Manžel ztrácí můj respekt

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.18 14:16
Manžel ztrácí můj respekt.

Potřebuju si utřídit myšlenky a protože momentálně nemám žádnou kamarádku, která by mi dělala vrbu, tak píšu sem.

Napíšu nějaká fakta. Já 35, on 50, manželé 7 let, tři děti chtěné z obou stran (nejml. 7m), muž finančně za vodou, moc už nepracuje, času má dost. Já přírodovědná VŠ, na mateřské jsem si udělala Bc v jiném oboru, pracuju něco málo z domu.
Máme s mužem nějakou menší krizi, celkem se není čemu divit, máme to teď náročné (3 malé děti), ale já mám trochu problém ve vztazích a tak nevím, jak se mi podaří tu krizi ustát. Můj problém je ten, že funguju na principu „až se ucho utrhne, už se nepřilepí“. Prostě zatím vždy mé vztahy dopadly tak, že pokud mi na partnerovi něco dlouhodobě vadilo a on nekomunikoval, nevysvětlil, nesnažil se o nápravu, prostě mě dlouhodobě štval, tak to ve mně udělalo „cvak“ a i když jsem toho člověka měla ráda, tak mi na něm prostě přestalo záležet, přestala jsem se snažit o hezký vztah a šlo to celé do kopru. Oni se ti chlapi potom strašně divili, jak to, že je opouštím, pak se najednou chtěli komunikovat, byli z toho špatní, ale to už bylo pozdě. Jo, dřív jsem si to mohla dovolit, nebylo to manželství, nebyly v tom děti.

Mám pocit, že se muž poslední dobou chová jako zabedněný puberťák. Nevím, jestli zlenivěl, dolehl na něj věk, nebo je to jinak, ale myslím, že nasadil taktiku „všem jim to znechutím, pokazím co můžu a oni už po mně nic chtít nebudou“. Bože můj, to jsem dělala ve 14, když po mně matka chtěla vyluxovat byt. :roll: Ano, vždy to bylo tak, že jsem si musela o pomoc naprosto konkrétně říct, ale poslední dobou už nefunguje ani to.
Příklad: Já - „pohlídej na 10 minut děti, já tu budu pobíhat a chystat se, tak ať to mám rychle.“ On si sedne k dětem, ale jakmile po pěti minutách podruhé projdu kolem, tak se zvedne a jde pryč. :zed: Já „WTF?“ 8o
Je toho mnohem víc, mám pocit, že když je doma, tak prostě vypne mozek. Vždycky je z podobných věcí dusno, já jsem naštvaná, on se tváří, že vůbec nechápe proč. Když se to snažím rozebrat, tak je buď třeskutě vtipný, nebo prohlásí „já jsem myslel, že…“
No asi nemyslel, protože hloupý opravdu není.
Pomalu se dostáváme do stavu, kdy on se chová jako dítě a já jsem ta prudící matka. Mám prostě chuť na něj být jízlivá, nepříjemná, dát mu to sežrat. Jenže on se neochvějně bude tvářit, jako že vůbec neví, o co jde, proč jsem nepříjemná a jestli mi to stojí za to, kazit atmosféru. Prostě taktika „nechám to hnít tak dlouho, dokud to neodejde samo“.
Jenže já mám strach, že jestli na téhle nešťastné vlně pojedem ještě chvíli, tak to ve mně udělá „cvak“ a přestane mi na něm záležet. Budeme pak vedle sebe žít jak spolubydlící, dvě samostatné jednotky. To bych opravdu nechtěla, už kvůli dětem. Je fakt, že jsme oba bez zdravých rodinných vzorů.
Já si brala hodného, inteligentního a vyzrálého chlapa, který mi bude partnerem, budeme se navzájem respektovat a ctít. Místo toho mám teď doma čtvrté dítě, se kterým se nedá mluvit, jede si svou vlastní lajnu a včera mě poslal dopihele (snad poprvé za celé manželství, jinak se nenapadáme, neurážíme). A sorry, ale s dětma nesouložím, takže i v tomhle jsme na štíru.
Jak z toho ven? Asi bychom potřebovali nějaký kurz partnerské komunikace. Ale mám pocit, že i když sděluji své myšlenky jasně, zřetelně a snažím se ujistit, že mě poslouchá, tak bude nějaký špunt na jeho straně a nevím, co s tím mám dělat. :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 117 Další »
Reakce:

LenkaN26
Závislačka 4077 příspěvků 01.08.18 14:29

A proč s ním nespíš? Nemůže být problém v tomhle?

LaPaloma
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 01.08.18 14:37

Chlapi po 50-tce zliniví po všech stránkách. Teď se ozvou hlasy, že ne, že ten jejich je skvělý, ale všeobecně se říká, že u chlapů se něco láme po 50 a prodělávají si svůj přechod.
Lenivost se projeví ve vypínání mozku a nedomýšlení situace, bude nechávat věci na Tobě a hrát si na diváka. Pak zleniví v posteli.
Ne přesně toto, ale něco velmi podobného jsem řešila, skončilo to neúspěšnými diskusemi, které vyústili v ultimátum, že buď se některé konkrétní věci změní okamžitě, nebo končím. Měla jsem vše promyšlené do detailu, péči o děti, majetkové vyrovnání, a až tyto věci jasně předložené zapůsobily, že ho zase snáším.
Otázka je, na jak dlouho to bude. Ale ten můj má také informaci, že dostaneme - li se do bodu, kde jsme už jednou byli, tak už žádné pokračování nebude a je konec okamžitě. Normální rozhovor nechápal, obracel diskusi proti mně a sebou se nezabýval. Musela jsem přitvrdit.
Budeš ho muset asi něčím probudit z letargie. Ještě má malé děti, tak se musí udržet při smyslech.

Emimin7
Echt Kelišová 9261 příspěvků 01.08.18 14:47

Ty přechody, říká se tomu andropauza, se dají řešit hormonální léčbou.

Maui52
Zasloužilá kecalka 814 příspěvků 01.08.18 14:49

Můj ma k 50 daleko, ale jestli to nemůže byt ta pověstná 7leta krize. Ja když mela pocit, ze začínám vůči partnerovi ztrácet respekt (což je opravdu zabiják vztahu), tak jsem více podporovala aktivity, ve kterých opět projevil ty své vlastnosti, díky kterým k němu ten respekt mam. Napr. Pokud si výběru inteligentního konverzační schopného partnera, tak nad nim neacham při desetiminutovem hlídání děti, ale radši ho vezmu někam do společnosti, kde mi opět imponuje, jak je z nej všichni paf, dokáže se bavit s každým, je zábavný a podobne. Nebo se na nej jdu podívat na nějaký sport, ve kterém vyniká. Nebo ho nechám naplánovat aktivní víkend, což ma rad. Nebo jdu na návštěvu k jeho rodině, kde ocenim jejich rodinné hodnoty. Nebo ho nechám neco opravit v domácnosti. Proste zkusit si připomenout, čím se pro tebe stal tím pravým a dat mu možnost v tom zase vyniknout. Ja vím, ze mezi ty hodnoty se urcite počítalo i to “spolehnutí se na nej”,když člověk potřebuje na 10 minut pohlídat. Ale to jsou ty starosti všedního dne, které ma každy a které opravdu nedavaji tomu jedinci tak vyniknout pro jeho konkrétním kvality. Blby pak je, když nabídne takovou možnost (napr.spolecny víkend) a on je pak marný i tam. To ale muže byt i trochou demotivace z jeho strany. Proste na vztahu se musí pracovat. Z obou stran. Tak abyste oba věděli, ze to je ten víkend, kdy se chcete zase sblížit…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.18 14:52
Zakl.

@LenkaN26 Protože pokud se chlap chová jako ichtyl, tak mě nepřitahuje. A pokud se on naštve a zavře se v pokoji, nebo jde na pivo, tak ani není kdy.
@LaPaloma Jsem si říkala, že na tu „stařeckou lenivost“ je ještě brzy. Tím, že není vyčerpaný z práce, chodí cvičit, má spoustu času pro sebe, tak mi nepřipadá, že by byl už na papuče. Ale je to samozřejmě možné. No ale i kdyby, tak pokud má kousek v mozku v hlavě, tak mu přece musí být jasné, že to takhle nepůjde, že bude muset něco dělat. Já jsem vždy hlásila, že nebudu úplně domácí puťka, že vyžaduju a vždy budu vyžadovat jeho zapojení do rodiny, když už si ji pořizoval, takže žádné „já jsem myslel, že“. To je vlastně to, co mě nejvíc žere. Ten přístup vyhnívání, nejmenšího odporu a minimální snahy. A až se to všechno podělá, tak se bude strašně divit.
Jenže jak ho probudit? Děti jsou ještě malé, oba víme, že kvůli takovým věcem já neodejdu, to bych jim neudělala. Na druhou stranu mi bude strašně líto, jestli to fakt dojde do stavu apatie z mé strany. Kdyby si vytáhl hlavu z pr..ele, tak máme krásný vztah.

Maui52
Zasloužilá kecalka 814 příspěvků 01.08.18 14:52

@LaPaloma je pravda ze ten vliv věku ja ve své radě neberu moc v potaz, protože to jsem nezažila. Takže jestli jsou v 50 všichni chlapi takhle nemocní, tak dávám téma do sledovaných, ať vim, na co se přichystat.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.18 14:55
Zakl.
@Emimin7 píše:
Ty přechody, říká se tomu andropauza, se dají řešit hormonální léčbou.

Když já si fakt nemyslím, že je to už andropauza. Mám pocit, že má problém jen se mnou. Ale je to možné. No ale i kdyby, tak jak chlapa donutit si to přiznat a dokonce se léčit?

LenkaN26
Závislačka 4077 příspěvků 01.08.18 15:11
@Anonymní píše:
Když já si fakt nemyslím, že je to už andropauza. Mám pocit, že má problém jen se mnou. Ale je to možné. No ale i kdyby, tak jak chlapa donutit si to přiznat a dokonce se léčit?

Můj chlap má 54 a andropauzou fakt netrpí :-D

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.18 15:14
Zakl.

@Maui52 Vím, jak to myslíš. Ale na konci jsi to shrnula. Chce to snahu z obou stran. Ale kde je v tom výčtu jeho snaha? Přesně tak je to totiž teď. Společenských aktivit sice moc nemáme, protože nemáme hlídání, ale i tak se snažím neprudit, nerýpat, nejsem žádná semetrika. Snažím se vždy na problém dívat z více úhlů, přemýšlím o tom, jak se můžu zlepšit, kde byla potíž. A z jeho strany sebereflexe nula. Snažím se připomínat si, proč ho mám ráda, co je na něm to dobré a jaké chyby měl vždy, jen teď mi třeba víc vadí. Ale už nemůžu, docházejí mi psychické síly.

pohledzdruhestrany
Echt Kelišová 8310 příspěvků 01.08.18 15:15

Asi mu bez tebe bude líp, časem mu to dojde a ty to rozhodnutí uděláš v zastoupení za něj.

Maui52
Zasloužilá kecalka 814 příspěvků 01.08.18 15:21
@Anonymní píše:
@Maui52 Vím, jak to myslíš. Ale na konci jsi to shrnula. Chce to snahu z obou stran.

Tak mu to tu vytiskni,dej přečíst a ať si s tim naloží jak chce.

jahuhudka
Extra třída :D 10981 příspěvků 01.08.18 15:40
@Anonymní píše:
@LenkaN26 Protože pokud se chlap chová jako ichtyl, tak mě nepřitahuje. A pokud se on naštve a zavře se v pokoji, nebo jde na pivo, tak ani není kdy.
@LaPaloma Jsem si říkala, že na tu „stařeckou lenivost“ je ještě brzy. Tím, že není vyčerpaný z práce, chodí cvičit, má spoustu času pro sebe, tak mi nepřipadá, že by byl už na papuče. Ale je to samozřejmě možné. No ale i kdyby, tak pokud má kousek v mozku v hlavě, tak mu přece musí být jasné, že to takhle nepůjde, že bude muset něco dělat. Já jsem vždy hlásila, že nebudu úplně domácí puťka, že vyžaduju a vždy budu vyžadovat jeho zapojení do rodiny, když už si ji pořizoval, takže žádné „já jsem myslel, že“. To je vlastně to, co mě nejvíc žere. Ten přístup vyhnívání, nejmenšího odporu a minimální snahy. A až se to všechno podělá, tak se bude strašně divit.
Jenže jak ho probudit? Děti jsou ještě malé, oba víme, že kvůli takovým věcem já neodejdu, to bych jim neudělala. Na druhou stranu mi bude strašně líto, jestli to fakt dojde do stavu apatie z mé strany. Kdyby si vytáhl hlavu z pr..ele, tak máme krásný vztah.

A co delas ty pro vas vztah ? Kdyz ma vyndat hlavu z pr.dele?

LaPaloma
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 01.08.18 15:58
@Anonymní píše:
@Maui52 Vím, jak to myslíš. Ale na konci jsi to shrnula. Chce to snahu z obou stran. Ale kde je v tom výčtu jeho snaha? Přesně tak je to totiž teď. Společenských aktivit sice moc nemáme, protože nemáme hlídání, ale i tak se snažím neprudit, nerýpat, nejsem žádná semetrika. Snažím se vždy na problém dívat z více úhlů, přemýšlím o tom, jak se můžu zlepšit, kde byla potíž. A z jeho strany sebereflexe nula. Snažím se připomínat si, proč ho mám ráda, co je na něm to dobré a jaké chyby měl vždy, jen teď mi třeba víc vadí. Ale už nemůžu, docházejí mi psychické síly.

Pozor na věc, můžeš se dostat až dno psychických sil. Ze stereotypu, z pocitu marnosti.
Možnosti řešení :

1. Jsi schopná vydělat, kolik donese domů on ? Prober ho tím, že střídačka, že jdeš do práce a on bude doma. A začni si hledat práci, aby to viděl. Myslet vážně to nemusíš.
  2. Najdi si pravidelnou aktivitu mimo dům, nech mu všechny děti. Mělo by to být na delší dobu, určitě ne na hodinku, aby měl s dětmi nějakou práci. Klidně by to mohlo být přes dávání spát. Zvlášť, jestli odmítá pomáhat při večerních aktivitách kolem dětí.
  3. Začni mluvit na téma, že nevíš, zda s ním budeš moci zestárnout, protože už teď je nudnej a nemožnej a horšího už ho nesneseš. Źe meleš z posledního. Zatím kvůli dětem.
  4. Když řeči budou k ničemu, začni se nápadně upravovat i na nákup.
  5. Začni vzpomínat na časy, jak si byla vyhajaná, když jsi ještě neměla ty jeho děti, se kterýma Ti tak málo pomáhá.
  6. Že když s nima nebude pomáhat dokud jste spolu, tak na ně jednou bude 14 dní v měsíci sám -toto zabralo u nás.
  7. I kdyby nepřistoupil na střídavou péči, tak půjdeš pryč bez nich a necháš mu je všechny. - Toto jsem vypouštěla z pusy, že si je jako vezmu k sobě, až si zařídím rozumné bydlení. - byl naprosto vyděšen, protože mě viděl hledat na PC pronájem bytů ve městě.

Ale já byla ve stavu, jen si sbalit kufr.

Byl to můj poslední kalibr, hra vabank, ale rozhodnutá jsem už byla. Změnil do druhého dne skoro všechno, jako bych měla jiného chlapa. Komunikoval a sexoval jak o život. Ale věděl, že mám připravené místo kam jít a že můžu ihned. U nás to bylo dlouhodobé. A pokusy domluvit se nepomáhaly, vyslechl a šel pryč, jako bych nebyla. Měl pocit, že mě má jistou. To byla ta chyba, jak se ukázalo.
Tak jsem tak nějak usoudila, že asi už nejsem a začalo mi to být jedno. Mám děti na ZŠ, takže je to lepší než s mimi. Krize trvala řádově 8 let. Stejně si říkám, že jsem možná měla jít, no ale kvůli mladšímu dítěti to ještě chvíli vydržím. Pak uvidím.
Mezi námi není 15 let, ale nesnesu pocit, že mám doma starce, který je k ničemu. Musí se chtít postarat o děti a být mi mužem. Jinak je prostě jen pokladnička a být s ním nemusím.

Jabadabadu
Zasloužilá kecalka 677 příspěvků 01.08.18 16:09

Já si zakladatelko myslím, že tvému muži bude bez tebe dobře. Jako mít doma ženskou, která neustále prudí a furt se jí něco nelíbí, není žádný med.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 117 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Sting a Shaggy jsou v Praze! Přiletěli s předstihem, nejspíš vyrazí na památky

Populární rockový zpěvák Sting je v Praze. V pátek ho čeká koncert společně s... číst dále >

Uspěje album Vondráčkové Růže na rozdíl od propadáku The Perfect Kiss?

To, že její nový film The Perfect Kiss je propadák, ji neodradí od další... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >