Manžela odvezla záchranka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.19 01:16
Manžela odvezla záchranka

Spíš potřebuji povzbudit. Během 2 hodin vylétl manželovi tlak na 208/104, nakonec to už přístroj nedokázal změřit. Volali jsme záchranku, pánové přijeli rychle a manžela odvezli do nemocnice. Vysoký tlak má, snaží se to léčit hubnutím/jídlem/sportem. Celkem se dařilo, tlak si už naměřil i 129/83. A teď tohle.

Máme 2 malé děti, já jsem v 6 měsíci a fakt se bojím, že se mi nevrátí. Všichni známí spí, já nikoho budit nechci. Tak snad je tu nějaká sova.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Meredithx
Kecalka 190 příspěvků 06.03.19 01:28

Kolik je manželovi let a jakou má váhu? Neboj, to ještě není nic tak hrozného :hug: Já bych ale určitě zavolala mamce, někomu blízkému, svěřila děti a jela za ním. Čekat bych nedokázala, ale já jsem straspytel. :oops:

Aradhell
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 06.03.19 01:29

Z nemocnice se ti nejspíš ozvou až ráno, jdi spát, uděláš tak to nejlepší, co teď můžeš jak pro sebe, tak pro děti. Kolik let je manželovi? Držím palce

Nimie
Nadpozemská drbna 27797 příspěvků 06.03.19 01:33

Neboj, musí to být hrozné, ale snaž se být co nejvíc v klidu. Zkus se aspoň trošku prospat, nějaké informace ti nejspíš opravdu dají až ráno. Držím palce :hug:

Božislava
Závislačka 2684 příspěvků 06.03.19 01:36

Já jsem měla i 160/100 a teď dobrý. Pomohli léky na tlak. V nemocnici jsem dostala heparin a řekli, že to bude dobré. Normální je 130/80 :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.19 01:36

Manželovi je 38, při výšce 190 cm váží 101 kg. Od Vánoc zhubl přes 5 kilo a všechno to šlo z břicha. Tam má o nějakých 7 cm menší obvod.

Teď mi psal SMS, že musí počkat 45 minut, než mu zaberou léky, pak může domů. Tak půjdu vzbudit tchána, aby pro něj dojel (já nemůžu řídit), naštěstí bydlí ve stejném paneláku.

Moc děkuji holky za povzbuzení.

Heivka
Závislačka 3876 příspěvků 06.03.19 01:44

Tlak jde normalizovat celkem rychle a potom mu určitě dají doporučení k dalším vyšetřením aby se podchytilo proč mu takhle tlak lítá. Mojí babičce jsem takhle volala záchranku když jí tlak vylítl na 300/150 tak jí ho snižovali u nás doma protože kvůli věku a nemožnosti se domluvit (babi je cizinka a neumí česky) se báli že by se její stav ještě zhoršil. Jinak pokud jste vynervovaná klidně někomu zavolejte (rodičům, kamarádce,…) pokud jsou vztahy v pořádku tak se na vás budou zlobit spíš protože jste okamžitě nevolala než naopak. :kytka:

Božislava
Závislačka 2684 příspěvků 06.03.19 01:48
@Anonymní píše:
Manželovi je 38, při výšce 190 cm váží 101 kg. Od Vánoc zhubl přes 5 kilo a všechno to šlo z břicha. Tam má o nějakých 7 cm menší obvod.

Teď mi psal SMS, že musí počkat 45 minut, než mu zaberou léky, pak může domů. Tak půjdu vzbudit tchána, aby pro něj dojel (já nemůžu řídit), naštěstí bydlí ve stejném paneláku.

Moc děkuji holky za povzbuzení.

Toho pustili rychle, mně tam nechali 2 dny.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.19 01:51

@Heivka

Vztahy máme výborné, ale znám se - jak o tom budu mluvit, nejspíš se rozbrečím a to i teď, když vím, že bude v pořádku. Psát o tom mi tolik nevadí. Nejspíš se rozbrečím i u toho tchána. Ach jo, zítra vlastně dneska ráno mám jít na test cukrovky, to budu za 4 hodiny vstávat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.19 01:58
@Božislava píše:
Toho pustili rychle, mně tam nechali 2 dny.

On byl jinak v pohodě, srdce ho nebolelo, nic. Dokonce s doktory šel po schodech… Ale srdce mu hrozně bušilo. Tlak má teď většinově kolem 140/87, vůbec ale netušíme, čím to mohlo být, že mu to takhle vyletělo. Má to v rodině z obou stran, oba jeho dědové na vysoký tlak umřeli.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.19 02:05

Já se z toho zblázním - teď mi manžel psal, ať nikam nejezdíme, to, co dostal na snížení tlaku moc nezabralo. Je to už půl hodiny a tlak má 180/100. Tak dostal další dávku. Takže budu čekat, jestli budit tchána nebo ne. Stejně bych neusnula.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.19 03:19

Tak konečně manželovi klesl tlak natolik, že už ho pustili domů. Za 10 minut mu jede MHD přímo ze zastávky před nemocnicí, takže do půl hodiny bude doma. Ráno, až se děti vzbudí, je odvedu k babičce a budu spát. Všem ještě jednou díky za podporu, pomohli jste mi přečkat noc. :hug:

starýkmet
Kecalka 127 příspěvků 06.03.19 03:35

V akutní situaci mu nepomůžete, pomohou lékaři, už docela umí. I když za pomocí léků které neodstraňují příčinu, případně ještě vnášejí do těla další zmatky. Ale „zaplať pán bůh“.
Co se týká prevence, nepochybně víte jak sůl zvyšuje tlak. Určitě mu solíte málo, možná vůbec. Ale možná nevíte, že draslík naopak tlak snižuje, a to stejně silně jak ho zvyšuje sodík. Prodávala se pro hypertoniky dietní sůl pod názvem „Solící směs MARY“, obsahující 58% soli, t. j. chloridu sodného, a 38% chloridu draselného. Možná je v prodejnách zdravé výživy ještě k dispozici, nebo mají něco podobného. S manželkou si odedávna všechno solíme vlastní směsí obou chloridů, v poměru 1:1. A poslední dvě dekády tak činí i celé rodiny našich čtyř dětí. Přestože nikdo zvýšený tlak nemá. Jenom proto, že draslík ve stravě většině lidí nezanedbatelně chybí. Většinou těm, kteří mají ve stravě zeleniny pod 50%.
Clorid draselný v potravinářské kvalitě si kupujeme ve velkém přes internet v prodejnách chemikálií, 1kg za cca 90.-Kč. (např. fichema.cz). Naprosto nechápu, proč si lidé solí jenom chloridem sodným. Je to proti přírodě. I myslivci dávají lesní zvěři „medicinální liz“ s podobným podílem draslíku. Asi jenom proto, že chlorid draselný není tak „čistě slaný“, je navíc nepatrně nahořklý, v té směsi to vůbec nevnímáme.
Pár poznámek z jedné staré knihy:
" Vysoký krevní tlak - kdy žádné léky nezabraly - klesne mnohdy na normál do konce třetího týdne po nasazení cholinu. Ustane i hučení v uších. (Po vynechání se ale vrací!)
KDE brát cholin:
a) lecithin, játra, klíčky, žloutky,.. ledvinky, mozeček,…droždí,
(100gr. jater 0,6 g, 1/8l pšeničných klíčků 0,4 g, plná pol. lžíce granul. lecithinu 0,5 g, 1 vejce 0,28 g). V zelenině a v masu je ho 0,01 až 0,05 g/100g.
b) megabolid.cz ( tablety po 500mg, a doporučují denně 1,5 až 2g)
c) nebo si ho tělo vyrobí samo, má-li dostatek: kyseliny listové, vitamínu B12, a methioninu (ten chybí v soji).
KOLIK brát cholinu:
denní potřeba je 3-5 g/den, a stoupá se spotřebou tuhých tuků. K vyléčení ztučnělých jater: 1 g denně, + inositol + mnoho bílkovin + několik lžic lecithinu."

A ještě poznámka. V oblasti „medicíny“ je o hypertenzi napsáno miliony složitých textů. Protože se u nás nevyskytovala, tak jsem ji nijak důkladně v oblasti „léčení výživou“ nezkoumal. Ale jedno vím jistě. Základem, počátkem všech jejich typů, stejně jako většiny srdečně-cévních nemocí, je ateroskleróza. A té se dá předcházet, a ta se dá i vyléčit. Jenže, to by se medicína musela mnohem víc zajímat o výživu a musela by se zrušit patentová ochrana léků. A navíc, lékaři mají v tom co je příčinou a co následkem v této oblasti úplný maglajs. Když se vnouček zeptá které auto je rychlejší, odpovím to co má silnější motor. Lékař odpoví že to „souvisí“ s výkonem motoru (pokud ne s délkou plynového pedálu). Tož tak.

lucynka25
Echt Kelišová 9233 příspěvků 1 inzerát 06.03.19 05:30

Manžela to postihlo, kdyz jsem cekala 1.dceru. V tu dobu mu bylo 28, je normalni postavy..
Z niceho nic mu cely den tekla krev z nosu, pak i kdyz jsem nechtela, jel na noční a samozrejme brzy volal, ze jede domů, ze mu neni dobre. Sesli jsme se a jeli do nemocnice, krev mu tekla i z oci 8o bylo to hrozny..
Mel vysoky tlak a od te doby ma prasky :( ale musim zatukat, co je ma, tlak je v poradku.
Drzim palce :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.19 05:33

Ať je brzy lépe.
Mně takhle tlak lítá při migréně. Jednou mi naměřili 250/150 a nebyla to jiná bolest jako obvykle, cítila jsem se běžně tomuto stavu. Kromě zaléčení bolesti jsem dostala i lék na tlak, který působí okamžitě. Později jsem si ho nechala napsat i domů a při výkyvu, kdy se cítím špatně a je to evidentně od tlaku si ho občas vezmu - možná by bylo dobré mít něco podobného doma. Za cca 2 roky jsem ho použila asi 4×.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama