Manžel si schovává část peněz

Anonymní
19.3.21 10:34

Manžel si schovává část peněz

Přeji vám krásný den a snad se tu najde duše, která trošku rozežene ten můj splín. S manželem jsme spolu už skoro 19 let (od 15.ti). Párkrát jsme šli od sebe, ale většinou za měsíc byli zpátky spolu. Teď jsme 6 let manželé, máme 1 syna (5 let), druhé se nedaří, ale i první nám trvalo 6 let takže…
Manžel je OSVČ, má svůj účet a pak máme společný účet a spořicí účet. Ze svého účtu posílá vždy co měsíc peníze. Dělám mu daně, takže po roce zjistím kolik si vlastně nechává jen pro sebe… Nechápu to. Na co? Všechno vždy platí ze společného účtu (nářadí, benzín, nákup -kdyz náhodou jde, ale chodím vesměs vždy já). Prostě nechápu jako na co… Hodnekrat jsme se o tom už bavili a skončilo to buď tím, že sám uzná že vlastně nemá na co, když platí vše ze společného. A já podotýkám, že s tím nemám problém (což dříve nebývalo (tak před 10 lety),řekla bych, že jsem asi už nějak otupela a nenamítam na co potřebuje nový šroubováky či nějaký el. udelatka, který podle mě snad ještě ani jednou nepoužil… Prostě to koupil a ok
Ale ty penize mě trápí… To má někde milenku,? Nemanželský dítě? Nebo já fakt nevím. (Nevěrný mi byl, řekl mi to při jednom z rozchodů, bylo to dávno, ale cervik hlodá… Když jednou…?)
Jsem na dně. Kdyby nebylo toho blbyho covidu, asi by mě to tak netrápilo, šla bych do obchodu a udělala si taky něčím radost (třeba boty, kalhoty, ikdyz já jsem sporiva, tak bych utratila tak max 500),prostě cítím, že trošku bych tu depresi asi zahnala…

No abych to dokončila proč dnes jsem opět v takovém stavu, když daně jsou hotové. Nová výplata a manžel si nechal zas pro sebe 5 tis.
Vím to, protože chce kupovat auta (z dědického řízení fakt za dost peněz),takže jsme počítali vše co máme, jak nám to dá… Nakonec jsem říkala, že poprosím ségru, že nám půjčí… -coz asi byla chyba…

Každopádně jak přijede domu, určitě večer probereme, jen bych chtěla znát řady lidí tady, jestli by vám to také vadilo a jsem tudíž normální, nebo jestli jsem se definitivně už zbláznila a hledám problém tak kde není..

PS. Bydlení máme, ale malé, takže stále hledáme domek (proto i můj cíl přece jen víc šetřit)

Dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3789
19.3.21 10:37

Jestli jste se v minulosti rozchazeli, je dost možné, že si dělá zadní vrátka. Taky to tak dělám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30228
19.3.21 10:40
@Anonymní píše:
Přeji vám krásný den a snad se tu najde duše, která trošku rozežene ten můj splín. S manželem jsme spolu už skoro 19 let (od 15.ti). Párkrát jsme šli od sebe, ale většinou za měsíc byli zpátky spolu. Teď jsme 6 let manželé, máme 1 syna (5 let), druhé se nedaří, ale i první nám trvalo 6 let takže…
Manžel je OSVČ, má svůj účet a pak máme společný účet a spořicí účet. Ze svého účtu posílá vždy co měsíc peníze. Dělám mu daně, takže po roce zjistím kolik si vlastně nechává jen pro sebe… Nechápu to. Na co? Všechno vždy platí ze společného účtu (nářadí, benzín, nákup -kdyz náhodou jde, ale chodím vesměs vždy já). Prostě nechápu jako na co… Hodnekrat jsme se o tom už bavili a skončilo to buď tím, že sám uzná že vlastně nemá na co, když platí vše ze společného. A já podotýkám, že s tím nemám problém (což dříve nebývalo (tak před 10 lety),řekla bych, že jsem asi už nějak otupela a nenamítam na co potřebuje nový šroubováky či nějaký el. udelatka, který podle mě snad ještě ani jednou nepoužil… Prostě to koupil a ok
Ale ty penize mě trápí… To má někde milenku,? Nemanželský dítě? Nebo já fakt nevím. (Nevěrný mi byl, řekl mi to při jednom z rozchodů, bylo to dávno, ale cervik hlodá… Když jednou…?)
Jsem na dně. Kdyby nebylo toho blbyho covidu, asi by mě to tak netrápilo, šla bych do obchodu a udělala si taky něčím radost (třeba boty, kalhoty, ikdyz já jsem sporiva, tak bych utratila tak max 500),prostě cítím, že trošku bych tu depresi asi zahnala…

No abych to dokončila proč dnes jsem opět v takovém stavu, když daně jsou hotové. Nová výplata a manžel si nechal zas pro sebe 5 tis.
Vím to, protože chce kupovat auta (z dědického řízení fakt za dost peněz),takže jsme počítali vše co máme, jak nám to dá… Nakonec jsem říkala, že poprosím ségru, že nám půjčí… -coz asi byla chyba…

Každopádně jak přijede domu, určitě večer probereme, jen bych chtěla znát řady lidí tady, jestli by vám to také vadilo a jsem tudíž normální, nebo jestli jsem se definitivně už zbláznila a hledám problém tak kde není..

PS. Bydlení máme, ale malé, takže stále hledáme domek (proto i můj cíl přece jen víc šetřit)

Dekuji

My máme každý svůj účet a absolutně netuším, kolik má bokem ušetřeno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
567

A vy máte nedostatek financí? Nemáš za co kupovat jídlo a další věci?

Upřímně to nechápu, nechápu Tebe. Nevím, proč by si manžel peníze, které vydělá, nemohl nechat a nakoupit za ně nějaké pičičuriny, co mu udělají radost. Mě zaráží zdejší názory, že by manžel měl odevzdat celou výplatu ženě, a nedej bože, když si část schová nebo si z toho něco pro sebe koupí.

Kdybyste neměli co úst, tak neřeknu, ale z toho, že sháníte větší bydlení usuzuji, že to nebude váš případ. Sňatkem opravdu nevzniká automatický nárok na to, aby ženská kecala chlapovi do toho, co dělá se svými financemi, platí to i obráceně. Dokud je rodina zabezpečená, tak v tom problém vážně nevidím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19657

Nechal si pět tisíc kapesnýho na měsíc, když máte peněz dost? Teda, to je drzost… On si nekupuje jídlo, oblečení, nepotřebuje peníze pro sebe, jen tak? Mě to přijde naprosto normální. To by měl každý měsíc udělat stojku a do koruny ti všechno vysypat? Hele, já tomu moc nerozumím… Že si nejsi schopná udělat pro sebe radost za pětistovku, to je tvůj problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.3.21 10:41

@akavi
A vše utratí? To by nedávalo smysl. Ty auta z dědictví chce kupovat on, hlavně jako památku po svém otci, zbytek prodat. Ale dědička má požadavek že musí odkoupit všechny auta. Loni si nechal víc jak 80t. A nemá nic…
Vždy to byl kdo se rozešel.

• Citovat
  • Nahlásit
7423
19.3.21 10:42

Nějak nevidím informací, že by ses ho vůbec ptala na co je používá. Objektivně to zatajit nemůže, tak buď si musí něco vymyslet nebo lhát kam je dává.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.3.21 10:42

@Janli to platí ze společného. Má kartu. S tím nemam problém

• Citovat
  • Nahlásit
25928
19.3.21 10:43

A tobě ty peníze chybí nebo o co jde? Tak si taky sysli svoje, nebo si něco kup a nekoukej pořád co rodina aby měla :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13261
19.3.21 10:44

Takže chápu, že nestrádáte, ty nejsi schopná si udělat radost objednávkou z eshopu, když jsou zavřené obchody, a vadí ti, že si chlap schovává peníze?

Koupi jakých si aut a zmínění o dědictví asi úplně nevím, kam zařadit. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1725
19.3.21 10:49
@akavi píše:
Jestli jste se v minulosti rozchazeli, je dost možné, že si dělá zadní vrátka. Taky to tak dělám.

Jo, asi tak. Prostě chce mít vlastní rezervu. A co? Ženám se to tu radí celkem běžně. Nevadilo by mi to vůbec, natož, abych se trápila.

Příspěvek upraven 19.03.21 v 10:50

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3789
19.3.21 10:49
@Anonymní píše:
@akavi
A vše utratí? To by nedávalo smysl. Ty auta z dědictví chce kupovat on, hlavně jako památku po svém otci, zbytek prodat. Ale dědička má požadavek že musí odkoupit všechny auta. Loni si nechal víc jak 80t. A nemá nic…
Vždy to byl kdo se rozešel.

A jak víš, že to nemá někde v polštáři či na tajném účtu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15997
19.3.21 10:53

Hele evidetněn máte problém v tom, jak ne-mluvíte o společných financích a o osobních potřebách a o tom, že ty osobní potřeby, včetně třeba nějaké části nezávislosti a soukromí kdo máte a že je jaksi úplně normální, že dva lidi tyto potřeby mají odlišné.

Mám takové temné podezření že "Hodnekrat jsme se o tom už bavili a skončilo to buď tím, že sám uzná " ve skutečnosti není otevřený a konstrutkivní rozhovor, ale to že tlačíš a vyčítáš a on pak něco uzná, aby měl pokoj a pak si věci dělá po svém.

Což se prostě stává, když se namísto dvou rovnocených partnerů dostanete do pozice úča kárajícího žáčka a malej kluk kterýho někdo peskuje a von to chce nějak přežít.

Mluvit o penězích může být náročné, zkloubit svoje potřeby a potřeby rodiny taky, a jasně že ten, kdo mí nižší potřebu autonomie vnímá nespravedlivě to že si někdo něco dělá bokem.

Ale pojebem za 5000 bokem fakt situaci nezlepšíš.

pro dlouhodobější řešní hlasuju za osvojení si princiůpůů tzv. nenásilní komunikace -tedy že vykročíš z role té rozlobené a vyčítající, ale naučís se formulvoat vlastní potřeby, rozumět jeho potřebám a pak společně hledat takové řešení, které bude vyhovovat potřebám všech zůčastněných.
Výhodou je, že to můžůe dost usnadnit jak partnerství, tak spoustu dalších vztahů.

tady je o tom moc pěkný audiodokument- doporučuju k poslechu, stojí to za to
https://vltava.rozhlas.cz/…kace-6249993

tady pak kniha

https://www.kosmas.cz/…ace-v-praxi/

a nebo případně semináře/webináře
https://nenasilnakomunikace.org/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.3.21 10:54

Také nevidím, kde je problém. Společný účet partnerů na společné výdaje domácnosti je fajn, ale zrovna tak je fajn mít každý svůj vlastní účet a své vlastní finance, do kterých by ti nikdo neměl mluvit, protože sis je vydělala sama. Partnerství se nerovná komunismu. Být něčím partnerem neznamená vzdát se vlastních příjmů, vše shrnout na jednu hromadu a nic si nenechat pro sebe a poskytnout jinému dokonalý vhled do toho, co si kupuješ, kde, kdy a proč. Kdybys živořila, partner ti nepomáhal s výdaji na domácnost, na děti, příběh by byl o něčem jiném. Takto si ale myslím, že řešíš to, co ti vůbec nepřísluší řešit. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16014
19.3.21 10:55

S manželem si oba dáváme nějaké peníze bokem, prostě na svoje potřeby, ať už spoření, oblečení, koníček nebo cokoli jiného :nevim: Nepovažuju to za nic špatného. Ale jestliže u vás proběhla nevěra a opětovné rozchody, pak je možné, že si dělá rezervu nebo vydržuje milenku. Kdoví. A chlap, co má jednu (potažmo dvě) ženy od 15 let, dost možná chytá druhou mízu.. Ale neříkej, že by sis nevšimla jiných náznaků nevěry..?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat