Manžel žárlí na syna

Anonymní
3.6.13 21:10

Manžel žárlí na syna

Ahoj, manžel evidentně žárlí na syna (10 měsíců). A já tomu moc nepomohla. Přiznám se, že jsem ho po porodu odsunula na druhou kolej :oops:

Setkal jste se s tím někdo? Kdyby to, co občas řekne nebo udělá dělal pětiletý kluk, tak je to typické žárlení staršího sourozence. Ale jak z toho ven? Přímý rozhovor končí popřením a hádkou. U dětí se doporučuje víc se začít všímat staršího dítěte. Máte s tím někdo zkušenosti? Že jste se začali víc věnovat manželovi a vylepšil se i jeho vztaj s dítětem?

Jako on má malýho rád, stará se, všechno seže… Ale prostě žárlí, když ho třeba hodně chovám atd.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6791
3.6.13 21:14

Jestli si ho odsunula na druhou kolej, tak se mu ani nedivím. Vžij se do jeho situace. Manžel se toho taky trošku obával, ale já bych to nikdy nedopustila.Je dobře, že si to umíš přiznat, teď už stačí se začít manželovi pořádně věnovat ;) Snad to pomůže..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.6.13 21:17

Měla jsem to stejně, ale nějak jsem to prostě na začátku ani nestíhla vnímat, jak jsem byla z mimča unavená apod. takže bych ani neměla čas se mu nějak víc věnovat. ale ted, když jsou malýmu dva roky, tak se to dá skloubit, ale je fakt, že jsem se za tu dobu s přitelem asi už nějak odcizili. že mi/nám to ani nepřijde, ž e se moc sobě nevěnujem a bud si jedem po svým nebo s prckem, a le tak nějak každý sám :?

nejsem zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.6.13 21:18

@Tereza1986 Snažím se to zlepšit. Někdy je to těžký, ale snažím se. Ale právě se bojím, že to nevyjde. Že jsem to podělala :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
26953
3.6.13 21:18

Možná je to blbost, ale co ho více zapojit do péče o syna a do her. Jdeš krmit? Dej ho manželovi na klín a povídejte si u toho. Chováš syna? Přitul se k manželovi, nebo se mazlete ve třech. Zapoj ho do společných her. Malého v té době hrozně bavilo dívat se, jak si házíme míčem, pouštíme autíčko…
Hlavně spěte ve stejném pokoji a udělejte si chvíle jen pro sebe. Prostě po uložení kašli na domácnost a věnuj se jem jemu. Případně nechej uložení na chlapa, udělej pro vás večeři a pak se spolu najezte, udělejte si hezký věčer, puste si film, zahrajte si hru a mluvte. Čas od času dejte prcka na hlídání a vyražte někam jen spolu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.6.13 21:23

A nejhorší je, že on by syna nejraději pořádně pomuchloval. Jenže malej to nesnáší a vždycky začne strašně řvát. A i když jsem mu to řekla už stokrát, ať ho nechá, tak to na něj pořád zkouší. To mi strašně vytáčí :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
6791
3.6.13 21:25
@Anonymní píše:
@Tereza1986 Snažím se to zlepšit. Někdy je to těžký, ale snažím se. Ale právě se bojím, že to nevyjde. Že jsem to podělala :zed:

Manžel tě má rád, jinak by nežárlil ;) Souhlasím s @Billi napsáno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.6.13 21:28
@Tereza1986 píše:
Manžel tě má rád, jinak by nežárlil ;) Souhlasím s @Billi napsáno.

To mi nenapadlo :think: takhle se na to dívat.

Spíš jsem si říkala, že mě přestal mít rád a dělá to naschvál.

Zakladatelka

• Citovat
  • Nahlásit
K-Black
3.6.13 21:28

Ze spousty žen se mateřstvím stávají nudné buchty, jejich svět se smrskne do povídání o hovínkách, papání, spinkání atd. možná jsi do toho sklouzla :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
26953
3.6.13 21:29
@Anonymní píše:
A nejhorší je, že on by syna nejraději pořádně pomuchloval. Jenže malej to nesnáší a vždycky začne strašně řvát. A i když jsem mu to řekla už stokrát, ať ho nechá, tak to na něj pořád zkouší. To mi strašně vytáčí :zed:

U nás to je stejné, ale já je nechávám, ať si to vyříkají mezi sebou. On je taky rodič, tak ho nechci napomínat jak malého Jardu.
Prcek začne řvát, on ho chvíli ještě drží a pak ho nechá, ale u nás to nemá na nic vliv, prtě se oklepe a jde znovu provokovat :mrgreen:
Nebo mu jemně zkusit říct, že se bojíš, aby se ho pak nebál, ať místo toho zkusí… (doplň sama, podle toho, co má malý rád).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.6.13 21:30

@Jasněnkaa O hovínkách mu nepovídám. Ale nudná a zahleděná do dítěte. To se mi bohužel stalo.

• Citovat
  • Nahlásit
2899
3.6.13 21:30

No taky bych poradila ať se po večerech až malej spí věnovala muži… našemu malýu je rok a od narození s náma spí v posteli. Prostě když ho slyším dýchat a vrtět se vedle sebe tak v klidu spím. navíc ještě kojím tak je to pro mě pohodlnější. Manžel mi řekl že od roku bude spát sám v postýlce a já to nějak nemůžu rozdýchat. Pořád je v posteli. Včera ho muž chtěl dát do postýlky z postele a já měla slzy v očích ať mi ho nebere. Nedala sem ho. To podotýkám že malý spí i v postýlce když máme s mužem svoji chvilku takže ho nezanedbávám. Jen nevím kdy dám prcka spát do postýlky. a mám strach že se začnem kvůli toho hádat…a to si dělám z muže srandu že půjde on spát na gauč než bych dala malého pryč :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6473
3.6.13 21:32

Tak manžela přesuň zase zpět na první kolej :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26953
3.6.13 21:33
@Jasněnkaa píše:
Ze spousty žen se mateřstvím stávají nudné buchty, jejich svět se smrskne do povídání o hovínkách, papání, spinkání atd. možná jsi do toho sklouzla :nevim:

Mně spíš přijde, že spousta žen najednou postaví dítě na první místo, pak dlouho, dlouho nic a pak možná muž. Dítě je v ložnici, v posteli, věnuje se mu veškerý čas a matka se cítí být MATKOU a všichni v okolí dělají všechno špatně a kdyby nebylo jí, tak chudák dítě asi nepřežije ani hodinu, protože se nikdo neumí správně postarat. Takže ženská ve stresu a odnáší to celá rodina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K-Black
3.6.13 21:33
@Anonymní píše:
@Jasněnkaa O hovínkách mu nepovídám. Ale nudná a zahleděná do dítěte. To se mi bohužel stalo.

to jde spravit ;) většina žen do toho sklouzne, když oni ty děti jsou tak boží a dokonalý že máme potřebu to každému povědět :lol:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat