Manžel téměř denně pije víno

Anonymní
15.9.21 01:22

Manžel téměř denně pije vino

Prosím anonymně, je to hodně citlivé. Jsme pár let manželé, máme malé děti. Donedávna jsme žili celkem v klidu, starost o děti, práce, atd, nás hodně zamestnavala, manžel navíc pracuje na směny. Brala jsem si ho jako milého, hodného člověka, který umí pomoci, má rád svou rodinu, je klidný, pohodový. Vždycky si něco vypil, ale bylo to třeba na oslavě, na Vánoce, na dovolené, během týdne nepil vůbec. Postupně se přidávaly víkendy, teď už delší dobu pije pravidelně, téměř denně i v pracovním týdnu, pokud tedy nemá třeba noční směnu. Pije večer, zpravidla litr vína, klidně o víkendu i dva litry. Nepohrdne i něčím ostřejším. Pokud alkohol nekoupím, kupuje si ho sám, všímám si, že pokud je večer, kdy alkohol nemá, tak je podrážděný, bez nálady, naopak, pokud má vypito, je recny, hraje si s dětma, je zábavný. Kdysi, když vypil třeba lahev vína, tak to ani nebylo poznat na něm, teď potřebuje vína větší množství, naopak mu ale stačí málo, aby bylo poznat, že má vypito (je opilý pro menší dávce). Nevím, co mám dělat. Pokud se opije, tak většinou usne, není zlý, to spíš bývá podrážděný bez alkoholu. Do práce chodí, jinak je to hodný člověk. Jen si nedá říct, aby přestal. On podle svých slov, žádný problém nemá a mám být ráda, že nechodí do hospody.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
39
15.9.21 01:45

Já taky chlastám, ale litr/den je teda dost…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4914
15.9.21 02:58

Litr až dva vína denně je už celkem velký problém. Může to mít jako způsob uvolnění stresu. Nicméně už je to závislost a měl by se léčit. Jde to i ambulantně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9697
15.9.21 04:38

Je to alkoholik :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1018
15.9.21 05:24

Popsala jste cloveka, zavisleho na alkoholu, Pije hodne. Zkuste se podivat na
Web ALKOHOLIK.CZ . Jsou tam myslim i nejake kontakty. Vim, ze existuji i poradny pro pribuzne alkoholiku. Podle toho, kde bydlite…zkuste zapatrat po nejake pomoci.
Budete to mit tezke, alkoholik musi chtit sam se lecit. A dokud sebe, nebo nekoho neprizabije, tak mu to soud nemuze naridit…
Drzim vam palce, budete to mit tezke, budte statecna. Ta spoluprace s odborniky nebude spatna, aspon vas nasmeruji….

Příspěvek upraven 15.09.21 v 07:40

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10420
15.9.21 06:01

Je to alkoholik. Bez alkoholu má abstak. Kdo tvrdí, že litr vína denně je v pohodě, je alkoholik taky. Přestat musí. chtit sám a to je bohužel problém. On si to, že je závislý neuvědomuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
726
15.9.21 06:32

Taky si dám denně víno. Ne teda litr…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5997
15.9.21 06:39

Nemůže radši vypít dvě piva?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.9.21 07:01

Můj pije ví víno denně také, ale maximálně 2-3 dc. Já rovněž tak a dáváme si spolu prostě lahev. Ale litr je fakt moc. Kdyby to snížil aspoň na 0,5 l. Když vidím některý chlapy jak každej večer daj 5-7 piv, takovýho smraďocha bych doma nechtěla. Víno je v pohodě, jen kdyby kapánek snížil.. Ale musí to bejt nuda, chlap denně navátej a pak padne do postele.. Škoda. Ať sníží dávku.

• Citovat
  • Nahlásit
1253
15.9.21 08:03

Alkoholismus není o množství ani frekvenci (viz kvartální alkoholici), ale o tom, jestli pití alkoholu koliduje se společenským soužitím, klasicky s prací. Ne každý násoska je alkoholik. Někdo může být v lihu celý den, a ničemu to neuškodí - zvládá práci, není agresivní apod. U jiného zas může být problém i malé pivo - když bez něj třeba nezvládne nějakou akci, nebo nezvládne sedět na sucho v hospodě (takoví lidé mají největší nebezpečí alkoholismu, byť třeba mají dojem, že pijí jen společensky). U vás je otázka, nakolik to narušuje soužití, no. :nevim: Plus teda pochopitelně je to nezdravé tak jako tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22842
15.9.21 08:08

Pije dost. Dokud si to sám neuvědomí, neuděláš nic. Zkus si najít řízené pití alkoholu- Maria Funke.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37369
15.9.21 08:24

Pokud on nechce, neuděláš nic. A neznám alkoholika, který nebyl přesvědčený o tom, že on žádný problém s alkoholem nemá. Bohužel rada není. Jedině mu na ten problém poukazovat, snažit se mu vysvětlit, že je opravdu závislý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22842
15.9.21 08:28

@inkakřivák Já znám i ty, kteří si problém připustí, ale je to silnější než oni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12023
15.9.21 08:31
@Anonymní píše:
Prosím anonymně, je to hodně citlivé. Jsme pár let manželé, máme malé děti. Donedávna jsme žili celkem v klidu, starost o děti, práce, atd, nás hodně zamestnavala, manžel navíc pracuje na směny. Brala jsem si ho jako milého, hodného člověka, který umí pomoci, má rád svou rodinu, je klidný, pohodový. Vždycky si něco vypil, ale bylo to třeba na oslavě, na Vánoce, na dovolené, během týdne nepil vůbec. Postupně se přidávaly víkendy, teď už delší dobu pije pravidelně, téměř denně i v pracovním týdnu, pokud tedy nemá třeba noční směnu. Pije večer, zpravidla litr vína, klidně o víkendu i dva litry. Nepohrdne i něčím ostřejším. Pokud alkohol nekoupím, kupuje si ho sám, všímám si, že pokud je večer, kdy alkohol nemá, tak je podrážděný, bez nálady, naopak, pokud má vypito, je recny, hraje si s dětma, je zábavný. Kdysi, když vypil třeba lahev vína, tak to ani nebylo poznat na něm, teď potřebuje vína větší množství, naopak mu ale stačí málo, aby bylo poznat, že má vypito (je opilý pro menší dávce). Nevím, co mám dělat. Pokud se opije, tak většinou usne, není zlý, to spíš bývá podrážděný bez alkoholu. Do práce chodí, jinak je to hodný člověk. Jen si nedá říct, aby přestal. On podle svých slov, žádný problém nemá a mám být ráda, že nechodí do hospody.

Máš být ráda, že nechodí do hospody? To je teda argument. Vždytˇto musí lézt i dost do peněz, když pije takhle každý den. To mu nevadí, že ho viděj děti věčně navátýho? Podle něj žádný problém není, jasně že ne, jemu je fajn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37369
15.9.21 08:32

@divine woman Tak to já ne. Ty co jsem znala a ti co znám, prostě,, problém nemají a kdykoliv budou chtít, tak přestanou". Jo a léčené jsem znala dva, a spadli do toho pokaždé znovu. Léčit se šli na nátlak rodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat