Manželka od nás odešla po 14 letech našeho vztahu

23.7.15 18:22

Manželka od nás odešla po 14 letech našeho vztahu

Dobrý den, chtěl bych Vás všechny požádat o Vaše názory a rady. Popíši Vám svoji
situaci jak nejlépe to půjde a hlavně popravdě. Žijeme s manželkou 14 let a z
toho 9 let jsme manželé. Mně je 36 let a manželce 33. Máme dva syny 8 let a 4
roky. Před 8 lety jsme se přestěhovali do Irska a stále tu žijeme. Celou dobu
jsme měli krásný vztah, moc jsme se milovali hodně jsme toho spolu prožili. Tady
v Irsku jsem dlouho pracoval, ale pak jsem o práci přišel. Docela dlouho jsem
byl bez práce, ale i tak jsme to zvládali. Nakonec se mi podařilo najít novou
práci. Manželka nepracuje celou dobu co jsme tady, ale nikdy se nezmínila že by ji to vadilo. Starala se o domácnost, děti a vše co je s tím spojené. Já jsem měl na starosti vše ostatní jako peníze, zahradu, opravy na domě, auto, úřady atd. S manželkou jsme si společně s některými věcmi pomáhali jako třeba umývání nádobí a protože jsem kuchař tak i vaření.
Nikdy jsme neměli problém, že by nám něco nevyhovovalo. Samozřejmě jsme se občas
v něčem neshodli, ale neměli jsme potřebu se hádat. Je pravda že manželka
většinou držela vše v sobě a velmi nerada o něčem mluvila. Před 3 měsíci jsem
bohužel zjistil že má vztah s jiným mužem - Irem. Nic nezapírala a hned řekla že
je to pravda. Ptal jsem se jí jaký k tomu má důvod jestli jsem ji nějak ublížil
nebo něco dělal špatně a jestli chce aby se něco změnilo. Řekla mi že jediný
důvod je ten že se do něho zamilovala. On má taky rodinu, dvě dcery jeho žena je
těhotná a žili spolu 17 let. Bohužel zhruba před třemi týdny se od nás manželka
odstěhovala s tím, že si našli nějaký podnájem a chtějí tam být spolu. Je to
zhruba 100 km od nás. Já jsem zůstal s klukama sám. Vzhledem k tomu, že tady
nemáme žádnou rodinu jsem musel přestat pracovat a postarat se o kluky. O práci
jsem přišel. Zhruba po týdnu se mi ozvala a chtěla vědět jak se kluci mají. Teď
už k nám i přijela, zůstala pár dní s klukama, byli jsme i na výletě, ale pak
zase odjela za ním. Každý den mi píše na mobil a ptá se na kluky. Když jsme byli
teď naposledy spolu tak dělala jako by se nic nedělo a byli jsme jako rodina.
Bohužel jsem si všiml, že od té doby co to s ním začalo tak už se klukům zdaleka
nevěnuje tak jako před tím, když je s nimi. Ptal jsem se ji jestli má opravdu o
kluky zájem a jestli je miluje. Řekla že ano. Bohužel i přesto je opustila a
dala přednost jemu. Do teď jsem to nedokázal pochopit a manželka mi to
nedokázala pořádně vysvětlit. Měl jsem za to, že rodina děti jsou pro ni nejdůležitější
a dokázala by pro ně udělat cokoliv. Pro mě tedy jsou a nikdy bych je opustit
nemohl. Bohužel teď nevím co bude dál. Je to hrozně těžké a já jsem z toho velmi
zklamaný. Nikdy jsem v takové situaci nebyl. Budu velmi rád, když mi napíšete
své názory i rady na celou situaci a co dělat dál. Rád odpovím i na Vaše dotazy.

Předem děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Meha
23.7.15 18:31

Nemohu pochopit rodiče, kteří dobrovolně opustí své děti.

Myslím, že by sis práci měl udržet, kluci jsou relativně velcí, určitě chodí do školky a školy a příjem mít musíte.

Manželka je teď asi zblázněná, nevidí, neslyší, bude to těžké.
Přeju hodně síly!

• Nahlásit
  • Citovat
199
23.7.15 18:37

Že se žena zamiluje a odejde, bych ještě pochopila… ale že opustí děti, to je neomluvitelné. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
23.7.15 18:42

No ja byt chlapem, tak okamzite zazadam o svereni do pece a urceni vyzivneho. At madam plati, roky nedelala, to neznamena, ze nemuze zacit ted.
Je skoda, ze jsi prisel o praci, kluci jsou uz velci, kdybys sehnal hlidani na prazdniny, tak by na to sice neco padlo, ale prace by zustala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1980
23.7.15 18:47

Nic lehkého :? Žena je slepá, hluchá, zamilovaná. Teď asi nepomůže nic. Jen mě tak napadá, že je to totožný příběh jako tisíc dalších tady, jen tady utekla od rodiny matka 8o :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kolik
23.7.15 18:51

Situaci ti vubec nezavidim. Starat se o dva kluky sam a jeste k tomu to zvladat financne, tzn. udrzet si praci, to si nedovedu vubec predstavit. Alespon ne bez pomoci rodiny/kamaradu. Jako primarni bych ted videl udrzeni (nalezeni a udrzeni si) prace, aby mela rodina prijem. Budes muset prijit na zivodni styl a zpusob, aby to bylo mozne zkloubit. Otazkou je, jestli se nevratit do CR, jestli by tam byla mozna pomoc rodiny, ale to je tezke kdyz uz dlouho zijete v Irsku a kluci tam maji kamarady a chodi do skoly a skolky.
Moc bych nepocital s tim, ze se manzelka vrati, a i kdyby ano, uz to nikdy nebude jako driv. Navic pokud nepracuje, tak vasi financni situaci moc nezlepsi.
Vubec ti to nezavidim, to tedy ne. Nejvic doporucuju si najit novy system, styl a zpusob spolecneho zivota jenom s klukama ve skloubeni toho vseho z praci, protoze ta je proste zaklad, kor kdyz si sam.
Hodne sily.

• Citovat
  • Upravit
Attila8
23.7.15 18:51

@Richard.J tak prvně si myslím že si někoho našla protože byla pořád doma jenom starala se o děcka a domácnost a hlavně musela mít ponorku jako blázen a určitě se nudila. Proč někde nepracovala na půl úvazku? Děti už určitě chodí do školy, školky… Co dělala tu dobu když tam byli? Uklízela každý den dokola? Pokud některé ženy začnou být v domácnosti začnou trpět méněcenností a snaží se najít někoho kdo by jim řekl jak jsou úžasné to že jim to říká třeba manžel je neuspokojí chcou to slyšet od jiných mužů do kterého se pak bohužel bezhlavě zamilují

• Citovat
  • Upravit
kolik
23.7.15 18:52
@baracudas píše:
Nic lehkého :? Žena je slepá, hluchá, zamilovaná. Teď asi nepomůže nic. Jen mě tak napadá, že je to totožný příběh jako tisíc dalších tady, jen tady utekla od rodiny matka 8o :roll:

Zajimavy je ten pristup k nevere. Chlap vetsinou zapira uplne vsechno i jasne dukazy a jeste hazi spinu na zenskou a ona je vlastne ta blba a ta co tomu nerozumi. A opacne to zenska proste rekne, jak to je, na nic nehraje…

• Citovat
  • Upravit
1980
23.7.15 18:54

@kolik Obecně nevěra u muže a u ženy je rozdílná. Muž zahne bez zjevné příčiny (nezobecňuju, nedělají to všichni, ale většina). Prostě se mu líbí ženská a sám sobě si chce dokázat, že ji dostane. Ženská zahne většinou ve chvíli, kdy není spokojená, kdy ji doma něco chybí. A pokud ji to ten dotyčný dá (pozornost, pochvala…), tak je ztracená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1413
23.7.15 18:54

Ja, taky jako zijici v zahranici, v UK, tak predpokladam ze ten 4 lety uz pujde do skoly. Tak bych si nasla urcite praci, ktera ti bude vyhovovat, abys je mohl vyzvedavat. Jsou i after school clubs, a pres prazdniny bych si vzala aupair. Vyjde to levneji, nez platit potom ty clubs a tak.
Hlavne bych zadala po manzelce alimenty.
Jak muze matka opustit svoje vlastni deti, to nepochopim, a ani nechci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26152
23.7.15 19:00

Pochopila jsem to dobře, že ten její nový partner opustil svou těhotnou manželku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14332
23.7.15 19:12

Situace je opravdu nezáviděníhodná. A nepřemýšlel jsi o tom, že by ses vrátil do Čech??? tady máš určitě rodinu, která by ti s kluky snad mohla pomoci. Možná by bylo lepší být zaměstnaný v ČR než nezaměstnaný v Irsku. Ženu bych v tuto chvíli neřešila nijak, zažádala bych kluky do péče a alíky a asi uvažovala o návratu, tady na to nebudeš úplně sám. Žena je teď zamilovaná a tím pádem úplně mimo. Nechápu, jak mohla vydržet celý život nic nedělat. To, co dělala ona (i víc!!!) dělají bežně ženské při zaměstnání. Určitě najdeš lepší…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7049
23.7.15 19:13
@kolik píše:
Starat se o dva kluky sam a jeste k tomu to zvladat financne, tzn. udrzet si praci, to si nedovedu vubec predstavit.

Co si nedovedeš představit? U nás takhle žijou tisíce ženských. Ale jak odejde od rodina ženská, tak to se všichni divěj. Když odejde chlap, tak to nikomu divný nepříjde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8428
23.7.15 19:17
@Malaga píše:
Pochopila jsem to dobře, že ten její nový partner opustil svou těhotnou manželku?

Vypadá to tak :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14332
23.7.15 19:19

Já jsem taky matka samoživitelka a chodím do práce, táhnu vše finančně a starám se při tom o dceru, barák, psy atd. Otec dcerky zemřel, takže jsem na ní sama komplet. Musím ale říct, že si hodně pomáháme s kamarádkami z vesnice (jednou hlídá jedna, jednou hlídá druhá, střídáme se dle prac.doby) a přes prázdniny mi vypomůže hlídáním i mamča. Být na to úplně sama v cizině by bylo velmi složité…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama