Manžela už nemiluju

Anonymní
10.4.21 00:10

Manžela už nemiluju

Zdravím. Nevím už jak dál. Je mi skoro 24. Mám manžela se kterým jsem 9 let. Bohužel už k němu nic necítím. Ví to, už jsem mu to několikrát řekla, nechce si to pořád připustit, neumí si život beze mě představit. Je pravda, že má jen mě, rodina se na něj vyprdla. Je mi ho líto. Stalo se i to, že jsem si našla někoho do koho jsem se zamilovala, viděli jsme se tedy jen dvakrát, ale voláme a píšeme si spolu denně. Nevím co mám dál dělat.😔 Jsem bezradná. Dále tu je otázka. kam by šel? Máme dům společný s mojí sestrou. Je mi z toho všeho už zle.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1055
10.4.21 00:39

Evidentně jste s ním prožila velkou, společnou část vztahu, kdy jste nebyla dost vyzrálá a teď se pomalu nacházíte. Lásce se poručit nedá. Nemilujete, tak se rozveďte.

Ale pokud cítíte nějaké provinění, tak mu zkuste někoho najít. Co sestra, ta by ho nechtěla? :mrgreen: To je pochopitelně vtip. Nemáte proč se cítit provinile.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.4.21 06:16

Jsem na tom skoro stejně. Je mi 25, jsme spolu 10 let, ale už máme dítě… Co teď s tím… On to ví, ale chce mě doma udržet za každou cenu, dokonce mi dovolil dělat si co chci a s kým chci, jen když s ním zůstanu. Já sama nemám ráda změny, odcházelo by se mi dost těžko, ale že ho nemiluju, jsem zjistila v těhotenství a už se to nezměnilo, je to pár let.

• Citovat
  • Nahlásit
237
10.4.21 08:09

Já tomu upřímně moc nerozumím. Podle mě to není o tom, jestli někoho milujete nebo ne. Vždyť přece když s někým jsem tolik let, tak bych k němu měl mít úctu, respekt.
Na druhou stranu, u mě se stalo něco podobného, taky po x letech. Ale bylo to tím, že žena začala podnikat, dostala se do jiné sféry, začala se stýkat s lidma z vyšších vrstev a já jsem do toho jednoduše nezapadal. Nebyla se mnou šťastná, protože jsem tyto lidi vnímal povrchně. Ženy jsem si vážil za to co dokázala, snažil jsem se ji být oporou. Jen jsem prostě nezapadal do jejího života. A začala mi to dávat okázale najevo. Několikrát jsem se to s ní snažil řešit, ale nakonec jsem za všechno mohl já a ona odešla.

Myslím si, že to „uvědomění si“, že nemiluji, je spojeno s nějakou změnou. S nějakou obavou… Zkuste manželovi víc věřit, zkuste najít společný čas a naplnit ho nějakou společnou činností, hledejte společné cíle.
Zeptejte se vašich matek, jestli byly celý život zamilované do vašich otců. Partnerství/manželství vašich rodičů taky procházelo krizemi. Je to normální, je to běžné. Ale je to taky o tom, jak chci já pracovat na tom, abych tu krizi pomohl překonat. Je to o společných cílech, o společném chtění,… A o překonání sama sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3938
10.4.21 08:14

Tady je třeba uvědomit si, jestli to odmilování proběhlo přesně v době nalezení si toho nového. To se stává. Po tolika letech je ten vztah v úplně jiné rovině než motýlci v břiše s novým chlapem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.4.21 08:58

@akavi odmilovani Trvá již delší dobu. Navíc manžel se ke mě nechoval nejlíp. Byl na mě dost hnusný, nevěnoval mi pozornost… Sám si to přiznal až teď, ale prostě už k němu nic necítím

• Citovat
  • Nahlásit
31810
10.4.21 09:01
@Anonymní píše:
Zdravím. Nevím už jak dál. Je mi skoro 24. Mám manžela se kterým jsem 9 let. Bohužel už k němu nic necítím. Ví to, už jsem mu to několikrát řekla, nechce si to pořád připustit, neumí si život beze mě představit. Je pravda, že má jen mě, rodina se na něj vyprdla. Je mi ho líto. Stalo se i to, že jsem si našla někoho do koho jsem se zamilovala, viděli jsme se tedy jen dvakrát, ale voláme a píšeme si spolu denně. Nevím co mám dál dělat.😔 Jsem bezradná. Dále tu je otázka. kam by šel? Máme dům společný s mojí sestrou. Je mi z toho všeho už zle.

A máte děti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.4.21 09:16

@free333 ne nemáme.

• Citovat
  • Nahlásit
3382
10.4.21 09:33
@Anonymní píše:
@free333 ne nemáme.

No, tak o to je to jednodušší :nevim: Vztah od 15 málokomu vydrží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1932
10.4.21 09:38

Něco podobného se mi děje ted také… Me je 25,pritel o sest let starší.. Vždy jsem svatbu chtěla, pozadal me o ruku, loni svarba měla probehnout, ale kvuli covidu jsme raději presouvali na letošek a ja uz si loni kolem února zacka říkat jestli to je vlastně vsechno co za zivot zaziju.. Uz nikdy nebudu mit nikoho jinyho, nic s někým nevyzkousim a tak.. Později jsem přišla na to, že přítele již taky nemiluji… Kolem podzimu jsem mu to řekla, pak jsem mela pocit, že se to zlepsilo.. Nicméně ted jsme na tom stajne jako na podzim svatbu jsme opět odložili bez dalšího data… A zkoušíme zda spolu budeme nebo se rozejdeme… Jsme spolu šestým rokem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31810
10.4.21 10:28
@Anonymní píše:
@free333 ne nemáme.

Tak si myslím, že bude nejlepší ten rozchod, souhlasím s Julčou, že tyhle první vztahy málokomu vydrží a když v tom nejsou děti, je o problém méně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.4.21 10:41

@free333 Pokusím se s ním zase o tom promluvit i když se bojím, že fakt to prostě opět nepochopí.

• Citovat
  • Nahlásit
1134
10.4.21 10:54

Jsi ještě hrozně mladá, rozejdi se, nemáte děti, tyhle vztahy skoro nikdy nevydrží. Mám pocit, že nejlepší a nejpevnější vztahy má člověk od 30ti nahoru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
10.4.21 11:07

Takový je život. Lidé se scházeji a rozcházejí. Já jsem téměř celý život žila v přesvědčení, že manželství s jedním manželem je nadosmrti. Bohužel mému synovi přeji, aby se rozvedl a našel si jinou partnerku, která nebude taková fúrie. Jinak my jsme s manželem asi nenormální. Na podzim oslavíme 35 let spolu (34 let svoji) a já pořád manžela miluji a i on mě. Vzali jsme se když nám bylo oběma 20.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1055
10.4.21 11:12
@Kacena65 píše:
Takový je život. Lidé se scházeji a rozcházejí. Já jsem téměř celý život žila v přesvědčení, že manželství s jedním manželem je nadosmrti. Bohužel mému synovi přeji, aby se rozvedl a našel si jinou partnerku, která nebude taková fúrie. Jinak my jsme s manželem asi nenormální. Na podzim oslavíme 35 let spolu (34 let svoji) a já pořád manžela miluji a i on mě. Vzali jsme se když nám bylo oběma 20.

Někdy si to zkrátka sedne jak pr..de..l na hrnec, jindy se musí shánět ten správný hrnec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat