Manžel zaměstnán v Německu - rodičovský příspěvek?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Fonty
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 28.11.18 08:38
Manžel zaměstnán v Německu, rodičovský příspěvek?

Zdravím, manžel začal pracovat v Německu. Mě momentálně stopli rodicak v ČR. Jsem na rodičovské se synem kterému budou v únoru dva roky. Je tu někdo kdo pobírá rodičovský příspěvek z Německa? Tam je to jen do dvou let? Tedy po dovršení dvou let mi poběží rodicake zase v ČR? A částka se počítá z těch 220tisic jako v ČR? Díky pokud má někdo zkušenost!

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2244 příspěvků 28.11.18 08:46

Standardní rodičovský příspěvek je v Německu na rok,možno rozložit na dva. Pokud manžel pracuje v Bavorsku, máte nárok kromě Kindergeld také na Familiengeld. Ale po vypršení těch dvou let nárok v ČR mít nebudeš. Rodičák ti poběží dále v Německu, jen nebudeš už nic pobírat.

Fonty
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 28.11.18 08:51

@Aduš8 díky, to mi teda rozpočítaji těch 110 tisíc co mi zbývá vybrat v Čechách do třech měsíců..?., Protože dva roky budou malému v únoru…

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2244 příspěvků 28.11.18 09:02

@Fonty to ti takhle nepovím, vůbec nevím, jak to chodí. Já žiju v Německu. Spíš bych řekla, že český rodičák nebudou vůbec brát v úvahu. Tady, když nemáš nic,, odpracováno", máš nárok na základ, tj.300€měsíčně na 1 rok, dá se rozložit na dva,potom je to 150€. Ale jak je to takhle v průběhu opravdu nevím. Ale nejlepší pro vás bude, když si sjednáte schůzku na Gesundheitsamt v oddělení pro těhotné a mladé rodiny, nebo Jugendamt a zeptáte se přímo na svůj případ.

Fonty
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 28.11.18 09:18

@Aduš8 díky. Manžel spadá pod město Hof . Patří k Bavorsku. Ale bydlíme v Čechách. Jak jsem na rodičovské tak se nám změnila i pojišťovna a spadame já i děti pod manžela… teď řešíme papírování, kindergeld, máme právníka, německy neumíme ani jeden.. napadlo mi že je někdo v té samé situaci zde na webu

Fonty
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 28.11.18 09:26

Tak manžel říká že po dovršení dvou let syna mi poběží rodičovská zase tady v ČR :nevim:

anikahen
Kecalka 212 příspěvků 28.11.18 09:28
@Fonty píše:
Zdravím, manžel začal pracovat v Německu. Mě momentálně stopli rodicak v ČR. Jsem na rodičovské se synem kterému budou v únoru dva roky. Je tu někdo kdo pobírá rodičovský příspěvek z Německa? Tam je to jen do dvou let? Tedy po dovršení dvou let mi poběží rodicake zase v ČR? A částka se počítá z těch 220tisic jako v ČR? Díky pokud má někdo zkušenost!

A ty máš v ČR zaměstnání?

mission84
Kecalka 445 příspěvků 28.11.18 09:36

@anikahen kdyby měla v čr zaměstnání neřeší ppjistovnu v D ani rodicak.Manžel taky dělá v nemecku,ale ja vše pobiram tady v ČR mám tu totiž stále smlouvu stejně jako ze mám zdravotní tady.

Fonty
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 28.11.18 09:37

@anikahen ne jsem na rodičovské s druhým dítětem a smlouva se zaměstnavatelem mi vypršela …ale volal manžel že úřednice v ČR mu říkala že Němci budou platit do dvou let věku dítěte a pak dolozime v ČR kolik jsme dostali a tady mi doplatí zbytek do těch 220tisic :nevim: tak jsem si to chtěla ověřit

mission84
Kecalka 445 příspěvků 28.11.18 09:38

@Fonty ja nevim jak to je takhle v průběhu kdyz uz ří rodicak běží tady v ČR,ale co vím tak primárně te bude vyplácet německo az pak češi.Němci vyplatí to co mají a češi z těch 220000,– odectou to co ti dali němci a vyplatí ten zbytek,ale takhle jak to máte vy nevím

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2244 příspěvků 28.11.18 09:40

@Fonty tak si zažádejte ještě o Familiengeld, je to příspěvek od 1 do 3 let věku dítěte, 250 €/měsíc . Lidé vám budou tvrdit, že nárok nemáte, ale není to pravda. Je to nový příspěvek a podmínky ještě nikdo pořádně neví, ale pendleři nárok mají. A to, že bys zbytek pobírala znovu v ČR mi připadá jako blbost, protože ty s nimi nemáš už,, nic společného ". Ještě ti mohu doporučit na FB skupinu Maminky a ženy v Německu, tam se možná stejný případ najde. Holky jsou tam velice nápomocné. A nemáte někoho v rodině, kdo by s vámi mohl na ten úřad jet a překládat?

Fonty
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 28.11.18 09:52
@mission84 píše:
@Fonty ja nevim jak to je takhle v průběhu kdyz uz ří rodicak běží tady v ČR,ale co vím tak primárně te bude vyplácet německo az pak češi.Němci vyplatí to co mají a češi z těch 220000,– odectou to co ti dali němci a vyplatí ten zbytek,ale takhle jak to máte vy nevím

Jo takhle přesně mi to tvrdí muž a ta úřednice tak snad to tak bude

Fonty
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 28.11.18 09:57

@Aduš8 moc děkuji za info, máme tetu případně. Probereme to s manželem.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2244 příspěvků 28.11.18 10:09

@Fonty jen ještě dodatek. Pokud to opravdu bude tak, že budete od 2 roku dítěte pobírat rodičovský příspěvek znovu z ČR, na Familiengeld budete mít nárok jen do jwho výše. Tzn. Pokud bude rodičovský příspěvek z ČR vyšší, než 250€,tak ho nedostanete, pomud nižší, tak vám to doplatí do jeho výše.

astoret
Ukecaná baba ;) 1060 příspěvků 28.11.18 14:31
@Fonty píše:
@Aduš8 díky. Manžel spadá pod město Hof . Patří k Bavorsku. Ale bydlíme v Čechách. Jak jsem na rodičovské tak se nám změnila i pojišťovna a spadame já i děti pod manžela… teď řešíme papírování, kindergeld, máme právníka, německy neumíme ani jeden.. napadlo mi že je někdo v té samé situaci zde na webu

Meli by ti dovyplatit rozfil, zkus aperio.cz maji poradnu, tam ti poradi, ja resila neco podobne v AT, nebo jsou firmy co se na toto specializuji

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Další oběť Me Too hysterie: V rádiu zakázali oscarovou vánoční píseň, je závadná

Vánoční klasika, která neomrzí. Tou je jistě pro velkou část Američanů téměř... číst dále >

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >