Manžel si chce po rozvodu nechat syna

25.4.21 20:38

Manžel si chce po rozvodu nechat syna

Dobrý den, mám takový problém a věřím, že tu jsou maminky, které tento problém už někdy řešily. Věc se má tak. S mým nynějším manželem jsme se potkali na vysoké škole ve třetím ročníku. Prošli jsme spolu bakalářskými státnicemi, což nás spojilo a dali jsme se dohromady. V pátém ročníku jsem zjistila, že jsem těhotná. Školu jsme oba dokončili a, tehdy ještě, přítel mě požádal o ruku. Tchýně nám nechala svůj domek a jeho prarodiče nám koupili auto a dali nějaké peníze do začátku. Narodil se nám kluk, kterému je dneska tři a půl roku. Po dvou letech jsem dostala nabídku vrátit se na půl úvazku do práce a tam jsem potkala kolegu. Napřed byl mým kamarádem, ale poté se to nějak zvrtlo, zafungovala chemie a vyspali jsme se spolu. Já mám pocit, že jsem se do něj zamilovala ještě víc než kdysi do manžela. Můj manžel je hodný člověk, ale ta chemie se z našeho vztahu už vytratila. Navíc za dobu našeho manželství přibral deset kilo a začal plešatět a to mu ještě nebylo ani třicet. Zatímco přítel denně sportuje a má plnou hlavu vlasů, což mě dostává úplně do kolen :lol: a zažívám s ním něco, co se snad ani nedá popsat :oops:. Prostě chemie na 1000%. S manželem jsme víceméně dohodnutí na rozvodu, ale jediné, v čem se neshodneme je, že on si chce nechat syna. S tím já nesouhlasím, protože myslím, že dítě by mělo v každém případě zůstat u matky, jenže on si trvá na svém a odmítá i střídavou péči. Já bych mu pochopitelně ve styku nebránila, ale myslím, že tak malé dítě by nemělo být od matky odtrženo. Jakou šanci mám u rozvodu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20622
25.4.21 20:43

Nech syna tátovi. Protože ta chemie bude zase za dva roky pryč. U tebe by mohl mít tatínku jako máku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4450
25.4.21 20:44

Manžel má úplně stejné právo požadovat výhradní péči, jako ji požaduješ ty. Sám asi pak pozná, že kompromis ve formě střídavé péče je to nejvíc, čeho reálně bez ztráty kytičky může dosáhnout.

Na to, že takhle malé dítě nemá být odtrženo od matky, jsi měla myslet, když jsi mu kvůli nějaké vlasaté hlavě rozbíjela rodinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1741
25.4.21 20:46

Pravdepodobnost, ze bude syn sveren do pece otce je nulova. Myslim, ze ho soud sveri tobe a jemu sirsi pece nebo stridavka. Ja bych to s nim neresila, zbytecne se stresujes, vyresi to soud.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
219

Prosimtě, to asi byla kdovijak velká láska, když se rozvádís kvůli tomu, že manžel přibral a začal plešatět. :nevim: Ale k dotazu..manžel je taky rodič a má stejná práva jako ty. Viděla bych to na střídavou péči..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8202

Hlavne se vyhybej zoologickym zahradam a rockovym koncertum, vyskoci na tebe orangutan nebo manicka a dalsi lasce bude konec :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1385
25.4.21 20:50

Pokud budete o péči stát oba, dostanete nejspíš stridavku. Ve 3 letech to není žádný mimino který by nesmelo byt odtrzeny od matky. Když jsi v praci nebo ma záletech, tak je to manžel na hlídání dobrej, ze… ale když by se o syna mel starat jen tak, i když ty to zrovna nepotřebuješ, tak už se ti to nelíbí? Manžel má výhodu bydlení, zázemí, které dítě zna a kde vyrustalo. Pokud opravdu bude chtít, ti stridavku nejspíš dostane. Proc by ne. Dítě nemá být primárně u matky. Má být primárně u obou rodičů, ale jeho matka rozbíjí rodinu kvůli vlasatymu sportovci… já bych taky nechtěla své děti v lrimarni péči otce ani ve stridavce, chápu to, ale pochop 8 toho manžela. Stejně jako ty, i on nechce přijít o syna. Je vas obou, domluvte se třeba na spolecne péči.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3338
25.4.21 20:51

Hodnotíš manžela jako puberťačka…to bylo první, co mě napadlo. Jinak stridavka by nemusela být špatná, pokud jste schopni se normálně domluvit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
662
25.4.21 20:52

1. S vysokou skolou bys mela vedet, ze nic jako 1000% neexistuje.
2. Ten druhej ti taky vyplešatí
3. Nebuď mrcha a kdyz uz jsi manzela takhle vypekla po par letech, vyjdi mu vstric aspon ohledne péče o dite, on jaksi ted nikoho jineho nema

Chapu, ze nekdy je ta chemie mrcha, ale jsi vdana chvilku, muze to byt proste poblazneni, deje se to casto po navratu z MD. Snad nebudes litovat.
Syna ti neseberou jen kvuli tomu, ze on chce. Udelaji nejaky kompromis, budou brat v potaz i to, co chces ty. Že jsi byla neverna urcite zazní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Bohuzel to dopadne stridavkou :,( ale dite bych sverila manzelovi. Ty budes behat za vlasatejma frajerama a na dite nebudes mit cas :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1148

Jak tady byla nedávno ta diskuze, jestli se někdo rozvedl kvůli malichernosti, tak ty jsi adept. Jako kvůli 10kg a vlasům, se podle mě jen tak někdo nerozvádí :lol: :lol:. Popravdě myslím, že ani nejsi skutečná osoba, takhle povrchní podle mě snad nikdo být nemůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1777
25.4.21 20:53

Prala bych mu, aby syna do pece dostal. Má stejne právo požadovat výhradní peci jako ty. Je to rodič, jako ty (jen možná trochu rozumnější). Stridavka je pro vás ideální řešení (pro dítě asi ne, ale to už Te asi nezajima co?:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14588
25.4.21 20:55
@Anonymní píše:
Dobrý den, mám takový problém a věřím, že tu jsou maminky, které tento problém už někdy řešily. Věc se má tak. S mým nynějším manželem jsme se potkali na vysoké škole ve třetím ročníku. Prošli jsme spolu bakalářskými státnicemi, což nás spojilo a dali jsme se dohromady. V pátém ročníku jsem zjistila, že jsem těhotná. Školu jsme oba dokončili a, tehdy ještě, přítel mě požádal o ruku. Tchýně nám nechala svůj domek a jeho prarodiče nám koupili auto a dali nějaké peníze do začátku. Narodil se nám kluk, kterému je dneska tři a půl roku. Po dvou letech jsem dostala nabídku vrátit se na půl úvazku do práce a tam jsem potkala kolegu. Napřed byl mým kamarádem, ale poté se to nějak zvrtlo, zafungovala chemie a vyspali jsme se spolu. Já mám pocit, že jsem se do něj zamilovala ještě víc než kdysi do manžela. Můj manžel je hodný člověk, ale ta chemie se z našeho vztahu už vytratila. Navíc za dobu našeho manželství přibral deset kilo a začal plešatět a to mu ještě nebylo ani třicet. Zatímco přítel denně sportuje a má plnou hlavu vlasů, což mě dostává úplně do kolen :lol: a zažívám s ním něco, co se snad ani nedá popsat :oops:. Prostě chemie na 1000%. S manželem jsme víceméně dohodnutí na rozvodu, ale jediné, v čem se neshodneme je, že on si chce nechat syna. S tím já nesouhlasím, protože myslím, že dítě by mělo v každém případě zůstat u matky, jenže on si trvá na svém a odmítá i střídavou péči. Já bych mu pochopitelně ve styku nebránila, ale myslím, že tak malé dítě by nemělo být od matky odtrženo. Jakou šanci mám u rozvodu?

A proc by se manzel mel vzdat pece o syna, kdyz jsi manzelskou dohodu porusila ty? Jen proto, ze chlap nemuze byt bioinkubator? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
239
25.4.21 20:55

Ty jsi teda těžkej kalibr, chudák manžel. Tak hlavně, že ti funguje chemie 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1849
25.4.21 20:56

Já být tebou, tak syna manželovi nechám. On o něj evidentně stojí, tak se o něj postará dobře.
Ty si můžeš udělat nové děcko s panem „chemie na 1000 procent“.
Než přijde menopauza, stihneš takovejch dětí ještě spoustu. A každý bude mít svého tatínka. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat