Manžel tají půjčky a sází

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
18
20.11.21 14:30

Manžel tají půjčky a sází

Ahoj, jsem mamka od dvou dětí 3,5 roku a 2 měsíce a můj manžel je lhář. Věděla jsem, že měl nějaké resty z mládí už před svatbou a tak máme smlouvu o bezpodílovém manželství, jelikož jsem měla špatnou zkušenost z předchozího vztahu (gambler). Jednalo se o 100 000 Kč z dob, kdy byl půl roku bez práce…No a během manželství jsem zjistila, že z toho byla insolvence a že si občas vsadí na sport. Co se týká naší rodiny, tak já to nikdy nepocítila, jelikož nám dá opravdu první poslední. Zázemí máme od našich, takže kdyby přišlo tvrdé na tvrdé, tak on jde jen s taškou. Nicméně teď se mi přiznal, že si vzal další půjčku v Německu, kde pracuje, aby doplatil insopvenci, která už měla být dávno doplacená a na kterou jsem mu taky přidávala (to mi ale vrátil)…Nic z toho mi nikdy neřekl a na všechno jsem prostě přišla náhodou…Teď jsme v karanténě a vypadá to, že potom půjdeme od sebe, protože je to vážně patologický lhář. Řekla jsem mu pokud nebudeme mít společné finance a jeho výplata nebude chodit ke mně na účet tak s ním nechci být. Je to jediná šance, jak si být jistá, co se s penězi děje. Na základě toho mi řekl, že nemůže protože mu odchází 5000 Kč měsíčně na dluh z Německa…Já už vážně nevím, jak dál. Bojím se, že když půjdeme od sebe tak do budoucna to ovlivní hlavně děti. Sama jsem z úplné rodiny. Mám úžasné rodiče a po finanční stránce to určitě zvládneme ale…On se jinak o děti stará, pomáhá mi v domácnosti, co potřebujeme to zařídí, opraví, sežene ale nedokáže si pomoc a lže o penězích, sázení, půjčkách…Nevím, co mám dělat :( :( :(…Kdyby nebylo miminka tak asi neváhám a pošlu ho pryč ale přeci jenom mě to teď děsí víc…Miminko je neplánované a proto jsem i vydržela do teď…Ale psychicky jsem po porodu na tom nebyla nejlíp a tohle do toho mi fakt nepomáhá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4097
20.11.21 14:36

Rozveďte se, od všeho si schovávej faktury a najdete mu nějakou léčbu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18809
20.11.21 14:44

CO nejdřív za právníkem a zůžit SJM. Jako že to fakt začni řešit co nejdřív, protože jinak jaksi jeho exekuce dopadnou i na tebe.

Dát nůž na krk - buď léčba a nebo rozvod.

V mezičase začít chodit do nějaké adiktologické ambulacne do poradny pro příbuzné závislých a pečovat o vlastní psychiku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1395
20.11.21 14:44
@Makyy90 píše: Řekla jsem mu pokud nebudeme mít společné finance a jeho výplata nebude chodit ke mně na účet tak s ním nechci být. Je to jediná šance, jak si být jistá, co se s penězi děje. Na základě toho mi řekl, že nemůže protože mu odchází 5000 Kč měsíčně na dluh z Německa…

Samozrejme, ze muze.

Tech 5.000 bude sice i nadale odchazet na dluh, ale zbytek muze uplne klidne prijit na tebou spravovane konto. Je to tezka situace, ale pokud si ji neni schopen nebo ochoten priznat, je odchod jedine reseni.

Jak ale par takovych typku znam, radeji se rozvedou, nez aby ztratili kontrolu nad svyma financema a mohli sazet da.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1588
20.11.21 14:55

Před 10ti lety bych napsala:”Rozvést a hned.” Dnes rikam, ze rodina je opravdu dulezita a vy píšete, ze pro vás z toho rizika neplynou, protože mate SJM a finančně to zvládnete.
Ja bych vyčkala do doby, než budete mit alespoň trochu svůj vlastní život. Pro mě to znamenalo, do chvíle, než šla dcera do školky a psychicky se připravila na to, že nejde o celoživotní vztah, protože žít do smrti s patologickým lhářem, by vás samotnou do budoucna jistě stálo nějakou psychiatrickou diagnózu.
Přeji hodně sil a štěstí.
BTW: Ač to tak nevypadá, vy jste teď ta ve výhodné pozici, třeba by manžel s psychologickou pomocí souhlasil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.11.21 15:01
@Ou píše:
CO nejdřív za právníkem a zůžit SJM. Jako že to fakt začni řešit co nejdřív, protože jinak jaksi jeho exekuce dopadnou i na tebe.

Dát nůž na krk - buď léčba a nebo rozvod.

V mezičase začít chodit do nějaké adiktologické ambulacne do poradny pro příbuzné závislých a pečovat o vlastní psychiku.

Já to pochopila tak, že SJM nemají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
895
20.11.21 15:16
@Makyy90 píše:
Ahoj, jsem mamka od dvou dětí 3,5 roku a 2 měsíce a můj manžel je lhář. Věděla jsem, že měl nějaké resty z mládí už před svatbou a tak máme smlouvu o bezpodílovém manželství, .................Řekla jsem mu pokud nebudeme mít společné finance a jeho výplata nebude chodit ke mně na účet tak s ním nechci být.

Máte teda SJM nebo ne? Pokud ne, je to fajn, a je nesmysl se do něj teď hnát. Ideální by bylo, kdyby jeho výdělek šel k tobě, ty bys finance transparentně spravovala, včetně těch splátek, které musí posílat. Nezajistí ti to sice, že nezabředne do nějaké další půjčky, ale tebe a děti by to ohrozit nemělo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7468
20.11.21 15:21
@carsin píše:
Samozrejme, ze muze.

Tech 5.000 bude sice i nadale odchazet na dluh, ale zbytek muze uplne klidne prijit na tebou spravovane konto. Je to tezka situace, ale pokud si ji neni schopen nebo ochoten priznat, je odchod jedine reseni.

Jak ale par takovych typku znam, radeji se rozvedou, nez aby ztratili kontrolu nad svyma financema a mohli sazet da.

Tak samozrejme, ze daji prednost sazeni. On dobre vi, ze zenskych je na svete hafl a decek si muze jeste nadelat neplanovane dost, i kdyz bude tezky gambler v exekucich.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7468
20.11.21 15:25
@Bubllenka píše:
Před 10ti lety bych napsala:”Rozvést a hned.” Dnes rikam, ze rodina je opravdu dulezita a vy píšete, ze pro vás z toho rizika neplynou, protože mate SJM a finančně to zvládnete.
Ja bych vyčkala do doby, než budete mit alespoň trochu svůj vlastní život. Pro mě to znamenalo, do chvíle, než šla dcera do školky a psychicky se připravila na to, že nejde o celoživotní vztah, protože žít do smrti s patologickým lhářem, by vás samotnou do budoucna jistě stálo nějakou psychiatrickou diagnózu.
Přeji hodně sil a štěstí.
BTW: Ač to tak nevypadá, vy jste teď ta ve výhodné pozici, třeba by manžel s psychologickou pomocí souhlasil.
@Bubllenka co ji to davas za pitomou radu? :nevim:

Takze ma cekat az ji vrazi exekutor do baraku, vse odveze a pak vylucovaci zalobou a dalsimi deseti az statisici vyhozenymi za advokaty se s exekutorskou komorou soudit o zabavene veci?

To je fakt rada nad zlato. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
20.11.21 15:40

@Karamba2020 Máme smlouvu o bezpodílovém manželství a to mě má chranit od jeho případných dluhů. On ale nechce, abych měla jeho peníze na starost. Odmítá to. Já nevím, co dělat. Nemít děti tak jde hned ale mám strach jen o ně, že bude dělat naschváli…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7468
20.11.21 15:57
@Makyy90 píše:
@Karamba2020 Máme smlouvu o bezpodílovém manželství a to mě má chranit od jeho případných dluhů. On ale nechce, abych měla jeho peníze na starost. Odmítá to. Já nevím, co dělat. Nemít děti tak jde hned ale mám strach jen o ně, že bude dělat naschváli…

To je sice fajn, ze to mate, ale tohle dnes naprostou vetsinu exekutoru absolutne nezajima a jdou zabavovat na adresu dluznikova bud trvaleho nebo ocekavaneho pobytu, kde by se mohl zdrzovat a eventuel.mit nejake hodnotne veci, ktere se daji vydrazit a pokryt tim aspon cast jeho dluhu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
151
20.11.21 15:58

Zadna smlouva ani zuzeni SJM te neochrani. Vzdy si velka instituce najde skulinku. Jedinou obranou je rozvod a mas klid. Vzdyt zit muzete spolu i nadale a byt rodina, pouze uredne ne. Ale i v tomhle pripade muzes kdykoliv ocekavat exekutora. Vse co v domacnosti a pro deti mas kupuj vyhradne pres sebe a nechavej si ucty, faktury, smlouvy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6559
20.11.21 16:00

Zda doplatil nebo nedoplatil insolvenci zjistíš snadno obratem on-line v insolvenčním rejstříku…
jinak on asi bude doživotně finanční negramot.. takže pokud se nechceš rozvádět, tak vem peníze do rukou a stav pravidla a systém

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1556
20.11.21 16:23
Další borka, co si udělala nechtěné mimi s chlapem s exekutorem za zadkem.
@Makyy90 píše:
Já nevím, co dělat. Nemít děti tak jde hned ale mám strach jen o ně, že bude dělat naschváli…

Narovinu máš 2 možnosti. Pošleš ho do pr.de..le i s dluhama a začneš normálně žít bez jeho finančních srágor a lží, NEBO drž hub. u, krok a žij s patologickým lhářem a finančním negramotem.
Hlavně už mu ze svého nedávej ani korunu, okamžitě začni sbírat faktury, protože exekutor ti sice nesáhne na tvůj příjem, ale jelikož se dlužník nachází v tvém bydlišti, velice rád tě navštíví a oblepí, co může.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2671
20.11.21 16:50

Co na to všechno říkají tví rodiče? :think:
On nic měnit nechce. Po úplné rodině touží všichni…ale za každou cenu? No nevím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat