Manžel změnil práci a změnil se

Anonymní
4.12.19 07:51

Manžel změnil práci a změnil se

Jdu se vypovídat, nevím, jestli na to je rada. Manžel před třemi měsíci změnil práci. Máme vlastní firmu, takže jsme oba pracovali tam. Fungovalo to, jak ve firmě, tak v rodině, protože jsme oba byli časově flexibilní, perfektně to fungovalo s mimoškolními aktivitami dětí. Najednou se manžel rozhodl, že práce hlavou už má dost, že ho to nenaplňuje, že firmu prodáme. Jenže jí budujeme 20let, je to má práce, nechci zůstat doma a nic nedělat. Takže jsem na to nekývla. On že tedy si ji povedu sama. A prostě to vyřešil tak, že se o to přestal zajímat a začal dělat s jeho kamarádem manuálně. Jezdí denně 50km tam a 50km zpět do práce. A z práce přijede unavený. Takže firma zůstala na mně, jenže k tomu na mně zůstaly ještě i tři děti, a prostě se to nedá logisticky zvládnout. Domů přijede večer, lehne si k telce a odpočívá, protože je unaven. Kdo by nebyl. Jenže je k tomu ještě protivný, dcera včera říkala, mami, ten táta na nás pořád mluví tak hnusně. Je to jak kdyby ho někdo z minuty na minutu vyměnil. Jemu 48 a najednou prostě střih a protivný pán, se kterým se nedá domluvit. Dneska jsem mu dělala svačinu ráno a dostala jsem vynadáno, že jsem mu dala pití do špatné láhve. Nějak už nevím, jak dál a co s tím.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

9175
4.12.19 07:57
@Anonymní píše:
Jdu se vypovídat, nevím, jestli na to je rada. Manžel před třemi měsíci změnil práci. Máme vlastní firmu, takže jsme oba pracovali tam. Fungovalo to, jak ve firmě, tak v rodině, protože jsme oba byli časově flexibilní, perfektně to fungovalo s mimoškolními aktivitami dětí. Najednou se manžel rozhodl, že práce hlavou už má dost, že ho to nenaplňuje, že firmu prodáme. Jenže jí budujeme 20let, je to má práce, nechci zůstat doma a nic nedělat. Takže jsem na to nekývla. On že tedy si ji povedu sama. A prostě to vyřešil tak, že se o to přestal zajímat a začal dělat s jeho kamarádem manuálně. Jezdí denně 50km tam a 50km zpět do práce. A z práce přijede unavený. Takže firma zůstala na mně, jenže k tomu na mně zůstaly ještě i tři děti, a prostě se to nedá logisticky zvládnout. Domů přijede večer, lehne si k telce a odpočívá, protože je unaven. Kdo by nebyl. Jenže je k tomu ještě protivný, dcera včera říkala, mami, ten táta na nás pořád mluví tak hnusně. Je to jak kdyby ho někdo z minuty na minutu vyměnil. Jemu 48 a najednou prostě střih a protivný pán, se kterým se nedá domluvit. Dneska jsem mu dělala svačinu ráno a dostala jsem vynadáno, že jsem mu dala pití do špatné láhve. Nějak už nevím, jak dál a co s tím.

Krize středního věku :think:. Doufat, že to přejde a „přežijete“ ve zdraví. Některý chlap si najde milenku a některý překope život jinak. Blbý je, že ho pracovně totálně změnil i tobě. Taky pracuju s manželem v rodinné firmě a cítím, že to v podobných chvilích může být fakt velký problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19877
4.12.19 07:59
@Anonymní píše:

Třeba mu nemazat svačinky? V životě jsem je chlapovi nemazala. Max mu nandám do krabičky oběd do práce, když už se šťourám v kastrolu. Sama jsem ráda, že jsem zaměstnanec, svoje si udělám a jdu domů. Nedovedu si představit táhnout firmu a rodinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3019
4.12.19 08:34

A jak vám ta firma vydělává, že musite pracovat oba? Manžel vypadá, že mu slušně hráblo. Snad mu to brzo dojde. Škoda, že nesportoval/nesportuje. Jinak by asi nepotřeboval pracovat fyzicky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21190
4.12.19 08:38
@Russet píše:
Třeba mu nemazat svačinky? V životě jsem je chlapovi nemazala. Max mu nandám do krabičky oběd do práce, když už se šťourám v kastrolu. Sama jsem ráda, že jsem zaměstnanec, svoje si udělám a jdu domů. Nedovedu si představit táhnout firmu a rodinu.

něco na tom bude…Je možné, že zakladatelka makala v rodinné firmě a poté i v domácnosti jako šroubek, a on byl zvyklý na veškerý servis včetně svačin a komínků s nachystaným oblečením (příklad, prostě nadstandard, co by hravě zvládl sám).
On se rozhodl realizovat jinde, přehodil své povinnosti na zakladatelku, ale doma na výkonu nepřidal…
Na tom bych asi začla pracovat, hlavně komunikačně…Zakladatelko, polepšili jste si aspon finančně, nebo i tam to jde do kopru? Jsi schopná firmu zvládat sama, když by tě někdo zastoupil v domácnosti? At už manžel, nebo nějaká placená síla, pokud to utáhnete…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
747
4.12.19 08:39

A co tak si najmout výpomoc do firmy. Ideálně mladého muže :cert:. Je firma ok? Neuděl manžel nějaký finanční průser? A jak staré jsou děti? Drž se, to dáš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9948
4.12.19 08:47

A mluvila jsi s ním o tom v klidu? Nedovedu si představit táhnout firmu, domácnost a péči o 3 děti a ještě mu mazat svačinky.. Jak staré jsou děti? Nebylo by nakonec lepší tu firmu skutečně prodat a třeba v ní dál pracovat jako zaměstnanec na DPP? A manžel teď vydělává alespoň tolik, co ve předtím?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.12.19 08:48

Já ho chápu, on chtěl firmu prodat a ty jsi si (důvody neposoudím, neznám fakta, jen tvoji interpretaci) prosadila svou, a dost možná i s nevhodnou argumentací… Taky to jde popsat tak, že manžel sice změnil práci a změnil se i chováním, ale ty jsi zas na sebe (pravděpodobně) vzala větší díl práce ve firmě, a sama vidíš, že to nezvládáš. :nevim: Nemyslím si, že mu nutně muselo hrábnout, pokud ho ta firma už nebavila/byl vyhořelý, tak přechod k manuální práci byla správná volba. Bez prostředků byste nezůstali, měli byste je z prodeje dobře fungující firmy. Šílený je spíš dobrovolně vzít na sebe řízení firmy a pak si stěžovat, že se to nedá zvládnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15383
4.12.19 08:48

Takže teď máte příjem z firmy, plus z jeho nové práce. Tak bych najala člověka do firmy a delegovala část povinnosti na něj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.12.19 08:54
@Anonymní píše:

Ve 48 se rozhodnul, že bude dělat manuálně těžkou práci, za kterou musí 50 km dojíždět? 8o Má krizi? Manžel také podniká a já mu vlastně jen vypomáhám. Hlávní část je na něm a dalších zaměstnancích. Ovšem on se nechce vzdát něčeho, co 20 let budoval a dobře prosperuje. Nedělej manželovi svačiny, ať se o sebe postará sám. Naopak on by se měl teď víc zapojit. Přeci nebudete oba pracovat, ale děti a domácnost bude jen na tobě?

• Nahlásit
  • Citovat
4.12.19 08:59

Ahoj zakladatelko,
počítám že manžel je někde v rozmezí 40-50 roku.
Proč si to myslím? Se svými kamarády lížeme tu spodní hranici a vlastně všichni cítíme to samé. Nechceme už tolik pracovat, chceme mít čistou hlavu a začít zase trochu žít tím, co nás baví. Myslím, že to tedy k tomu věku tak nějak patří…
U Vás je nepříjemné, že se to manžel rozhodl udělat vlastně tak trochu sám za sebe. A že se to na něm podepsalo změnou chování. Ale myslím, že je velmi slušná šance, že se to ještě srovná. Možná prostě manžel nedomyslel všechny ty změny, možná nenašel to, co hledal, a možná zjistil, že jeho vyhoření se nevztahovalo k předchozí práci, ale celkově k nenaplněným životním představám…
Zkus s ním mluvit, zkus ho poslouchat. Ona ta odpověď přijde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.12.19 09:07

Nešlo se s manželem domluvit, že by prostě převzal domácnost, děti a ty vedení firmy? On by si k tomu v rámci časových možností přidal práci, která by ho více naplňovala? Souhlasím, že se zachoval dost sobecky vůči ostatním členům rodiny.

• Nahlásit
  • Citovat
14382
4.12.19 09:13

Já bych do firmy najala nějakého schopného zaměstnance, který by převzal manželovu bývalou úlohu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2298
4.12.19 09:19
@Anonymní píše:
Nešlo se s manželem domluvit, že by prostě převzal domácnost, děti a ty vedení firmy? On by si k tomu v rámci časových možností přidal práci, která by ho více naplňovala? Souhlasím, že se zachoval dost sobecky vůči ostatním členům rodiny.

Sobecky se zachovali oba dva. On má očividně teď jinou potřebu, bilancuje, chce něco změnit možná má syndrom vyhoření, krizi středního věku. Ona oproti tomu zase změnu nechce, chce zajete koleje. Tím, že firmu nechtěla prodat si uvedené starosti navalila na hrb v podstatě sama a už vůbec nemluvím o tom, že 50tnikovi chystá svačiny…
Vyřeší to spíš společný rozhovor a nějaký kompromis, to by ale museli spolu mluvit bez emocí a bez pocitu křivdy, že jeden chce svůj život změnit a druhý ne. Jinak zajímalo by mě kolik je dětem, když firmu budují 20let, tak už budou skoro dospělé a to snad už není potřeba se o ně starat a mimoškolní aktivity snad zvládnou sami pokud nedělají nějaký vrcholový sport nebo tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.12.19 10:54
@sediza píše:
A jak vám ta firma vydělává, že musite pracovat oba? Manžel vypadá, že mu slušně hráblo. Snad mu to brzo dojde. Škoda, že nesportoval/nesportuje. Jinak by asi nepotřeboval pracovat fyzicky?

Jak to myslíš, že musíme pracovat oba? Vydělává slušně, ale lidé přeci pracují, v jednom člověku se to vést nedá, to teď dělám a mám toho hrozně moc. Pokud se manžel nevzpamatuje, budu muset přijmout nějakého člověka do vedení ke mně. Sportuje, hraje florbal, 3× týdně tréninky. Nerozumím tomu vůbec. Nejhorší je ta jeho nálada, když je doma, nedá se vedle něj existovat, jen bručí, mračí se a je nepříjemný nebo mlčí.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama