Manžel už děti má, se mnou zatím další nechce

14
11.7.15 09:47

Manžel už děti má, se mnou zatím další nechce

Toužím po dítěti. Po vlastním dítěti. Můj manžel má již dvě děti z předešlého manželství. Kluka 9 a holku 6 let. S bývalou ženou se rozešli, když jejich dceři nebyl ani rok. Důvody byly různé, ale vím, že manžela nejvíc štvaly věčné manželčiny výčitky, že není doma, že je neustále v práci a on se jenom snažil udržet životní styl, který ona sama vyžadovala. Neustále manželčiny výčitky ho přivedly do mé náruče.
Možná si teď někdo řekne, že jsem mrcha, ale my jsme se milovali už několik let před tím vším. On žil v jiném městě, já ještě studovala a on přivedl do jiného stavu svou tehdejší přítelkyni (bývalou přítelkyni…no bylo to komplikované:))..
Když jsem dostudovala, našla si práci, osud nás opět přivál k sobě. Teď jsme spolu 5 let a za měsíc oslavíme 3. výročí svatby. Nikdy jsem nepatřila mezi ty, které chtějí hned dítě. Ráda si užívám „svobodného“ života a představa, že otročím svýmu dítěti mě vždy děsila. No hold hodiny netikaly. Je to asi rok, kdy se ty mršky biologické hodiny probudily a začaly pomalu, tiše, ale jistě tikat. Už rok se snažím s manželem o tom diskutovat, ale za ten čas jsme si stihli vyřídit druhou hypotéku a postavit dům. Manžel zasadil na zahradě strom, a tak jsem vtipkovala, že teď je na řadě zplození dítěte:) No…on se k tomu nemá. Po společné domluvě už půl roku neberu HA. Ale on si dává velkýho majzla, aby náhodou nedošlo k otěhotnění:( Teď už si dítě moc přeji. Většina mých spolužaček a kamarádek v mém věku již dítě (děti) má nebo ho zrovna očekávají nebo se o těhotenství oba s partnerem snaží. Můj muž mi vždy říká, že ještě není ten pravý čas na dítě. Že ještě musíme něco vydělat a ušetřit, že on by to pak sám finančně neutáhl, když budu na mateřský atd… Já mám pak taky obavy, že až se konečně pro dítě rozhodne, tak nám to hned nepůjde, to už mi bude přes 30 a kdo ví, jak to půjde potom…na tož upřímně - nechci být taková ta „stará matka“ (tím se nechci žádné ženy dotknout, prostě jen chci dítě dřív než 35 a výš).
Někdy si říkám, že on už ty svoje dvě děti má, že ten svůj otcovský pud už ukojil. Taky že už zná a ví, co všechno a jaké starosti s malými dětmi přicházejí. A taky se třeba bojí, abych se nezačala chovat jako jeho bývalá žena. Ale co já?… Chce se mi brečet. Když jsem si o tom s několika lidma promluvila, setkala jsem se i s názorem „vždyť si věděla do čeho jdeš - věděla si, že má děti…“… Co na to říct…
Nechci manžela do ničeho nutit. Miluju ho a je mi s nim krásně. Máme nový dům, psa, práci, přátelé…já bych ale chtěla vybudovat naši vlastní rodinu. Jak na to?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3695
11.7.15 09:54

Všichni ti, co říkají, vedelas do čeho jdeš mají bohužel pravdu… Buď ráda, že ti neřekl, že už žádné děti nechce. Z tohoto scénáře jsem měla takovou obavu, že jsem nikdy s mužem co už má děti ani nechodila, natož abych s ním plánovala budoucnost. On moc dobře ví, co je dřiny s malými dětmi, nedostatek času, únava ženy, málo sexu..se nedivím, že se mu nechce…kolik mu je?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.7.15 09:57

Tak tohle jste si měli ujasnit ještě před svatbou, takhle můžeš čekat do nekonečna a dětí se nedočkáš :nevim: Můj manžel má také dvě děti z prvního manželství a tenkrát, co jsme spolu asi podruhé skončili v posteli, narovinu jsem mu řekla, že pokud nám to bude klapat a zůstaneme spolu, že chci časem aspoň dvě děti, ať s tím počítá a rozhodne se podle svého, dokud je čas odejít. První dítě se narodilo po čtyřech letech, o druhé se už rok snažíme. Mám 31 let a taky bych chtěla otěhotnět co nejdřív a ne až v 35ti. M.

• Nahlásit
  • Citovat
14
11.7.15 10:01

Když my jsme se o tom i před svatbou bavili. Děti (dítě - dohodli jsme se na jednom, abych byla přesnější) v plánu vždy byly s tím, že na ně nebudeme spěchat. Je mu 31. První dítě se mu přihodilo docela brzy. Teď po třech letech manželství, kdy se všichni známi i rodina ptají, kdy už budeme mít mimčo, mi už dochází, že dítě moc chci. Strašně mě mrzí, že můj muž to tak necítí. Přitom když jsme s kamarády, kteří mmimi mají, chová s těm dětem tak krásně. Má ten cit k dětem, je radost na něj pohledět. Vždycky se rozplývám… Jen mít to vlastní…

Příspěvek upraven 11.07.15 v 10:06

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.7.15 10:05

Manzel taky uz dite z predchoziho manzelstvi ma a do dalsiho se nehrnul, kvuli penezum a vubec vsemu. Ja zas trvala na tom, ze ja deti rozhodne chci, pak jsme zrekonstruovali, vysadili HA, nejdriv si daval pozor, pak jsme se rozhodli, ze si budem uzivat a nechame to na prirode a do mesice jsme si uz pozor davat nemuseli :-) ted je z nej nejstastnejsi tata a je mu lito, ze mu to rozhodnuti trvalo tak dlouho. Ale neda se pausalizovat, kazdy je jiny. Asi bych s nim nebyla, kdybych vedela, ze jeho rozhodnuti nezmenim. V nasem pripade slo spis o strach, u prvniho byl rozejit po trech mesicich po porodu. B.

• Nahlásit
  • Citovat
2687
11.7.15 10:16
@truelly píše: … On moc dobře ví, co je dřiny s malými dětmi, nedostatek času, únava ženy, málo sexu..se nedivím, že se mu nechce…

jj, kdyby tohle muzi tusili, tak je o polovinu min decek. :mrgreen: ale nastesti pro vas vetsina nema ani paru co to obnasi a podari se vam je snadno ukecat. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
11.7.15 10:17

@Amanna pokud jste si to už před svatbou ujasnili, že dítě jednou bude, tak si to chce s mužem teď jen rozumně promluvit a zjistit, kdy by si ho asi tak přál a udělat nějaký kompromis. My to měli podobně, muž má 2 děti z předchozího vztahu, ale už na začátku jsme si řekli, že dítě určitě bude, aspoň jedno. Když jsem zatoužila, tak se mu taky ještě nechtělo, koupili jsme si psíka a za 2 roky se rozhodli, že teda miminko bude. Přispěla k tomu náhoda, že jsem si myslela, že selhala ochrana a těhu jsem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9477
11.7.15 10:26

Odpověděla sis sama. Představa, že otročím svému dítěti, to znamená, že budeš po něm vyžadovat aby se též zapojil a to zřejmě dost, takže se bude opakovat situace na kterou už jednou dojel, výčitky, že není pořád doma, že je v práci atd. Takže i tvé výčitky ho jednou zřejmě můžou zavést do náruče nějaké jiné. Takhle mu to zřejmě vyhovuje, dobře si uvědomuje, jak moc se změní lidem život po narození dítěte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3695
11.7.15 10:26

@Scarabeuss jo,vo tom to je…nedej bože, když je dítě plactive, nebo nemocné a je třeba pány tvorstva zapojit…proto je jistější volba těch bezdetnych

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8302
11.7.15 11:06

@Amanna tak ne každý má na to, aby živil větší rodinu a tři děti už ta větší rodina jsou :nevim: měl problémy s uživením dvou dětí - vydělával peníze, ale bylo mu vyčítáno nedostatečné zapojení se, nejspíš má obavy, jak by to zvládal s dětmi třemi… žádný div :nevim: problém je, že o tomhle jste si měli promluvit před svatbou, jestli si troufá na velkou rodinu nebo jestli zůstane jenom u dvou dětí :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
11.7.15 11:26

Děkuji Vám za názory. Psala jsem zde především proto, že jsem si tak trochu přála nějakou podporu a popřípadě radu. Vy mě zatím všechny „odsuzujete“, že si za to můžu sama, že jsme si to měli ujasnit dřív. Přitom kdybyste četly pozorně, dočetly byste se, že my jsme toto téma prodiskutovali na začátku vztahu a dohodli jsme se na dítěti. Jde o to, že mě už ten čas přišel a jemu zřejmě ještě ne a mě to mrzí. Nejde o to, že už dítě vůbec nechce. Co se týče jak jsem psala o tom „otročení“ - tak jsem to brala kdysi. I můj názor na výchovu dětí se za těch pár let změnil. Jen si říkám, na co pořád čekat..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8302
11.7.15 11:34
@Amanna píše:
Co se týče jak jsem psala o tom „otročení“ - tak jsem to brala kdysi. I můj názor na výchovu dětí se za těch pár let změnil. Jen si říkám, na co pořád čekat..

na to, až ten názor změní i manžel? psala jsi, že má obavy, že vás všechny neuživí, můžete se dohodnout, jakou našetřenou částku by si představoval jako dostatečnou a podle toho se můžete bavit dál. nicméně pokud mu jde o peníze, tak nezapomínej, že starší děti rostou a s tím se pojí větší finanční nároky, takže fakt má možná obavy. třeba se mu nechce trávit celé dny v práci, protože ty zůstaneš doma jenom s rodičákem :nevim: máš možnost práce z domova nebo máš ochotné hlídací babičky, abys mohla začít pracovat na zkrácený úvazek a nebyla odkázaná jenom na sociální dávky a manžela? zkus to promyslet i z téhle stránky a nadhodit řešení, které by ho ujistilo, že nezůstane na financování sám.

Příspěvek upraven 11.07.15 v 11:36

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4096
11.7.15 11:36

@Amanna No jestli ti doma pomůže podpora z emimina, tak máš můj hlas. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10749
11.7.15 11:36

@Amanna Co třeba mu to normálně říct? Ano, věděla jsi, že má děti, ale na vasektomii nebyl, ne?

Já v jednom momentě dospěla do stavu, kdy jsem věděla, že buď vztah s dítětem (nebo aspoň pokusem o dítě), nebo konec vztahu. Toto jsem přednesla chlapovi, ač jsem v počátku říkala, že děti nemusím (hm, v podstatě je nemusím dodnes). Mohl si svobodně vybrat, jestli bude mít mě a dítě nebo se poohlédne jinde. Přiznávám, že bych mu nezazlívala, kdybychom se kvůli tomu rozešli, ale věděla jsem, že bezdětný vztah s ním bych neustála.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
11.7.15 11:37

Konečně nějaká rada:))) to by docela šlo, s tou našetřenou částkou. Když on je přes ty peníze a čísla…uvidíme, zkusím mu to navrhnout a pobavit se s ním o tom takhle. Děkuji :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama