Manžel, stres v práci, strašně zhubl

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

králíček 777
Kecalka 130 příspěvků 18.02.17 21:10
manžel, stres v práci, strašně zhubl

Už se na to nemůžu dívat. Manžel by vždy štíhlej, až hubenej ale za posledních pár dnů při výšce 180 cm se dostal na 61 kilo! Od září je v nový práci, má tam stres, prostě tam nechodí rád, podle mně vše pramení z toho. Nevím jak mu pomoct, bojím se že i psychika dost trpí. Smlouvu má do června, pak samozřejmě končí, je to jeho druhý zaměstnání. V rom prvním žádný problém. K tomu máme dvě malý děti, takže čas nazbyt není. Plánujeme někam si zajet, aspoň víkendový wellness v našem případě tedy s dětma. Jinak vůbec nevím jak mu to ulehčit. Mám strach že jeho organismus už to dlouho nemůže takovou zátěž vydržet. :(

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Uživatel je onlineNowuka2
Ukecaná baba ;) 2325 příspěvků 18.02.17 21:11

Co se vyměnit, pokud tedy ty jsi doma?

králíček 777
Kecalka 130 příspěvků 18.02.17 21:20

@Nowuka2 Teď mám brigádu, ale od dubna nastupuju na částečný úvazek do jeslí. Oba jsme pedagogové. Takže naše nápň práce s dětmi. Jen já mám prcky to je pohoda. Muž středoškoláky a s něma bohužel je někdy dost těžký vyjít.

nostress
Extra třída :D 13390 příspěvků 18.02.17 21:23
@králíček 777 píše:
Už se na to nemůžu dívat. Manžel by vždy štíhlej, až hubenej ale za posledních pár dnů při výšce 180 cm se dostal na 61 kilo! Od září je v nový práci, má tam stres, prostě tam nechodí rád, podle mně vše pramení z toho. Nevím jak mu pomoct, bojím se že i psychika dost trpí. Smlouvu má do června, pak samozřejmě končí, je to jeho druhý zaměstnání. V rom prvním žádný problém. K tomu máme dvě malý děti, takže čas nazbyt není. Plánujeme někam si zajet, aspoň víkendový wellness v našem případě tedy s dětma. Jinak vůbec nevím jak mu to ulehčit. Mám strach že jeho organismus už to dlouho nemůže takovou zátěž vydržet. :(

Co nejdříve změnit zaměstnání, než to odnese po zdravotní stránce.

Uživatel je onlineivašot.
Kelišová 6564 příspěvků 18.02.17 21:49

@králíček 777 Jen bych v první fázi zašla k praktickému doktorovi alespoň na důkladné krevní testy, vcetně hormonů štítné žlázy. Aby byla jistota, že to opravdu nemá fyziologickou příčinu.

králíček 777
Kecalka 130 příspěvků 18.02.17 22:14

@ivašot. ano, o testech jsme se dneska taky bavili…ale myslím že je to stresem.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16453 příspěvků 18.02.17 22:28

Tak on sám by měl odhadnout, jak na něj ta nová práce působí. Pokud mě něco hodně stresuje, znatelně to cítím a nepotřebuju k tomu lékařské dobrozdání. Čímž nevylučuju, že se nabalilo i něco zdravotního k tomu.
Pokud má muž pocit, že práce se středoškoláky je nad jeho síly (nebo ho tam deptají jiné okolnosti, ředitel, kolegové…), at práci změní. Žádné peníze (zaměstnání) nestojí za pošramocené nervy a zdraví. Navíc kantořina zdaleka není ohodnocená tak, jak by si zasloužila. Takže není důvod se kvůli takovému místu odrovnat.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63305 příspěvků 3 inzeráty 18.02.17 23:15

@králíček 777 Asi takhle, pokud je to i jeho pocit a ne jen tvůj, tak klidně může skončit ze dne na den (ano, není to vůči zaměstnavateli úplně fér), ale pokud je to příčinnou takovéhoto hubnutí, tak bych se na nějaké fér nefér vybodla a rychle to utla. Ať už neschopenkou, myslím, že by pro ni důvod byl, minimálně než by oběhal všechny vyšetření a vyloučila se fyzio příčina nebo klidně může jít okamžitě na RD.

Ou
Kelišová 5169 příspěvků 19.02.17 10:34

Je potřeba aby se ten stres naučil kompenzovat.

Tj - naučit se nějaká relaxační cvičení a praktikovat je každý den, k tomu ideálně i nějaký každodenní pohyb - fyzický pohyb pomáhá metabolizovat stresové hormony, bez toho se hromadí v těle a škodí.

A v ideálním případě by to chtělo najít si někoho, za kým bude moci si chodit pravidelně vypovídat o tom, jak je práce s dětmi a kolegy ve sborovně náročná. A to ani nemluvím o rodičích.

Ideální by byla nějaká forma supervize - ať už skupinové a nebo individuální (obecně si myslím, že by ji pedagogové měli mít jako běžnou součást své práce, stejně jako pracovníci v sociálních službách.

Ve větších městech bývají organizace, často se věnují primárně preventivním programům, které nabízí i právě různá setkání pro pedagogy. Je to dost silný nástroj psychické hygieny.

Pokud by ve vašem okolí nic takového nebylo, tak určitě poblíž žije někdo na individuální supervizi http://www.supervize.eu/…rvizoru-cis/ a nebo tedy klasický psychoterapeut. I kdyby ho měl jen naučit relaxační techniky.

Naučit se o sebe pečovat a nenervovat se ze špatného sboru a složitých studentů se mu dost hodí i do budoucna, pokud chce ve školství zůstat.

jinak ať manžel zkusí užívat nutridrinky, pokud nemůže jíst normální jídlo. Hladovění celý problém zesiluje, protože jaksi to vede k další produkci stresových hormonů.

králíček 777
Kecalka 130 příspěvků 05.03.17 20:18

Tak vcera jsem zjistila ze bere antidepresiva. Nasla jsem je. Zeptala jsem se. Ano ma je pry tyden… ja vubec nevim jak se s tim srovnat. Nekdy ma dobrej den nekdy horsi. Je to pro me sok. Nejak to nedokazu prijmout. Nejak o tom s nim nemuzu mluvit. Jak zacnu chce se mi brecet…

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28970 příspěvků 05.03.17 20:21
@králíček 777 píše:
Tak vcera jsem zjistila ze bere antidepresiva. Nasla jsem je. Zeptala jsem se. Ano ma je pry tyden… ja vubec nevim jak se s tim srovnat. Nekdy ma dobrej den nekdy horsi. Je to pro me sok. Nejak to nedokazu prijmout. Nejak o tom s nim nemuzu mluvit. Jak zacnu chce se mi brecet…

No to je ale naopak dobrá zpráva! Znamená to, že si své obtíže nenechal pro sebe až do kolapsu a vyhledal lékaře. U chlapa skoro nečekané, mají sklony to v sobě dusit. Léky mu pomohou stabilizovat psychiku, jsou dobrým služebníkem ve správnou chvíli na správném místě.

Malaga
Generální žvanilka 24686 příspěvků 05.03.17 20:22

@králíček 777 a z čeho přesně je ti do breku?

králíček 777
Kecalka 130 příspěvků 05.03.17 20:27

@Burj Chalifa myslis ze je to dobra zprava? Mne to nejak rozsekalo. @Malaga proste ze nefunguje jako driv ale musi brat prasky. Mame sestrenici taky bere antidepresiva. pribrala asi 30 kilo. Je ji vse jedno. Nic nedela. Nepostara se ani poradne o sebe. To me desi.

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16796 příspěvků 05.03.17 20:29
@králíček 777 píše:

Koukám, že jste v háji oba. :think: Přitulte se a popovídejte si o tom. :hug:

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16796 příspěvků 05.03.17 20:30
@králíček 777 píše:
@Burj Chalifa myslis ze je to dobra zprava? Mne to nejak rozsekalo. @Malaga proste ze nefunguje jako driv ale musi brat prasky. Mame sestrenici taky bere antidepresiva. pribrala asi 30 kilo. Je ji vse jedno. Nic nedela. Nepostara se ani poradne o sebe. To me desi.

To je táááák hrozně individuální. Nic o tom nevíš, zdá se. Neboj se toho.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Předčasné volby vymažou ČSSD a Kalouska, Babiš může opět vyhrát

Práce dvou investigativních reportérů týkající se vyšetřování kauzy tzv.... číst dále >

Uspěje album Vondráčkové Růže na rozdíl od propadáku The Perfect Kiss?

To, že její nový film The Perfect Kiss je propadák, ji neodradí od další... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přechodem trpí obě pohlaví, muži to však mají složitější

Zatímco menopauza je známá věc, andropauza je stále tak trochu tajemstvím.... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >