Manžel utratil všechny peníze na Vánoce a vybral i účet

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.18 03:11
Manžel utratil všechny peníze na vánoce a vybral i účet

No nevím jestli vůbec mám psát nebo co, ale nějak už jsem tak zoufalá, že je mě to jedno, ikdyž to možná smažu no :( Ale v tuhle chvíli po dvou skleničkách vína mám chut tak maximálně skočit z okna než něco řešit.
S manželem jsme měli vždy jeden společný učet kde jsme šetřili a pak každý svůj na který nám vždy chodila výplata a z toho jsme vždy na ten spořící posílali. Zároveň jsme měli každý svůj kde nám chodila výplata a každý platil to co jsme si určili a zbytek byl na uvažení na šetření na dovolené, vánoce, ale i kapesné atd. Vše fungovala. Jenže tedka někdy asi v řijnu mě manžel řekl, že nějak tak nezvládl finančně celý rok a že na vánoce skoro nic nemá. Hrozně jsem byla naštvaná, zvlášt když se nezmínil sám, ale musela jsem nakousnout ty vánoce já a hlavně poslední rok si dost nakupoval…nové sportovní věci, značkové boty, nové hodinky, mobil, dokonce dobrovolně začal chodit ke kadeřnici a to jsem měla předtím problém ho dostat 1× za pul roku na stříhaní a i sme se hádali, když jsem ho chtěla ostříhat sama. Hrozná hádka byla. Tak jsem si pak založila účet na facebuuku anonymní a zeptala jsem se v jedné skupině, kde jsem dostala takovou čočku ( i proto tedka ten anonym), že jsem nevděčná a že mám být ráda, že nás nezadlužil a že mluvil narovinu.

Dá se říct, že mě přesvědčili že jsem já ta špatná a hysterka, tak jsme si sedli a vše řešili, omlouval se, že je nějaký unavený z rodiny a dětí a svatby ( brali jsme se až tento rok ) a nakonec tedy, že vánoce uděláme skromě i co se týče dárku pro děti i občerstvení a že tedy at něco vyberu pro ostatní, jak děti tak i rodinu jeho atd jakoby za něj levně, že to neumí a že mě pak dá peníze. Že to není o tom, že by neměl nic nebo tak ale že prostě šetřil jen trochu a že to podcenil.
Tak jsme se domluvili a já vše zařídila, no a pak mu říkám at mi tedy pošle ty peníze za dárky atd… nějak se k tomu neměl a tak jsme se začali hádat. Řekla jsem mu, že tedy pujdu na ten společný účet, že z mateřské nemám peníze, že jsem musela jít na kreditku a kontokorent a že jsem čekala, že mě ty peníze dá abych si to dorovnala. Pořád nic a tak jsem byla naštvaná. Posledních ctrnáct dní jsem se hádali už neskutečně, řekla jsem mu že nemám ani peníze na to abych udělala kapra a salát a jak k tomu přijdou děti a že mi ani tamto nezaplatil. Nakonec jsem šla vybrat z účtu toho společného, dala jsem někdy v prosinci výpověd s tím že zaplatím 1000kč poplatek za předčasný výběr plus 1% z vybírané částky ( máme totiž výpovědní lhutu 30 dní a když chceme peníze dříve platíme toto :( ) no a v pátek jsem byla na pobočce a tam mi řekli že na účtu žádné peníze nejsou. Nechápala jsem. Nevíbíralo se z toho a byt se né vždy poslala ta částka co jsme si řekli, tak se nevíbíralo krom situace před cca 3 roky to jsme ještě nebyli svoji na auto atedka že tam nic není. Málem jsem tam omdlela, pak jsem řvala na tu paní až na mě zavolali ochranku a nakonec mě volali sanitku protože jsem byla hysterická prý. Ikdyž jsem nebyla. Dle výpisu, který mě dali v pátek na schuzce peníze vybral manžel za poslední rok. To jest více jak 230 tisiíc, přičemž posledních asi 40 vybral nedávno. Na radu sestry, která jako jedniná ví jsem šla na policii a do banky, že mě okradl o peníze manžel, ale bylo mě řečeno na policii i v bance, že pokud účet byl společný, že se nejedná o krádež a že to nemají a nebudou jak řešit.

Tedka je manžel na služební cestě a já jsem doma sama. Dneska jsem vezla děti k našim abych to nějak sama zvládla s tím, že je v pondělí vyzvednu a ještě táta na mě mrkal, že vážně nechci aby byli doma aby viděli přípravy a že letos asi budou vánoce u XXXXX ( doplnte si jméno naší rodiny ) opravdu velké :(

Málem jsem se rozbrečela. U našich jsem měla panáka a vaječnák a nějak už pinklá jsem si koupila víno i na doma. Manžel tel nebere a já musím čekat na pondělí.

Co mám dělat, kde jsou ty peníze? Nemáme ani na vánoce, ani na kapra, nemám dárky krom pár a nemáme na další splátku hypotéky atd… vůbec nevím co tedka dělat a jak manželovi vysvětlit at ty peníze dá zase zpět na společný účet? :(

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 19 Další »
Reakce:
Verun83
Echt Kelišová 9087 příspěvků 33 inzerátů 23.12.18 03:30

Ma milenu, do ktery ty prachy cpe. Viz ze najednou o sebe pecuje atd. A nebo sazi. Protoze jestli ty nikde nevidis ve vecech 230t, tak to jinak neni mozny.
A jako duvod, ze je unaveny z rodiny? Boze to je debil.
A to jsou presne ty duvody, proc nechci mit spolecny ucet. Neda se jim verit.
Zavedte zapisovani vydaju. Poctive, kazdy mesic. Kolik mu prijde, za co si kde co koupi. A at ti zacne splacet ty penize. Byly spolecne.

DuhovaaViila
Povídálka 35 příspěvků 23.12.18 03:45

Pri cteni o nahlem chozeni ke kadernici, me taky hned napadla milenka :(. A ze je unaveny z rodiny? Wtf?! Sverte se sve rodine, urcite vam pomuzou udelat detem hezke Vanoce :hug:.

Sára 1
Echt Kelišová 8951 příspěvků 23.12.18 03:52

To mě tak strasne mrzí, ale vidím to stejne jako @Verun83 . První mě napadla ta milenka, pak sázení nebo něco podobného. A nebo prostě jen utrácí za sebe. :zed: Ale tomu se mi nechce věřit. Bojím se, že ty peníze tam nevrátí, protože je nemá. Nema někde nějaké dluhy? Já osobně bych poprosila rodiče nebo sestru, aby aspoň ten kapr a salát byl. Dárky určitě budou mít děti i od babičky a dědy. A manžela bych naháněla. Určitě neni bez mobilu. Přeju pevné nervy. :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.18 03:56

@Verun83

dle výpisu to nebylo 2OO tic naráz ale postupně během roku

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.18 03:57

@DuhovaaViila @Sára 1

milenku ? to snad myslím, že ne, ale nechápu proč ty peníze převáděl…

Ijen
Ukecaná baba ;) 1227 příspěvků 23.12.18 03:57

Tri moznosti. Zenska, gambling nebo manicka faze bipolarni poruchy. Je treba rychle zjistit jestli se jeste nezadluzil.

Sandokanos
Ukecaná baba ;) 1750 příspěvků 23.12.18 03:59

Jako vazne budes asi dost hysterka, nedovedu si predstavit takove vyvadeni, aby na tebe volali ochranku. A to s tou policii je taky ulet, kdyz je to spolecny ucet, jsi normalni? :nevim:
Hlavne to chce resit v klidu. Nejaky kapr a darky ti muzou byt u zadele. Problem je ta splatka hypoteky, to bys asi mela hledat nejaky zdroje treba u rodicu. Jinak asi rozvod no, v klidu, majetkove vyrovnani-hlavne asi ten byt vyresit. Duverovat svemu manzelovi nemuzes.

Sandokanos
Ukecaná baba ;) 1750 příspěvků 23.12.18 04:04

„jak manželovi vysvětlit at ty peníze dá zase zpět na společný účet?“ No to je dobry for, ty penize uz jsou davno jinde. :nevim:

rozand
Závislačka 4115 příspěvků 23.12.18 04:12

Řekla jsem mu, že tedy pujdu na ten společný účet, že z mateřské nemám peníze, že jsem musela jít na kreditku a kontokorent a že jsem čekala, že mě ty peníze dá abych si to dorovnala. 8o Tak vy jste oba zvykli utracet penize, ktere realne nemate?

@Sandokanos píše:
Jako vazne budes asi dost hysterka, nedovedu si predstavit takove vyvadeni, aby na tebe volali ochranku. A to s tou policii je taky ulet, kdyz je to spolecny ucet, jsi normalni? :nevim:
Hlavne to chce resit v klidu. Nejaky kapr a darky ti muzou byt u zadele. Problem je ta splatka hypoteky, to bys asi mela hledat nejaky zdroje treba u rodicu. Jinak asi rozvod no, v klidu, majetkove vyrovnani-hlavne asi ten byt vyresit. Duverovat svemu manzelovi nemuzes.

Presne tak, hystericka byt musela, jinak by to tezko koncilo volanim sanitky :lol: .

A jit na policii, kdyz vzal manzel neco ze spolecneho uctu, to je fakt zlatej hreb.

Zakladatelko, ty penize tam tezko vrati, ten je jen tak neprevadel, ale urcite uz je vubec nema.

Levandulina
Kelišová 6027 příspěvků 22 inzerátů 23.12.18 04:12

Řešit peníze kvůli Vánocům je zbytečný. Spíš jde o to, že ty peníze vůbec manžel vybral a na co je použil.
Také se přikláním k milence, vždyť vše, co jsi o něm napsala, tomu bohužel odpovídá. ..
Vánoce dětem udělej se svými příbuznými. Od nich určitě dárky dostanou.

Sandokanos
Ukecaná baba ;) 1750 příspěvků 23.12.18 04:12
@Anonymní píše:
@DuhovaaViila @Sára 1milenku ? to snad myslím, že ne, ale nechápu proč ty peníze převáděl…

Vypadas jako dost naivni devce. :nevim: 200tis nic neni, to se da v pohode utratit za mesic natoz za rok. To mas nejaky obedy v praci, vecere po, darecky, mozna dovca nekde…

Sandokanos
Ukecaná baba ;) 1750 příspěvků 23.12.18 04:14

Zakladatelko, fakt se nestyd a porad se s rodici, nebo s rodinou v jake si situaci a jestli se muzes spolehnout na ne. :nevim:

Levandulina
Kelišová 6027 příspěvků 22 inzerátů 23.12.18 04:15
@Anonymní píše:
@Verun83dle výpisu to nebylo 2OO tic naráz ale postupně během roku

Tak postupně platil za milenku a za svoje zkrášlování…

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31683 příspěvků 23.12.18 04:20

vánoce bych každopádně strávila u rodičů..a pak zjistila, co se vlastně děje. Může t být milenka, u který je i teď na „služebce“, mohl udělat nějakej průšvih,a dostat se do dluhů, těžk říct. Ale jak říkám, nekazila bych si zbytek roku, hned zítra se svěřila rodině, a strávila svátky u nich, a po Novým roce bych zjistila, proč.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 19 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Luxus, který si dopřává Veronika Kopřivová, vybudovala Češka: „Začínala jsem od nuly!“

Velká cestovatelka Veronika Kopřivová si se svou kamarádkou dopřála... číst dále >

Kam zmizela nechvalně proslulá iniciátorka kauzy Me Too Asia Argento?

Bývalá herecká hvězda, Jimmy Bennett reagoval na loňskou vlnu Me Too, ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >