu uděláte. Utíkejte. Pro dobro svého syna utíkejte.
Děti které vyrůstají v rodinách, kde je jeden z rodičů tyran pak vcleku oprávněně viní toho druhého rodiče, že je nedokázal ochránit.

Honem rychle utíkejte. Rodina 200 km daleko je ideální.

A jen co budete v bezpečí, tak vstupte do psychoterapie a vyčistěte si co v sobě nosíte, protože jinak další partner do kteérho se zamilujete bude nemlich to samé.

Potřebujete odejít co nejdřív, nechcete aby váš syn převzal jeho chování.

S postupem odchodu se případně poraďte třeba na Rose.http://rosa-os. cz/informace-pro-zeny/bezpecnostni-plan/

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Všechny 4 děti musely do karantény, popsala domácí lazaret Abbasová

Zvládnout čtyři děti, z nichž jednomu je něco málo přes rok a dvojčata se... číst dále >

Řepkova čtvrtá kniha: Z honoráře se vám protočí panenky, není to ale málo?

Klesla cena Tomáše Řepky na trhu? Vypadá to tak. Podle informací Expresu... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

VIDEO: Hadašová a Průšová v plavkách se odvázaly na přehlídkovém mole

Léto je sice v nedohlednu, ale to neznamená, že bychom museli nechat plavky... číst dále >